تور هند

کمتر سفری مانند تور هند در دنیا وجود دارد که چنین تاثیر عمیق و ماندگاری بر جان گردشگران هند باقی بگذارد. قرار گرفته بر خاکی که در هر ذره‌اش دنیایی بی‌انتها از فراز و نشیب‌های تاریخی هند  را نهان کرده است، شاید کشوری همچون هند بر روی زمین پیدا نشود که منزلگاه چنین تضادهای مشخص و بی‌پروایی باشد. جایی که مردمانی با فرهنگ‌ها و ادیان مختلف در کنار هم زندگی می‌کنند و در یک چیز مشترک هستند: همگی خود را هندی می‌دانند. در تور هند خیلی زود متوجه می‌شوید دنیای دور و برتان با مکان‌های فیلم‌برداری در فیلم‌های بالیوودی هند تفاوت زیادی دارند، با این حال خواهید دید که خلوص، مهربانی، شور و حرارت مردمان هند  دست کمی از عاشق‌پیشه‌های آن فیلم‌ها ندارد. سفر به هند  سفری برای خروش حواس پنجگانه است: موسیقی هند بی‌امان صداهای دور و برتان، غلیان رنگ‌ها در هر منظره‌ای که در پیش رویتان قرار می‌گیرد و مواجهه با تناقضاتی گاه افراطی هند . تور هند پر است از این غیر منتظره‌ها ولی می‌توان از یک چیز با قطعیت سخن گفت و آن این است که شما بعد از این ماجراجویی دلپذیر به شکل همان آدم قبلی به خانه بر نمی‌گردید.

دلایلی برای رفتن به تور هند

مردم محلی در هند به خصوص در مناطق روستایی برخی از مهربان‌ترین و مهمان‌نوازترین مردمی هستند که در کل سفره هند  با آنها برخورد خواهید کرد. چه یکی از مردم محلی هند شما را برای خوردن یک غذای سنتی هند به خانه‌اش دعوت کند یا حتی زمانی که در خیابان‌های هند  می‌گردید و با بچه‌هایی که در حال بازی کردن هستند برخورد می‌کنید، در تور هند از گرمی و خلوص این مردمان تحت تاثیر قرار خواهید گرفت.

هند

تاج محل هند یکی از عجایب هفتگانه جهان است و معروف‌ترین نماد هند و بدون شک یکی از باشکوه‌ترین آرامگاه‌ها در کل جهان است. این ساختمان زیبا توسط شاه جهان و به عنوان بادبودی برای همسر محبوبش ساخته شد. این "قطره اشک بر چهره ابدیت" به شکل گسترده‌ای به عنوان زیباترین سازه‌ای که تا به حال در این دنیا ساخته شده شناخته می‌شود. بازدید از سازه مرمری تاج محل هند ، باید در لیست هر کسی که به تور هند می‌رود وجود داشته باشد.

غذاهای هندی خودشان به تنهایی می‌توانند دلایلی عالی برای رفتن به تور هند باشند. مطمئن باشید در سفر هند  شما برخی از لذیذترین غذاهای عمرتان را نوش جان خواهید کرد. هندی‌ها غذایشان را خیلی جدی می‌گیرند و سبک آشپزی در اینجا به اندازه خود کشور هند  متنوع و گوناگون است. در شمال شما می‌توانید کاری‌های خامه‌ای خوشمزه را بچشید که نسبتا تند هستند. روغن‌جوش گوشت گوسفند، نان پاراثا و مرغ تندوری هند  برخی از محبوب‌ترین غذاهای شمال هند هستند. سبک آشپزی در شمال هند به شکل گسترده‌ای از سبک آشپزی ایرانی و مغولی الهام گرفته شده است. غذاهای بخش‌های جنوبی هند معمولا به خاطر استفاده از مواد اولیه‌ای مانند نارگیل، غذای دریایی و برنج شناخته می‌شوند و تندتر از غذاهای شمالی هند هستند. برخی از محبوب‌ترین غذاهای جنوبی هند شامل ماسالا دوسا و کاری نارگیل و ماهی هستند. گیاه‌خواران هند هم در هند  حسابی از غذاها لذت خواهند برد و تنوع غذایی زیادی برای انتخاب دارند.

رودخانه گنگ 2525 کیلومتر طول دارد و از مناطق شمالی هیمالیا هند تا خود خلیج بنگال ادامه دارد. برای حدود یک میلیارد پیروان مذهب هندوئیسم، گنگ چیزی بیشتر از یک رودخانه است. این رودخانه هند نه تنها منبعی برای تامین معاش از طریق ماهیگیری، صنعت و کشاورزی است، بلکه هندوها اعتقاد دارند این رودخانه‌ای است که دعاهای مومنان حقیقی را به بهشت می‌برد و آب‌تنی در اینجا روح را پاک می‌کند. بسیاری از هندوهای معتقد به قصد زیارت به شهر واراناسی هند ، قدیمی‌ترین شهر هند، می‌روند تا در جشن‌ها شرکت کنند یا پیکر مردگان خود را در ساحل رودخانه بسوزانند و خاکستر کنند. هندوها معتقدند اگر خاکسترها توسط رودخانه شسته شوند، روح متوفی به بهشت می‌رود.

استان راجستان در شمال هند با قلعه‌های جالب‌توجه و قصرهای باشکوهش، به شکلی جادویی تصاویر ماهاراجه‌ها و مغول‌ها را  به ذهن مسافران تور هند می‌آورد. گفته می‌شود تاریخ راجستان هند از کل تاریخ هند بیشتر است. هند  سرزمین شترها، جواهرات ارزشمند و مناظر به نظر بی‌انتها از صحراها است.

سواحل جنوب هند با درختان نخل و شن‌های طلایی‌شان، مقصدهایی ایده‌ال برای کمی دور شدن از هیاهو و شلوغی بخش‌های شمالی هند هستند. با این که بسیاری از مقصدهای ساحلی محبوب در گوا حالا با حضور مسافران تور هند شلوغ هستند اما همچنان در این ایالت‌های جنوبی سواحل دورافتاده‌ هند  پیدا می‌شوند که آرام، بکر و دست‌نخورده باقی مانده‌اند. دو تا از بهترین این سواحل آگوندا هند و پالولم هند در 90 دقیقه‌ای سواری از فرودگاه گوا هند هستند.

پذیرفتن و غرق شدن در هرج و مرج جاری در هند بخشی حیاتی از تور هند است. در سفر هند شما با گره‌های بی‌پایان ترافیکی، خیابان‌های شلوغ، وقفه‌ها، صدای بی‌امان بوق‌ها، موتورسیکلت‌ها و ریکشاهای زوزه‌کشان و تعداد فراوانی تهاجم به حریم شخصی روبه‌رو خواهید شد؛ این که یاد بگیرید آرام باشید، همراه با جریان پیش بروید و در صلح و دوستی با آن چه که در اطرافتان رخ می‌دهد ارتباط برقرار کنید، به شما فرصت بی‌نظیر درک عمیق‌تر از ملت و فرهنگ هند را می‌دهد.

در هند ، مذهب و معنویت با زندگی هر روزه مردم هند به شکل جدایی‌ناپذیری عجین شده است. هند منزلگاه تمامی مذاهب مهم جهان است و محل تولد هندوئیسم، بودیسم و خیلی‌های دیگر. مشاهده و تفکر در رفتار مردم محلی هند که تشریفات مذهبی روزانه‌شان را انجام می‌دهند تجربه‌ای عمیقا تاثیرگذار در تور هند برای شما خواهد بود. بسیاری از گردشگران هند  از کشورهای غربی به هند می‌آیند تا معنویت از دست رفته خود را بیابند، یوگا تمرین کنند و در جلسات مدیتیشن هند شرکت کنند.

هند به شکلی استثنائی زیبا و از نظر معماری گوناگون و پر شده از قلعه‌ها، دژها، مسجدها، معبدها، یادبودها و خرابه‌های باستانی است. هند خانه یکی از قدیمی‌ترین تمدن‌های روی زمین است و معماری بناهای هند  در اینجا ریشه عمیق در تاریخ، مذهب هند و فرهنگ دارند. سبک‌های ساختمان‌سازی هند تحت تاثیر حکمرانی بی‌شمار سلسله پادشاهی هند و همچنین دوران تاریک استعمار پوست انداخته‌اند و رشد کرده‌اند. در حال حاضر 32 اثر ثبت شده در میراث جهانی یونسکو هند در جای جای خاک هند جای گرفته‌اند و هند را به یک گنجینه واقعی برای تاریخ‌دوستان و علاقه‌مندان به هنر و معماری تبدیل کرده‌اند.

فرقی نمی‌کند در تور هند به کجا بروید، اشتیاق شدید برای ماجراجویی پا به پای شما به هر کجا که بروید می‌آید؛ چه در حال موتورسواری در سواحل گوا هند باشید، یا کوهنوردی در کوهستان‌های برف گرفته مناطق شمالی، در تلاش برای دیدن یک ببر بنگال هند و فیل هندی در حیات وحش هند یا حتی قدم زدن در خیابان‌های دیوانه‌وار دهلی هند ، سفر به هند یک ماجراجویی واقعی و خاطره‌ای به‌یادماندنی برای تمامی عمرتان خواهد بود.

به "تور هند" امتیاز دهید

21 کاربر به "تور هند" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور هند"

1 دیدگاه

سلیمی 14 مهر 1398

برای بمبئی هم تور دارید؟

پاسخ به سلیمی
* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)
تلفن: 75284-021