نظرسنجی های تازه در اسپانیا؛ بن بست سیاسی ادامه خواهد یافت

نتایج سه نظرسنجی حاکی از آن است که در انتخابات هفته آینده پارلمانی اسپانیا هیچ یک از احزاب پیروز به کسب اکثریت کرسی ها نخواهند شد و این کشور در انتظار یک بن بست جدید است.

نظرسنجی های تازه در اسپانیا؛ بن بست سیاسی ادامه خواهد یافت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، طبق نتایج سه نظرسنجی روزنامه های اسپانیا که امروز (دوشنبه) منتشر شد، بعید است که انتخابات مجلسی 10 نوامبر (19 آبان ماه)، به برطرف بن بست سیاسی فعلی اسپانیا یاری کند، زیرا آنطور که نظرسنجی ها نشان می دهد، هیچ یک از احزاب چپگرا و راستگرا پیروز به کسب اکثریت کرسی های مجلس نخواهند شد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، نظرسنجی های انجام شده برای روزنامه های رازون، ای بی سی و ال موندو، پیروزی حزب سوسیالیست را در انتخابات مجلسی یکشنبه هفته آینده اسپانیا پیش بینی نموده است، اما در عین حال این حزب بنا بر نظرسنجی ها، بعید است که اکثریت را برای تشکیل دولت به دست آورد.

طبق این نظرسنجی ها، حزب پدرو سانچز نخست وزیر موقت اسپانیا احتمال با از دست دادن بخشی از کرسی های کنونی، تنها 120 کرسی را در اختیار خواهد داشت. حزب راست افراطی وکس هم به سومین حزب بزرگ اسپانیا تبدیل خواهد شد و حدود 40 کرسی از مجموع 350 کرسی اسپانیا را به دست می آورد.

بر اساس این گزارش، حزب راست میانه مردم که در تاریخ اخیر اسپانیا به همراه سوسیال ها بر عرصه سیاسی اسپانیا تسلط داشته است، رشد خوبی در انتخابات خواهد داشت.

طبق قوانین اسپانیا، امروز (دوشنبه) آخرین روز از برگزاری نظرسنجی های قبل از انتخابات است.

انتخابات 10 نوامبر در حالی در اسپانیا برگزار می گردد که چندی پیش در آوریل (8 اردیبهشت ماه) انتخابات مجلسی در این کشور برگزار شده بود و گرچه حزب سوسیالیست سانچز پیروز به کسب بیشترین آراء انتخاباتی شده بود اما پیروز به کسب اکثریت کرسی های مجلس نشد.

سانچز بعد از چندین ماه کوشش به منظور بهبود اوضاع سیاسی کشور اسپانیا، در نهایت مخالفان را مقصر بن بست سیاسی این کشور خواند و بعد از ناکامی در جلب حمایت کافی مجلس برای تشکیل دولت، از برگزاری یک انتخابات دیگر برای خارج کردن کشورش از بن بست اطلاع داد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "نظرسنجی های تازه در اسپانیا؛ بن بست سیاسی ادامه خواهد یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظرسنجی های تازه در اسپانیا؛ بن بست سیاسی ادامه خواهد یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021