با توجه به ادامه بحران پاندمی ویروس کرونا Covid-19 و عدم امکان سفر توریستی به بیشتر کشورهای دنیا، شرکت خدمات مسافرتی آوای بورالان تا اطلاع ثانوی بصورت دور کاری فعال می‌باشد. درصورت داشتن هر گونه پرسش و یا پیگیری قرارداد خود فقط از طریق ارسال پیغام بصورت دایرکت در اینستاگرام رسمی شرکت booralan@ با ذکر شماره قرارداد و شرح کامل درخواست اقدام و پیگیری بفرمایید، بدیهی است مراجعه حضوری فقط در موارد بسیار ضروری و با هماهنگی از یک هفته قبل از همین طریق امکان پذیر خواهد بود.

تور روسیه

در لیست مسافرت‌های تفریحی و گردشی بسیاری از افراد، تور روسیه شاید در آن بالاها جای نداشته باشد؛ و اگر شما هم از آن دسته افراد هستید، لیست‌تان را پاره کنید و دوباره بنویسید. جام جهانی فوتبال در این کشور برگزار شده و حالا مردم خیلی بیشتری متوجه شده‌اند با سرزمینی بسیار زیبا و پر از جذابیت طرف هستند. با داشتن غنای فرهنگی و تاریخی که کمتر رقیبی در دنیا دارد و مناظر طبیعی که برای نسل‌ها الهام‌بخش هنرمندان و شاعران بوده‌اند، روسیه یکی از منحصربه‌فردترین کشورهای روی زمین است. برای مدت‌های طولانی این سرزمین در زیر پرچم شوروی از دسترس دور بود و شاید برای همین است که هنوز مردم فکر می‌کنند روسیه همچنان سخت و غیر قابل دسترس است. ولی آن دوره سپری شده و درهای این سرزمین دوست‌داشتنی به روی همه مردم باز است؛ و آنهایی که پیش‌فرض‌ها را کنار گذاشته و به تور روسیه رفته‌اند، با جعبه‌ی جواهری پر از خاطرات شگفت‌انگیز برگشته‌اند.

دلایلی عالی برای رفتن به تور روسیه

تاریخ در هر گوشه و کناری در این کشور خودنمایی می‌کند. کلیسای ارتودوکس روسیه، قدرت بی‌حد و حدودی در زمان سلطه تزارها داشت. کلیساهای جامع باشکوه، بزرگ و شگفت‌انگیزی که در بسیاری از شهرهای این سرزمین به جا مانده‌اند گواه این عظمت هستند. کسانی که به تاریخ علاقه دارند، باید در سفرشان از این بناها دیدن کنند؛ از کلیسای جامع کازان در سن پترزبورگ گرفته تا کلیسای جامع سنت باسیل در مسکو و کلیساهای ثبت شده در میراث جهانی یونسکو در سوزدال. تولستوی، داستایوفسکی، پوشکین، چخوف و خیلی‌های دیگر؛ تمام این نویسندگان نامدار در این سرزمین زندگی کرده‌اند. در تور روسیه می‌توانید از خانه‌هایشان، پاتوق‌هایشان و مکان‌های معروفی که در داستان‌هایشان تصویر شده‌اند دیدن کنید و به این ترتیب نگاه و درک عمیق‌تری از ادبیات روسی به دست آورید.

مجموعه هنری که در موزه هرمیتاژ در سن پترزبورگ وجود دارد، آن قدر گسترده است که می‌تواند شما را برای چندین روز در تور روسیه به خود مشغول کند؛ و این تنها بخش کوچکی از آثار هنری است که می‌توانید در این سفر ببینید. تقریبا تمام شهرها حداقل یک موزه هنری با مجموعه‌ای از کارهای خارق‌العاده و تماشایی دارند. بیرون از موزه‌ها شما با قصرها و ساختمان‌هایی روبه‌رو می‌شوید که دست کمی از یک موزه تمام عیار ندارند. در قصر بزرگ پترهوف و کاخ تابستانی می‌توانید ببینید که تزارها چگونه زندگی می‌کرده‌اند؛ بعد از آن به سراغ یادگارهای دوران کومونیست‌ها بروید، از آرامگاه لنین دیدن کرده و نگاهی به دفتر مرکزی کاگه‌به بیاندازید. معماری‌های دوران شوروی را می‌توانید به خصوص در بسیاری از شهرهای کوچک این سرزمین ببینید.

احتمالا نیازی به گفتن نباشد، چرا که همین حالا هم می‌دانید که قرار است در تور روسیه به بزرگترین کشور روی زمین سفر کنید. جنبه مثبت سفر به چنین کشوری این است که شما می‌توانید مقدار فراوانی طبیعت دست‌نخورده و بکر پیدا کنید؛ مکان‌هایی که چشم انتظار کشف شدن توسط مسافران کنجکاو و ماجراجو هستند. شما می‌توانید برخی از نفس‌گیرترین و زیباترین مناظر طبیعی جهان را در این سرزمین پیدا کنید؛ برای مثال کوهستان قفقاز و دریاچه بایکال در سیبری که در میراث جهانی یونسکو هم ثبت شده‌اند. در سوی دیگر، از زمستان‌های این سرزمین هراسی نداشته باشید. بله، هوا حسابی سرد است اما لباس‌های گرم زمستانی بپوشید و دل به دریای برف‌ها بزنید تا پاداش بی‌نظیرتان را بگیرید: دنیایی را خواهید دید که انگار همین حالا از میان قصه‌های پریان بیرون آمده است. اگر به اندازه کافی به سمت شمال بروید این فرصت بی‌نظیر را خواهید داشت که شفق قطبی را هم ببینید.

تور روسیه گزینه‌های سرگرمی برای هر کسی با هر سلیقه‌ای را در خود دارد. می‌توانید باله‌های روسی را ببینید که در تمام دنیا مشهور هستند، از نمایش‌های تئاتر دیدن کرده و در کنسرت‌های موسیقی کلاسیک به قطعه‌هایی گوش دهید که توسط آهنگسازان برجسته روسی نوشته شده‌اند و توسط  موسیقی‌دان‌های حرفه‌ای نواخته می‌شوند. این سرزمین همچنین جذاب‌ترین زندگی شبانه دنیا را هم دارد؛ در بسیاری از کافه‌ها و رستوران‌ها در شهرها موسیقی زنده اجرا می‌شود. این سرزمین هیچ فرصتی را برای شگفت‌زده کردن شما از دست نمی‌دهد، کافی است در مسکو از مترو این شهر برای جابه‌جا شدن استفاده کنید؛ سالن‌های زیرزمینی مترو همانند یک گالری هنری بی‌انتها هستند، تجربه‌ای که تنها می‌توانید در این کشور داشته باشید.

با استفاده از مترو مسکو به تپه‌های گنجشک بروید و از آنجا منظره زیبای شهر را تماشا کنید. بعد از آن به قبرستان Novodevichy رفته، جایی که نام‌های بزرگی مانند ولادیمیر مایاکوفسکی شاعر، میخائیل بولگاکف نویسنده و دمیتری شوستاکوویج آهنگساز در جایگاه ابدیشان آرمیده‌اند. دیدن هنر به کار رفته در ساخت آرامگاه‌های این قبرستان هم جذاب خواهد بود. بعد از آن به سراغ میدان سرخ، کرملین و آرامگاه لنین بروید، مکان‌هایی که مطمئنا ارزش اختصاص دادن زمان زیادی از تور روسیه را دارند. در سن پترزبورگ شما می‌توانید بیشتر از یک روز را در هرمیتاژ سپری کنید اما قدم زدن در خیابان‌های شهر هم لذتی کمتر از دیدن آثار هنری این موزه ندارد. پیدا کردن موزه‌ها و قصرهای کوچک و خوردن یک فنجان قهوه در یک کافه محلی تجربه‌ای خاص، دلپذیر و متفاوت از تمام سفرهایتان تا به امروز برایتان رقم خواهد زد.

سفر با قطار در تور روسیه یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید در سفرتان انجام دهید. بنابراین توصیه می‌کنیم حتی قبل از حرکت یکی از این سفرها را برای خودتان ترتیب دهید. همه چیز در مورد قطار سوار شدن در این سرزمین یک تجربه خاص است. قطارها خیلی بزرگ هستند، کند حرکت می‌کنند، در هر ایستگاه در حدود 20 دقیقه توقف می‌کنند و زمان کافی برای شما مهیا کرده تا بیرون آمده، کمی راه بروید یا از یک دستفروش یک ماهی دودی بخرید. در داخل آداب معاشرتی برقرار است که می‌تواند شما را شگفت‌زده کند. در قسمت خوبش ممکن است همسفرانتان شما را به خوردن غذا و نوشیدنی دعوت کنند و در قسمت بدش ممکن است مجبور شوید تخت‌تان در ردیف پایین را به یک فرد مسن بدهید. و احتمالا به یادماندنی‌ترین بخش برای شما تعامل با مامور قطار است کسی که به شما لیوان می‌فروشد تا از کتری بزرگ انتهای کوپه چای برای خودتان بریزید و قبل از رسیدن به ایستگاه شما را با پایش به شدت تکان می‌دهد تا بیدار شوید.

غذاهای روسی جذاب و لذیذ هستند، در طول عمرتان یک بار هم که شده باید غذاهای سنتی این سرزمین را امتحان کنید. برای کسانی که به تور روسیه می‌روند، خوردن این غذاها یک تجربه چشایی کاملا منحصربه‌فرد و نو خواهد بود. یکی از جنبه‌های عالی این غذاها، خوراکی‌های دم دستی و تنقلات هستند؛ خوراکی‌هایی که به طور گسترده در کیوسک‌های گوشه‌های خیابان‌ها در دسترس هستند. شورباها در این سرزمین آن قدر متنوع هستند که شما می‌توانید برای هر روز سفرتان یک شوربای جدید نوش جان کنید. سالادها و سوپ‌های روسی را هم فراموش نکنید؛ غذاهایی که مردم به درست کردنشان افتخار می‌کنند.

به "تور روسیه" امتیاز دهید

16 کاربر به "تور روسیه" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.9 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور روسیه"

1 دیدگاه

Amir15 اردیبهشت 1397

تور های روسیه ویژه جام جهانی 2018 معرفی کنید

پاسخ به Amir
* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)
تلفن: 75284-021