خبری از مرحله دوم توافق تجاری چین و آمریکا در آینده نزدیک نیست

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر 2020، مسائل امضای مرحله اول توافق تجاری و بی میلی کاخ سفید به همکاری با کشورها در تحت فشار قرار دادن پکن، امیدها برای مرحله دوم توافق تجاری آمریکا و چین را در آینده نزدیک ناامید می نماید.

خبری از مرحله دوم توافق تجاری چین و آمریکا در آینده نزدیک نیست

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، طبق گفته مقامات آمریکا و چین احتمال مرحله دوم توافق تجاری بین آمریکا و چین بسیار ضعیف است چون این دو کشور همچنان درگیر امضای مرحله اول این قرارداد هستند.

در ماه اکتبر، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در یک کنفرانس خبری با لیو هی، معاون نخست وزیر چین گفت که انتظار دارد پس از امضای مرحله اول توافق تجاری به سرعت وارد مرحله دوم شوند. ترامپ در آن موقع گفت تمرکز مرحله دوم بر شکایت آمریکا از چین در دزدی مالکیت فکری آمریکا با اجبار شرکت های آمریکایی به انتقال فناوری هایشان به رقیبان چینی خواهد بود.

ولی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر 2020، مسائل امضای مرحله اول توافق تجاری و بی میلی کاخ سفید به همکاری با کشورها در تحت فشار قرار دادن پکن، امیدها برای مرحله دوم توافق را در آینده نزدیک ناامید می نماید.

جنگ تجاری 16 ماهه با چین کسب و کارها و کشاورزان آمریکا را با مشکل روبرو نموده، زنجیره عرضه دنیای را مختل نموده و باعث کند شدن اقتصاد های سراسر دنیا شده است. هفته گذشته گزارش شد که امضای مرحله اول توافق تجاری احتمالاً به سال آینده میلادی موکول می گردد چون دو کشور بر سر درخواست پکن برای لغو بیشتر عوارض اختلاف دارند.

مقامات پکن می گویند قبل از انتخابات آمریکا وارد بحث در خصوص مرحله دوم تواق نمی شوند و منتظرند ببینند آیا ترامپ دوباره انتخاب می گردد یا نه.

یکی از مقامات چینی گفت: این ترامپ هست که می خواهد این توافقات را امضا کند نه ما، پس می توانیم منتظر بمانیم.

اولویت اصلی ترامپ در حال حاضر مرحله اول توافق و خرید محصولات کشاورزی آمریکا توسط چینی هاست. این اتفاق می تواند بزرگ ترین موفقیت او در کمپین انتخاباتی اش باشد.

آمریکا و چین هر دو علااقه دارند هرچه سریعتر مرحله اول توافق تجاری امضا گردد تا بازارها آرام شوند و نگرانی در خصوص سیاست های داخلی از بین برود.

به "خبری از مرحله دوم توافق تجاری چین و آمریکا در آینده نزدیک نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبری از مرحله دوم توافق تجاری چین و آمریکا در آینده نزدیک نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021