با توجه به ادامه بحران پاندمی ویروس کرونا Covid-19 و عدم امکان سفر توریستی به بیشتر کشورهای دنیا، شرکت خدمات مسافرتی آوای بورالان تا اطلاع ثانوی بصورت دور کاری فعال می‌باشد. درصورت داشتن هر گونه پرسش و یا پیگیری قرارداد خود فقط از طریق ارسال پیغام بصورت دایرکت در اینستاگرام رسمی شرکت booralan@ با ذکر شماره قرارداد و شرح کامل درخواست اقدام و پیگیری بفرمایید، بدیهی است مراجعه حضوری فقط در موارد بسیار ضروری و با هماهنگی از یک هفته قبل از همین طریق امکان پذیر خواهد بود.

تور اروپا

به لطف قرن‌ها تاریخ، ادبیات افسانه‌ای، فیلم‌های فوق‌العاده محبوب و البته برق نگاه مسافران در زمان تعریف خاطراتشان از این سفر فراموش‌نشدنی، تور اروپا سال‌ها است که عاشقان سیاحت و ماجراجویی و دوستداران تاریخ، فرهنگ و طبیعت را اسیر و پابند دلبری پایان‌ناپذیرش کرده است. اروپا کوچکترین عضو هفت قاره است و سیستم حمل و نقل عمومی دسترس‌پذیرش، در قدم به قدم این جغرافیای کوچک پخش شده است. شبکه ریلی این قاره از شهرهای بزرگ و شلوغ تا روستاهای آرام گسترده شده و مسافران کنجکاو و جستجوگر را به پاسخ‌های غافل‌گیرکننده در هر لحظه‌ای از سفرشان می‌رساند. یک بلیت چند سفره تهیه کنید، پشت پنجره قطار بنشینید و از هر سانتی‌متر از منظره پیش رویتان، از کوه‌های برف گرفته آلپ تا دشت‌های سرسبز اسلوونی، قبل از رسیدن به سواحل طلایی مونته نگرو لذت ببرید. حتی یک بازدید کوتاه از اروپا، مسافران را با دنیای گوناگونی از کشورها، زبان‌ها، فرهنگ‌ها و تاریخ، معماری و غذاهای متنوع روبه‌رو می‌کند. می‌توان دلایل زیادی برای رفتن به این سفر برشمرد، اما واقعیت این است که شما تنها به یک بهانه کوچک برای شروع نیاز دارید. هر لحظه‌ای از عمرتان که شده تجربه تور اروپا را از دست ندهید، سفری که شاید با شما کاری کند که با همان ریتم دلنواز، قلبتان را نه در سان فرانسیسکو بلکه در رم و پاریس جا بگذارید.

تورهای اروپا

برای مشاهده جزئیات تور های اروپا روی هر یک کلیک کنید.
تور ترکیبی باکو، آنتالیا، استانبول شناسه تور: 192 تور ترکیبی باکو، آنتالیا، استانبول باکو 3شب+ آنتالیا 6شب+ استانبول 3شب شروع قیمت: 13,890,000 تومان هر هفته (زمستان 1400 و نوروز 1401) تور ترکیبی تفلیس، استانبول، باکو شناسه تور: 193 تور ترکیبی تفلیس، استانبول، باکو تفلیس 3شب+ استانبول 3شب+ باکو 3شب شروع قیمت: 12,950,000 تومان هر هفته (زمستان 1400 و نوروز 1401) تور ترکیبی باکو، استانبول 9روز شناسه تور: 191 تور ترکیبی باکو، استانبول 9روز تور باکو 4شب + تور استانبول 4شب شروع قیمت: 9,690,000 تومان هر هفته (زمستان 1400 و نوروز 1401) تور باکو 5 روز شناسه تور: 196 تور باکو 5 روز تور باکو آذربایجان شروع قیمت: 4,690,000 تومان هر هفته (زمستان 1400 و نوروز 1401) اخذ اقامت دائم و پاسپورت یونان عضو شنگن شناسه تور: 163 اخذ اقامت دائم و پاسپورت یونان عضو شنگن از راه سرمایه گذاری و خرید ملک (گلدن ویزا) شروع قیمت: € 250,000 در کمتر از 6 ماه بدون نیاز به زبان تور پاریس، تور فرانسه شناسه تور: 68 تور پاریس، تور فرانسه تور پاریس فرانسه 5 روز شروع قیمت: € 790 + مبلغ ریالی هر هفته (زمستان 1400 و نوروز 1401) تور پراگ، تور جمهوری چک، تور اروپا شناسه تور: 69 تور پراگ، تور جمهوری چک، تور اروپا تور پراگ جمهوری چک 5روز، عضو شنگن شروع قیمت: € 870 + مبلغ ریالی هر هفته (نوروز 1401، بهار و تابستان 1401) تور بارسلون، تور اسپانیا شناسه تور: 143 تور بارسلون، تور اسپانیا تور بارسلون اسپانیا 5روز شروع قیمت: € 890 + مبلغ ریالی هر هفته (زمستان 1400 و نوروز 1401)

چرا تور اروپا؟

اروپا تاریخی طولانی دارد و البته کلی بنا و ساختمان برای اثباتش. قدم زدن در شهرهای این قاره همانند پا گذاشتن در تاریخ زنده است. قدمت برخی از سازه‌ها در جاهایی مانند رم حتی به حدود 2000 سال قبل بر می‌گردد. پانتئون، فوروم رمی، کلیسای جامع فلورانس، میدان سینت مارک ونیز، کلیسای نوتردام پاریس و کولوسئوم تنها موردهای اولی این لیست بی‌انتها هستند. در تور اروپا از تماشای این شاهکارهای معماری لذت ببرید، به بازدید موزه‌ها بروید و هر چه قدر که می‌توانید عکس بگیرید. این شهرها زنده‌اند، نفس می‌کشند و گذشته پر از فراز و نشیبشان را به امروزی‌ها نشان می‌دهند. خود را به آکروپولیس در بالای کوه برسانید و در جایی بنشینید که زمانی سقراط نشسته و فکر کرده است و در خیابان‌های سنگ‌فرش پراگ قدم زده و دنیای پنهانش را کشف کنید. در تور اروپا به هر کجا که بروید و روی هر منطقه‌ای که دست بگذارید، تجربه‌ای از تاریخ خواهید داشت که در هیچ جای دیگری در جهان پیدا نخواهید کرد.

اروپا

اروپا پر شده از غذاهای خوشمزه و این بار غذاهایی که بیشترشان را می‌شناسید. کسانی که غذا خوردن را دوست دارند، تور اروپا را هم دوست خواهند داشت. تصورش را بکنید: در حال قدم زدن در یک شهر کوچک فرانسه هستید، از آن شهرهایی که انگار از قصه‌های پریان بیرون آمده است؛ بوی خوش نان داغ شما را به آن سوی خیابان و مغازه کوچکی می‌رساند. در چوبی را که باز می‌کنید صدای زنگ به صدا در می‌آید و رایحه خوش کروسانت‌های داغ و Pain au chocolat وجودتان را پر می‌کند. در ایتالیا روی صندلی‌های بیرون رستوران نشسته‌اید و منظره پیش رویتان آب‌های شفاف دریای مدیترانه و قایق‌های رنگارنگ ماهیگیری هستند. نسیم خنک دریا می‌وزد و شما مطمئن هستید که غذای دریایی لذیذی که میل می‌کنید همین امروز توسط ماهیگیران محلی به شما رسیده است. یک جلاتو در دستانتان است و در خیابان‌های رم قد می‌زنید و خنکی این بستنی، گرمای آفتاب بالای سرتان را محو می‌کند. در خیابان‌های باریک ناپل قدم می‌زنید و از زیبایی اطرافتان لذت می‌برید، اما ظهر شده، کلی جا برای دیدن مانده و شما باید انرژی خود را دوباره به دست آورید. جای نگرانی نیست چرا که احتمالا یک پیتزا فروشی جمع و جور درست روبه‌رویتان قرار دارد. بخار بلند شده از اصیل‌ترین پیتزای جهان و طرح زیبای برگ‌های ریحان بر روی صفحه سفید و قرمز گوجه و پنیر پیتزای داخل بشقاب، حتی قبل از خوردن هم کلی انرژی را به شما بر می‌گرداند و به همین جا ختم نمی‌شود، در تور اروپا در هر شهر و کشوری، کلی خوردنی و نوشیدنی برای امتحان کردن و لذت بردن وجود دارد.

اروپا با مناظر طبیعی خیره‌کننده و نفس‌گیر پر شده است؛ به هر کشوری که می‌روید آن چه که پیش رویتان می‌بینید تصویر یک کارت پستال خاطره‌انگیز خواهد بود. حتی مناظر شهری هم افسون خاص خودشان را دارند. مهم نیست در تور اروپا به کدام کشور می‌روید، در هر حال مبهوت و شیفته زیبایی می‌شوید که شما را احاطه کرده است. درست است که شهرهای بزرگ، سر خط خبرها را پر کرده‌اند اما این مناطق روستایی هستند که مسافران را عاشق می‌کنند. فرش شده با برف درخشان در زمستان و سرسبز و پر از گل در بهار، کوه‌های آلپ سوئیس رویای هر کسی است که طبیعت‌گردی را دوست دارد. در چینکو تره ایتالیا، یک مسیر پیاده‌روی رویایی، 5 شهر کوچک فوق‌العاده خوش‌منظره را به همدیگر متصل می‌کند؛ شهرهایی که روی صخره‌ها، رو به دریای همیشه آبی مدیترانه جا خوش کرده‌اند. دریاچه‌های ایتالیا هیچ وقت فرصت افسون کردن مسافران تور اروپا را از دست نمی‌دهند؛ جایی که آرزو می‌کردید کاش هر روز زندگی‌تان به همین شکل بود: در تراس یک خانه روستایی سنگی بازسازی‌شده، زیر آفتاب توسکانی دراز می‌کشیدید، یک نوشیدنی گوارای محلی می‌نوشیدید و کتاب می‌خواندید. البته تجربه چند روزه این طبیعت اعجاب‌انگیز هم خاطره‌ای شیرین برای تمام عمر به یادگار می‌گذارد. یک کلبه روستایی در مزارع ارغوانی رنگ پروونس فرانسه اجاره کنید تا متوجه شوید این دنیا چه تاثیری بر جان ونگوگ داشته است. حتی می‌توانید به جستجوی بابانوئل تا لپلند فنلاند پیش بروید و محو جادوی شفق قطبی در آسمان شوید.

کشورهای اروپایی کلی زمان داشته‌اند تا برنامه‌ریزی شهری خود را کامل کنند و سیستم حمل و نقل عمومی را در کنترل کامل خود در آورند. مسافران تور اروپا می‌توانند بسیاری از جاذبه‌های گردشگری شهرها را در زمانی کوتاه ببینند. یک روز گردش در شهر می‌تواند شامل دیدن کارهای هنری در موزه‌ها، خرید کردن، بازدید از ساختمان‌های معروف، خوردن غذاهای لذیذ، دیدن معماری قرون وسطایی و استراحت باشد. البته که در بسیاری از این شهرها پیاده‌روی و گشتن در خیابان‌ها و کوچه‌ها، خودش یکی از جذاب‌ترین کارهایی است که می‌توان در تور اروپا انجام داد. به علاوه مرزهای باز منطقه پیمان شنگن، سفر به تمام نقاط اروپا را با یک مهر در پاسپورت در زمان ورود و خروج به این قاره ممکن کرده است. کشورهای عضو شنگن بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا و کشورهایی مانند سوئیس را شامل می‌شوند. در محدوده کشورهای عضو پیمان شنگن شما می‌توانید ماشین کرایه کنید و در امتداد جاده‌های رویایی ایتالیا خود را به فرانسه برسانید. سوار قطار پر سرعت شوید و در کمتر از چند ساعت از آلمان به اتریش بروید. گاهی حتی می‌توانید با پای پیاده بدون این که لازم باشد توقف کنید از مرز یک کشور عبور کنید.

آیا می‌دانستید که ایتالیا بیشتر از هر کشوری روی زمین شاهکار هنری به ازای هر متر مربع دارد؟ یا این که موزه لوور پاریس 380 هزار قطعه و 35 هزار کار هنری دارد؟ اروپا برخی از بهترین تئاترهای دنیا را دارد و هر طرف که سر می‌چرخانید، یک موزه هنری را خواهید دید. عاشقان فرهنگ و هنر در تور اروپا به منزل مقصودشان می‌رسند. برای بسیاری از اروپایی‌ها مهمان‌نوازی طریقت زندگی است. مهم نیست به کجا سفر می‌کنید مطمئنا با آغوش باز پذیرایی خواهید شد. اروپا را با تقویم منحصربه‌فرد فستیوال‌هایش می‌شناسند؛ از فستیوال‌های مهم از نظر تاریخی (مانند هفته مقدس سمانا سانتا در سویا یا کارناوال ونیز) گرفته تا فستیوال‌های مسخره (مانند مسابقه سالانه پنیر قل دادن در گلاسترشر). احتمال همزمان شدن تور اروپا شما با یکی از این فستیوال‌های جذاب زیاد است. موسیقی، فیلم، کمدی، غذا، نوشیدنی، مد و هر چیزی که فکرش را بکنید؛ شما تنها نامش را ببرید، یک فستیوال در اروپا وجود دارد که آن را جشن بگیرد.

و آخرین دلیل برای رفتن به تور اروپا در هر لحظه‌ای که امکانش را داشتید، این است که زندگی کوتاه است. آیا واقعا می‌خواهید تا زمان بازنشستگی صبر کنید تا از لذت سفر به شهرهای بزرگی مانند پاریس، لندن، رم، استکهلم، بارسلون، لیسبون، وین، آمستردام، پراگ و خیلی‌های دیگر لذت ببرید؟ مکان‌هایی روی این کره خاکی وجود دارند که باید در طول عمرتان، یکبار هم که شده آنها را ببینید؛ مکان‌هایی مانند کولوسئوم رم، کانال‌های ونیز، قلعه ادینبورگ، برج ایفل، آلپ سوئیس، شهرهای قرون وسطایی آلمان، پارتنون و خیلی‌های دیگر. شاید در نگاه اول سخت به نظر آید اما شدنی است. تور اروپا یک رویای دست‌نیافتنی نیست، چرا که رویاها تنها به اندازه مقدار تلاشمان از ما فاصله دارند.

خرید در تور اروپا

اروپا نه‌تنها میزبان نمادین‌ترین کلان‌شهرهای مد، یعنی پاریس، میلان و لندن به حساب می‌آید؛ بلکه اولین مرکز خرید جهان را نیز در خود جای داده است، به همین دلیل نیازی نیست که این قاره را یکی از بهترین مقاصد خرید دنیا بدانیم. از مراکز خرید تاریخی، خیابان‌ها و بوتیک‌ها گرفته تا روستاها، این قاره پر از مکان‌های خرید مشهوری است که با بیدار کردن میل خریدتان، شما را وسوسه خواهد کرد.

۱. گالری ویتوریو امانوئل دوم؛ میلان

گالری ویتوریو امانوئل دوم در یکی از قدیمی‌ترین مراکز خرید جهان قرار دارد و به همین دلیل تجربه‌ای کلاسیک‌تر از گردش در این گالری، پیدا نخواهید کرد. این مرکز خرید که نام خود را از اولین پادشاه ایتالیا، ویکتور امانوئل دوم، گرفته است، در مرکز یک گذرگاه طاق‌دار چهارطبقه قرار دارد.

گالری ویتوریو امانوئل دوم همچنین برای میزبانی از برخی از قدیمی‌ترین مغازه‌ها و رستوران‌های میلان نیز مشهور است؛ مانند بیفی کاف (Biffi Caff) که در سال ۱۸۶۷ توسط پائولو بیفی، سرآشپز و قناد پادشاه تاسیس شد؛ همین طور رستوران ساوینی (Savini) و کافه کلاسیک آرت نووو (Art Nouveau).

سال ساخت: ۱۸۶۵
ساعت فعالیت: ۲۴ ساعته
آدرس: Piazza del Duomo, 20123 Milano MI, Italy
چه کالایی بخریم: لباس‌های زنانه با جدیدترین طراحی از برندهای لوئی ویتون، گوچی، آرمانی، بورسالینو، لوئیسا اسپانیولی، بریکس، تادز، سوارسکی و دیگر برندهای مشهور.

۲. بیستر ویلاژ (Bicester Village)؛ لندن

بیستر ویلاژ، از آن دسته مکان‌هایی است که با گشت‌و‌گذار در آن، حسی منحصر‌به‌فرد و هیجان‌انگیز پیدا خواهید کرد. این مرکز خرید که با سفری آسان از لندن، قابل دسترسی است؛ جزو برترین مراکز خرید اروپا به شمار می‌رود. ترکیب متنوع و باشکوهی از فروشگاه‌های طراحی، در کنار جوی دنج و گرم از ییلاق‌های تماشایی و خوش‌منظره آکسفوردشر، این مکان را تبدیل به یکی از برجسته‌ترین مقاصد خرید لوکس کرده‌ است. برای چای عصرگاهی، نشستن در کافه‌های شیک و زیبا را فراموش نکنید.

تاسیس: ۱۹۹۵
ساعت فعالیت: دوشنبه تا شنبه: ۹ صبح تا هشت شب و یکشنبه: ۱۰ صبح تا هفت شب
تلفن: ۳۶۶۲۶۶ ۱۸۶۹ ۴۴+
آدرس:  50Pingle Dr, Bicester OX26 6WD, United Kingdom
چه چیزی بخریم: برندهای لوکس با قیمت‌های تخفیف‌خورده

بهترین زمان برای رفتن به تور اروپا

کاملا درست است که می‌گویند زیبایی در چشم بیننده نهفته است؛ اما زمانی که شما در اروپا هستید، به‌هیچ‌وجه نمی‌توانید این قاره استثنایی را تحسین نکنید.

شکوه و جلال فرانسه، زندگی رویایی در ایتالیا، اسکی در برف‌های اتریش، دشت‌های شقایق بلژیک، استخر یخچال‌های طبیعی بلغارستان، دیوارهای طبیعی شهرهای کرواسی یا همان لوکیشن مشهور کینگز لندینگ در سریال پرطرفدار بازی تاج‌و‌تخت، صخره آفرودیت در قبرس، تاکستان‌های زمردین جمهوری چک، فرهنگ بوهمیایی دانمارک یا علفزارهای روستایی آلمان، فرقی نمی‌کند به کدام‌یک از آن‌ها فکر می‌کنید، اروپا واقعا خارق‌العاده است.

فصل تابستان: ماه‌های ژوئن، ژوئیه و اوت (۱۱ خرداد تا ۹ شهریور)

طبق تجربه بسیاری از مسافران، تابستان واقعا فصل فوق‌العاده‌ای برای سفر به اروپا است. اگر به‌دنبال سفری ماجراجویانه و جذاب به قاره سرسبز هستید، تابستان بهترین زمان سال برای بازدید به شمار می‌آید. خود اروپایی‌ها، تابستان را برای این دوست دارند که فعالیت‌ها و جاذبه‌های زیادی در انتظارشان است.

در کشورهای جنوب اروپا مانند اسپانیا، ایتالیا، یونان و فرانسه، آب‌و‌هوای گرم‌تری را نسبت به کشورهای اروپای شمالی تجربه خواهید کرد. روزهای طولانی‌تر، این امکان را برای گردشگران فراهم می‌کند که در تمام مقاصد محبوب اروپا، به‌خوبی به گشت‌و‌گذار بپردازند.

تابستان، همان زمانی است که می‌توانید از سوئیس آفتابی یا کشور شگفتی‌ها دیدن کنید. اگر قصد دارید از شلوغی و هجوم گردشگران دور بمانید، به استانبول، پایتخت فرهنگی ترکیه بروید. چنانچه به‌دنبال کشوری متفاوت، فرهنگی و منحصربه‌فرد در اروپا هستید، به مراکش سفر کنید که یکی از بهترین مقاصد تعطیلات برای زوج‌ها به شمار می‌آید. شهر مسکو، جواهر تاریخی قاره اروپا نیز هر سال تابستان، گردشگران بسیاری را به‌سمت خود می‌کشاند.

فصل بهار: ماه‌های مارس، آوریل و می (۱۰ اسفند تا ۱۰ خرداد)

چارلز دیکنز در یکی از کتاب‌هایش می‌گوید:

درست یکی از روزهای ماه مارس بود که خورشید در آسمان می‌درخشید و نسیم خنکی نیز در هوا می‌وزید؛ همان زمانی که در روشنایی، تابستان و در سایه، زمستان نهفته است.

بنابراین، زمانی که مردم اروپا با زمستان خداحافظی می‌کنند و آماده ورود بهار می‌شوند، گردشگران هم از سراسر جهان برای گذراندن تعطیلات خود در اروپا برنامه‌ریزی می‌کنند. بسیاری از مسافران مشتاق، بهار را به‌عنوان بهترین زمان سفر به اروپا از نظر آب‌و‌هوایی می‌دانند. تمام باغ‌ها و پارک‌های سراسر این قاره، پر از گل‌های زیبا می‌شوند و هوای تازه، تمام این سرزمین را فرا می‌گیرد.

اگر می‌خواهید زیباترین چشم‌اندازهای بهاری را ببینید، به کشورهایی چون مجارستان، هلند، سوئد یا اسلوونی سفر کنید. علاوه بر این، روزهای گرم بهاری به شما اجازه می‌دهند تا در فعالیت‌های متعددی در فضای باز شرکت کنید. اگر از آن دسته از افرادی هستید که از گرما یا سرمای شدید، خوش‌تان نمی‌آید، در فصل بهار به اروپا بروید. به‌علاوه، غنچه‌ گل‌های وحشی، بهشتی جادویی را پیش روی عکاسان قرار می‌دهد.

فصل پاییز: ماه‌های سپتامبر، اکتبر و نوامبر (۱۰ شهریور تا ۹ آذر)

شاید بسیاری از گردشگران برای سفر به اروپا در فصل پاییز، شک و تردید داشته باشند؛ اما کافی است در این زمان از سال،‌ یک بار به شهرهای اروپایی سفر کنید و با رنگ‌های گرم طلایی و آسمان صاف و روح‌بخش روبه‌رو شوید که چهره این شهرها را به سرزمین عجایب تبدیل می‌کنند. شب‌های پاییزی، خنک است؛ اما مطمئن باشید که از سرما نخواهید لرزید. شما می‌توانید با پوشیدن یک ژاکت سبک یا شال، به گردش در شهرها بپردازید.

شک نکنید که سفر به شهرهایی چون فلورانس و رم در فصل پاییز، تبدیل به خاطره‌انگیزترین سفر شما خواهد شد. بهترین زمان سفر به اروپا برای ماه‌عسل نیز فصل پاییز است. علاوه بر این، برای لذت‌بردن از بارش‌های ملایم باران در شهر پراگ و قدم‌زدن در خیابان‌های لندن و تماشای پارک‌های سنگ‌فرش‌شده با برگ‌های زرد و نارنجی، در فصل خزان به این مناطق سفر کنید. به خاطر داشته باشید که از شهربازی‌ این پارک‌ها غافل نشوید.

فصل زمستان: ماه‌های دسامبر، ژانویه و فوریه (۱۰ آذر تا ۹ اسفند)

زمستان در اروپا همراه با جشن‌های متعددی است. جشن‌های کریسمس و سال نو در این فصل، سبب می‌شوند که بیشتر مردم به تزیین‌ مغازه‌ها و خانه‌هایشان با چراغ‌های رنگی و گل بپردازند. زمستان دقیقا همان فصلی است که می‌توانید محیط آرامش‌بخشی را در کشورهای اروپایی تجربه کنید و از غذاهای بسیار لذیذ و اشتهاآور لذت ببرید.

بازارهای کریسمس، مملو از درخت‌های کریسمس، هدیه‌ها، شیرینی و شکلات هستند. مهم نیست هوا چقدر سرد باشد، لذت اسکی روی یخ در برج ایفل، اسکی‌سواری در دامنه‌های اتریش، تماشای شفق قطبی یا همان نورهای شمالی در ایسلند و جشن‌گرفتن سال نو به سبک مردم برلین، باعث می‌شوند که عاشق سفرهای زمستانی شوید.

قیمت تور اروپا

اروپا یکی از محبوب‌ترین مقصدهای سفر در کل دنیا است و بسته به این که کجا می‌روید و چگونه سفر می‌کنید، این تور می‌تواند برای‌تان نسبتا ارزان یا خیلی گران تمام شود. ولی سوال این است که تور اروپا چه قدر پول نیاز دارد؟ واقعیت این است که به عوامل زیادی بستگی دارد اما مشخص است که سفر به صورت کوله‌پشتی‌گردی در کشورهای شرقی این قاره، هزینه به مراتب کمتری از یک سفر لوکس در لندن دارد. در ادامه به برخی از هزینه‌ها به صورت حدودی اشاره می‌کنیم تا دیدی کلی نسبت به هزینه‌های سفرتان به دست آورید. در این بین توصیه‌هایی هم برای کم کردن هزینه‌هایتان در سفر به شما ارائه می‌دهیم.

قیمت هتل در اروپا

برای آنهایی که فکر می‌کنند 100 دلار برای اقامت در اروپا رقم زیادی است باید بگوییم این عدد در بسیاری از موارد ارزان‌ترین حالتی است که نصیبتان می‌شود. واقعیت این است که قیمت هتل در اروپا این روزها گران است و پیدا کردن یک اتاق برای اقامت با مبلغ حدود 100 دلار برای هر شب، یک معامله خوب به حساب می‌آید. شعبه‌های هتل‌های با برندهای معروف قیمت بیشتری دارند، بنابراین اگر به دنبال گزینه‌های ارزان می‌گردید، به سراغ هتلهای مستقل و کوچکتر بروید. اگر می‌خواهید کوله‌پشتی‌گردی کنید و یک تور ارزان اروپا داشته باشید، گزینه‌های اقامتی‌تان شامل مهمانخانه‌ها می‌شوند. می‌توانید با حدود 20 تا 30 دلار برای هر شب در مهمانخانه‌ها بخوابید که کلی در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی می‌کند؛ البته دیگر راحتی و امکانات هتل‌ها را نخواهید داشت. گزینه دیگرتان هتل‌بوتیک‌ها هستند که قیمت نسبتا بالاتری دارند اما تجربه بهتری را برایتان فراهم می‌کنند چرا که این نوع هتل‌ها در رقابت با هتل‌های رده بالاتر و سیستم Airbnb هستند. در سرویس Airbnb مردم محلی شهرها، خانه‌های خود را از طریق این وبسایت و برای زمانهای کوتاه به صورت دربست به مسافران اجاره می‌دهند. اگر خوش‌شانس باشید می‌توانید با استفاده از Airbnb یک آپارتمان خصوصی در موقعیتی عالی در شهر را با حدود 100 دلار برای هر شب اجاره کنید. اگر همراه با بچه‌ها یا خانواده و جمع دوستان به تور اروپا می‌روید، استفاده از این سیستم می‌تواند گزینه‌ی مطلوبی برایتان باشد، چرا که می‌توانید به راحتی جایی را پیدا کنید که ظرفیت جمعیت زیاد را داشته باشد. Airbnb هم در سال‌های گذشته با افزایش قیمت روبه‌رو بوده اما همچنان جایگزینی خوب برای هتلها به حساب می‌آید.

هزینه جابه‌جایی در تور اروپا

بخش اصلی از قیمت تور اروپا را هزینه پرواز تشکیل می‌دهد. بسته به این که قرار است سفر خود را از چه شهری آغاز کنید و در چه زمانی به این سفر بروید، قیمت بلیت هواپیما می‌تواند از چند صد دلار تا بالاتر از 1000 دلار هزینه داشته باشد. در فصل کم‌گردشگر قیمت‌ها پایین‌تر آمده و در تابستان و با بالا رفتن تقاضا برای سفر به این مقصد محبوب گردشگری به بالاترین حد خود می‌رسد. با توجه به زمان معتبر بودن ویزای اروپا و روزهایی که می‌توانید در این قاره اقامت داشته باشید، انعطاف‌پذیر بودن و پیدا کردن ارزان‌ترین پروازها در آن بازه‌ی مشخص کار مشکلی می‌شود. شاید آنچنان معمول نباشد اما ممکن است شرایطی وجود داشته باشد که رفتن با پرواز به یک شهر ثانویه و بعد از آن استفاده از قطار برای رسیدن به شهر مقصد، هزینه کمتری از پرواز مستقیم به آن شهر داشته باشد. پروازهای داخلی در اروپا نسبتا ارزان هستند، شاید گاهی بتوانید با 50 دلار برای مثال یک پرواز از بارسلون به دوبلین پیدا کنید.

درست است، با قطار زمان بیشتری را در سفر خواهید بود اما این نوع سفر مزایای خودش را هم دارد. ایستگاه‌های قطار برخلاف فرودگاه‌ها معمولا در مراکز شهرها قرار دارند و در نتیجه دسترسی به آنها نسبت به فرودگاه‌های بیرون شهر فوق‌العاده راحت‌تر است. علاوه بر زمان رسیدن به فرودگاه، تشریفات پرواز در هنگام سوار شدن و پیاده شدن از هواپیما هم به مجموع زمان سفرتان اضافه می‌کند. با سوار شدن به قطار، در مسیر سفرتان می‌توانید از طبیعت و مناظر زیبای شهرها لذت ببرید؛ مهمتر از همه بلیت قطار ارزانتر از پرواز است. بلیت‌های چند سفره با قیمت‌های تخفیف‌خورده هم وجود دارند که چندین شهر را پوشش می‌دهند. در بسیاری از شهرهای اروپا استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی مانند مترو، تراموا و اتوبوس یا حتی پیاده‌روی بهترین راه برای گشت و گذار در شهر است. بهتر است قبل از رفتن به هر شهری در مورد سیستم حمل و نقل عمومیش تحقیق کنید، چرا که در بیشتر موارد تاکسی گرفتن مقرون‌به‌صرفه نیست.

هزینه غذا و بازدید از جاذبه‌ها در تور اروپا

هزینه غذا در مدت سفر در تور اروپا برای هر نفر می‌تواند حدود 30 دلار در روز باشد. بسیاری فکر می‌کنند این مقدار خیلی کم است در حالی که عده‌ای عقیده دارند شما می‌توانید هزینه خورد و خوراکتان را از این هم پایین‌تر بیاورید. یک راه خوب برای کاهش هزینه‌های غذا خوردن در سفر به این قاره، ایجاد تعادل بین غذاهای خیابانی و فست‌فودها و رستوران‌های سطح بالاتر است. شما همچنین می‌توانید از سوپرمارکت‌ها و خواربارفروشی‌ها، تنقلات و صبحانه خود را تهیه کنید و به این صورت یک تور ارزان اروپا را برای خودتان امکان‌پذیر کنید. البته این هزینه در مقابل مخارج سفر درصد بالایی را شامل نشده و شاید بهتر باشد در این مورد به خودتان سختی ندهید و از غذاهای خوشمزه شهرها و بخش‌های مختلف اروپا نهایت لذت را ببرید.

بازدید از جاذبه‌های گردشگری، معادلات را کمی متفاوت می‌کند. جاذبه‌ها به خودی خود گران نیستند اما اگر بخواهید در تور اروپا تمامشان را ببینید، باید به بودجه سفرتان اضافه کنید. در شهرهای مختلف تحقیق کنید و ببینید آیا بلیت‌های چند منظوره برای بازدید از جاذبه‌ها وجود دارد یا نه. این نوع بلیت‌ها به شما اجازه می‌دهند در تعداد روزهای مشخصی، از جاذبه‌های مشهور شهرها دیدن کنید؛ در این حالت تخفیف زیادی نسبت به حالتی که مجبور هستید تک تک آنها را جداگانه تهیه کنید نصیبتان می‌شود و می‌توانید در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید. نکته مهم این است که خیلی در مورد دیدن همه چیز وسواس به خرج ندهید. چند تا از بهترین‌ها یا آنهایی را که مورد علاقه‌تان هستند را انتخاب کرده و از آنها دیدن کنید. در ضمن بسیاری از شهرهای اروپایی بافت تاریخی خود را حفظ کرده و در نتیجه تنها قدم زدن در خیابانها هم جذاب و لذتبخش است.

به "تور اروپا" امتیاز دهید

80 کاربر به "تور اروپا" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.6 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور اروپا"

13 دیدگاه

جواد 5 آبان 1398

با سلام من یک تور 8 یا 10 روزه فرانسه اسپانیا برای دو نفر در بهمن ماه 98 میخوام

پاسخ به جواد

رضا باقرزاده25 آبان 1398

با سلام
ضمن تشکر از حسن انتخابتان در اسرع وقت مشاورین گردشگری ما با شما در تماس خواهند بود

پاسخ به رضا باقرزاده

سعید 1 آبان 1398

سلام اگه پرینت حساب بانکی و تمکن مالی نداشته باشیم نمیتونیم ویزا شینگن بگیریم؟ ایا راهی میشناسین که بشه ویزا تور اروپا رو گرفت؟ هزینه های تور رو میتونم بدم برای دو نفر. خواهشا اگه راهی میشناسید معرفی کنید خیلی ممنون از وقتی که گذاشتین

پاسخ به سعید

رضا باقرزاده25 آبان 1398

با سلام
گردش حساب و گواهی تمکن مالی دو تا از اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای شنگن هست و بدون اون کار بسیار دشوار خواهد بود

پاسخ به رضا باقرزاده

فهیمه6 مهر 1397

سلام من میخاستم اروپا به اسلوونی سفرکنم ایا تور برای این کشور دارید وهزینهاش چقدره

پاسخ به فهیمه

پرویز پیروزمند4 شهریور 1397

با درود وسپاس از شرح صدرتان در انتقال مطلب ،در آغاز یک چیز باعث کنجکاوی من شد وآن اینکه چرا در ثبت نام شرکت ،بورلان، با حروف لاتین از دو املائ متفاوت در عنوان و نشانی تگرامی و اینترنتی شامل booralan و buralan استفاده شده است چرا،؟و کدامیک دارای اساس واعتبار است ؟ ودیگر اینکه واژه بورلان از چه زبانی بوده وبه چه معنی میباشد؟ ازآنجا حوزه واژشناسی از تعلقات تحقیقی اینجانب است ،این واژه در زبان کردی قابل تامل است ومشابهات ساختاری بسیار دارد واز دو بخش تشکیل شده است:
1 - بور boor دلالت به نوعی رنگ مانند خاکی :کوت بور «کت خاکی رنگ» ونیز به معنی ساده و معمولی :بوره پیا«مرد معمولی ،رعیت ،زمین بایر: بور برزین «زمین بلندی بایر»
ولی اگر با تغییری از این قرار تلفظ کنیم : bawr دلالت به ببر حیوان گربه سان وحشی دارد .
2 - واما بخش دوم : لان « نسل ، نژاد ، جایگاه و منزل ومٱوا ، بنابراین در این صورت به معنی : «مٱوای ببرها» ست.مانند : مارلان ،
چرخه لان، قلالان، دالالان .
امیدوارم مفیدواقع قرارگرفته باشد ولی دوراز انتظار نیست اگر درگوشهایی جهت روشنی اذهان معنی و وجه تسمیه را قید کنید.

واما بخاطر کاهش تقاضا ی سفر در پاییز و در نتیجه راحتی وتا حدودی ارزانی که به سفری هرچند کوتاه اقدام کنیم لذا خواهشمندم هزینه کلی هر تور قید کنید .و اگر نتوان ارز یورو تهیه کرد آیا میتون به نرخ روز به تومان پرداخت کرد؟لطفآ پاسخ دهید .
با سپاس و آرزود دیدار تان
پرویز پیروزمند

پاسخ به پرویز پیروزمند

کارشاس آوای بورالان4 شهریور 1397

با سپاس از بذل توجهات حضرتعالی
1- آدرس قبلی وبسایت buralan.com بوده است که به دلایل فنی ناچار به تغییر آن به آدرس booralan.com شدیم (البته هر دو دامنه فعال هستند و دامنه قبلی فقط جنبه بلاگینگ دارد) و به همین دلیل شناسه شبکه های اجتماعی با املای دامنه قبلی بوده و تغییری نکرده اند

2- واژه بورالان از نام تالابی در ماکو گرفته شده است

3- قیمتها به دلیل نوسانی بودن ارزهای خارجی به صورت ارزی و ریالی درج شده اند و در هنگام پرداخت معادل ان به ریال از مسافر اخذ میگردد

پاسخ به کارشاس آوای بورالان

سمانه9 تیر 1397

با سلام
من و همسرم و دختر 2 ساله ام قصد رفتن به ایتالیا با تور داریم .ایا وثیقه میخواد؟

پاسخ به سمانه

فرید8 خرداد 1397

با سلام.برای اوایل اسفند چه کشوری رو برای سفر ماه عسل پیشنهاد می کنید؟

پاسخ به فرید

کارشناش 205 (آوای بورالان)8 خرداد 1397

جناب آقای فرید اکبری با سلام . برای قبل از نوروز سفر های پیشنهادی به شما از طرف این شرکت سفر ِ رویایی کروز در آبهای گرم خلیج فارس که یکی از بزرگترین کروزهای کمپانی MSC می باشد و برای نوروز سفر به شهر عشاق پاریس می باشد

پاسخ به کارشناش 205 (آوای بورالان)

محمد8 خرداد 1397

سلام وقت بخیر میخواستم سوال کنم که برای ماه عسل کدوم تورتون رو پیشنهاد میکنید...؟
تشکر

پاسخ به محمد

ali moeinaddini16 اردیبهشت 1397

باسلام واحترام بنده یک بار تور اتریشر
را رفتم حالا می خواهم با خانواده درفصل ارزان بروم خوا هشمندم راهنمایی فرمایید متشکرم

پاسخ به ali moeinaddini

محبوبه20 فروردین 1397

سلام آقا ما یهو به سرمون زد بجای گرفتن عروسی بریم فرانسه کلا هم پاسپورت اینا نداریم آیا امکانش هست تا یه ماه کار هامون رو انجام بدیم و بریم یا نه؟
باید چیکار کنیم دقیقا؟

پاسخ به محبوبه
* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)
تلفن: 75284-021