روسیه: نگرانی اصلی آمریکا رشد توان مالی و نظامی چین است، آمریکا در امور داخلی اروپا مداخله نکند

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با اشاره به اینکه انگیزه واقعی آمریکا از خارج شدن از توافقات مهم بین المللی، کاهش محدودیت های قانونی برای اقدامات این کشور است، تأکید کرد که خط لوله جریان شمالی -2 هیچ ارتباطی به آمریکا ندارد.

روسیه: نگرانی اصلی آمریکا رشد توان مالی و نظامی چین است، آمریکا در امور داخلی اروپا مداخله نکند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه تأکید کرد که ساخت خط لوله گاز جریان شمالی -2 هیچ ارتباطی به ایالات متحده ندارد و این کشور نباید در این طرح مداخله کند.

این دیپلمات بلندپایه شب گذشته (آدینه) در مصاحبه با برنامه آنالیز مسائل بین المللی از شبکه تلویزیونی راسیا-24، گفت: اگر خط لوله جریان شمالی -2 از خاک ایالات متحده می گذشت، صحبت درباره دخالت واشنگتن در این مسئله قابل درک بود، ولی این طرح به طور کلی یک موضوع اروپایی است و ارتباطی به آمریکا ندارد. این خط لوله فقط به کشورهایی که از لحاظ مالی و جغرافیایی در آن دخیل هستند مربوط می گردد.

زاخارووا همچنین یادآور شد که آمریکا با خارج شدن از توافقنامه های مهم جهانی، در حقیقت چارچوب قانونی که اقدامات آنها در عرصه بین المللی محدود می نماید را به حداقل می رساند. وی به عنوان نمونه، به خروج واشنگتن از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و پیمان نابودی موشک های برد متوسط و کوتاه تر و همچنین توافقنامه آب وهوای پاریس اشاره نمود.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه اضافه نمود: ایالات متحده خارج شدن از این توافقات مهم بین المللی را برای خود ضروری می داند تا محدودیت های قانونی که مانع از اقدامات آنها در عرصه بین المللی شده را به حداقل برساند.

دلیل اصلی خروج آمریکا از پیمان موشکی، قدرت نظامی رو به رشد چین است

وی یادآور شد پیش از این به روی توافقات بین المللی در حوزه نظامی- سیاسی برای مدت زمان طولانی کار شده و این اسناد مدت طولانی حفظ می شد، ولی اکنون آنها به خاطر تصمیمات غیرسازنده در واشنگتن، قربانی یک پیوند لحظه ای می شوند.

ماریا زاخارووا تأکید کرد، همانطور که بعداً آشکار شد، دلیل واقعی خروج آمریکا از پیمان نابودی موشک های برد متوسط و کوتاه تر، توانایی های موشکی چین است و روسیه تنها یک نقط مناسب برای شکست این توافقنامه بود.

وی گفت: بیشترین نگرانی آمریکایی ها از جانب چین است. این نگران هم از لحاظ قدرت مالی این کشور است و به همین دلیل ایالات متحده جنگ تجاری واقعی را علیه طرف چینی شروع نموده و و هم به خاطر قدرت نظامی رو به رشد پکن و تأثیر آن بر اوضاع منطقه است.

تحولات بین المللی تحت تاثیر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار خواهد داشت

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در پاسخ به سئوال دیگری اعلام نمود که سال آینده (2020) تحولات در عرصه بین المللی تحت تاثیر انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده قرار خواهد داشت.

به عقیده این دیپلمات، در سال 2020، ایالات متحده ممکن است دست به اقدامات تبلیغاتی واضحی و پیشنهادات جذابی بزند که برای سیاستمداران آمریکایی در عرصه مبارزات انتخاباتی مورد احتیاج است.علاوه بر این، موضوع مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا هنوز حل نشده باقی مانده و این مسئله در مبارزات انتخاباتی بار دیگر مطرح خواهد شد.

انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده قرار است در تاریخ 3 نوامبر 2020 برگزار گردد. البته قبل از آن نتیجه روند استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی آمریکا معین خواهند شد.

به "روسیه: نگرانی اصلی آمریکا رشد توان مالی و نظامی چین است، آمریکا در امور داخلی اروپا مداخله نکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: نگرانی اصلی آمریکا رشد توان مالی و نظامی چین است، آمریکا در امور داخلی اروپا مداخله نکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021