تور روسیه

در لیست مسافرت‌های تفریحی و گردشی بسیاری از افراد، تور روسیه شاید در آن بالاها جای نداشته باشد؛ و اگر شما هم از آن دسته افراد هستید، لیست‌تان را پاره کنید و دوباره بنویسید. جام جهانی فوتبال در روسیه برگزار شده و حالا مردم خیلی بیشتری متوجه شده‌اند با سرزمینی بسیار زیبا و پر از جذابیت طرف هستند. با داشتن غنای فرهنگی و تاریخی که کمتر رقیبی در دنیا دارد و مناظر طبیعی که برای نسل‌ها الهام‌بخش هنرمندان و شاعران بوده‌اند، روسیه یکی از منحصربه‌فردترین کشورهای روی زمین است. برای مدت‌های طولانی روسیه در زیر پرچم شوروی از دسترس دور بود و شاید برای همین است که هنوز مردم فکر می‌کنند روسیه همچنان سخت و غیر قابل دسترس است. ولی آن دوره سپری شده و درهای روسیه دوست‌داشتنی به روی همه مردم باز است؛ و آنهایی که پیش‌فرض‌ها را کنار گذاشته و به تور روسیه رفته‌اند، با جعبه‌ی جواهری پر از خاطرات شگفت‌انگیز برگشته‌اند.

دلایلی عالی برای رفتن به تور روسیه

تاریخ در هر گوشه و کناری در روسیه خودنمایی می‌کند. کلیسای ارتودوکس روسیه، قدرت بی‌حد و حدودی در زمان سلطه تزارهای روسیه داشت. کلیساهای جامع باشکوه، بزرگ و شگفت‌انگیزی که در بسیاری از شهرهای روسیه به جا مانده‌اند گواه این عظمت هستند. کسانی که به تاریخ علاقه دارند، باید در سفرشان به روسیه از این بناها دیدن کنند؛ از کلیسای جامع کازان در سن پترزبورگ روسیه گرفته تا کلیسای جامع سنت باسیل روسیه در مسکو و کلیساهای ثبت شده در میراث جهانی یونسکو در سوزدال. تولستوی روسیه ، داستایوفسکی روسیه ، پوشکین روسیه ، چخوف روسیه و خیلی‌های دیگر؛ تمام این نویسندگان نامدار در روسیه زندگی کرده‌اند. در تور روسیه می‌توانید از خانه‌هایشان، پاتوق‌هایشان و مکان‌های معروفی که در داستان‌هایشان تصویر شده‌اند دیدن کنید و به این ترتیب نگاه و درک عمیق‌تری از ادبیات روسی به دست آورید.

مجموعه هنری که در موزه هرمیتاژ روسیه در سن پترزبورگ روسیه وجود دارد، آن قدر گسترده است که می‌تواند شما را برای چندین روز در تور روسیه به خود مشغول کند؛ و این تنها بخش کوچکی از آثار هنری است که می‌توانید در تور روسیه ببینید. تقریبا تمام شهرها حداقل یک موزه هنری با مجموعه‌ای از کارهای خارق‌العاده و تماشایی دارند. بیرون از موزه‌ها شما با قصرها و ساختمان‌هایی روبه‌رو می‌شوید که دست کمی از یک موزه تمام عیار ندارند. در قصر بزرگ پترهوف روسیه و کاخ تابستانی روسیه  می‌توانید ببینید که تزارها چگونه زندگی می‌کرده‌اند؛ بعد از آن به سراغ یادگارهای دوران کومونیست‌ها بروید، از آرامگاه لنین دیدن کرده و نگاهی به دفتر مرکزی کاگه‌به بیاندازید. معماری‌های دوران شوروی را می‌توانید به خصوص در بسیاری از شهرهای کوچک روسیه ببینید.

احتمالا نیازی به گفتن نباشد، چرا که همین حالا هم می‌دانید که قرار است در تور روسیه به بزرگترین کشور روی زمین سفر کنید. جنبه مثبت سفر به چنین کشوری این است که شما می‌توانید مقدار فراوانی طبیعت دست‌نخورده و بکر پیدا کنید؛ مکان‌هایی که چشم انتظار کشف شدن توسط مسافران کنجکاو و ماجراجو هستند. شما می‌توانید برخی از نفس‌گیرترین و زیباترین مناظر طبیعی جهان را در روسیه پیدا کنید؛ برای مثال کوهستان قفقاز روسیه  و دریاچه بایکال روسیه در سیبری که در میراث جهانی یونسکو روسیه هم ثبت شده‌اند. در سوی دیگر، از زمستان‌های روسیه هراسی نداشته باشید. بله، هوا حسابی سرد روسیه است اما لباس‌های گرم زمستانی بپوشید و دل به دریای برف‌ها بزنید تا پاداش بی‌نظیرتان را بگیرید: دنیایی را خواهید دید که انگار همین حالا از میان قصه‌های پریان بیرون آمده است. اگر به اندازه کافی به سمت شمال روسیه بروید این فرصت بی‌نظیر را خواهید داشت که شفق قطبی روسیه را هم ببینید.

تور روسیه گزینه‌های سرگرمی برای هر کسی با هر سلیقه‌ای را در خود دارد. می‌توانید باله‌های روسی را ببینید که در تمام دنیا مشهور هستند، از نمایش‌های تئاتر روسیه دیدن کرده و در کنسرت‌های موسیقی کلاسیک روسیه به قطعه‌هایی گوش دهید که توسط آهنگسازان برجسته روسی نوشته شده‌اند و توسط  موسیقی‌دان‌های حرفه‌ای روسیه نواخته می‌شوند. روسیه همچنین جذاب‌ترین زندگی شبانه دنیا را هم دارد؛ در بسیاری از کافه‌ها و رستوران‌ها در شهرها موسیقی زنده اجرا می‌شود. روسیه هیچ فرصتی را برای شگفت‌زده کردن شما از دست نمی‌دهد، کافی است در مسکو روسیه از مترو این شهر برای جابه‌جا شدن استفاده کنید؛ سالن‌های زیرزمینی مترو همانند یک گالری هنری بی‌انتها هستند، تجربه‌ای که تنها می‌توانید در روسیه داشته باشید.

با استفاده از مترو مسکو روسیه به تپه‌های گنجشک بروید و از آنجا منظره زیبای شهر را تماشا کنید. بعد از آن به قبرستان Novodevichy رفته، جایی که نام‌های بزرگی مانند ولادیمیر مایاکوفسکی شاعر، میخائیل بولگاکف نویسنده و دمیتری شوستاکوویج آهنگساز در جایگاه ابدیشان آرمیده‌اند. دیدن هنر به کار رفته در ساخت آرامگاه‌های این قبرستان هم جذاب خواهد بود. بعد از آن به سراغ میدان سرخ، کرملین و آرامگاه لنین بروید، مکان‌هایی که مطمئنا ارزش اختصاص دادن زمان زیادی از تور روسیه را دارند. در سن پترزبورگ روسیه شما می‌توانید بیشتر از یک روز را در هرمیتاژ روسیه سپری کنید اما قدم زدن در خیابان‌های شهر هم لذتی کمتر از دیدن آثار هنری این موزه ندارد. پیدا کردن موزه‌ها و قصرهای کوچک و خوردن یک فنجان قهوه در یک کافه محلی روسیه تجربه‌ای خاص، دلپذیر و متفاوت از تمام سفر به روسیه  تا به امروز برایتان رقم خواهد زد.

سفر با قطار در تور روسیه یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید در سفر به روسیه  انجام دهید. بنابراین توصیه می‌کنیم حتی قبل از حرکت یکی از تور روسیه ها را برای خودتان ترتیب دهید. همه چیز در مورد قطار سوار شدن در روسیه یک تجربه خاص است. قطارها خیلی بزرگ هستند، کند حرکت می‌کنند، در هر ایستگاه در حدود 20 دقیقه توقف می‌کنند و زمان کافی برای شما مهیا کرده تا بیرون آمده، کمی راه بروید یا از یک دستفروش یک ماهی دودی بخرید. در داخل آداب معاشرتی برقرار است که می‌تواند شما را شگفت‌زده کند. در قسمت خوبش ممکن است همسفرانتان شما را به خوردن غذا و نوشیدنی دعوت کنند و در قسمت بدش ممکن است مجبور شوید تخت‌تان در ردیف پایین را به یک فرد مسن بدهید. و احتمالا به یادماندنی‌ترین بخش برای شما تعامل با مامور قطار است کسی که به شما لیوان می‌فروشد تا از کتری بزرگ انتهای کوپه چای برای خودتان بریزید و قبل از رسیدن به ایستگاه شما را با پایش به شدت تکان می‌دهد تا بیدار شوید.

غذاهای روسی جذاب و لذیذ هستند، در طول عمرتان یک بار هم که شده باید غذاهای سنتی روسیه را امتحان کنید. برای کسانی که به تور روسیه می‌روند، خوردن این غذاها یک تجربه چشایی کاملا منحصربه‌فرد و نو خواهد بود. یکی از جنبه‌های عالی این غذاها، خوراکی‌های دم دستی و تنقلات هستند؛ خوراکی‌هایی که به طور گسترده در کیوسک‌های گوشه‌های خیابان‌های روسیه  در دسترس هستند. شورباها در روسیه آن قدر متنوع هستند که شما می‌توانید برای هر روز سفرتان یک شوربای جدید نوش جان کنید. سالادها و سوپ‌های روسی را هم فراموش نکنید؛ غذاهایی که مردم روسیه به درست کردنشان افتخار می‌کنند.

به "تور روسیه" امتیاز دهید

16 کاربر به "تور روسیه" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.9 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور روسیه"

1 دیدگاه

Amir15 اردیبهشت 1397

تور های روسیه ویژه جام جهانی 2018 معرفی کنید

پاسخ به Amir
* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)
تلفن: 75284-021