با توجه به ادامه بحران ویروس کرونا و بسته شدن بیشتر مرزها، تمامی تورها و خدمات مسافرتی تا اطلاع ثانوی کنسل می‌باشد.

شماره‌های تماس صرفا جهت تماس برای پیگیری قراردادهای در جریان می‌باشد:

09919788893 خانم متقی (کارشناس فروش تور) (فقط واتس اپ)

09919788892 خانم زراسوند (کارشناس فروش تور) (فقط واتس اپ)

09192313064 خانم ساویس (کارشناس فروش تور) (فقط واتس اپ)

09906102071 آقای رحمتی (کارشناس فروش تور)

09121255526 آقای پارساکیان (مدیر تور) (فقط جهت تماسهای اضطراری)

درجه امنیت ایران در سال 2020 برای گردشگران

به گزارش آوای بورالان، مخاطرات 4 گانه کشورها برای گردشگران در سال جدید میلادی سنجش شد. نتایج مطالعات یک موسسه بین المللی نشان می دهد درجه امنیت ایران در سال 2020 برای توریست های خارجی، هم تراز کشورهای پرگردشگر همچون فرانسه، چین و آمریکا است و دارای خدمات امنیتی موثر است. امنیت کشورهای مختلف در چهار رنگ درجه بندی شده؛ به طوری که امنیت ایران برای گردشگران خارجی، یک درجه از ترکیه، عربستان و حتی روسیه بیشتر است. بازار گردشگری جهانی در سال جدید میلادی تحت تاثیر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، عملیات تروریستی در بعضی کشورها و همچنین درگیری ها در خاورمیانه قرار می گیرد.

درجه امنیت ایران در سال 2020 برای گردشگران

موسسه بین المللی خطرسنج International SOS، مخاطرات توریستی کشورهای دنیا در سال 2020 را به لحاظ چهار پارامتر خطر شامل امنیت گردشگری، سلامت بهداشتی مقصد گردشگری، ایمنی جاده ها و تردد توریست ها و همچنین ریسک بلایای طبیعی (زلزله) سنجش کرد. براساس آنالیز های ایسنا، در خاتمه هر سال میلادی موسسه International SOSنقشه ریسک سفر را منتشر می نماید تا به سازمان ها، سرمایه گذاران و گردشگران خطرات کشورهایی را که در آن فعالیت و مسافرت دارند بهتر بشناساند. این رتبه بندی، خطرات پزشکی و بهداشتی هر کشور، ریسک امنیتی سفر و یک نمای کلی از مخاطرات در مقصد را نشان می دهد. این نقشه، سفر به ایران را کم خطر گزارش نموده است و شرایط امنیت در ایران همچون انگلستان، فرانسه، سوئد، عمان، امارات، ازبکستان، چین، ایالات متحده آمریکا و کانادا است. این شرایط با رنگ زرد روی نقشه معین شده است. درحالی که رنگ کشورهای همسایه همچون ترکیه، عربستان و روسیه کمی تیره تر از ایران نشان داده شده است، به این منزله که امنیت در این کشورها حدی متوسط دارد. البته بخش هایی از ایران به ویژه در نوار مرزی غرب و شرق به رنگ نارنجی درآمده که نشان دهنده حد متوسط ریسک امنیت در این بخش ها است. منطقه سیستان و بلوچستان نیز در این نقشه کاملا قرمز شده است. رنگ شناسی این نقشه، شرایط ایران را چنین توضیح می دهد: میزان جرم و خشونت کم، عملیات تروریستی محدود و در بعضی مناطق نادر است. همچنین خدمات امنیتی و اضطراری موثر بوده اند و زیرساخت ها تا حدی سالم است. اما ریسک بهداشت سفر و ایمنی جاده ها در ایران شرایط مناسبی ندارد. در این نقشه شرایط ریسک بهداشتی و پزشکی سفر متغیر نشان داده شده است، یعنی خدمات پزشکی به طور یکسان در تمام نقاط ایران قابل دسترسی نیست و مخاطرات بهداشتی سفر به بخش هایی از ایران از جمله جنوب شرقی و غربی بالا گزارش شده است. این مناطق با علامت هاشور و حروف اختصاری که نشان دهنده میزان مخاطرات بهداشتی است، معین شده اند.

شرایط ایران با توجه به رتبه ای که در بخش ریسک بهداشت سفر در این نقشه دارد، چنین توضیح داده شده است: ارائه خدمات پزشکی و درمانی در شهرهای بزرگ، از جمله اینکه داروهای تجویزی، خدمات با کیفیت پزشکی، خدمات اورژانسی و مراقبت از دندان معمولا در این شهرها در دسترس است. در مناطق دیگر ممکن است دسترسی به این خدمات محدود باشد. خطر ایمنی جاده ها در ایران فقط یک پله با بدترین شرایط فاصله دارد. در این نقشه کشورها به لحاظ ایمنی جاده از بین 10 تا 25 نمره گرفته اند، نمره 10 بهترین و 25 خطرناک ترین شرایط ایمنی جاده ها را نشان می دهد. نمره ایران بین 20 تا 5/ 24 بوده است. این رتبه بندی به استناد آمارهای سازمان بهداشت دنیای صورت گرفته است.در بخش دیگری از این نقشه به مهم ترین رویدادهای سیاسی هر منطقه یا کشوری در سال 2020 مثل انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، درگیری های آمریکا در خاورمیانه یا تشدید رقابت ژئوپلیتیکی و تجاری آمریکا و چین اشاره شده که چشم اندازی از شرایط امنیت در بعضی مناطق با توجه به رخدادهای پیش بینی شده در سال جدید را ترسیم می نماید. در نقشه دیگری درباره بلایای احتمالی طبیعی در سال 2020 حدس هایی شده است تا مسافران هنگام انتخاب مقصد سفر این نکات احتمالی را نیز در نظر بگیرند که در کنار نام ایران زلزله نوشته شده است. با وجود اینکه نقشه ریسک سفر به نوعی مرجع تصمیم گیری ها و معین مقصد سفر و حتی سرمایه گذاری است اما در زمان انتشار آن این نکته یادآوری شده است: اطلاعات درباره مراقبت ها و خدمات بهداشتی در بعضی کشورها به راحتی در دسترس نیست یا درباره خطرات طبیعی احتمالی در سال 2020 نمی توان پیش بینی های دقیقی داشت.

منبع: magiran

به "درجه امنیت ایران در سال 2020 برای گردشگران" امتیاز دهید

3 کاربر به "درجه امنیت ایران در سال 2020 برای گردشگران" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درجه امنیت ایران در سال 2020 برای گردشگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021