با توجه به ادامه بحران پاندمی ویروس کرونا Covid-19 و عدم امکان سفر توریستی به بیشتر کشورهای دنیا، شرکت خدمات مسافرتی آوای بورالان تا اطلاع ثانوی بصورت دور کاری فعال می‌باشد. درصورت داشتن هر گونه پرسش و یا پیگیری قرارداد خود فقط از طریق ارسال پیغام بصورت دایرکت در اینستاگرام رسمی شرکت booralan@ با ذکر شماره قرارداد و شرح کامل درخواست اقدام و پیگیری بفرمایید، بدیهی است مراجعه حضوری فقط در موارد بسیار ضروری و با هماهنگی از یک هفته قبل از همین طریق امکان پذیر خواهد بود.

تور چین

هر تمدنی داستانی منحصر به فرد و شنیدنی دارد. در مورد داستان چین، یک چیز حتمی است؛ هر ورق این دفتر را که نگاه کنیم و به هر گوشه که سر بزنیم، تنها یک چیز می‌بینیم: عظمت و بزرگی. چه صحبت از بلندترین دیوار دفاعی دنیا باشد، چه یک ارتش سفالی برای محافظت از پادشاه در دنیای دیگر و چه بزرگترین و عظیم‌ترین کاخ سلطنتی دنیا، هر گوشه این کشور را که بنگرید، نمود این شکوه و عظمت را خواهید دید. در تور چین چه به دنبال دیدن مناظر زیبای طبیعی باشید، چه به دنبال بازدید از جاذبه‌های تاریخی و یا دیدن شهرهایی مدرن با آسمان‌خراش‌هایی سر به فلک کشیده، این سفر شما را نه تنها ناامید بلکه غافل‌گیر خواهد کرد.

تورهای چین

برای مشاهده جزئیات تور های چین روی هر یک کلیک کنید.
تور پکن *ماهان* شناسه تور: 101 تور پکن *ماهان* تور پکن چین 5 روز شروع قیمت: $ 990 + مبلغ ریالی هر هفته (زمستان 1400 و نوروز 1401) تور شانگهای شناسه تور: 103 تور شانگهای تور شانگهای چین 4 روز شروع قیمت: $ 890 + مبلغ ریالی هر هفته (زمستان 1400 و نوروز 1401) تور چین 8 روز * گروهی* شناسه تور: 98 تور چین 8 روز * گروهی* تور پکن 4شب+ تور شانگهای 3شب شروع قیمت: $ 1,190 + مبلغ ریالی هر هفته (زمستان 1400 و نوروز 1401) تور چین 10 روز * گروهی* شناسه تور: 102 تور چین 10 روز * گروهی* پکن 4شب+ شانگهای 3شب+ هانگزو 2شب شروع قیمت: $ 1,290 + مبلغ ریالی هر هفته (زمستان 1400 و نوروز 1401) تور ماکائو شناسه تور: 6 تور ماکائو تور ماکائو 8روز شروع قیمت: $ 499 + مبلغ ریالی هر هفته ( زمستان 1400 و نوروز 1401) تور گوانجو فاز 1 نمایشگاه *پرواز ماهان* شناسه تور: 79 تور گوانجو فاز 1 نمایشگاه *پرواز ماهان* تور گوانجو 6 تا 9 روز نمایشگاه Canton شروع قیمت: $ 990 + مبلغ ریالی 21 و 23 مهر (پاییز 1400) تور گوانجو *ماهان* شناسه تور: 161 تور گوانجو *ماهان* تور گوانجو چین 6 روز شروع قیمت: $ 699 + مبلغ ریالی تابستان و پاییز 1400 تور گوانجو فاز 2 نمایشگاه *ماهان* شناسه تور: 87 تور گوانجو فاز 2 نمایشگاه *ماهان* تور گوانگجو 6 الی 9 روز نمایشگاه Canton شروع قیمت: $ 799 + مبلغ ریالی 26 و 30 مهر ، 2 آبان (پاییز 1400)

چرا تور چین؟

شاید بهتر باشد قبل از جواب دادن به این سوال به یک سوال دیگر پاسخ دهیم: تور چین، چرا نه؟ دیوار بزرگ چین از فضا دیده نمی‌شود، برای دیدن آن تنها یک راه وجود دارد، باید به چین سفر کنید؛ هیچکس نمی‌تواند شکوه ارتش سفالی را برای شما تعریف کند؛ جزئیات واقعی ساختمان‌های شهر ممنوعه را هیچ دوربینی نمی‌تواند به تصویر بکشد؛ با تمام تلاشی که صورت می‌گیرد با این حال آخرین بازمانده‌های پانداها شاید خیلی پیش ما نباشند؛ برای دیدن سرزمین روی ابرها لازم نیست منتظر آواتار جدید جیمز کامرون بمانید، در ژانگجیاجی نسخه واقعی‌اش وجود دارد؛ پاریس، وگاس، نیویورک و ونیز، همگی این شهرها نسخه‌ای عالی و دیدنی در چین دارند و منظور نسخه‌ای کپی شده نیست، روح مستقل و فرهنگ منحصر به فرد چین را می‌توانید در تک تک این شهرها حس کنید. تمام این دلایل و بسیاری دیگر همگی به یک نتیجه ختم می‌شوند: دلیلی برای به عقب انداختن سفر به چین وجود ندارد. مطمئن باشید سفری در پیش رو خواهید داشت که برای همیشه در ذهن و جانتان خواهد ماند.

رفتن به هر کشور جدیدی برای همه کمی دلهره‌آور است. فرهنگ، آداب و رسوم، زبان و غذا و به طور کلی دنیایی جدید در انتظار شما است. بسیاری که به تور چین رفته‌اند آن را یکی از بهترین سفرهای زندگیشان می‌دانند. بسیاری از مردم در مورد چین پیش‌فرض‌هایی دارند؛ یکی از آن‌ها در مورد غذا در چین است. به یک نکته توجه کنید: در چین گرسنه نخواهید ماند، این را تضمین می‌کنیم. حتی فراتر از آن، مطمئن هستیم در سفر به چین یکی از خارق‌العاده‌ترین تجربه‌های غذایی را برای قوه چشایی‌تان به ارمغان خواهید آورد.

وقتی صحبت از غذای چین می‌شود بسیاری از خارجیان تنها به یاد انواع حشرات و گوشت‌های نامتعارف می‌افتند. مانند بسیاری از کشورهای آسیای دور این غذاها در چین نیز خورده می‌شوند ولی به اندازه کشورهایی مانند تایلند، کامبوج و ویتنام متداول نیستند. باور کنید یا نه بسیاری از مردم چین حتی در کل زندگی‌شان چنین غذاهایی را نمی‌بینند. بسیاری از این غذاها در مناطق زندگی اقلیت‌های چین متداول‌اند و گاهی وقت‌ها مخاطب اصلی دکه‌های فروش عقرب‌های به سیخ کشیده شده در شهرهای بزرگ، توریست‌هایی هستند که برای تفریح به آنها سر می‌زنند.

این پیش‌فرض‌ها را که کنار بگذارید، آن وقت دنیایی لذیذ در انتظارتان خواهد بود، غذاهایی که با تازه‌ترین مواد و سالم‌ترین روش‌های پخت و پز آماده می‌شوند. عظمت در این بخش نیز نمود دارد؛ هر استان و شهر چین سبک غذایی مختص به خود را دارد. امتحان ظرف داغ (Hot Pot) استان سیچوان ضیافتی فراموش نشدنی برایتان خواهد بود. سر زدن به رستوران‌های چینی را بدون دلهره انجام دهید؛ نام‌ها را بدانید یا از مترجم استفاده کنید و با خیال راحت از غذایی خوشمزه لذت ببرید، آن هم نه به استناد حرف ما، به خاطر میلیون‌ها انسانی که در خارج از چین، غذاهای چینی جزئی از اولین انتخاب‌هایشان است. اگر هم خواستید این تجربه را کمی به تعویق بیاندازید، بدانید که فست‌فودهای بین‌المللی در شهرهای بزرگ چین فراوانند. رستوران‌های حلال در سراسر چین موجودند. پکن، گوانگجو، شانگهای و دیگر شهرها لیست بلند بالایی از رستوران‌های حلال دارند. کباب‌های گوشت گوسفند، آبگوشت‌های خوشمزه و دسرهای محلی آنها را از دست ندهید.

مناطق و شهرهای چین

اگر 3.2 میلیارد نتیجه گوگل را بخوانید؛ اگر 2.3 میلیون عکس فلیکر در مورد چین را ببینید؛ اگر خاطره میلیاردها نفری که در طول هزاران سال به این کشور سفر کرده‌اند را بشنوید؛ سفر به چین داستان منحصربه‌فردی برای خود شما آماده کرده است. داستانی که مختص خودتان است؛ داستانی که برای همیشه آن را تعریف خواهید کرد. سفر شما در شهرهای چین از پکن گرفته تا تبت فصل‌های این داستان خواهند بود. نگاهی فهرست‌وار به این فصل‌ها خواهیم داشت.

بی برو برگرد پکن در برنامه سفر هر کسی است که اولین بار به تور چین می‌رود. بازدید از دیوار بزرگ و شکوه و جلال شهر ممنوعه به هیچ عنوان نباید از دست برود. در پایتخت چین عطر و طعم هر غذایی از هر نقطه کشور در هر کوی و برزنی شما را دعوت به ضیافتی فراموش‌نشدنی می‌کند. در پکن بی‌خواب می‌توانید بهترین تجربه زندگی شبانه عمرتان را آن هم به سبک چینی داشته باشید.

Chengde درست شمال پکن قرار گرفته و ساختمان‌های سلطنتی فوق‌العاده مسحورکننده‌اش توسط امپراتورانی ساخته شدند که زمانی این شهر را به عنوان منزلگاه تابستانی خود برگزیده بودند. دره رودخانه زرد در جنوب پایتخت قرار داشته و مهد تمدن چین است. یادگارهای دوران سلسله‌ای چین را می‌توانید در گوشه گوشه طبیعت منحصر به فرد امتداد رودخانه پیدا کنید. دیدن معبدهای این مسیر را از دست ندهید. معبدهای Datong طوری ساخته شده‌اند که بیننده فکر می‌کند انگار کوهستان در مرحله آخر بلعیدن یک شهر است و در Luoyang به معبدهایی می‌رسید که انگار از سیاره‌ای دیگر کنده شده‌اند و به این نقطه از چین آورده شده‌اند. مجسمه‌های عظیم بوداها در این معبدها حالا لمس و منفعل، نظاره‌گر مدرن شدن دنیای اطرافشان شده‌اند.

از میان پایتخت‌های تاریخی چین، شیان حتمی‌ترین مقصد عاشقان تاریخ است. شیان جایی است که ارتشی سفالی با اقتدار تمام به سوگندشان وفادار مانده‌اند و برای هزاران سال نگهبان مقبره اولین امپراتور چین بوده‌اند. در برخی از شهرهای باستانی چین مانند Kaifeng در استان Henan و زادگاه کنفسیوس یعنی شهر Qufu در استان Shandong، هم می‌توانید گنجینه‌های معماری این سرزمین حیرت‌انگیز را ببینید، هم می‌توانید فضایی صمیمی و خودمانی را تجربه کنید که شاید در ذهن مردم در حال رفت و آمد در میان ساختمان‌های سر به فلک کشیده شهرهای بزرگ چین به خاطره‌ای گنگ بدل شده باشد. کوهستان‌های مقدس این منطقه از چین زیبایی رویایی و پیوستگی نادرشان با گذشته را برای چشمان ذوق‌زده گردشگران تور چین کنار گذاشته‌اند: Tai Shan شاید بزرگترین و سلطنتی‌ترین مکان زیارتی چین باشد. Song Shan در Henan میزبان عاشقان کونگ‌فو است که به سمت معبد شائولین جایی که این ورزش اسطوره‌ای شکل گرفته حرکت می‌کنند. برخی از دست‌نخورده‌ترین اماکن مذهبی کشور در Wutai Shan در Shanxi گویی جایی در خط زمانی محصور شده‌اند و متعهد شده‌اند تا در بهترین حالت میزبان زیارت‌کنندگان خود باشند.

غربی‌شده‌ترین شهر چین یعنی شانگهای در دهانه رودخانه یانگتسه قرار گرفته است. گاهی این طور به نظر می‌آید که درخشش و شکوه این شهر چنان جلوه‌گر است که انگار شهر دیگری در ساحل شرقی چین وجود ندارد. در این بندر پر زرق و برق می‌توانید ساختمان‌های اروپایی شکل قدیمی باند را در دل متروپولیسی ببینید که دو تا از بلندترین ساختمان‌های دنیا، افق شهر و افق بلند پروازی انسان را برای همیشه تغییر داده‌اند. برای هر کسی که به چین می‌رود مقایسه کردن مناظر شهری شانگهای با رقیب دیرینه‌اش یعنی هنگ کنگ در ساحل جنوبی چین جذاب خواهد بود. با میراث استعماریش و چهره بشاش و بین‌المللیش، چیزی وجود ندارد که هنگ کنگ برای راضی نگه داشتن مهمانانش در چنته نداشته باشد. از سواحلی عالی گرفته تا بهترین فرصت‌های تجربه غذا و زندگی شبانه، هنگ کنگ مقصد بی چون و چرای عاشقان تفریح است. ماکائو در نزدیکی هنگ کنگ قرار دارد و برای آشپزی پرتغالی و کلیساهای سبک باروکش هم که شده نباید در لیست به نظر بی‌نهایت جاذبه‌های چین فراموش شود.

به سمت جنوب غرب کشور که بروید، چنگدو در استان سیچوان و کونمینگ در استان یون‌نان (دو تا از بی‌ریاترین مراکز استان‌های چین) میزبانان شما خواهند بود. کل این منطقه با هر معیار و استانداردی که فکرش را بکنید به شکلی باور نکردنی طبیعتی متنوع دارد؛ از قله‌های برف گرفته و دریاچه‌های مرتفع کوهستانی تا جنگل‌های مرطوب استوایی را می‌توانید در این گوشه دیدنی دنیا پیدا کنید. مناظر فوق‌العاده معروف و البته دیدنی قله‌های آهکی در امتداد روخانه لی در Yangshuo و گویلین در استان Guangxi بر روی هزار نقاشی نفیس و البته اسکناس‌های چین ابدی شده‌اند. در سیچوان دیدن بودای غول‌پیکر لشان و بالا رفتن از کوهستان مقدس Emei Shan به نوعی یادآور کوچکی انسان و مشکلاتش در قیاس با دنیایی بی‌نهایت بزرگ برای زیارت‌کنندگان هستند. به سمت شرق، Chongqing قرار دارد که نقطه‌ی شروعی برای یک ماجراجویی روی آب از میان منطقه سه دره (Three Gorges) در طول بلندترین رودخانه آسیا یعنی یانگتسه است.

منطقه فوق‌العاده وسیع شمال غرب چین جایی است که هر چه در آن پیش بروید، انسان‌های کمتری را می‌بینید. آن جا است که طبیعت واقعا وحشی و بکر شروع می‌شود. مغولستان داخلی تنها چند ساعت با پکن فاصله دارد. در این سرحد آسیای مرکزی می‌توانید با اسب سواری در چمن‌زارهای بی‌انتهای استپ مغولستان دل به دنیای پیشین بسپارید و یادی از ماجراجوی درونتان کنید. به سمت جنوب و غرب، شهر شیان، نقطه شروع جاده باستانی ابریشم قرار گرفته است؛ جاده‌ای که برای قرن‌ها میزبان تاجرانی بود که در مسیر خود از Jiayuguan نقطه پایانی دیوار بزرگ چین و غارهای پر شده با هنرهای بودایی در صحراهای شنی Dunhuang گذشته و سرخوش از جرات و غرورشان پا به دنیای جدید می‌گذاشتند.

در غرب چین کوهستان‌ها و صحراهای وسیع Xinjiang قرار گرفته‌اند؛ این جا جایی است که چین به ترکستان باستانی می‌رسد؛ جایی که سفرهای ساده بین شهرها تبدیل به سفرهای حماسی دنیای مدرن می‌شوند. شهرهای واحه‌ای Turpan و Kashgar با بازارها و میراث اسلامیشان جاذبه‌های اصلی این نقطه دست نخورده دنیا هستند. آب‌های آبی Tian Chi مناظر بدیع کوهستانی را به میان صحراهای سوزان آورده‌اند. آن سوی کاشغر مسافران با چند تا از پر مخاطره‌ترین جاده‌های دنیا مواجه خواهند شد، جاده‌هایی که از Khunjerab و Torugut گذشته و به ترتیب به پاکستان و قرقیزستان می‌رسند.

تبت برای همیشه مقصد منحصر به فرد مسافران تور چین می‌ماند. با وجود پنجاه سال حکومت چین همراه شده با مهاجرت گسترده قوم چینی هان به این منطقه، بروز و نمایش فرهنگ تبتی بی‌عیب و دست‌نخورده باقی مانده است. قصر Potala در لهاسا، راهبان سرخ‌پوش، صف‌های زائران در حال گرداندن چرخ‌های عبادت، مجسمه‌های کره‌ای و نقاشی‌های دیواری خشن همگی به شما یادآوری می‌کنند به دنیای ناشناخته‌ها پا گذاشته‌اید. دیدن مناظر کوهستان‌های تبت شامل کوه اورست خودش به تنهایی یک سفر شما را بدهکار چشمانتان می‌کند.

بهترین زمان‌ها برای رفتن به تور چین

غیر از هدف‌های خاص و دلایلی که هر مسافری ممکن است به آن دلیل زمانی مشخص از سال را برای رفتن به تور چین انتخاب کند، بازه‌های زمانی وجود دارند که می‌توان آنها را مناسب همه دانست. اما قبل از آن، اهداف خاص می‌توانند این‌ها باشند: دوست دارید در زمستان در کوهستان‌های هاربین اسکی و در فستیوال‌های یخ نفس‌گیر آنجا شرکت کنید. عظمت دیوار چین را این گونه تصور کنید، به صورت مارپیچ در میان کوهستان‌هایی با قله‌های برفی گم می‌شود و شما رفته‌اید تا بر روی مسیری سفیدپوش حرکت کنید؛ آسمان آبیِ بی‌انتها پیش رویتان است و مهمتر از همه هیچ بنی‌بشری را در اطرافتان نخواهید دید. شاید علاقه دارید از منظره‌های سحرانگیز جنگل‌های Jiuzhaigou وقتی با رنگ‌های طلایی، قرمز و نارنجی تزئین شده‌اند عکس‌برداری کنید. شاید هم بدتان نیاید در یک زمستان سرد گریزی به سانیا زده و در سواحل آفتابی‌اش دراز کشیده و فراموش کنید در کشورتان باید از میان دیواری از برف عبور می‌کردید تا به خانه برسید. تمام این‌ها و بسیاری دلایل دیگر بازه‌ی زمانی برای انتخاب برایتان نمی‌گذارند. زمان مشخص است، تنها کاری که باید بکنید این است که چمدانتان را بسته و عازم این سفر به یادماندنی شوید.

چین کشور فوق‌العاده پهناوری است. 5000 کیلومتر طول داشته و دربردارنده بلندترین فلات جهان و همچنین صحراها، جنگل‌ها، کوهستان‌ها و هزاران کیلومتر خط ساحلی است و هر گوشه از این سرزمین آب و هوا و اقلیم منحصر به فرد خودش را دارد. این که چه زمانی از سال برای رفتن به چین مناسب است به این مربوط می‌شود که قرار است به کدام نقطه بروید. با این حال می‌توان گفت که به طور کلی قصد اصلی گردشگران از رفتن به تور چین دیدن جاذبه‌های خارق‌العاده این کشور در بهترین حالت‌هایشان است.

برای اکثریت گردشگران بهترین حالت‌ها این‌ها هستند: هوا گرم و معتدل باشد، بتوان با خیال راحت در شهرها تردد کرد بدون این که از سرما یخ زد یا زیر بارش شدید باران جایی برای رفتن نداشت؛ یا حتی بدتر از آن، از رطوبت هوا و گرمای شدید خیس خالی شد. و همچنین لرزه‌های دیوار بزرگ چین ناشی از پیاده‌روی خیل عظیم گردشگران روی آن را حس نکرد. این معیارها بازه زمانی را محدود می‌کنند. بهترین زمان برای رفتن به تور چین بهار (مارس تا می) و پاییز (سپتامبر تا اکتبر) است. در این زمان‌ها در بیشتر بخش‌های کشور هوا معتدل و مناسب است و خبری نیز از حجم عظیم گردشگران تابستانی نیست.

در بهار درختان سرسبز و شکوفه کرده تا بالای دیوار بزرگ آمده‌اند و منظره‌ای بهشتی خلق می‌کنند. هوا آن قدر خوب است که پیاده‌روی در پکن و دیدن میدان تیانانمن و قصر ممنوعه به بالای لیست بازدیدهایتان در تور چین برسد. هر گوشه گوانگجو را که نگاه کنید گلها و شکوفه‌های رنگارنگ را خواهید دید. در پاییز رطوبت شانگهای و هنگ کنگ اذیت‌تان نخواهد کرد. هوا خنک است و قدم زدن در امتداد باند شانگهای و گشتن شهر باعث می‌شود عاشق شهر شوید. مارکوپولو هانگزو را زیباترین شهر دنیا نامیده بود، تا حدودی می‌توان مطمئن بود که او این شهر را در بهار یا پاییز دیده بوده است. دیدن دریاچه غربی که دور تا دورش را درختان سرسبز بهاری یا برگ‌ریزان طلایی پاییزی فرا گرفته کاری می‌کند که حرف مارکوپولو را تصدیق کنید.

یک چیزی که در این بازه‌ها باید حواستان به آن باشد، تعطیلات عمومی چین است. در زمان تعطیلات، پروازها و قطارها و البته جاذبه‌های توریستی کشور به شکلی باور نکردنی شلوغ می‌شوند چرا که مردم کشور سفرهای سیاحتی خود را شروع می‌کنند. دو هفته طلایی در این مورد وجود دارد: هفته سال نوی چین (اواخر ژانویه یا اوایل فوریه) و روز ملی کارگر (اوایل اکتبر). در این دو هفته نه تنها قیمت‌ها به سقف می‌چسبند، بلکه پیدا کردن بلیت قطار و هواپیما یا هتل نیز به شکلی باور نکردنی غیر ممکن می‌شود. توصیه نمی‌کنیم در طول این دو هفته به چین بروید.

گردش در چین

با گسترش شبکه ریلی قطارهای فشنگی (Bullet) در چین، رفتن از یک شهر به شهر دیگر بیش از پیش راحت شده است. استفاده از این قطارها در جابه‌جایی بین شهرها مزایای زیادی نسبت به پروازهای داخلی دارد. با احتساب مدت زمان رسیدن به فرودگاه و تشریفات زمان بر سوار شدن به هواپیما و پیاده شدن از آن، مدت زمان سفر با قطارهای فشنگی تقریبا با یک پرواز برابر است. بر خلاف فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های قطارهای بین شهری یا در داخل شهرها قرار دارند و یا نسبت به فرودگاه‌ها به مرکز شهرها نزدیک‌ترند. برای رسیدن به ایستگاه‌های قطار زمان کمتر و متعاقب آن هزینه کمتری پرداخت خواهید نمود. کیفیت قطارهای فشنگی چین فوق‌العاده بالا و راحتی و آسایش در تمام طول سفر برایتان تضمین شده است. اما شاید نقطه برجسته این مقایسه، دیدن دنیای بین شهرها باشد؛ چیزی که در یک پرواز هیچ موقع تجربه نخواهید کرد. دیدن مناظر طبیعی زیبا، مناطق روستایی و مزارع پیشرفته‌ی بی‌انتها، تنها گوشه‌ای از این لذت را تشکیل می‌دهند. سفر با سرعتی بیش از 250 کیلومتر بر ساعت و طی کردن مسافت شانگهای تا پکن در کمتر از 5 ساعت تجربه‌ای است که نباید از دست دهید.

مترو شهرهای چین گاهی وقت‌ها بهترین گزینه برای جابه‌جایی در شهرها هستند. مترو شما را از ترافیک روی زمین نجات داده و سفری فوق‌العاده ارزان و سریع برایتان فراهم می‌کند. شبکه گسترده مترو در شهرهای چین دستیابی به هر نقطه از شهر را بدون هیچ مشکلی ممکن کرده است. برای مثال مترو شانگهای بیش از 360 ایستگاه دارد و 10 خط فعال مترو گوانجو در زمان حاضر، قرار است تا چند سال آینده دو برابر شود. اکثر فرودگاه‌های شهرهای بزرگ چین به مترو شهر متصل هستند. استفاده از مترو در مدت تور چین انعطاف‌پذیری زیادی به شما خواهد داد. برای مثال شما می‌توانید در کمتر از یک ساعت از فرودگاه گوانجو به مرکز شهر برسید. شانگهای، طبق معمول همیشه پا را از این فراتر گذاشته است؛ مسیر فرودگاه تا مرکز شهر را می‌توانید با سریع‌ترین قطار شهری روی زمین بپیمایید. ایستگاه‌های مترو در نزدیکی جاذبه‌های گردشگری شهرها و مراکز خرید قرار دارند. بسیاری از ایستگاه‌ها با نام این جاذبه‌ها نامگذاری شده‌اند و دسترسی به آن‌ها فوق‌العاده راحت است. با دانلود اپلیکیشن‌های نقشه مترو و یا تهیه نقشه‌های چاپی و کمی حس ماجراجویی، تجربه‌ای عالی و یک صرفه‌جویی مناسب در زمان و هزینه‌هایتان خواهید داشت. تنها لازم است در مورد هر شهر ساعات شلوغی مترو را بدانید.

خرید در چین

در مورد خرید کردن در چین نباید به این فکر کنید که چه چیزی باید بخرید. بیشتر نگران این باشید که چه قدر می‌توانید همراه خود از سفر برگردانید. یکی از هوشمندانه‌ترین کارهایی که می‌توانید در سفر به چین انجام دهید این است که سبک بروید، چرا که مطمئن باشید کلی چیز برای برگرداندن خواهید داشت. چین را می‌توان بزرگترین تولید کننده دنیا دانست. غیر از سوغاتی‌های فرهنگی و تاریخی مختص این کشور، رد بسیاری از اجناس موجود در سراسر دنیا به این کشور ختم می‌شوند.

لباس شب چینی (Qipao، لباس‌های زنانه با طراحی ویژه، مخصوص چین)، ابریشم در طرح‌ها و شکل‌های مختلف، چای چینی (انواع و اقسام چای با رنگ‌ها و طمع‌های متنوع)، اجناس قدیمی و آنتیک (از کوزه‌ها و سکه‌های مربوط به چند سال قبل گرفته تا یادگارهای پروپاگاندایی دوره مائو)، صنایع دستی (که تنوعشان به اندازه سرزمین چین است)، یشم‌های سبز رنگ زیبا در طرح‌ها و شکل‌های متنوع و نقاشی‌ها و خطاطی‌های شگفت‌آور، تنها گوشه‌ای از سوغاتی‌های مختص این کشور هستند. داشتن اطلاعات کافی و شناختن هر کدام از این سوغاتی‌ها کمک می‌کند شما بتوانید بهترین خرید را داشته باشید. حتما نحوه تشخیص ابریشم اصل را یاد بگیرید. Qipaoهای ابریشمی یکی از بهترین چیزهایی است که می‌توانید بخرید. نمونه‌های کوچک و بانمک این لباس برای بچه‌ها را فراموش نکنید. در بسیاری از بازارهای چای فرصت این را دارید که قبل از خرید مزه چای را امتحان کنید. ظروف چای‌خوری فراموش نشود. در خرید اجناس آنتیک فوق‌العاده دقت کنید. اگر تخصصی در این زمینه ندارید از یک خبره کمک بگیرید. توجه داشته باشید که برای خروج آنتیک‌های اصل و دارای قدمت تاریخی نیاز به مجوز دارید.

تمام شهرهای کوچک و بزرگ چین بازارهای خودشان را دارند. در شهرهای بزرگ همچنین می‌توانید فروشگاه‌های چند بخشی، مجتمع‌های تجاری بزرگ (mall) و شعبه‌های سوپرمارکت‌های بین‌المللی را پیدا کنید. هر شهر چین برای یک محصول مشهور است؛ برای مثال پکن بهترین مکان برای خرید Cloisonné اصل (ظروف و اشیایی نقاشی شده) و مروارید آب شیرین است. ابریشم هانگزو و سوژو بهترین ابریشم چین است. شانگهای نیز برای فرش‌های ابریشمی‌اش شهره است. گردشگران تور چین می‌توانند نقاشی‌های زیبا و مرواریدهای دریای چین جنوبی را در گویلین بخرند. محصولاتی مانند گره‌های چینی، بادبزن‌های کاغذی، ماسک‌های اپرای پکن و برش کاغذ، سوغاتی‌های کوچک خوبی خواهند بود.

یکی از بهترین کالاهایی که می‌توانید در سفر به چین آن هم با قیمتی بسیار مناسب بخرید، لباس و کفش است. شهرهای صنعتی‌تر و تجاری‌تر چین مانند گوانجو و ایوو مکان‌هایی عالی برای این گونه خریدها هستند. بازارهای عمده فروشی لباس در این شهرها فراوانند. غیر از لباس‌های معمولی و بی‌نام می‌توانید برندهای داخلی چین و همچنین برندهای وارداتی کره‌ای و ژاپنی را نیز در این شهرها پیدا کنید. اگر به دنبال لباس‌های مد روز با برندهای بین‌المللی و مشهور هستید، جایی بهتر از شانگهای و هنگ کنگ وجود ندارد. این شهرهای بین‌المللی و مدرن در این زمینه نیز رویه خودشان را دارند. فروشگاه‌های اوتلت این شهرها مکان‌های خوبی برای خرید لباس‌های برندهای مشهور با قیمت‌هایی فوق‌العاده پایین و استثنائی هستند.

در مورد خرید لوازم الکترونیکی و کامپیوتری در چین، فوق‌العاده دقت کنید. توصیه این است که از این خریدها صرف نظر کنید. احتمال این که قیمت پایین‌تری از کشور خودتان نصیبتان شود کم است. اجناس تقلبی و بی‌کیفیت نیز در بازارهای چین زیادند. البته با داشتن تخصص کافی احتمال پشیمان شدن از خرید این اجناس پایین می‌آید. شهرهایی مانند گوانجو و شانگهای بازارهای معتبر و بزرگ در زمینه فروش محصولات الکترونیکی و کامپیوتری دارند. برای خرید، آن‌ها را پیدا کرده و حتما قبل از پایان معامله آن‌ها را تست کنید.

در هنگام خرید در چین در هر زمینه‌ای زیاد عجله نکنید. با این که در فروشگاه‌های بزرگ و مغازه‌های مجتمع‌های تجاری، قیمت‌ها ممکن است ثابت و بدون امکان چانه‌زنی باشند، با این حال چانه زدن در بازارهای شهری و محلی در سرتاسر چین امری عادی و گاهی اوقات ضروری است. بسیاری از این فروشندگان قیمت‌های خیلی بالاتری از ارزش واقعی آن محصول را طلب می‌کنند. گاهی اوقات شما می‌توانید با چانه زدن حتی تا 40 یا 50 درصد قیمت درخواست شده پایین بیایید. یک رویه خیلی مناسب برای این کار نشان ندادن شوق و اشتیاق برای خرید و همچنین گشتن در بازار برای پیدا کردن عددی حدودی از ارزش آن محصول است. دقت کنید که چانه زدن در فروشگاه‌های مدرن و با قیمت‌های ثابت ممکن است موجبات رنجش فروشندگان را به همراه داشته باشد.

قیمت تور چین

تور چین با قیمت‌های متفاوتی در بازار گردشگری ایران در دسترس است. از آنجایی که این سفر با پروازهایی به مدت 8 الی 9 ساعت آغاز می‌گردد، دارای ترکیب‌های مختلف و متنوعی می‌باشد. به طور معمول میانگین تعداد شب‌های اقامت در یک تور 7 شب می‌باشد. ترکیب شهرهای پکن و شانگهای در بیشتر تورهای این کشور قابل مشاهده است. در برخی از تورهای خاص که با اهداف توریستی طراحی می‌گردند شهر هانگزو نیز به چشم می‌خورد. شهرهایی همچون گویلین، شیان، گوانجو، شنزن و تبت نیز در مراتب بعدی قرار می‌گیرند و در تورهای ویژه که در ایامی مانند نوروز برگزار می‌گردند مورد بازدید قرار می‌گیرند.

ارزان ترین تور چین تور 7 روز پکن می‌باشد که به علت بازدید فقط از یک شهر کمترین هزینه را برای مسافر به همراه دارد. قیمت تور 7 روز پکن با توجه به پرواز و هتل و فصل قیمتی بین 3 الی 4.5 میلیون تومان دارد. یک گام که به جلوتر برویم تور پکن + شانگهای خواهد بود که از لحاظ قیمتی در پله بعدی قرار می‌گیرد. با توجه به این که مسافت بین پکن و شانگهای با پرواز یا قطار طی شود، قیمت ها از حدود 5 میلیون تا 6 میلیون تومان در نوسان می‌باشد. اما کامل‌ترین تور تفریحی برای مسافرینی که برای اولین بار به این کشور سفر می‌کنند، تور پکن، شانگهای و هانگزو در ترکیب‌های 11 روزه می‌باشد که از لحاظ قیمتی با توجه به پرواز و نوع خدمات و درجه هتل و پرواز یا قطار بودن وسیله سفر از پکن به شانگهای یا هانگزو از 6.5 میلیون تا 11 میلیون تومان در نوسان است. نسخه‌های 15 روزه تورها که شهرهای گویلین یا شیان را در خود دارد گران‌ترین تورهای چین می‌باشند. اغلب این تورها از 11 الی 15 میلیون تومان قیمت دارند.

چرا تور چین آوای بورالان؟

شرکت خدمات مسافرتی آوای بورالان طی سال‌ها تجربه اجرای تور چین و بررسی ترکیب‌های گوناگون تورها، بهترین پیشنهاد برای سفر به این کشور را در ترکیب تورهای 11 روزه پکن به همراه شانگهای و هانگزو یافته است. از آنجایی که مدت زمان پرواز تا این کشور نزدیک به 8 ساعت می‌باشد و حدود 4 ساعت اختلاف ساعتی ایران و چین می‌باشد، پیشنهاد می‌گردد که سفر به این کشور در قالب یک تور 11 روزه لوکس با ترکیب شهرهای پکن، شانگهای و هانگزو انجام پذیرد. شهر پکن به عنوان مظهر چین کهن باستان با نمادهای متعدد فرهنگی و تاریخی، شانگهای به عنوان مظهر چین مدرن و ثروتمند با نمادهای تجمل، زندگی مدرن و گرایشات زندگی غربی و شهر تاریخی و زیبای هانگزو به عنوان نماد طبیعت و زیبایی‌های طبیعی کشور چین شناخته می‌شوند.

شرکت خدمات مسافرتی آوای بورالان در طراحی تورهای خود همواره با انتخاب بهترین هتل‌های 5 ستاره لوکس در شهرهای پکن، شانگهای و هانگزو و ارائه بهترین و کاملترین برنامه‌های سفر، موفق به کسب رضایت مسافرین خود چه از لحاظ قیمت تورها و خدمات و چه از لحاظ ارائه بالاترین سطح کیفیت شده است.

به "تور چین" امتیاز دهید

133 کاربر به "تور چین" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.9 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور چین"

15 دیدگاه

Minoo 12 تیر 1398

با عرض سلام من ترکیه زندگی میکنم ، برای سفر به چین با یکی از دوستان برای شهریور ماه هماهنگ هستیم. لطفا به من بگید شرایط تور و زمان و قیمت چقدر هست، مت ترجیح میدیم، پکن و شانگهای رو ببینیم و حداقل زمان سفر، 10 روز باشه

پاسخ به Minoo

کارشناس آوای بورالان12 تیر 1398

سلام مشاورین ما با شما تماس میگیرند

پاسخ به کارشناس آوای بورالان

زرگر9 تیر 1397

با سلام. اطلاعاتی برای سفر به اورومچی میخواستم. اولا زمان مناسب و اینکه بفرمایید که قطار از شیان را پیشنهاد میکنید یا پرواز مستقیم. و اینکه اگر از طریق قطار از شهر شیان مد نظرتون هست که برای ما هم جذابیت داره، تور یا ساپورت با بلیط و رزرو هتل و اصولا کلیت مسافرت به چین و این نقاط
چگونه خواهد بود؟

پاسخ به زرگر

پروین12 بهمن 1396

با سلام
آیا توری با اقامت در شهر ساحلی و همچنین از دیزنی لند دارید. ممنون

پاسخ به پروین

کارشناس فروش آوای بورالان13 بهمن 1396

سرکار خانم پروین
با سلام
با تشکر از حسن انتخابتان، شهر ساحلی در نزدیکی هانگزو میباشد که بصورت آپشنال تور در تورهای چین ما ارائه میشود، دیزنی لند شانگهای هم بصورت آپشنال تور در شهر شانگهای به شما ارائه میشود.

پاسخ به کارشناس فروش آوای بورالان

نازی11 دی 1396

با سلام : باتوجه به اینکه در هیچکدام از تورها شهر شیان یا گویلین نیست برای بازدید از شهر سربازهای سفالین و پارک ملی ژانگ جیاجی چکار باید انجام بدیم آیا از پکن میشه با تور لیدرها به این امکان رفت
با تشکر

پاسخ به نازی

کارشناس فروش آوای بورالان11 دی 1396

نازی عزیز
سلام
با تشکر از حسن انتخابتان، شهرهای شیان، گویلین و ژانگ جیا جیه با فاصله پروازی زیادی نسبت به پکن و شانگهای قرار دارند و با توجه به عدم شناخت بازار ایران نسبت به این شهرها کمتر در تورها مورد توجه قرار گرفته اند. به شما پیشنهاد مینماییم که درصورت علاقمندی به بازدید از این شهرها با یکی از تورهای 10 یا 11 روزه چین ما همراه باشید و در انتهای تور از گروه جدا شده و برای بازدید از این شهرها که قبلا کارشناسان ما هتل و پرواز را برایتان هماهنگ کرده اند اقدام به بازدید فرمایید. اقامت پیشنهادی برای هر شهر 2 شب میباشد.

پاسخ به کارشناس فروش آوای بورالان

فواد7 دی 1396

سلام اگر زحمتی نیست مراکز خرید عمده و تعدادی شرکت بازرگانی را در صورت امکان معرفی کنید باتشکر

پاسخ به فواد

کارشناس فروش آوای بورالان8 دی 1396

فواد عزیز
با سلام
با توجه به گسترگی تجارت در چین به شما پیشنهاد مینماییم که برای آشنایی بیشتر با تجار و تولید کنندگان چین در صنایع مختلف به بازدید از نمایشگاه کانتون فیر در شهر گوانجو که سالانه دو بار در بهار و پاییز برگزار میشود بروید.جهت کسب اطلاعات در این مورد به صفحه تور نمایشگاه گوانجو در وب سایت ما مراجعه فرمایید.

پاسخ به کارشناس فروش آوای بورالان

رضا عرفان29 آذر 1396

از بس چین بزرگه، باید گروهی بری که حداقل یه کاربلد همراهت باشه، از لیدر خوبتون تشکر کنید، مسلط هستن

پاسخ به رضا عرفان

کارشناس فروش آوای بورالان2 دی 1396

خواهش می کنم جناب آقای عرفان
امیدوارم در سفرهای بعدی هم همراهیتون کنیم

پاسخ به کارشناس فروش آوای بورالان

nazanin14 آذر 1396

بی زحمت مراکز خرید پکن، شانگهای و هانگزو رو هم معرفی کنید، آب هوای این سه شهر رو هم اطلاعاتش رو بدید. برای نوروز هوا چطوره؟

پاسخ به nazanin

کارشناس فروش آوای بورالان14 آذر 1396

با تشکر از حسن نظر و پرسش شما خانم نازنین
خواهشمند است جهت کسب اطلاعات در این مورد و سایر موارد به بخش مجله گردشگری وب سایت ما مراجعه فرمایید

پاسخ به کارشناس فروش آوای بورالان

گرشیوز همایی10 آذر 1396

تور چینتون خیلی خوب بود! مرسی از این همه هماهنگی، محبت، اخلاق راهنمای تور و ...
یه عالمه تشکر

پاسخ به گرشیوز همایی

کارشناس فروش آوای بورالان11 آذر 1396

با تشکر از جناب همایی عزیز
خیلی خوشحال هستیم که موفق به کسب رضایت شما در سفرتون به چین شدیم
امیدوارم در سفرهای بعدی هم در کنار شما باشیم

پاسخ به کارشناس فروش آوای بورالان
* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)
تلفن: 75284-021