انتخابات (210)

توجه آمریکا به آسیای مرکزی برای فشار بر روسیه و چین

نقش کلیدی آمریکا و سازمان های غیردولتی وابسته به آن در اغلب روندهای سیاسی و اجتماعی-سیاسی چون انقلاب های رنگی در فضای پس از شوروی قابل ردیابی است.

17 شهریور 1398

مدلی که یک شبه قهرمان ملی ایتالیا شد!

روز پنجشنبه 24 شهریورماه مردم ایتالیا دو خبر بد را از رسانه های این کشور شنیدند، یکی درباره تصویب طرح ریاضت مالی در مجلس ایتالیا که موجب خشم مردم و اعتراض آنها و در نهایت درگیری با نیروهای پلیس شد و دیگری انتشار جزئیات جدیدی از پرونده فساد اخلاقی برلوسکنی...

12 شهریور 1398

ترامپ از شرکت های آمریکایی خواست تا سریعا چین را ترک نمایند

ایرنا نوشت: به دنبال بالاگرفتن جنگ تجاری میان آمریکا و چین، دونالد ترامپ روز آدینه از شرکت های آمریکایی خواست تا هر چه زودتر چین را ترک نمایند.

10 شهریور 1398

فیس بوک و توییتر علیه چین متحد شدند؟

انتخاب نوشت: بر اساس بعضی گزارش ها فیس بوک و توییتر به عنوان دو شبکه اجتماعی محبوب سعی نموده اند اکانت های منتسب به دولت چین را که اعتراضات هنگ کنگی ها را تحت الشعاع قرار داده بود از دسترس خارج نمایند.

4 شهریور 1398

تاکید رئیس جمهوری ایتالیا بر لزوم توافق سیاسی و تشکیل دولت

یک منبع نزدیک به رئیس جمهوری ایتالیا امروز (پنج شنبه) اظهار داشت سرجیو ماتارلا خواهان توافقی فوری برای تشکیل دولت جدید در این کشور است.

2 شهریور 1398

برزیل، ایتالیا و کانادا صدرنشین هستند، ایران بالاتر از کوبا

خبرنگاران: در سرانجام هفته سوم لیگ جهانی والیبال، تیم های کانادا، برزیل و ایتالیا در صدر گروه های سه گانه قرار گرفتند.

31 مرداد 1398

مراسم یادبود سالگرد فاجعه پل جنوا در اوج بحران سیاسی در ایتالیا

مراسم یادبود نخستین سالگرد فاجعه شکستن پل در شهر جنوای ایتالیا با حضور مسئولان محلی و کشوری برگزار گردید.

26 مرداد 1398

گفتگوی ترامپ و ترودو درباره هنگ کنگ و چین

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و جاستین ترودو نخست وزیر کانادا درباره تحولات هنگ کنگ و همچنین بازاداشت 2 تبعه کانادایی از سوی دولت چین، تبادل نظر کردند.

26 مرداد 1398

تصمیم مجلس ایتالیا درباره آینده دولت به تعویق افتاد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه استاندارد، نشست روز گذشته مجلس ایتالیا با موضوع بحث درباره آینده دولت ائتلافی این کشور بی نتیجه ماند.

24 مرداد 1398

برزیل، ایتالیا و کانادا صدرنشین هستند، ایران بالاتر از کوبا

خبرنگاران: در انتها هفته سوم لیگ جهانی والیبال، تیم های کانادا، برزیل و ایتالیا در صدر گروه های سه گانه قرار گرفتند.

23 مرداد 1398

پاسخ روسیه به انتقاد فرانسه درباره برخورد پلیس مسکو با معترضان غیرقانونی

وزارت خارجه روسیه در واکنش به انتقاد وزارت خارجه فرانسه از برخورد با قانون شکنان در جریان اعتراضات خیابانی روز شنبه در مسکو، یادآور شد: فرانسه به الگویی در اقدامات غیرمتناسب پلیس در برخورد با تجمع های مردمی تبدیل شده است.

22 مرداد 1398

متئو رنسی: ایتالیا در معرض خطر افراطی گری قرار گرفته است

نخست وزیر سابق ایتالیا با توجه به آشفتگی های سیاسی اخیر در کشورش، ایتالیا را در معرض افراطی گری ارزیابی نموده و خواهان تشکیل یک دولت موقتی متشکل از تکنوکرات ها به منظور جلوگیری از برگزاری انتخابات زودهنگام شد.

22 مرداد 1398

مجلس ایتالیا بر سر حل بحران دولت به توافق نرسید

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، مجلس ایتالیا در نشست ویژه روز گذشته خود نتوانست در مورد طرح رای عدم اعتماد به دولت ائتلافی این کشور به توافق دست پیدا کند.

22 مرداد 1398

مجلس ایتالیا طرح رای عدم اعتماد به دولت را به بحث می گذارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، مجلس ایتالیا اعلام نموده که موضوع نشست روز دوشنبه درباره طرح رای عدم اعتماد به دولت ائتلافی خواهد بود.

20 مرداد 1398

واکنش سناتور روس به اتهام دخالت روسیه در تظاهرات فرانسه

سناتور بلندپایه روس گفت تعجبی نکرده که بالاخره مسئله دخالت مسکو در اعتراضات خیابانی فرانسه هم مطرح شده، در حالی که از لحاظ فنی غیرممکن است روسیه بتواند در امور داخلی همه کشورها، از آمریکا و کانادا گرفته تا اوگاندا، دخالت کند.

19 مرداد 1398

بحران در دولت ائتلافی ایتالیا؛ انتخابات زودهنگام برگزار می گردد؟

تداوم اختلاف در دولت ائتلافی ایتالیا و تنش میان رهبران دو حزب، بحران سیاسی کنونی را برای دولت این کشور رقم زده است.

19 مرداد 1398

چین ورود محصولات کشاورزی آمریکا را ممنوع نمود

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، در ادامه جنگ و تنش تجاری میان آمریکا و چین، دولت پکن اعلام نموده بر تمام محصولات کشاورزی وارداتی ماه میلادی گذشته از آمریکا تعرفه اعمال خواهد نمود.

15 مرداد 1398

ترامپ: ایران و چین منتظر پیروزی دموکرات ها در انتخابات هستند

رئیس جمهور آمریکا بار دیگر مدعی شد بعضی کشورها منتظر پیروزی دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکا هستند تا به توافق مورد نظر خود با آنها دست یابند.

11 مرداد 1398

ترامپ: چین احتمالا توافق تجاری را به پس از انتخابات 2020 موکول نموده است

رئیس جمهوری آمریکا تاکید نمود: چین احتمالا تا پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 میلادی آمریکا برای امضای یک توافق تجاری صبر خواهد نمود چراکه ترجیح می دهد با یک رئیس جمهوری دموکرات به توافق برسد.

6 مرداد 1398

اخطار چین به اروپا درخصوص هنگ کنگ

به گزارش خبرنگاران به نقل از رادیو بین المللی چین، مجلس اروپا با تصویب این طرح خشونت جدی اخیر و زخمی شدن پلیس هنگ کنگ را نادیده گرفته، این عدم حداقل استاندارد و قانونمداری است و یک تحریک جدی علیه قانونمداری هنگ کنگ و دخالت گستاخانه در امور داخلی چین است....

31 تیر 1398
تعداد: (210)
تلفن: 75284-021