با توجه به ادامه بحران پاندمی ویروس کرونا Covid-19 و عدم امکان سفر توریستی به بیشتر کشورهای دنیا، شرکت خدمات مسافرتی آوای بورالان تا اطلاع ثانوی بصورت دور کاری فعال می‌باشد. درصورت داشتن هر گونه پرسش و یا پیگیری قرارداد خود فقط از طریق ارسال پیغام بصورت دایرکت در اینستاگرام رسمی شرکت booralan@ با ذکر شماره قرارداد و شرح کامل درخواست اقدام و پیگیری بفرمایید، بدیهی است مراجعه حضوری فقط در موارد بسیار ضروری و با هماهنگی از یک هفته قبل از همین طریق امکان پذیر خواهد بود.

تور ایتالیا

ایتالیا این کشور شگفت انگیز در جنوب اروپا واقع شده است و شکلی شبیه به چکمه دارد و یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در سراسر دنیا به شمار می‌آید. دلایل متعددی اثباتگر این شهرت و محبوبیتند که از میان آن‌ها می‌توان به گنجینه‌های هنری، مد، چشم‌اندازهای مسحور کننده و غذاهای بسیار لذیذ اشاره کرد. سفر با تور ایتالیا تجربه‌ای منحصر بفرد برای هر آن کس که شیفته فرهنگ و هنر است به همراه خواهد داشت. با این وجود برای بازدید از تمامی جاذبه‌های این کشور تاریخی زمانی به درازای یک عمر لازم است. پس چمدانتان را ببندید، بند کفش‌هایتان را محکم کنید و خود را برای سفری در زمان آماده نمایید، چرا که زیبایی‌های این سرزمین همانند سیاهچاله‌‌ای فضایی شما را به دنیایی دیگر خواهند برد.

تورهای ایتالیا

برای مشاهده جزئیات تور های ایتالیا روی هر یک کلیک کنید.
MSC Grandiosa Cruise تور کشتی کروز اروپا MSC Grandiosa شناسه تور: 38 تور کشتی کروز اروپا MSC Grandiosa مسیر کشتی:ایتالیا، مالتا، اسپانیا و فرانسه شروع قیمت: € 1,590 + مبلغ ریالی هر هفته (نوروز 1401، بهار و تابستان 1401) MSC Seaview Cruise تور کشتی کروز دور دنیا ایتالیا تا برزیل 18روز شناسه تور: 34 تور کشتی کروز دور دنیا ایتالیا تا برزیل 18روز تور ایتالیا، اسپانیا، جزایر قناری، برزیل شروع قیمت: € 2,700 + مبلغ ریالی پاییز 1401 تور ایتالیا شناسه تور: 63 تور ایتالیا تور رم 5 روز شروع قیمت: € 890 + مبلغ ریالی هر هفته ( زمستان 1400 و نوروز 1401) MSC Magnifica Cruise تور کشتی اروپا مدیترانه شرقی Magnifica شناسه تور: 33 تور کشتی اروپا مدیترانه شرقی Magnifica تور ایتالیا ، یونان و مونته نگرو 8 روز شروع قیمت: € 1,790 + مبلغ ریالی هر هفته (نوروز 1401، بهار و تابستان 1401) MSC Preziosa Cruise تور کشتی کروز اروپا *اسکاندیناوی* شناسه تور: 28 تور کشتی کروز اروپا *اسکاندیناوی* تور دانمارک، سوئد، روسیه و آلمان 10روز شروع قیمت: € 1,890 + مبلغ ریالی هر هفته (بهار و تابستان 1401) MSC Musica Cruise تور کشتی کروز شرق اروپا MSC Musica شناسه تور: 29 تور کشتی کروز شرق اروپا MSC Musica تور ایتالیا، یونان، آلبانی و کرواسی 8روز شروع قیمت: € 1,890 + مبلغ ریالی هر هفته (نوروز 1401، بهار و تابستان 1401) MSC Poesia Cruise تور کروز شمال اروپا MSC Poesia شناسه تور: 37 تور کروز شمال اروپا MSC Poesia تور ایتالیا، دانمارک، آلمان، نروژ 9روز شروع قیمت: € 1,790 + مبلغ ریالی هر هفته (بهار و تابستان 1401) تور ایتالیا، تور دور ایتالیا شناسه تور: 59 تور ایتالیا، تور دور ایتالیا تور رم 3شب+ فلورانس 2شب+ ونیز 2شب شروع قیمت: € 1,390 + مبلغ ریالی هر هفته (زمستان 1400 و نوروز 1401)

چرا تور ایتالیا؟

ایتالیا در جنوب اروپا واقع شده است و با کشورهای اتریش، فرانسه، واتیکان، سن مارینو، اسلوونی و سوئیس هم مرز است. پایتخت آن رم است و اقلیم غالب آن مدیترانه‌‌ای. بخش‌های شمالی آن مشرف به کو‌ه‌های آلپ است و بخش‌های جنوبی آن گرم و خشک. جمعیتی در حدود 60 میلیون نفر دارد و آرایش قومی آن ایتالیایی‌های آلمانی تبار، فرانسوی تبار و اسلوونی تبار (در بخش‌های شمالی) و ایتالیایی‌های آلمانی تبار و یونانی تبار (در بخش‌های جنوبی) را شامل می‌شود. مذهب غالب آن کاتولیک رومی است و جوامع پروتستان، یهودیان و جامعه در حال رشد مسلمانان مهاجر را نیز در بر می‌گیرد.

ممکن است بارها از ایتالیا و تاریخچه غنی‌اش شنیده باشید، اما همچنان سفر به این گنجینه تاریخی وسوسه‌تان نکرده باشد. ناامید نشوید! اکنون 10 دلیل قانع کننده پیش رویتان قرار دارد که امید می‌رود حس کنجکاویتان را اندکی تحریک نمایند. سفر با تور ایتالیا تجربه‌ای متفاوت با هر آنچه که تا کنون دیده یا شنیده‌اید خواهد بود. پس به خواندن ادامه دهید تا شاید شگفتی و عظمت آنچه که تاکنون تنها در تصاویر برایتان ملموس بوده است را با تمام وجود احساس کنید و غرق در زیبایی موزون سازه‌هایی شوید که چون کتابی سنگی برگ برگ وجودشان آکنده از قصه‌هایی تلخ و شیرین گشته است و گوشی شنوا و روحی آزاد را برای بازگو کردنشان طلب می‌کنند.

تور ایتالیا

خود را برای سفری در زمان آماده نمایید! شهرهای افسانه‌ای رم، ونیز، فلورانس و میلان نام‌های غریبی نیستند. چه چیز روحتان را اغنا خواهد کرد؟ شهرهای این سرزمین آن را به شما خواهند داد؛ از حال و هوای تاریخی و باستانشناسانه تا شور عاشقانه‌ای که روح‌تان را تسخیر خواهد نمود. از نرمی و زلالی آب حوضچه‌های رومی تا سختی و شکوه کلیساهای رنسانسی فلورانس، همه و همه طعم شیرین لحظه‌هایی را به همراه دارند که تجربه‌شان تنها در سفر با تور ایتالیا ممکن خواهد بود. سفیدی روز یا سیاهی شب تفاوتی نخواهد کرد، هر لحظه چون تجربه‌ای ناب انتظار کشف شدن را می‌کشد. گاه می‌توان در شوق دیدار از سازه‌‌ای باستانی در صفی طویل به انتظار ایستاد و گاه می‌توان در کنجی دنج از میدانی رومی در پس زمینه‌ای آهنگین به مرور خاطرات نشست.

دهکده‌هایی که به مثابه شاهکاری هنری، بازی با رنگ‌ها را در حد اعلای خود در قالب سازه‌هایی گرم و دلنشین به تصویر کشیده‌اند و چون استادی کهنه‌کار عاشقانه بر بوم طبیعت قلم زده‌اند. در این میان چینکو تره (Cinque Terre) با دهکده‌های مدهوش کننده‌‌اش چون جواهری هزار نقش بر فراز صخره‌هایی سرد گسترده گشته است و ناخواسته برای پیمایش و کنکاش آنچه که در پهنه‌ای دیگر رقم نخواهد خورد، پای رهگذران را توانی جادویی می‌بخشد. تصاویری که در جای جای این ناحیه ثبت می‌گردند شوقی انکارناشدنی را برای بازگشت و سفری دوباره با تور ایتالیا در دل زنده خواهند کرد.

جزایری با آبی به زلالی اشک چشم و سواحلی با شن‌های ابریشمی. برخی از این جزایر تا به کنون مسکون نبوده‌اند و تا به اندازه‌ای بکر هستند که سبزی درختانشان چشم‌ها را خواهد زد. سیسیل (Sicily)، ساردینیا (Sardinia)، کاپری (Capri) و البا (Elba) از شاخص‌ترین این جاذبه‌های طبیعیند. در مدت تور ایتالیا، کرانه‌ای را برگزینید و در حالی که گرمی آفتاب پوستتان را لمس می‌کند به موسیقی امواج گوش بسپارید.

دریاچه‌های رویایی با آبی فیروزه‌ای همانند آهنربایی جذبتان خواهند کرد و حرکت جادویی قایق در طول امواج آبیشان تجربه‌ای بی‌بدیل خواهد بود. در این میان دریاچه گاردا (Lake Garda) با مناظر بسیار زیبایش از جایگاه ویژه‌ای در میان جاذبه‌های گردشگری تور ایتالیا برخوردار است. اما نام قایق که به میان می‌آید، کم لطفی است که ونیز پر احساس را فراموش کنیم. این شهر زیبا عاشقانه‌ترین لحظات را در امتداد کانال‌های آبیش رقم خواهد زد و همواره ذهنتان را درگیر این پرسش می‌سازد که چه هنگام می‌توان دوباره بازگشت!

کوهستان‌های برفی با پیست‌هایی گرم! طرفداران اسکی و کوهنوردی، در پیست‌های ناحیه کوهستانی آلپ غافل گیر خواهند شد! اسکی بر دامنه‌های پر شیب کوه‌های آلپ از پرطرفدارترین تفریحات زمستانه به شمار می‌آید. اما در فصل تابستان این صخره‌های خوش منظره این ناحیه‌اند که کوهنوردان را به سوی خود فرا می‌خوانند.

سواحل جادویی با آب‌هایی گرم. آب تنی، حمام آفتاب و نوشیدن لمونادی خنک در حالی که بر شن‌های گرم ساحل آرمیده‌اید تنها بخش کوچکی از آن چیزی است که در سواحل این کشور انتظار گردشگران تور ایتالیا را می‌کشد. در این میان ساحل آمالفی (Amalfi Coast) از محبوبترین‌ها به شمار می‌رود و با بناهایی که همچون نگینی در شب بر صخره‌ها می‌درخشند، بهشتی زمینی را در مقابل دیدگان گسترده است.

طاق‌نماها، معابد، فواره‌ها و قلعه‌هایی که می‌توان تب قدرت سیری ناپذیر امپراطوران رومی را بر دیواره‌هایشان مجسم کرد، جرقه‌های شوقی باستانشناسانه را روشن و تاریخ را ورای تمام کلیشه‌هایی که آن را ملالت آور خوانده‌اند ذره ذره به مزاجمان شیرین خواهند کرد. فروم رومی (Roman Forum)، کولوسئوم (Colosseum) و فواره تروی (Trevi Fountain) که بر شکوه رم، قلب تاریخی ایتالیا افزوده‌اند، در برنامه سفر تمامی گردشگران تور ایتالیا گنجانده شده‌اند و آماده بازگوی هرآنچه‌اند که با چشم دیده و با وجودشان چشیده‌اند. اما این را هم بدانید که دیدار مجددتان با این شهر کهن (رم) میسر نخواهد شد مگر آن زمان که سکه‌ای را در آب فواره تروی رها نمایید. گویی طبع مادی گرایانه شاهان این سرزمین آب‌هایش را نیز تسخیر نموده است!

معابد و کلیساهایی که هنر را در کاملترین حد خود به نمایش گذارده‌اند، با جزئیاتی باورنکردنی مهارت تکرار ناشدنی هنرمندان عصر رنسانس و باروک را در معرض دیدگان گسترده‌اند و گردشگران تور ایتالیا را مسحور خود خواهند نمود. در این میان معبد پانتئون (Pantheon، رم) از پر جاذبه‌ترین‌ها به شمار می‌رود چرا که گنبد عظیمش بی‌هیچ حفاظی همچنان استوار برجای مانده است.

ایتالیا بیشترین تعداد میراث جهانی به ثبت رسیده یونسکو را در خود جای داده است و طیف وسیعی از سایت‌های تاریخی، از نقاشی‌های ماقبل تاریخ در غارها تا برج بسیار مشهور پیزا را در گنجینه‌های فرهنگی و هنری خود شامل شده است. ناحیه Val d'Orcia، برج‌های سن جیمینیانو (San Gimignano، توسکانی) و کلیسای جامع پینزا (Cathedral in Pienza، توسکانی) از دیگر موارد مثال زدنی به شمار می‌روند.

وعده‌هایی دلپذیر که سخت‌ترین رژیم‌ها را خواهند شکست! تنوع غذایی این کشور گردشگران تور ایتالیا را وسوسه خواهد کرد و به طعمی فراموش ناشدنی در ذهنشان بدل خواهد شد. پیتزا، پاستا و پروشیتو از محبوب‌ترین‌های این سرزمین کهنند و هیچ سفری بی‌تجربه‌شان کامل نخواهد شد. اما شیرینی بستنی ایتالیایی (جلاتو) را نیز فراموش نکنید. اگر روز گرمی را برای بازدید از زیبایی‌های رم برگزیدید، با بستنی خنک، در میدانی از شهر در حالی که به تماشای دیگر گردشگران نشسته‌اید از خود پذیرایی کنید.

و در آخر این جشنواره‌های پر شور این کشورند که سالانه هزاران گردشگر تور ایتالیا را مجذوب خود می‌سازند. از شاخص‌ترینهایشان کارناوال ونیز است که زنان و مردان، پوشیده در لباس‌هایی عجیب و پنهان شده در پشت نقاب‌هایی بسیار زیبا و پر نقش در آن حاضر می‌شوند.

تور فلورانس (Florence)

فلورانس (Florence) شهر گل‌ها، رایحه‌ها، پارک‌ها، باغ‌ها و هوای خوشبویی است که با عشق و رومانس پر شده است. سفر به فلورانس شما را به تپه‌ها، کوهستان‌ها، دریاچه‌ها، رودخانه‌ها و افق‌هایی جذاب و تماشایی می‌رساند. این شهر منزلگاه کلیساها، صومعه‌ها، موزه‌ها، گالری‌ها و قصرهای بسیار زیبا نیز هست. دلایل زیادی برای رفتن به تور فلورانس وجود دارد؛ اما تجربه بودن و دیدن یکی از زیباترین شهرهای دنیا، حتی برای یک بار هم که شده، شاید مهمترین دلیل باشد.

فلورانس (فلورِنس در انگلیسی و فیرنت‌سه در ایتالیایی)، مرکز بخش توسکانی ایتالیا و با داشتن حدود 383 هزار نفر سکنه، پر جمعیت‌ترین شهر این استان است. جمعیت ساکن در منطقه ابرشهری فلورانس به حدود یک میلیون و 520 هزار نفر هم می‌رسد. فلورانس را به عنوان محل تولد رنسانس می‌شناسند و از آن به عنوان آتن قرون وسطی یاد می‌کنند. این شهر مرکز تجاری و مالی اروپای قرون وسطایی و یکی از ثروتمندترین شهرهای تاریخ بوده است. از سال 1865 تا 1871 این شهر پایتخت پادشاهی ایتالیا بوده است.

جاذبه های گردشگری فلورانس

تور فلورانس، سفری شگفت‌انگیز و فراموش‌نشدنی برای عاشقان هنر خواهد بود. این شهر منزلگاه شهره‌ترین آثار هنری و شاهکارهای معماری دنیا است. موزه‌ها و گالری‌های هنری این شهر سیل عظیمی از مسافران تور ایتالیا را به سمت خود می‌کشانند. این شهر برخی از بهترین و جذاب‌ترین موزه‌های ایتالیا و حتی دنیا را در اختیار دارد؛ برخی از معروف‌ترین آن‌ها موزه یوفیزی، گالری آکادمی فلورانس (محل نگهداری مجسمه داوود میکل‌آنژ)، موزه ملی بارجلو، موزه تاریخ علم، موزه باستان‌شناسی و موزه Casa Buonarroti هستند.

فلورانس همچنین برخی از زیباترین و شکوهمندترین کلیساهای دنیا را میزبانی می‌کند. کلیسای جامع فلورانس مشهورترین آنها و نماد شهر است. مدت طولانی ساخت آن نیست که داستان پیدایشش را جذاب می‌کند؛ عظمت آن و به حقیقت پیوستن کاری که غیر ممکن به نظر می‌آمده، این کلیسا و گنبد مشهورش را بدون هیچ تعارفی به یکی از ارزشمندترین آثار ساخت دست بشر در طول تاریخ تبدیل می‌کند. باید شکوه گنبد آن را از داخل کلیسا ببینید و به بالای آن بروید تا تجربه تور فلورانس خود را کامل‌شده بدانید.

مرکز تاریخی شهر فلورانس، هر سال میزبان حدود 13 میلیون توریست تور ایتالیا است. زیبایی و ارزشمندی این بخش شهر، باعث شد فلورانس در سال 1982 در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شود. در بین مسافران تور فلورانس از سراسر جهان، این شهر برای فرهنگ، آثار هنری عصر رنسانس و معماری‌ها و آثار تاریخی‌اش معروف است. به خاطر میراث هنری و معماری خاص فلورانس، مجله Forbes آن را به عنوان یکی از زیباترین شهرهای دنیا رده‌بندی کرده است. فلورانس شهر مهمی در صنعت مد ایتالیا نیز هست؛ این شهر به عنوان 51امین پایتخت مد در جهان رتبه‌بندی شده است.

توریسم، قابل توجه‌ترین صنعت فلورانس است. از آوریل تا اکتبر تعداد توریست‌های تور فلورانس از جمعیت ساکن در شهر بیشتر می‌شوند. بلیت‌های موزه‌های یوفیزی و آکادمی معمولا به صورت کامل فروخته شده‌اند و گروه‌های بزرگ توریست‌ها قصرهای سلطنتی Santa Croce و Santa Maria Novella را پر می‌کنند. در سال 2010 خوانندگان مجله Travel Leisure فلورانس را به عنوان سومین شهر محبوب توریستی جهان انتخاب کردند. توریسم فرهنگی نیز در فلورانس فوق‌العاده قدرتمند است. موزه‌های مشهور در سطح جهانی در فلورانس مانند Uffizi، بیشتر از 1.6 میلیون بلیت در سال می‌فروشند.

خرید در تور فلورانس

سوغاتی‌های مربوط به جاذبه‌های دیدنی فلورانس در همه جا پیدا می‌شوند. مغازه‌هایی که در مرکز شهر نیستند، معمولا قیمت‌های پایین‌تری دارند. در مرکز شهر مغازه‌هایی وجود دارند که در آن‌ها می‌توانید محصولات چرمی عالی را با قیمت‌های خوب پیدا کنید. برخی از خاص‌ترین مغازه‌ها و مکان‌های دیدنی فلورانس را می‌توانید در Oltrarno پیدا کنید. از مرکز شهر و با عبور از پل قدیمی Ponte Vecchio یا Ponte Trinità، می‌توانید به این بخش از فلورانس بروید. دیدن این بخش کشف نشده شهر را در زمان تور فلورانس خود از دست ندهید.

در تور ایتالیا به یک چیز خیلی دقت کنید. اگر پلیس شما را در حال خریدن یک نسخه تقلبی از کالایی دارای برند از یک فروشنده خیابانی بگیرد ممکن است تا 10 هزار یورو جریمه شوید. شما تعداد زیادی فروشنده خیابانی می‌بینید که نسخه‌های قلابی عینک‌های آفتابی گوچی، ساعت‌های رولکس و کیف‌های پرادا را با قیمت‌های خیلی پایین می‌فروشند. اگر این اجناس برند واقعی نداشته باشند اشکالی ندارد، ولی خرید اجناس تقلبی در ایتالیا جرم است.

غذا در تور فلورانس

غذای فلورانس همان قدر که هنرش یک موهبت برای چشمتان است، می‌تواند موهبتی برای ذائقه شما باشد. از رستوران‌ها گرفته تا دکه‌های فروش غذای بیرون‌بر، در تور فلورانس با هر قیمتی غذای خوب پیدا می‌کنید. بهترین کیفیت در برابر قیمت را می‌توانید در بیرون از مرکز تاریخی فلورانس پیدا کنید، جایی که بیشتر مردم محلی برای غذا خوردن به آنجا می‌روند. بدترین رستوران‌های فلورانس را احتمالا در محله Mercato di San Lorenzo پیدا می‌کنید؛ این جا، جایی است که کلی رستوران توریستی وجود دارد. بهترین رستوران‌های فلورانس در منطقه Santa Croce قرار دارند. اگر در فلورانس به دنبال پیتزا بودید، به مغازه‌های کوچک نزدیک کلیسای جامع فلورانس بروید.

بهترین مکان‌ها برای خوردن ناهار در فلورانس، همیشه بهترین مکان‌ها برای خوردن شام نیستند. زمان شام خوردن در فلورانس بین 7 شب تا 9 است. اگر دیدید مکانی قبل از ساعت 8 شب در حال جمع و جور کردن برای بستن است، احتمالا بهترین انتخاب برای شام نیست (پاستای گرم شده آن قدرها خوشمزه نیست). یک غذای توسکانی معمول که در تور فلورانس می‌توانید نوش جان کنید، شامل Bistecca alla fiorentina یا همان استیک است که بین 500 تا 1500 گرم وزن دارد. قیمت این استیک‌ها به ازای هر 100 گرم (etto) نوشته شده‌اند (برای مثال 3.5 یورو برای هر 100 گرم).

در تور فلورانس به یاد داشته باشید که رستوران‌های این شهر برای خوردن غذا به صورت ایستاده و یا بیرون‌بر، قیمت‌های متفاوتی نسبت به نشستن در رستوران دارند. وقتی از باجه بیرون‌بر یک رستوان، غذا یا قهوه گرفتید سعی نکنید سر یک میز بنشینید. قبل از نشستن سر یک میز، همیشه از قبل قیمت‌ها را بپرسید؛ در غیر این صورت ممکن است با غافل‌گیری آزاردهنده‌ای مواجه شوید. برای مثال یک کاپوچینو ممکن است در حالت عادی 1 تا 3 یورو قیمت داشته باشد، ولی اگر سر میز بنشینید قیمتش 4 یورو شود.

بهترین زمان برای رفتن به تور فلورانس

فلورانس آب و هوای نیمه گرمسیری مرطوب دارد؛ آب و هوایی که اندکی متمایل به آب و هوای مدیترانه‌ای است. فلورانس تابستان‌هایی داغ و زمستان‌هایی معتدل و خنک و با باران‌های کم دارد. به خاطر نبود باد همیشگی در فلورانس، دمای تابستان‌های این شهر بیشتر از مناطق ساحلی است. بارش باران در تابستان متداول است، ولی بیشتر باران‌های سال در زمستان می‌بارد. برف معمولا در فلورانس می‌بارد، با این حال به شکلی نیست که روی زمین بماند. بالاترین دمای ثبت شده در این شهر 42.6 درجه و پایین‌ترین دمای ثبت شده منفی 23.2 درجه بوده است.

فلورانس همیشه پر است از توریست‌های تور اروپا که در گروه‌های بزرگ در اطراف جاذبه‌های دیدنی شهر مانند کلیسای جامع (حتی در بدترین آب و هوا) در حال گشتن هستند. اگر تصمیم دارید هوای گرم را تجربه کنید، اوایل آوریل به تور فلورانس بروید، قبل از این که شهر خیلی گرم و مرطوب شود. وقتی هوا گرم می‌شود، رستوران‌ها و کافه‌های شهر محوطه‌های نشستن در بیرون خود را راه می‌اندازند. اگر می‌خواهید با جمعیت انبوه گردشگران مواجه نشوید، ژانویه و فوریه به فلورانس بروید چرا که سرمای هوا بسیاری از توریست‌ها را از سفر منصرف می‌کند. سعی کنید آگوست به این شهر نروید، چرا که هوا در این زمان از سال فوق‌العاده داغ و سوزان است. در این زمان بسیاری از مردم محلی برای گذراندن تعطیلات خود به بیرون شهر می‌روند، بنابراین بیشتر مغازه‌ها در این ماه بسته هستند.

تور ونیز (Venice)

ونیز (Venice) یکی از جذاب‌ترین و دوست‌داشتنی‌ترین شهرهای ایتالیا و یکی از مشهورترین شهرهای دنیا است. این شهر تقریبا همان شکلی است که ششصد سال قبل بوده است؛ همین موضوع به شخصیت خارق‌العاده ونیز وجهه‌ای تاثیرگذار می‌بخشد. ونیز شهری با ترافیک سنگین توریست‌ها است؛ این شهر 56 هزار سکنه دارد و هر سال 20 میلیون مسافر تور ونیز از آن دیدن می‌کنند. ونیز در شمال شرق ایتالیا قرار گرفته و پایتخت منطقه Veneto است. این شهر از 177 جزیره کوچک تشکیل شده است؛ جزیره‌هایی که با کانال‌ها از هم جدا شده و با پل‌ها به هم متصل شده‌اند. ونیز برای ساختمان‌های زیبایش و کارهای هنری موجود در آن‌ها، در تمام دنیا و بین تمام مسافران تور اروپا شهرت فراوانی دارد. تالاب و بخشی از شهر ونیز در میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌اند.

نام ونیز از مردم باستانی ونیتی که در قرن نهم قبل از میلاد در این منطقه ساکن بودند، ریشه گرفته است. ونیز پایتخت جمهوری ونیز بوده است؛ این جمهوری از اواخر قرن هفتم تا سال 1797 در این منطقه از ایتالیا دایر بوده است. جمهوری ونیز در قرون وسطی و دوره رنسانس، قدرت دریایی و مالی بزرگی بوده است. در زمان جنگ جهانی دوم مرکز شهر ونیز آنچنان بمباران نشد، ولی خطوط ریلی اتصال دهنده به دیگر مناطق ایتالیا و چند منطقه صنعتی ونیز برای چندین بار هدف قرار گرفتند. در زمان جنگ جهانی دوم جمعیت شهر به نصف رسید؛ بیشتر این افراد به دیگر نقاط ایتالیا فرار کردند. بعد از تمام این وقایع ونیز خود را بازسازی کرد و در حال حاضر تور ونیز یکی از محبوب‌ترین سفرها برای کسانی است که به ایتالیا می‌آیند. صنعت توریسم به اصلی‌ترین منبع اقتصادی این شهر تبدیل شده است.

جاذبه های گردشگری ونیز

ونیز از آن دست شهرهایی است که هیچگاه برای شگفت‌زده کردن مهمانانش آرام نمی‌نشیند. زیباییش مسافران را تحت تاثیر قرار می‌دهد و افسونش هیچ زمانی محو نمی‌شود؛ و همچنان بیشتر این جذبه برای آنها که جرات نمی‌کنند کمی بیشتر در شهر بگردند پنهان می‌ماند. برای این دسته از گردشگران، ونیز همیشه شهری با تعدادی جاذبه‌های اعجاب‌انگیز خواهد بود، جاذبه‌هایی که بیشتر اوقات آن قدر شلوغ هستند که نمی‌توان به شکل واقعی از آن‌ها لذت برد. ولی برای آن‌هایی که در تور ونیز خود، زمانی را به ماجراجویی اختصاص می‌دهند و فرای مسیرهای پاخورده توریست‌ها قدم می‌گذارند، جایزه‌ای بی قیمت در انتظارشان خواهد بود. دنیای تماشایی ونیز برای این ماجراجویان خود را به شکل کوچه‌های دلفریب، ساختمان‌های شگفت‌انگیز، کانال‌های خوش‌منظره و تجربه گوشه‌ای از زندگی جاری در این شهر افسون‌کننده نمایان می‌کند.

ونیز همواره یکی از رمانتیک‌ترین شهرهای دنیا بوده است و برای همیشه نیز خواهد ماند. بنابراین اگر با عشقتان به تور ونیز آمده‌اید، انجام دادن کارهای رمانتیک از واجبات سفرتان هستند. قبل از غروب آفتاب اتوبوس آبی ونیز (Vaporetto) را سوار شوید و در زمان سواری در طول کانال بزرگ از دنیای بی‌مانند اطرافتان لذت ببرید. کرایه اتوبوس‌های آبی 7 یورو است اما منظره‌هایی که در پیش رویتان قرار خواهند گرفت بی‌قیمت هستند: معماری‌های خارق‌العاده ساختمان‌ها و قصرهای ونیز، منظره غروب خورشید در دریا و رژه زیبای قایق‌ها و گوندولاها در مسیرتان، این تجربه را به رویایی‌ترین بخش سفرتان تبدیل می‌کند.

اگر می‌خواهید در تور ونیز به خودتان لطف کنید (البته نه به جیبتان)، گوندولا سوار شوید. گوندولاهای ونیز نسبتا گران هستند و قبل از سوار شدن می‌بایست با راننده بر سر قیمت و مدت زمان سفر به توافق برسید. یک توصیه خوب این است که در هنگام چانه زدن بر سر قیمت با گوندولاران‌ها، از پایین‌ترین مقدار شروع کنید، اگر موافقت نکردند بگویید گران است و به راه خود ادامه دهید. دو یا سه تای دیگر به دنبال شما راه افتاده و هر کدام قیمت پایین‌تری نسبت به دیگری پیشنهاد می‌دهند. ممکن است بتوانید 20 تا 30 یورو از قیمت کم کنید، در غیر این صورت آماده باشید که 80 یورو برای این سواری لذت‌بخش اما گران در تور ونیز بپردازید.

خرید در تور ونیز

ونیز مکانی عالی برای خرید سوغات در مدت تور ایتالیا است. ونیز پر از مغازه‌های کوچکی است که گوشه گوشه شهر جای گرفته‌اند. معمول‌ترین چیزهایی که در این فروشگاه‌ها به فروش می‌رسند، ماسک‌های کارناوال مشهور این شهر، کارهای هنری شیشه‌ای و کاغذهای ابر و باد هستند. قیمت‌ها تنوع زیادی دارند، بنابراین بهتر است قبل از خرید در تور ونیز حسابی بگردید و ایده‌ای کلی نسبت به قیمت نسبی اجناس به دست بیاورید. مانند بیشتر شهرهای توریستی دنیا، بسیاری از چیزهایی که روی آنها اصلی یا ساخته شده در ونیز نوشته شده است، در واقع در چین ساخته شده‌اند (البته این قاعده مسلما در مورد شهرهای توریستی چین درست نیست).

مورانو یکی از جزیره‌های تالاب ونیز است و شهرت بالایی برای ساخت وسایل شیشه‌ای دارد. تقریبا در تمام مغازه‌های ونیز اجناس شیشه‌ای ساخت مورانو وجود دارند. اگر این اجناس واقعا در مورانو ساخته شده باشند، خیلی گران خواهند بود و قیمت‌هایشان ممکن است حتی به چند هزار یورو نیز برسد. بنابراین اگر به دنبال خرید سوغات‌های ارزان قیمت در تور ونیز هستید، کارهای شیشه‌ای ساخت مورانو جزئی از گزینه‌هایتان نخواهند بود.

غذا در تور ونیز

غذای ونیز مانند دیگر بخش‌هایش، بازتاب‌دهنده روح چند وجهی شهر است. در یک سو شما رستوران‌هایی شیک و مجلل با غذاهای درجه یک بین‌المللی را پیدا می‌کنید و در سوی دیگر غذاخوری‌های غیر قابل اطمینان وجود دارند که پیتزاهای لاستیکی و لازانیاهای ماکروویوی به مسافران تور ونیز تحویل می‌دهند. ولی باز هم حقیقت غذای ونیز در این میانه قرار گرفته است: واقعی‌ترین، هیجان‌انگیزترین و بهترین غذاهای ونیز را نه در هیچ کدام از این محل‌ها بلکه در تعداد زیادی اوستریا (Osteria) در گوشه گوشه شهر پیدا خواهید کرد. در این رستوران‌های کوچک، تاریخ و حال و هوای دلپذیر با هم ترکیب شده‌اند تا فرهنگ غذایی ونیز را حفظ کنند و متعهد باشند غذای اصیل و خوب را به مسافران تور ونیز ارائه دهند. اوستریاها جاهایی هستند که می‌توانید در آن‌ها غذای خوشمزه بخورید، با دوستانتان صحبت کنید و یک تجربه عمیق ونیزی داشته باشید.

در باب غذا خوردن و توصیه برای رفتن به یک رستوران مشخص، در ونیز چیزی به اسم راز مخفی نگه داشته شده وجود ندارد. وقتی صحبت از یک مکان خوب برای خوردن یک غذای خوشمزه در تور ونیز باشد، خیالتان راحت باشد که هر رستورانی، هر غذاخوری و هر حفره‌ای درون یک دیوار که غذا می‌فروشد، قبل از شما پیدا شده‌اند، رتبه‌بندی شده‌اند، در موردشان نظر داده شده است، نقد برایشان نوشته شده و کسی جایی در اینترنت از آنها نام برده است. به هر کدامشان که بروید توریست‌ها را کم یا زیاد، خبره یا کم تجربه، می‌بینید. این حضور، نه نشانی بد یمن است، نه علامتی برای ارزشمند بودن آن محل. به غریزه‌تان (در جستجوهای اینترنتی البته) اعتماد کنید و علاوه بر غذاهای آشنا به سراغ انواع و اقسام غذاهای خوشمزه ایتالیایی بروید. از این ماجراجویی پشیمان نخواهید شد.

بهترین زمان برای رفتن به تور ونیز

بهار و پاییز بهترین زمان‌ها برای رفتن به تور ونیز هستند. این زمان‌های ونیز مصالحه‌ای بین دمای هوا و تعداد توریست‌های حاضر در شهر هستند. بین نوامبر و ژانویه اگر در ونیز باشید، حس می‌کنید شهر تماما برای خودتان است. در این زمان تجربه‌ای جذاب و آرامش‌بخش خواهید داشت. مراقب آب و هوای زمستان‌های این شهر باشید. این زمان ونیز می‌تواند به شدت سرد و پر باد شود. گفته می‌شود اگر هیچ وقت در این شهر نبوده‌اید، یا در تابستان به ونیز بروید یا کلا نروید. در تابستان از بودن در ونیز پشیمان نخواهید شد. بسیاری از شهرهای اروپا در تابستان آن چنان دلچسب نیستند، ولی در ونیز هیچ اتومبیلی تردد نمی‌کند بنابراین خبری هم از دود نیست.

در تور ایتالیا سوغاتی چه بخریم

در مدت تور ایتالیا اگر قصد خرید سوغاتی برای دوستان و عزیزان خود را دارید، عطر می‌تواند گزینه مناسبی باشد. در این میان عطر فروش‌های فلورانس می‌توانند گزینه‌های منحصر بفردی را در اختیارتان قرار دهند. اگر از طرفداران کیف‌های زنانه، کت‌ یا دستکش چرمی هستید، فلورانس را فراموش نکنید. اجناس چرمی در رده‌ها مختلف کیفیتی و قیمتی در چرم فروشی‌های فلورانس در دسترسند.

سرامیک‌های توسکان زینت بخش هر میزی خواهند بود. دیس، پارچ، تنگ و گلدان‌های توسکان تنها بخشی از آنچیزی است که آشپزخانه‌تان را مزین خواهد کرد. در این میان فروشگاه Sbigoli Terrecotte، کارگاهی سنتی و خانوادگی است که محل مناسبی برای خرید کردن در تور ایتالیا به شمار می‌رود.

کفش از دیگر اقلامی است که توجه هر گردشگری را در ایتالیا جذب خواهد نمود. بوتیک‌های فلورانس (Roberto Ugolini) بهترین گزینه‌ها را در اختیارتان قرار خواهند داد. لوکس پسندان، میلان و فروشگاه‌هایی که ظریف‌ترین و هنرمندانه‌ترین تن پوش‌های دنیا را در معرض فروش قرار داده‌اند فراموش نکنند. حتی اگر در مدت تور ایتالیا قصد خرید ندارید از فروشگاه‌هایی که به برندهایی چون فندی (Fendi)، گوچی (Gucci) و دولچه گبانا (Dolce Gabbana) اختصاص یافته‌اند دیدن نمایید و مسحور مهارت طراحان این سرزمین شوید.

چرا تور ایتالیا آوای بورالان؟

شرکت خدمات مسافرتی آوای بورالان جزو معدود آژانس‌های VIP سفارت ایتالیا می‌باشد که امکان اخذ ویزای این کشور را در قالب تورهای انفرادی و گروهی به دست می‌دهد. از این رو تور ایتالیا آوای بورالان مسیری قابل اعتماد در اخذ ویزای شنگن به شمار می‌روند. لازم به ذکر است که ثبت ویزای شنگن در پاسپورت گردشگران، کمک شایانی در جهت اخذ ویزای کشورهایی چون آمریکا و کانادا خواهد بود.

آوای بورالان طی سال‌ها تجربه در اجرای تورهای اروپایی و بررسی ترکیب‌های گوناگون سفر به این کشور، ارائه دهنده بهترین پیشنهادات سفر به ایتالیا در قالب تورهای ترکیبی 8 روزه رم، فلورانس و ونیز است. از آنجایی که مدت زمان پرواز تا رم بیش از 5 ساعت است و اختلاف ساعت ایران و ایتالیا چیزی در حدود دو ساعت و نیم است، پیشنهاد می‌شود که سفر به این کشور تاریخی در قالب یک تور با حداقل 8 روز اقامت در فضایی کاملا لوکس با ترکیب شهرهای رم، فلورانس و ونیز انجام پذیرد.

شرکت خدمات مسافرتی آوای بورالان در طراحی تورهای خود همواره با انتخاب برترین هتل‌های لوکس 4 و 5 ستاره در بهترین نقاط شهرهای رم، فلورانس، ونیز، میلان، پیزا و سایر شهرهای ایتالیایی با دسترسی آسان به مراکز خرید، رستوران‌ها، ایستگاه‌های قطار و مترو و ارائه بهترین و کامل‌ترین برنامه‌های سفر، موفق به کسب رضایت مسافرین خود شده است.

به "تور ایتالیا" امتیاز دهید

91 کاربر به "تور ایتالیا" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.7 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ایتالیا"

6 دیدگاه

یاسر. 4 مرداد 1398

سلام قیمت تور ایتالیا برای دهم مهر ماه رو میخام .....ممنون

پاسخ به یاسر.

رضا باقرزاده5 مرداد 1398

با سلام، یاسر عزیز
قیمتهای سایت تا 18 آذر 98 معتبر می‌باشد
لطفا روی محصول کلیک کنید تا اطلاعات دقیق و جدول نرخی را مشاهده فرمایید

پاسخ به رضا باقرزاده

یاسین 25 تیر 1398

با سلام و وقت بخیر،
احتراما قیمت تور 8روزه ایتالیا به تومن ؟

پاسخ به یاسین

کارشناس آوای بورالان27 تیر 1398

سلام مشاورین ما با شما تماس میگیرند

پاسخ به کارشناس آوای بورالان

فرانک17 فروردین 1397

سلام
من ویزای شینگن دارم و قصد دارم بعد از فرانسه به ایتالیا سفر کنم.ایا شما خدمات تور داخلی هم ارائه میدید؟من داخل ایتالیا به تور ملحق بشم جهت خدمات هتل و بازدید شهرهای توریستی ایتالیا
ممنون میشم پاسخگو باشید

پاسخ به فرانک
* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)
تلفن: 75284-021