با توجه به ادامه بحران پاندمی ویروس کرونا Covid-19 و عدم امکان سفر توریستی به بیشتر کشورهای دنیا، شرکت خدمات مسافرتی آوای بورالان تا اطلاع ثانوی بصورت دور کاری فعال می‌باشد. درصورت داشتن هر گونه پرسش و یا پیگیری قرارداد خود فقط از طریق ارسال پیغام بصورت دایرکت در اینستاگرام رسمی شرکت booralan@ با ذکر شماره قرارداد و شرح کامل درخواست اقدام و پیگیری بفرمایید، بدیهی است مراجعه حضوری فقط در موارد بسیار ضروری و با هماهنگی از یک هفته قبل از همین طریق امکان پذیر خواهد بود.

تور باکو

تور باکو یکی از بهترین سفرهایی است که شما در منطقه قفقاز می‌توانید بروید. پایتخت آذربایجان تعداد زیادی جاهای دیدنی تاریخی و فرهنگی دارد و همچنین جاذبه‌های فراوانی برای گذراندن یک تور تفریحی به‌یادماندنی. از جاذبه های تاریخی مانند ایچری شهر، قلعه دختر و قصر شروان شاهان تا جاهای دیدنی مدرنی مانند برج های شعله و چشم باکو، به اضافه تعداد زیادی موزه و مکان تفریحی دیگر، شما در این سفر می‌توانید اوقاتی خوش را همراه با خانواده یا دوستان‌تان سپری کنید. تور باکو شما همچنین لازم نیست محدود به خود شهر باشد؛ شما با سفرهای کوتاه نیم‌روزه می‌توانید از برخی از جذاب‌ترین جاهای دیدنی آذربایجان دیدن کنید. نزدیکی این کشور با ایران باعث شده قیمت پرواز بسیار پایین باشد و حتی در حالت عادی تورهای این شهر یک تور آف خورده به نظر بیایند. در ضمن بازدید از این شهر دوست‌داشتنی در هر فصلی از سال جذابیت‌های خاص خودش را دارد. چه به یک تور تابستانی بروید یا تور پاییزی شما می‌توانید اوقاتی فراموش‌نشدنی را سپری کنید و هر بار با روی متفاوت و جذابی از این سرزمین آشنا شوید. آژانس مسافرتی آوای بورالان مجری مستقیم و کارگزار تور باکو است و انواع تورهای ترکیبی و ویژه را برای مسافران علاقه‌مند به سیر و سیاحت و جهان‌گردی آماده کرده است. مطمئن باشید سفر به این شهر یکی از بهترین تجربه‌هایتان از یک سفر خارجی خواهد بود، در نتیجه توصیه می‌کنیم تصمیم‌ها را به لحظه آخر موکول نکنید و همین حالا برای گرفتن ویزای آذربایجان و انجام این سفر اقدام کنید.

بهترین جاهای دیدنی باکو

برنامه دارید به تور باکو بروید و دوست دارید بدانید بهترین مکان ها و جاهای دیدنی این شهر کدام‌ها هستند و کجاها قرار گرفته‌اند. شهر پایتخت، تاریخ، فرهنگ و مدرنیته را در یک مجموعه تمیز و جذاب در امتداد دریای کاسپی در خود جای داده است. در ادامه برخی از بهترین مکان هایی که در سفرتان به این شهر باید از آنها دیدن کنید را به شما معرفی می‌کنیم؛ جاهایی که با سر زدن به آنها می‌توانید بهترین منظره‌ها را ببینید، عکس‌هایی عالی بگیرید و با فرهنگ آذربایجان بیشتر از پیش آشنا شوید.

در مرکز ایچری شهر (شهر دیوارکشی‌شده و قدیمی باکو) یک برج استوانه‌ای شکل 29 متری با عظمت ایستاده است. قلعه دختر احتمالا بیشتر از 1000 سال عمر دارد و تاریخ ساخت آن زمانی بین قرن‌های هفتم تا دوازدهم برآورد می‌شود. امروزه این برج نماد شهر قدیمی است. بسیاری از مردم محلی باور دارند این برج زمانی یک عبادتگاه زرتشتی بوده، قبل از این که در قرن‌های بعدی به عنوان یک برج مراقب نظامی استفاده شود. در داخل برج یک موزه وجود دارد، به اضافه پلکانی که مسافران تور باکو به وسیله آن می‌توانند به بالای برج بروند. این برج هر روز از ساعت 9 تا 18 باز است. نرخ ورودی آن 10 منات است.

آذربایجان

ایچری شهر یکی از بهترین جاهای دیدنی پایتخت است که در تور باکو خود می‌توانید از آن دیدن کنید. این شهر تاریخی و قلعه مانند، منزلگاه قلعه دختر، کاخ شروان شاهان و دروازه مراد است. دیگر جاذبه‌های این شهر قدیمی شامل خرابه‌های حمام‌های عمومی، مسجدها و کاروانسراها هستند. کاروانسراها نمونه‌های اولیه از هتل‌هایی بودند که از تاجران در حال سفر میزبانی می‌کردند. در قرن پانزدهم و بعد از وقوع یک زلزله مهیب در شماخی (پایتخت سابق)، پایتخت حکومت شروانشاهان به باکو منتقل شد. پادشاهان این سلسله ایچری شهر را گسترس دادند و تجهیزات نظامی به دیوارها اضافه کردند. تا قرن نوزدهم و بعد از رونق نفتی که منجر به گسترش باکو شد، بیشتر مردم شهر پشت دیوارهای این قلعه زندگی می‌کردند.

برج های شعله 3 آسمان‌خراش در مرکز شهر باکو هستند که با ظاهر منحنی و پیچ و تاب خورده‌شان رو به آسمان، همانند شعله‌های آتش می‌مانند. از دین زرتشتی که زمانی دین بیشتر مردم این منطقه بوده تا شعله‌های ابدی ناشی از گازهای زیرزمینی، هویت آذربایجان ارتباطی دیرینه با آتش دارد. ساخت این برج‌ها هم ادای دینی به این نماد باستانی بوده است. بلندترین برج های شعله 182 متر ارتفاع دارد. بعد از تاریکی هوا برج ها چراغانی می‌شوند و جلوه‌ای فوق‌العاده تماشایی به افق شهر باکو می‌دهند. رنگ‌های برج‌ها بین نارنجی و زرد و همچنین آبی، قرمز و سبز (رنگ‌های پرچم این کشور) تغییر می‌کنند. مسافران تور باکو برای دیدن بهترین منظره‌ها از این نمایش نورانی می‌توانند به بلوار باکو بروند.

قطار کابلی باکو در سال 1960 و در زمان شوروی سابق ساخته شد. قطار کابلی این شهر اولین و تنها شبکه ریلی این‌چنینی در کل آذربایجان است. از خیابان نفچیلار تا جنوب غرب ایچری شهر، قطار کابلی یک مسیر سراشیبی 455 متری را پوشش می‌دهد. نرخ ورودی این قطار کمتر از 1 دلار است. مسافران تور باکو همچنین می‌توانند با بالا رفتن از بیشتر از 200 پله به خیابان شهدا و شعله ابدی برسند. از آنجا شما می‌توانید بهترین منظره‌ها از شهر را ببینید.

بازدید از خیابان شهدا و شعله ابدی یکی از برترین کارهایی است که مسافران تور باکو می‌توانند در سفرشان انجام دهند؛ نه تنها برای منظره عالیش، بلکه توجه به اهمیت این یادبود و نقش مهمش در تاریخ معاصر آذربایجان. مقبره‌های خیابان شهدا به یاد بیشتر از 100 معترض آذری ساخته شده‌اند که در واقعه تلخ ژانویه سیاه، توسط ارتش شوروی به گلوله بسته شدند. سابق بر این خیابان شهدا یک آرامستان مسلمانان از جنگ جهانی اول بود که به شکل عجیب و سوال‌برانگیزی در زمان شوروی به یک شهربازی تبدیل شده بود.

بلوار باکو 3.5 کیلومتر در امتداد دریای مازندران (از میدان آزادی (روبه‌روی خانه دولت) تا میدان پرچم در غرب) امتداد پیدا کرده و یک مسیر عالی برای گذراندن اوقاتی خوش در یک بعدازظهر از تور باکو را به وجود آورده است. جدا از منظره‌هایی عالی از دریا، این پیاده‌راه ساحلی در امتدادش یک شهربازی، ونیس کوچک، چرخ و فلک چشم باکو و تعداد زیادی کافه و رستوران را جای داده است. شما در مسیرتان از کنار دالگا پلازا و مال کاسپین واترفرانت عبور خواهید کرد؛ این دو مرکز خرید، به لطف تهویه مطبوعشان محیطی دلپذیر و خنک را در روزهای گرم تابستانی در اختیار گردشگران قرار می‌دهند. این منطقه بعد از غروب آفتاب با حضور خانواده‌ها و جوان‌ها حسابی شلوغ و سرزنده می‌شود.

یکی دیگر از جاذبه‌های جدید شهر، چرخ و فلک چشم باکو در بلوار باکو است. این چرخ و فلک 60 متر ارتفاع دارد و یک چرخش کاملش حدود 30 دقیقه زمان می‌برد. نرخ بلیت این چرخ و فلک تنها 5 منات است. نسبت به خیلی از چرخ و فلک‌های مشابه در نقاط دیگر دنیا مانند چشم لندن، این قیمت یک قیمت اف خورده به حساب می‌آید. با این قیمت پایین، به شما توصیه می‌کنیم در تور باکو خود هم در طول روز و هم شب‌هنگام، سواری این چرخ و فلک را امتحان کنید، چرا که در هر یک از این زمان‌ها شما تجربه‌های متفاوتی خواهید داشت و منظره‌های متفاوتی را خواهید دید.

کاخ شروان شاهان یکی دیگر از جاهای دیدنی باکو است که گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. این قصر قرن پانزدهمی که در میراث جهانی یونسکو ثبت شده، بعد از انتقال پایتخت از شماخی به باکو ساخته شده است. شروانی‌ها بین قرن‌های نهم تا شانزدهم بر بخش‌هایی از آذربایجان امروزی حکومت می‌کردند. مسافران تور باکو در اینجا می‌توانند قصر اصلی، دو مسجد، یک آرامگاه و چندین مقبره و حمام را ببینند. بعد از قرن‌ها نادیده گرفته شدن و رسیدگی نکردن به این اثر تاریخی، کار بازسازی ساختمان کاخ را نجات داد. حالا تصویر این بنای ارزشمند بر روی اسکناس‌های 10 مناتی دیده می‌شود. نرخ ورودی کاخ شروان شاهان 10 منات است.

یکی از منحصربه‌فردترین جاهای دیدنی باکو بدون شک موزه کتاب‌های مینیاتوری است. کتاب‌هایی که در این موزه به نمایش گذاشته شده‌اند، زمانی به مجموعه شخصی یک مجموعه‌دار معروف آذری تعلق داشتند. موزه کتاب‌های مینیاتوری باکو تنها موزه از این نوع در کل جهان است. مسافران تور باکو در اینجا می‌توانند مجموعه‌ای از کتاب‌های دوران شوروی، قرآنی که قدمتش به 1672 بر می‌گردد و بسیاری دیگر از کتاب‌های جذاب را ببینند. 3 تا از کتاب‌های این موزه در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده‌اند؛ این کتاب‌ها تنها 2 در 2 میلیمتر طول و عرض دارند. این موزه هر روز هفته به جز روزهای دوشنبه و پنجشنبه، از ساعت 11 تا 17 باز است. ورودی این موزه رایگان است.

قیمت تور باکو

با ساده‌تر شدن فرایند اخذ ویزای آذربایجان در چند وقت گذشته و تلاش‌های زیاد برای شناخته شدن در عرصه جهانی، این کشور کوچک هر سال گردشگران بیشتر و بیشتری را از نقاط مختلف جهان به سمت خود جذب می‌کند. دولت این کشور سرمایه‌گذاری فراوانی را انجام داده است تا بتواند علاقه‌مندان به سفرهای لوکس را به سمت خود جذب کند. به همین خاطر برای بسیاری از علاقه‌مندان به داشتن یک تجربه عالی از این سرزمین به ارزانترین شکل ممکن، این سوال پیش آمده که

  • آیا باکو گران است؟
  • و قیمت تور باکو یا آذربایجان در حالت کلی چه قدر است؟

در حالی که این شهر مطمئنا امکانات لازم برای میزبانی از علاقه‌مندان به سفرهای تفریحی لوکس را دارد، با این حال شما همچنان بدون نیاز به خالی کردن حساب پس‌اندازتان می‌توانید از این شهر دوست‌داشتنی و جاهای دیدنی و زیبای آن بازدید کنید. در ادامه هزینه‌های سفر را در بخش‌های مختلف بررسی می‌کنیم تا شما تصویری روشن از مخارج سفرتان و هزینه سفر به باکو را به دست آورید.

قیمت هتل در باکو

وقتی در حال محاسبه هزینه سفر و قیمت تور باکو خود هستید، اولین چیزی که باید در نظر بگیرید قیمت هتل است. چه در یک سفر لوکس باشید یا یک سفر اف خورده و در ارزانترین حالت ممکن، نرخ محل اقامت بخش قابل‌توجهی از بودجه‌تان را به خودش اختصاص می‌دهد، به خصوص اگر مدت زمان سفرتان زیاد باشد. خبر خوب برای آن‌هایی که به دنبال یک تور ارزان باکو هستند این است که قیمت های هتل ها و محل‌های اقامت در این شهر فوق‌العاده مقرون‌به‌صرفه هستند؛ در نتیجه این شهر برای کوله‌پشتی‌گردها و گردشگرانی با بودجه محدود هم مقصدی عالی است. البته در سوی دیگر برای علاقه‌مندان به سفرهای لوکس هم تعداد زیادی هتل 5 ستاره و واحدهای اجاره‌ای سطح بالا در نقاط مختلف شهر در دسترس هستند. ارزانترین گزینه‌ها برای مسافران خوابگاه‌ها با اتاق‌های مشترک هستند؛ شما با حدود 5 دلار برای هر شب می‌توانید یک تخت در یک اتاق مشترک برای خودتان بگیرید.

اگر به دنبال گزینه‌های اقامتی بهتری نسبت به خوابگاه هستید می‌توانید به سراغ هتل های ارزان قیمت و مهمانخانه‌های محلی بروید که در سرتاسر شهر پیدا می‌شوند. شما برای یک اتاق دو تخته در یک هتل محلی یا مهمانخانه می‌توانید انتظار پرداخت حدود 15 تا 25 دلار برای هر شب را داشته باشید. بسیاری از هتل‌ها وعده صبحانه را در نرخ اتاق‌ها لحاظ کرده‌اند، در نتیجه شما می‌توانید یک وعده از وعده‌های روزانه را در هتل نوش جان کرده و با صرفه‌جویی در هزینه‌ها در نهایت یک تور ارزان باکو داشته باشید. در این شهر تعداد زیادی هتل‌های رده متوسط هم وجود دارند؛ برای آن‌هایی که دوست دارند در محیطی با امکانات بالاتر اقامت کنند و همزمان قیمت تور باکو آنها خیلی زیاد نشود. در ضمن در زمان‌های مختلفی از سال هتل ها با قیمت های اف خورده قابل رزرو کردن هستند.

هزینه جابه‌جایی در تور باکو

قدم بعدی برای مشخص کردن قیمت تور باکو، کسب اطلاعات در مورد هزینه‌های جابه‌جایی و نرخ وسایل حمل و نقل عمومی است. در بسیاری از مقصدهای گردشگری جابه‌جایی می‌تواند بخش بزرگی از مجموعه هزینه‌های سفرتان را به خودش اختصاص دهد اما در تور آذربایجان این گونه نیست. حتی اگر بی‌خیال وسایل حمل و نقل عمومی شوید و تمام مدت تاکسی سوار شوید، همچنان می‌توانید یک تور ارزان باکو داشته باشید و هزینه زیادی را به بودجه سفرتان تحمیل نکنید. اگر در سفرتان به این کشور تنها قرار است از شهر پایتخت دیدن کنید، این امکان وجود دارد که هیچ هزینه‌ای برای جابه‌جایی خرج نکنید، چرا که بیشتر جاهای دیدنی شهر به اندازه یک پیاده‌روی کوتاه از هم فاصله دارند و مرکز شهر کوچک و برای پیاده‌روی مناسب است. در ضمن اگر هتل خود را نزدیک به جاذبه‌ها بگیرید، می‌توانید در هزینه رسیدن به مرکز تاریخی شهر هم صرفه‌جویی کنید.

حتی اگر برنامه‌ای برای تمام مدت پیاده‌روی ندارید نرخ وسایل حمل و نقل عمومی شهر بسیار ارزان است و قرار نیست تاثیر قابل توجهی بر قیمت تور باکو شما در نهایت داشته باشد. برای مثال یک سیستم کارآمد مترو در سراسر شهر وجود دارد و به وسیله آن شما با پرداخت تنها 0.25 یورو برای سفر تک مسیره می‌توانید به هر نقطه‌ای از شهر که بخواهید بروید. در بسیاری از شهرهای دنیا استفاده از تاکسی مترادف با بالا رفتن هزینه‌های سفر است اما در اینجا حتی آنهایی که می‌خواهند یک تور ارزان باکو داشته باشند می‌توانند در جاهای مختلف از تاکسی استفاده کنند. برای یک مسیر حدودا 5 کیلومتری نرخ کرایه 2 تا 4 یورو است. برای مسافت‌های بیشتر این مبلغ بالاتر می‌رود. ارزانترین حالت استفاده از تاکسی به کارگیری اپلیکیشن تاکسی‌های اینترنتی مانند بولت است؛ قیمت‌ها از قبل مشخص شده‌اند و نیازی نیست با راننده بر سر مبلغ کرایه چانه بزنید.

هزینه خورد و خوراک در تور باکو

یکی از بهترین جنبه‌های گذراندن یک تور تفریحی در یک کشور خارجی فرصت امتحان کردن غذاها و خوراکی‌های محلی است. اما سوال این است که خوردن غذاهای محلی در این سفر قرار است چه مقدار از قیمت تور باکو شما را تشکیل بدهد؟ قرار نیست خیلی باشد. البته همانطور که گردشگران و توریست‌های خارجی بیشتری با جذابیت‌های این کشور آشنا می‌شوند و به اینجا می‌آیند، رستوران‌های بیشتر و بیشتری در مناطق شلوغ توریستی باز شده و قیمت‌های غیر منطقی برای غذاهای محلی از گردشگران دریافت می‌کنند. با این وجود اگر قبل از سفر یک جستجوی خوب انجام دهید می‌بینید که کلی مکان عالی برای خوردن غذاهای خوشمزه محلی وجود دارند که قرار نیست شما را از برنامه داشتن یک تور ارزان باکو دور کنند. در واقع قیمت خوراک در این شهر بخش قابل توجهی از نرخ تور شما را شامل نمی‌شود.

برای این که ایده‌ای از هزینه‌های غذا در این شهر داشته باشید چند مثال می‌زنیم. در رستورانی که مخاطب هدفش بیشتر توریست‌ها هستند، شما می‌توانید برای یک وعده غذا برای دو نفر انتظار پرداخت حدود 15 یورو را داشته باشید. در رستوران‌های محلی این قیمت‌ها به شکل قابل توجهی کاهش پیدا کرده و تقریبا نصف می‌شوند. تعداد زیادی گزینه برای خوردن غذاهای فست فود هم در این شهر در دسترس هستند. شما می‌توانید قیمت تور باکو خود را پایین‌تر از هر حالتی نگه دارید، اگر تمام مدت به سراغ غذاهای فست فودی مانند دونر کباب بروید. یک راه خوب دیگر برای داشتن یک تور ارزان باکو گرفتن هتلی است که به شما صبحانه رایگان ارائه دهد؛ به این صورت می‌توانید در هزینه حداقل یکی از وعده‌های روزانه‌تان صرفه‌جویی کنید.

هزینه بازدید از مکان های دیدنی و انجام فعالیت‌های تفریحی در تور باکو

در مورد بخش‌های مختلفی از هزینه‌هایی که قیمت تور باکو را تشکیل می‌دهند صحبت کردیم، حالا نوبت به هزینه انجام فعالیت‌های تفریحی و نرخ ورودی جاذبه‌ها و مکان های دیدنی می‌رسد. این بخش جایی است که شما تفاوت واضحی را بین باکو و دیگر شهرهای آذربایجان می‌بینید. در پایتخت نرخ ورودی موزه‌ها و مکان‌های توریستی مشهور بیشتر شبیه به قیمت‌های شهرهای اروپای غربی است تا قیمت‌هایی که در دیگر کشورهای منطقه قفقاز می‌بینید. به طور متوسط انتظار پرداخت حدود 4 تا 8 یورو را برای ورودی اصلی‌ترین جاذبه‌های شهر داشته باشید. مانند خیلی دیگر از کشورهای منطقه در اینجا هم نرخ ورودی برای بازدیدکنندگان خارجی و مردم محلی متفاوت است.

در تور باکو خیلی متداول است که مسافران به سفرهای بیرون شهری نیم‌روزه یا یک روزه بروند. تعداد زیادی کارگزار و آژانس مسافرتی در شهر وجود دارند که چنین تورهای تفریحی و ترکیبی را ارائه می‌دهند و شما را به دیدن جاذبه‌های اطراف شهر می‌برند. خیلی وقت‌ها گشت و گذار در بیرون شهر با وسایل حمل و نقل عمومی خیلی سخت و در خیلی از موارد غیر ممکن است، در نتیجه شرکت در چنین تورهایی یک گزینه عالی برای گذراندن یک روز در بیرون شهر خواهد بود. برای تورهای بیرون شهری انتظار پرداخت حدود 25 یورو برای هر نفر را داشته باشید؛ هزینه‌ای که شامل قیمت ورودی جاذبه‌ها نمی‌شود. البته بیرون از باکو گران‌ترین نرخ ورودی که پیدا می‌کنید احتمالا 5 یورو است.

به "تور باکو" امتیاز دهید

2 کاربر به "تور باکو" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور باکو"

1 دیدگاه

بهروز 26 بهمن 1398

میخوام برا عید برام برنامه سفر بچینید

پاسخ به بهروز
* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)
تلفن: 75284-021