با توجه به ادامه بحران پاندمی ویروس کرونا Covid-19 و عدم امکان سفر توریستی به بیشتر کشورهای دنیا، شرکت خدمات مسافرتی آوای بورالان تا اطلاع ثانوی بصورت دور کاری فعال می‌باشد. درصورت داشتن هر گونه پرسش و یا پیگیری قرارداد خود فقط از طریق ارسال پیغام بصورت دایرکت در اینستاگرام رسمی شرکت booralan@ با ذکر شماره قرارداد و شرح کامل درخواست اقدام و پیگیری بفرمایید، بدیهی است مراجعه حضوری فقط در موارد بسیار ضروری و با هماهنگی از یک هفته قبل از همین طریق امکان پذیر خواهد بود.

تور ویتنام

از عاشقان غذا و ساحل‌روها تا علاقه‌مندان به هنر و فرهنگ و جویندگان هیجان و تفریح، تور ویتنام برای هر کسی چیزی برای ارائه دارد. با داشتن 3000 کیلومتر خط ساحلی گرمسیری، غذاهای خوشمزه و فرهنگ جالب توجه و خاص، این سرزمین شگفت‌انگیز چشم‌انتظار کشف شدن توسط توریست‌های مشتاق از سراسر جهان است. مردمان اینجا یکی از قدیمی‌ترین فرهنگ‌های جنوب شرق آسیا را دارند که تاریخش به 2000 سال قبل از میلاد بر می‌گردد. این کشور با فرهنگ‌های چینی، خِمِری، هندی و همچنین استعمارگران فرانسوی تحت تاثیر قرار گرفته است. رفتار دوستانه را می‌توانید در تمامی لحظه‌های تور ویتنام خود حس کنید، چه در شهرهای بزرگ باشید چه در مناطق روستایی. غذاهای خیابانی به نشان ویژه این سرزمین تبدیل شده‌اند؛ در یکی از دکه‌های خیابانی توقف کرده، بر روی یک چهارپایه پلاستیکی نشسته و برخی از خوشمزه‌ترین غذاهای عمرتان را نوش جان کنید، غذاهایی که تازه و سالم هستند. سواحل تایلند و فیلیپین شهرتی جهانی یافته‌اند، اما در اینجا سواحلی به همان زیبایی وجود دارند که همچنان بکر و دست‌نخورده باقی مانده‌اند. ساپا در شمال کشور نه تنها مسافران تفریحی بلکه بسیاری از کوهنوردان آماتور و حرفه‌ای را هم به خود جلب می‌کند. همین حالا قبل از این که این سرزمین دوست‌داشتنی بیشتر از این شهره و محبوب شود، به تور ویتنام بروید و خاطره‌هایی به‌یادماندنی برای خودتان به یادگار بگذارید.

تورهای ویتنام

برای مشاهده جزئیات تور های ویتنام روی هر یک کلیک کنید.
تور ویتنام 8روز *کلاسیک* شناسه تور: 107 تور ویتنام 8روز *کلاسیک* تور هانوی+هالونگ+سایگون(هوشی مین) شروع قیمت: $ 659 + مبلغ ریالی هر روز (زمستان 1400 و نوروز 1401) تور ویتنام 9 روز شناسه تور: 153 تور ویتنام 9 روز تور هانوی + تور دانانگ + تور سایگون شروع قیمت: $ 749 + مبلغ ریالی هر هفته ( زمستان 1400 و نوروز 1401) تور ویتنام 8روز شناسه تور: 188 تور ویتنام 8روز تور سایگون(هوشی مین)+ ناترنگ (ناترانگ) شروع قیمت: $ 569 + مبلغ ریالی هر چهارشنبه (زمستان 1400 و نوروز 1401) تور ویتنام: هانوی، هالونگ، سایگون 8روز شناسه تور: 190 تور ویتنام: هانوی، هالونگ، سایگون 8روز تور هانوی+هالونگ+سایگون(هوشی مین) شروع قیمت: $ 599 + مبلغ ریالی هر پنجشنبه ( زمستان 1400 و نوروز 1401) تور دور ویتنام 10روز شناسه تور: 176 تور دور ویتنام 10روز تور ھوشی مین + ناترنگ+ ھانوی+ ھالونگ شروع قیمت: $ 749 + مبلغ ریالی هر روز ( زمستان 1400 و نوروز 1401) تور ویتنام و کامبوج 10روز شناسه تور: 177 تور ویتنام و کامبوج 10روز تور ھانوی+ھالونگ+ھوشی مین+کامبوج شروع قیمت: $ 1,149 + مبلغ ریالی هر هفته (زمستان 1400 و نوروز 1401) تور هوشی مین + موئینه 8روز شناسه تور: 189 تور هوشی مین + موئینه 8روز تور سایگون(هوشی مین) + فانتیت(مویینه) شروع قیمت: $ 449 + مبلغ ریالی هر روز (زمستان 1400) تور ویتنام کامبوج 10روز شناسه تور: 165 تور ویتنام کامبوج 10روز تور ھانوی+ھالونگ+ھوشی مین+کامبوج شروع قیمت: $ 1,269 + مبلغ ریالی هر هفته (زمستان 1400 و نوروز 1401)

چرا تور ویتنام؟

این سرزمین یک جواهر کشف نشده واقعی است و تنها آنهایی که به تور ویتنام بروند می‌توانند آن را کشف کنند. این سرزمین از نظر تعداد مکان‌های ثبت شده در میراث جهانی یونسکو چیزی کم و کسر ندارد: غارهای فونگ نا که بان، خلیج هالونگ، خیابان باستانی هوی آن و جزیره‌های چام تنها نمونه‌هایی از این لیست بلند بالا هستند که برای زیبایی فوق‌العاده‌شان در جهان شهره شده‌اند. حتی جاذبه‌هایی که در لیست میراث جهانی قرار ندارند، شما را شگفت‌زده خواهند کرد. برای مثال شهر دالات از آن دست مکان‌هایی است که دیدنش را به هیچ عنوان نباید در تور ویتنام از دست بدهید. ساختمان‌های سبک فرانسوی شهر، در کنار یک جنگل کاج که با باغ‌های توت‌فرنگی احاطه شده، حس بودن در اروپا را می‌دهند اما بازار پر جنب و جوش و جذاب شهر، ویتنامی بودن آن را لو می‌دهد. چه یک جاذبه مشهور و محبوب باشد، چه مکانی خاص و جذاب که آن را دور از مکان‌های توریستی پیدا کنید، مطمئن باشید ناامید نخواهید شد.

مانند بسیاری از کشورهای همسایه‌اش در جنوب شرق آسیا، ویتنام یک گنجینه ارزشمند دارد: مردمش. در تور ویتنام هر کجا که بروید با لبخند و مهربانی محلی‌ها روبه‌رو خواهید شد، کسانی که در همه حال به همه کمک می‌کنند. برای مثال مردم هو در تمام کشور برای رفتار سلطنتی خود مشهور هستند: برازنده و مهربانانه. در سوی دیگر مردم هوی آن، برای راستی و صداقتشان معروف هستند. اگر در سفرتان به دلتای مونگ هم بروید، در آنجا از پذیرایی کشاورزان محلی غافلگیر و شگفت‌زده خواهید شد.

قیمت تور ویتنام است که باعث شده این کشور در بین مسافران با بودجه‌های محدود از سراسر جهان محبوبیت زیادی پیدا کند. با این که قیمت‌ها نسبت به چند سال پیش بالاتر رفته اما این سفر خیلی ارزان‌تر از سفر به قاره‌های دیگر و یا حتی برخی از کشورهای آسیایی خواهد بود. در اینجا برای هر کسی با هر بودجه‌ای گزینه‌های مناسب وجود دارد. اقامت در یک هتل 5 ستاره در دا نانگ به اندازه یک هتل 3 ستاره در یک شهر اروپایی خرج خواهد داشت. در سطح گزینه‌های مقرون‌به‌صرفه هم تعداد زیادی خوابگاه و مهماخانه در بیشتر شهرها وجود دارند که باعث می‌شوند فرصت داشتن یک تور ارزان ویتنام از هیچ کسی دریغ نشود. قیمت غذا نیز پایین است و غذاهای خیابانی در میان بهترین‌های دنیا قرار دارند. حتی در شهرهای بین‌المللی و بزرگی مانند هانوی و هوشی مین سیتی هم شما می‌توانید با روزی 15 دلار سفرتان را انجام دهید.

تور ویتنام تمامی آن تجربه‌های خاص و جذاب که شما به دنبالش هستید را در اختیارتان قرار می‌دهد، تجربه‌هایی که در مسیرها و مکان‌های مشهور توریستی قرار ندارند و می‌توانند برای شما خاطره‌هایی منحصربه‌فرد به یادگار بگذارند. از اقامت در کنار یک خانواده از قوم‌های اقلیت در مناطق کوهستانی شمالی در ساپا تا عکس گرفتن از طلوع آفتاب در هوی آن و تخته‌سواری روی شن همراه با بچه‌ها در موی نه، آن قدر جاذبه خاص در این سرزمین وجود دارد که اگر چند بار هم به اینجا سفر کنید هر بار تجربه‌هایی متفاوت خواهید داشت.

شاید در سفرهایتان به کشورهای دیگر غذاهای ویتنامی را امتحان کرده باشید، اما توجه داشته باشید آنها هیچ وقت به اندازه غذاهایی که در تور ویتنام نوش جان می‌کنید اصیل نیستند، حتی اگر به بهترین شکل تهیه شده باشند. آن حس و حال خاص بودن در کنار مردم این سرزمین است که این ویژگی را به این غذاهای خوشمزه اضافه می‌کند. غذاهای ویتنامی فراتر از فو و ساندویچ‌های بهاری هستند؛ هر منطقه غذاهای خاص خودش را دارد. سبزیجات تازه اصلی‌ترین غذاهای روی میزها هستند اما محبوبیت گوشت و مرغ نیز در حال افزایش است. نزدیک مناطق ساحلی مانند نا ترانگ و دا نانگ شما می‌توانید انواع و اقسام غذاهای تازه و لذیذ دریایی را پیدا کنید. ماهی‌ها و دیگر خوراکی‌های دریایی صبح‌ها صید می‌شوند و برای ناهار و شام با قیمت‌های ارزان به مردم عرضه می‌شوند. یک خرچنگ پادشاه بزرگ تنها 8 دلار قیمت دارد و آن قدر زیاد است که می‌تواند بین 2 نفر تقسیم شود.

برای رفتن به این سرزمین نیاز به ویزا دارید. برای گرفتن ویزای ویتنام علاوه بر مدارک معمول، شما به گواهی تمکن مالی یا گواهی اشتغال و مدارک سفر از جمله بلیت رفت و برگشت، وچر هتل‌های رزرو شده و بیمه سفر نیاز دارید. نیاز است که مدارک‌تان ترجمه شود اما به تایید وزارت دادگستری نیازی نیست. مراحل انجام صدور ویزای ویتنام را آژانس هواپیمایی انجام داده و نیازی به حضور شخصی در سفارت نیست. ویزای توریستی بر اساس مدت سفرتان و حداکثر یک ماهه صادر می‌شود. اگر پاسپورت کشورهای اروپایی و یا آمریکایی را دارید می‌توانید از طریق وبسایت سفارت این کشور برای گرفتن ویزا اقدام کنید. ویزا برای شما ایمیل شده و در بدو ورود به کشور صادر می‌شود.

وقتی نام این سرزمین شنیده می‌شود بسیاری آن را به شکل یک کشور ویران شده از جنگ تصور می‌کنند. این کشور خیلی بیشتر از یک خاطره جنگی است: طبیعت زیبا و خارق‌العاده آن مطمئنا شما را در تور ویتنام حیرت‌زده خواهد کرد. پارک‌های ملی زیاد هستند و شما می‌توانید از انواع فعالیت‌های تفریحی متنوع مانند چادر زدن در طبیعت، تماشای پرندگان در جنگل‌های گرمسیری کوک فونگ یا کات با، اجاره یک جیپ و گشت و گذار در پارک ملی کات تین و بسیاری دیگر لذت ببرید. خبر بد این است که توریسم، فعالیت‌های تجاری بسیاری را به طبیعت راه داده است؛ خبر خوب این است که همچنان مکان‌هایی بکر و دست‌نخورده برای دیدن وجود دارند.

به لطف تاریخ طولانیش، سنت‌های غنی و تاثیرات فرهنگ بودایی، تمامی کشور در تمام طول سال محل برپایی فستیوال‌های رنگارنگ و مختلف است. بسیاری از آنها را مسافران تور ویتنام نمی‌شناسند و در نتیجه اطلاعات کسب کردن در موردشان بسیار مفرح و جذاب است. در تعطیلات تت برای مثال شما این فرصت بی‌نظیر را خواهید داشت که ببینید خانواده‌ها چگونه عشق خود را به اجداد و همدیگر نشان می‌دهند. جشن تت را نباید با جشن سال نوی چینی اشتباه گرفت؛ تت در سال جدید قمری جشن گرفته می‌شود اما حس و حال کاملا ویتنامی دارد؛ برای مثال در مناطق روستایی مردم شب را بیدار می‌مانند و بر روی آتش کیک چانگ درست می‌کنند. حتی شرکت در مراسم تعطیلات عمومی هم جذاب است؛ اگر سفرتان با دوم سپتامبر همزمان شود، می‌توانید یک رژه سراسری ملی را ببینید. تمام خیابان‌ها با پرچم‌های قرمز رنگ شده و آتش‌بازی‌های خیره‌کننده آسمان شب‌ها را روشن می‌کنند.

چه چیزی می‌تواند آرامش‌دهنده‌تر از وقت گذراندن در آب‌های آبی دریا و زیر نور آفتاب باشد؟ اجازه دهید در تور ویتنام موج‌های سواحل بی‌نظیر این کشور مانند دا نانگ، نا ترانگ و موی نه تمام استرس‌های زندگی امروزی را از شما دور کنند. این سرزمین برخی از بهترین و برترین سواحل دنیا را دارد. بیشترشان برای شنا امن بوده و فرصت‌هایی عالی برای ورزش‌های آبی مفرح به مسافران ارائه می‌دهند. در نا ترانگ برای مثال شما می‌توانید بادبادک‌بازی و چترسواری روی آب انجام دهید. در دا نانگ شما می‌توانید از اقامتگاه‌ها و مناطق ساحلی در سطح جهانی لذت برده و یک سفر رمانتیک عالی یا سفری مفرح همراه با خانواده داشته باشید. برای کسانی که سواحل را دوست دارند، سفر به این سرزمین زیبا باید در اولویت‌هایشان باشد.

بهترین زمان برای رفتن به تور ویتنام

وضعیت آب و هوا در ویتنام را می‌توان بر اساس مناطق مختلف به صورت جداگانه بررسی کرد. در هانوی و شمال کشور، می تا اکتبر گرم و شرجی است و بارش‌ها زیاد هستند. نوامبر تا آوریل، خنک‌تر و خشک‌تر است. در شمالی‌ترین مناطق، اکتبر و ژانویه می‌توانند حسابی سرد شوند. مرکز ویتنام بین ماه‌های ژانویه تا آگوست آب و هوایی گرم و خشک را تجربه می‌کند، زمانی که دمای هوای تا 30 درجه هم بالا می‌رود. بخش‌های مرکزی بیشترین بارش‌ها را در سپتامبر، اکتبر و نوامبر تجربه می‌کنند. جنوب ویتنام از نوامبر تا آوریل عموما گرم و خشک است. آب و هوای گرم و بارانی هم مربوط به دوره زمانی بین ماه می تا اکتبر است. بیشترین بارش‌ها در جنوب در ژوئن، جولای و آگوست اتفاق می‌افتند.

از همه این‌ها که بگذریم واقعیت این است که زمان درست یا غلطی برای رفتن به تور ویتنام وجود ندارد. در بیشتر ماه‌های سال شما هم آفتاب و هم باران را تجربه می‌کنید، اما این نسبت‌ها هستند که متفاوت می‌شوند. در حالی که این سرزمین آب و هوایی گرم و شرجی دارد اما این شرایط می‌تواند منطقه به منطقه تغییر کند چرا که کشور طول زیادی دارد. زمان‌هایی در کوهستان‌ها در شمالی‌ترین مناطق، حتی ممکن است برف هم ببارد و همزمان سواحل از دمای حدودا 30 درجه و آفتاب بهره ببرند. شما می‌توانید کشور را به سه بخش مجزا تقسیم کنید. در ادامه آب و هوای این بخش‌ها را بررسی می‌کنیم تا شما بتوانید بهترین برنامه‌ریزی را انجام دهید.

رفتن به مناطق کوهستانی شمال در تور ویتنام

ساپا و مناطق شمال غربی این سرزمین شامل مو کانگ چای عملا دو فصل دارند: فصل خشک از دسامبر تا اواخر مارس و فصل بارانی از آوریل تا سپتامبر. در دسامبر و ژانویه هوا ممکن است حسابی سرد شود، به خصوص شب هنگام. بهترین ماه‌ها برای رفتن به تور ویتنام و سفر در مناطق شمال شرقی در میانه فصل خشک است (از اکتبر تا آوریل). توصیه می‌کنیم در فصل بارانی (می تا سپتامبر) به ها جیانگ سفر نکنید. بهترین شرایط برای طبیعت‌گردی و پیاده‌روی در ساپا و مناطق اطراف مو کانگ چای در دوره‌های زمانی بین سپتامبر و نوامبر و مارس تا می در دسترس هستند. دمای هوا در روزها از 15 تا 28 درجه متغیر است؛ دمای شب‌ها هم از حدود 10 تا 18 درجه خواهد بود. پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری در طبیعت این مناطق در تمام طول سال ممکن است اما توجه داشته باشید که زمستان‌ها می‌توانند سرد و تابستان‌ها شرجی و بارانی باشند.

رفتن به بخش‌های شمالی در تور ویتنام

هانوی و مناطق شمالی مانند خلیج هالونگ، تابستان‌ها و زمستان‌هایی مشخص و جدا شده دارند. زمستان‌های خنک اما تقریبا بدون باران، از نوامبر تا آوریل ادامه دارند. دما در این ایام به طور متوسط از 17 تا 22 درجه متغیر است. سردترین ماه‌ها هم ژانویه و مارس هستند. تابستان از می تا اکتبر ادامه دارد. تابستان شرجی و گرم است، اگر در این فصل به تور ویتنام رفتید خود را برای مواجهه با بارش‌های شدید آماده کنید. جولای تا سپتامبر معمولا پر باران‌ترین ماه‌های سال هستند.

رفتن به مناطق مرکزی در تور ویتنام

هوی آن، هوئه و دانانگ در مرکز کشور از نیمه‌های ژانویه تا اواخر آگوست آب و هوای خشک و گرم دارند؛ دما در این مناطق حتی گاهی تا بالای 30 درجه هم می‌رود. در طول ماه‌های زمستان بارش باران افزایش می‌یابد و در اکتبر و نوامبر به بیشترین مقدار می‌رسد. این بارش‌های گاه‌به‌گاه به صورت توفان‌های تندری اتفاق می‌افتند. هوئه معمولا خنک‌تر از هوی آن است، به خصوص در ماه‌های اولیه سال. در ضمن از آنجا که این دو شهر در طرف مقابل هم در دامنه یک رشته کوه کوچک قرار گرفته‌اند، در هر روزی از سال وضعیت آب و هوایشان می‌تواند با همدیگر به طور کامل متفاوت باشد. کوی نون (Quy Nhon) حدود 6 ساعت رانندگی در جنوب هوی آن قرار گرفته و الگوی مشابه آب و هوایی با این شهر دارد. البته به خاطر نزدیکی به سیستم اقلیمی جنوب، فصل خشک در کوی نون اندکی طولانی‌تر است. در جنوبی‌ترین بخش مرکز ویتنام، نا ترانگ قرار دارد که از فصل خشک طولانی‌تری بهره می‌برد (معمولا از ژانویه تا سپتامبر). در این منطقه در این دوره دمای هوا بالا و بارش‌ها کم هستند. فصل بارانی معمولا از اکتبر تا اوایل دسامبر ادامه دارد. تقریبا نصف بارش‌های کل سال متعلق به ماه‌های اکتبر و نوامبر هستند. دالات در بلندی‌های مرکز کشور از ژوئن تا اکتبر پر باران است و بیرون‌گردی و گشت و گذار در طبیعت برای مسافران تور ویتنام مشکل می‌شود. از نوامبر تا می به مراتب خشک‌تر است اما در دسامبر و ژانویه کمی سرد می‌شود.

رفتن به مناطق جنوبی در تور ویتنام

با وجود دمای هوا که تقریبا در تمام طول سال ثابت است، وضعیت آب و هوای جنوب را می‌توان به سادگی به دو بخش تقسیم کرد: فصل خشک و فصل بارانی. فصل خشک از نوامبر شروع شده و در آوریل و اوایل می به پایین می‌رسد. اواخر فوریه تا می اندکی گرمتر و شرجی‌تر هستند. فصل بارانی از می تا اوایل نوامبر ادامه پیدا می‌کند. ماه‌های ژوئن، جولای و آگوست بیشترین بارش‌های سال را به خود می‌بیند. تقریبا در بیشتر روزهای فصل بارانی بارش‌ها شدید هستند اما خیلی کوتاه بوده و معمولا به صورت رگبارهای بعدازظهری سنگین اتفاق می‌افتند. متوسط دما در جنوب در تمام طول سال بین 25 تا 35 درجه است. شما می‌توانید در تور ویتنام از مناطق ساحلی جنوبی از جمله جزیره‌های فو کوک و کان دائو در تمام سال لذت ببرید، با احتمال داشتن تعداد زیادی روز آفتابی در مدت سفرتان. البته در زمانی غیر از فصل خشک احتمال رگبارهای بعدازظهری وجود دارد.

به "تور ویتنام" امتیاز دهید

69 کاربر به "تور ویتنام" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.8 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ویتنام"

3 دیدگاه

هادی کاویان فر 5 خرداد 1399

با سلام
من با خانمی در شهر دالات اشنا شدم که مشتاق هستن برای دیدن او بروم، منتها از نظر مالی خیلی در سطح بالایی نیستم
لطفا راهنمایی کنین به چه شکل با قیمت ارزان میتوانم به ویتنام بروم، ممنون میشم

پاسخ به هادی کاویان فر

رضا باقرزاده30 شهریور 1399

با سلام
با توجه به اینکه در حال حاضر امکان سفر توریستی به ویتنام و اکثریت کشورهای دنیا وجود ندارد باید مدتی را صبر بفرمایید تا پس از فائق آمدن به بحران جهانی کرونا و بازگشت به روزهای شکوفایی صنعت گردشگری دنیا مجددا سفرها راه‌اندازی بشوند تا بتوان راهی ارزان برای سفر شما یافت. تا آن زمان برای اطلاع از آخرین وضعیت مرزها و امکان سفر و همچنین دریافت اطلاعات مفید با موضوعات صنعت گردشگری به جمع دنبال کننده‌های ما در صفحه اینستاگرام شرکت با شناسه آی دی booralan@ بپیوندید.

پاسخ به رضا باقرزاده

فرامرزی 29 شهریور 1398

اینقدر اسم اینجا مارو یاد جنگ ویتنام میندازه چیز دیگه ای نمیدونیم ازش، بیشتر بگید از ویتنام

پاسخ به فرامرزی
* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)
تلفن: 75284-021