با توجه به ادامه بحران پاندمی ویروس کرونا Covid-19 و عدم امکان سفر توریستی به بیشتر کشورهای دنیا، شرکت خدمات مسافرتی آوای بورالان تا اطلاع ثانوی بصورت دور کاری فعال می‌باشد. درصورت داشتن هر گونه پرسش و یا پیگیری قرارداد خود فقط از طریق ارسال پیغام بصورت دایرکت در اینستاگرام رسمی شرکت booralan@ با ذکر شماره قرارداد و شرح کامل درخواست اقدام و پیگیری بفرمایید، بدیهی است مراجعه حضوری فقط در موارد بسیار ضروری و با هماهنگی از یک هفته قبل از همین طریق امکان پذیر خواهد بود.

تور هند

کمتر سفری مانند تور هند در دنیا وجود دارد که چنین تاثیر عمیق و ماندگاری بر جان گردشگران باقی بگذارد. قرار گرفته بر خاکی که در هر ذره‌اش دنیایی بی‌انتها از فراز و نشیب‌های تاریخی را نهان کرده است، شاید کشوری بر روی زمین پیدا نشود که منزلگاه چنین تضادهای مشخص و بی‌پروایی باشد. جایی که مردمانی با فرهنگ‌ها و ادیان مختلف در کنار هم زندگی می‌کنند و در یک چیز مشترک هستند: همگی خود را هندی می‌دانند. در تور هند خیلی زود متوجه می‌شوید دنیای دور و برتان با مکان‌های فیلم‌برداری در فیلم‌های بالیوودی تفاوت زیادی دارند، با این حال خواهید دید که خلوص، مهربانی، شور و حرارت مردمان این سرزمین دست کمی از عاشق‌پیشه‌های آن فیلم‌ها ندارد. سفر به این سرزمین سفری برای خروش حواس پنجگانه است: موسیقی بی‌امان صداهای دور و برتان، غلیان رنگ‌ها در هر منظره‌ای که در پیش رویتان قرار می‌گیرد و مواجهه با تناقضاتی گاه افراطی. تور هند پر است از این غیر منتظره‌ها ولی می‌توان از یک چیز با قطعیت سخن گفت و آن این است که شما بعد از این ماجراجویی دلپذیر به شکل همان آدم قبلی به خانه بر نمی‌گردید.

دلایلی برای رفتن به تور هند

مردم محلی در این سرزمین به خصوص در مناطق روستایی برخی از مهربان‌ترین و مهمان‌نوازترین مردمی هستند که در کل سفرهایتان با آنها برخورد خواهید کرد. چه یکی از مردم محلی شما را برای خوردن یک غذای سنتی به خانه‌اش دعوت کند یا حتی زمانی که در خیابان‌ها می‌گردید و با بچه‌هایی که در حال بازی کردن هستند برخورد می‌کنید، در تور هند از گرمی و خلوص این مردمان تحت تاثیر قرار خواهید گرفت.

هند

تاج محل یکی از عجایب هفتگانه جهان است و معروف‌ترین نماد این سرزمین و بدون شک یکی از باشکوه‌ترین آرامگاه‌ها در کل جهان است. این ساختمان زیبا توسط شاه جهان و به عنوان بادبودی برای همسر محبوبش ساخته شد. این "قطره اشک بر چهره ابدیت" به شکل گسترده‌ای به عنوان زیباترین سازه‌ای که تا به حال در این دنیا ساخته شده شناخته می‌شود. بازدید از سازه مرمری تاج محل، باید در لیست هر کسی که به تور هند می‌رود وجود داشته باشد.

غذاهای هندی خودشان به تنهایی می‌توانند دلایلی عالی برای رفتن به تور هند باشند. مطمئن باشید در این سفر شما برخی از لذیذترین غذاهای عمرتان را نوش جان خواهید کرد. هندی‌ها غذایشان را خیلی جدی می‌گیرند و سبک آشپزی در اینجا به اندازه خود کشور متنوع و گوناگون است. در شمال شما می‌توانید کاری‌های خامه‌ای خوشمزه را بچشید که نسبتا تند هستند. روغن‌جوش گوشت گوسفند، نان پاراثا و مرغ تندوری برخی از محبوب‌ترین غذاهای شمال هستند. سبک آشپزی در شمال کشور به شکل گسترده‌ای از سبک آشپزی ایرانی و مغولی الهام گرفته شده است. غذاهای بخش‌های جنوبی معمولا به خاطر استفاده از مواد اولیه‌ای مانند نارگیل، غذای دریایی و برنج شناخته می‌شوند و تندتر از غذاهای شمالی هستند. برخی از محبوب‌ترین غذاهای جنوبی شامل ماسالا دوسا و کاری نارگیل و ماهی هستند. گیاه‌خواران هم در این سفر حسابی از غذاها لذت خواهند برد و تنوع غذایی زیادی برای انتخاب دارند.

رودخانه گنگ 2525 کیلومتر طول دارد و از مناطق شمالی هیمالیا تا خود خلیج بنگال ادامه دارد. برای حدود یک میلیارد پیروان مذهب هندوئیسم، گنگ چیزی بیشتر از یک رودخانه است. این رودخانه نه تنها منبعی برای تامین معاش از طریق ماهیگیری، صنعت و کشاورزی است، بلکه هندوها اعتقاد دارند این رودخانه‌ای است که دعاهای مومنان حقیقی را به بهشت می‌برد و آب‌تنی در اینجا روح را پاک می‌کند. بسیاری از هندوهای معتقد به قصد زیارت به شهر واراناسی، قدیمی‌ترین شهر هند، می‌روند تا در جشن‌ها شرکت کنند یا پیکر مردگان خود را در ساحل رودخانه بسوزانند و خاکستر کنند. هندوها معتقدند اگر خاکسترها توسط رودخانه شسته شوند، روح متوفی به بهشت می‌رود.

استان راجستان در شمال این سرزمین با قلعه‌های جالب‌توجه و قصرهای باشکوهش، به شکلی جادویی تصاویر ماهاراجه‌ها و مغول‌ها را  به ذهن مسافران تور هند می‌آورد. گفته می‌شود تاریخ راجستان از کل تاریخ این سرزمین بیشتر است. اینجا سرزمین شترها، جواهرات ارزشمند و مناظر به نظر بی‌انتها از صحراها است.

سواحل جنوب این سرزمین با درختان نخل و شن‌های طلایی‌شان، مقصدهایی ایده‌ال برای کمی دور شدن از هیاهو و شلوغی بخش‌های شمالی کشور هستند. با این که بسیاری از مقصدهای ساحلی محبوب در گوا حالا با حضور مسافران تور هند شلوغ هستند اما همچنان در این ایالت‌های جنوبی سواحل دورافتاده‌ای پیدا می‌شوند که آرام، بکر و دست‌نخورده باقی مانده‌اند. دو تا از بهترین این سواحل آگوندا و پالولم در 90 دقیقه‌ای سواری از فرودگاه گوا هستند.

پذیرفتن و غرق شدن در هرج و مرج جاری در این سرزمین بخشی حیاتی از تور هند است. در این سفر شما با گره‌های بی‌پایان ترافیکی، خیابان‌های شلوغ، وقفه‌ها، صدای بی‌امان بوق‌ها، موتورسیکلت‌ها و ریکشاهای زوزه‌کشان و تعداد فراوانی تهاجم به حریم شخصی روبه‌رو خواهید شد؛ این که یاد بگیرید آرام باشید، همراه با جریان پیش بروید و در صلح و دوستی با آن چه که در اطرافتان رخ می‌دهد ارتباط برقرار کنید، به شما فرصت بی‌نظیر درک عمیق‌تر از این ملت و فرهنگ را می‌دهد.

در این سرزمین، مذهب و معنویت با زندگی هر روزه مردم به شکل جدایی‌ناپذیری عجین شده است. این سرزمین منزلگاه تمامی مذاهب مهم جهان است و محل تولد هندوئیسم، بودیسم و خیلی‌های دیگر. مشاهده و تفکر در رفتار مردم محلی که تشریفات مذهبی روزانه‌شان را انجام می‌دهند تجربه‌ای عمیقا تاثیرگذار در تور هند برای شما خواهد بود. بسیاری از گردشگران از کشورهای غربی به اینجا می‌آیند تا معنویت از دست رفته خود را بیابند، یوگا تمرین کنند و در جلسات مدیتیشن شرکت کنند.

هند به شکلی استثنائی زیبا و از نظر معماری گوناگون و پر شده از قلعه‌ها، دژها، مسجدها، معبدها، یادبودها و خرابه‌های باستانی است. این سرزمین خانه یکی از قدیمی‌ترین تمدن‌های روی زمین است و معماری بناها در اینجا ریشه عمیق در تاریخ، مذهب و فرهنگ دارند. سبک‌های ساختمان‌سازی تحت تاثیر حکمرانی بی‌شمار سلسله پادشاهی و همچنین دوران تاریک استعمار پوست انداخته‌اند و رشد کرده‌اند. در حال حاضر 32 اثر ثبت شده در میراث جهانی یونسکو در جای جای خاک این کشور جای گرفته‌اند و این سرزمین را به یک گنجینه واقعی برای تاریخ‌دوستان و علاقه‌مندان به هنر و معماری تبدیل کرده‌اند.

فرقی نمی‌کند در تور هند به کجا بروید، اشتیاق شدید برای ماجراجویی پا به پای شما به هر کجا که بروید می‌آید؛ چه در حال موتورسواری در سواحل گوا باشید، یا کوهنوردی در کوهستان‌های برف گرفته مناطق شمالی، در تلاش برای دیدن یک ببر بنگال و فیل هندی در حیات وحش یا حتی قدم زدن در خیابان‌های دیوانه‌وار دهلی، سفر به این سرزمین یک ماجراجویی واقعی و خاطره‌ای به‌یادماندنی برای تمامی عمرتان خواهد بود.

توصیه‌هایی برای خرید سوغاتی در هند

تور هند یک سفر عالی برای دوستداران خرید است. کالاهای ارزان به وفور یافت می‌شوند اما باید حواستان به کیفیت و اصالت محصولات باشد. اگر می‌خواهید برای کالای گران‌قیمتی پول خرج کنید، بهتر است با دقت این کار را انجام دهید، به خصوص برای چیزهایی مانند جواهرات و سنگ‌های قیمتی. در ضمن توصیه می‌کنیم برای خرید سوغاتی به جای فروشگاه‌های بزرگ به سراغ فروشنده‌های مستقل و کوچک بروید، تا از هنرمندان و کارگران محلی حمایت کنید.

خرید لباس در تور هند می‌تواند یک ماجراجویی جالب باشد. چه در یک بازار محلی کوچک خرید کنید، چه در یک فروشگاه شیک چند بخشی، شما می‌توانید در همانجا و به رایگان تغییرات مورد نظرتان را روی لباس انجام دهید. لباس‌ها هم آن قدر ارزان هستند که برای متوقف کردن خودتان از خرید بیشتر، با چالش بزرگی روبه‌رو خواهید بود. برای این که یک سوغاتی واقعی از این سفر بیاورید ساری بخرید. بسیاری از فروشگاه‌ها تخصصشان در ساری است و آنها را در طرح‌ها و رنگ‌های تقریبا بی‌شمار ارائه می‌دهند. برای زیر و رو کردن گزینه‌هایتان یک بعدازظهر کامل را کنار بگذارید؛ به همین دلیل است که در این فروشگاه‌ها چای یا نوشابه سرو می‌کنند. تنها دیدن طرح‌ها می‌تواند ساعات‌ها زمان ببرد. FabIndia یک فروشگاه خوب پوشاک است که در بیشتر شهرهای بزرگ شعبه دارد.

گاندی از مردمش خواست که لباس‌های تولید خارجی خود را بسوزانند و با پوشیدن کهدی از روستاییان حمایت کنند. فروشگاه‌های کهدی حالا انواع مختلف محصولات دست‌ساز را ارائه می‌دهند و در تمام کشور وجود دارند، البته پیام به همان شکل باقی مانده است: حمایت از صنایع محلی و پارچه‌ای که به هندی‌ها یک لباس ملی ارائه می‌دهد. به خاطر بزرگی این صنعت، پارچه‌ها در اینجا فوق‌العاده ارزان هستند و شما می‌توانید در تور هند علاوه بر پارچه‌ها با طرح‌ها و رنگ‌های مختلف، ابریشم‌های دستباف، دیوارکوب‌ها، روسری‌ها و قلاب‌دوزی‌ها را هم پیدا کنید.

این سرزمین برای غذاهایش و گستره شگفت‌انگیز ادویه‌هایش معروف است. خرید ادویه در تور هند از بایدهای این سفر است. قیمت‌ها ارزان هستند و بسیاری از ادویه‌هایی که می‌خرید مختص این سرزمین هستند، در نتیجه این فرصت را از دست ندهید. چای در همه جای کشور پیدا می‌شود، اما اگر در سفرتان این شانس را داشتید که به مناطق کشت چای مانند دارجلینگ و کرالا بروید، به گستره متنوعی از چای دسترسی خواهید داشت. فروشگاه کوچک میتال در دهلی هم انواع چای با کیفیت را به صورت عمده یا در بسته‌های کوچک ارائه می‌دهد.

تنوع و گوناگونی صنایع دستی در این سرزمین غیر قابل تصور است. فروشگاه‌های خیلی کوچک و دستفروشان خیابانی که کالاهای متنوعی را می‌فروشند، در هر گوشه و کناری در شهرها پیدا می‌شوند. قیمت‌ها را در فروشگاه‌های مختلف مقایسه کنید و با این که قیمت‌های ارزان هستند خود را برای چانه زدن آماده کنید. فروشگاه‌های بزرگ صنایع دستی متعلق به دولت مکان‌هایی عالی برای خرید این نوع کالاها در تور هند هستند. برخی از کالاهایشان گران‌تر از حد معمول هستند اما تعداد زیادی کالای منحصربه‌فرد دارند که در هیچ کجای دیگر پیدا نمی‌شوند. قیمت‌ها در این فروشگاه‌های دولتی ثابت هستند و شما را از دردسر چانه زدن نجات می‌دهند.

بهترین زمان برای رفتن به تور هند

به خاطر وسعت زیاد این سرزمین، تعداد زیادی الگوهای آب و هوایی متفاوت وجود دارد. عموما بهترین زمان برای رفتن به تور هند برای تجربه یک هوای گرم، خشک و آفتابی بین اکتبر تا مارس است؛ در این زمان مناطق شمالی آسمان آبی را به شما ارائه می‌دهند. البته در دسامبر و ژانویه با این که هوا خنک‌تر است اما احتمال به وجود آمدن غبار وجود دارد. در همین زمان در منطقه هیمالیا هوا خیلی سرد است اما مناظری عالی از کوهستان‌ها قابل مشاهده است. افزایش دما در آوریل و می باعث کاهش قیمت‌ها می‌شود اما در این زمان شما می‌توانید انتظار رطوبت بالای هوا و توفان‌های تندری را داشته باشید. بهترین زمان برای رفتن به بخش‌های جنوبی کشور از نوامبر به آن سو است، زمانی که موسم بارندگی تمام شده است.

رفتن به تور هند در آوریل، فوریه و مارس

شب‌های سرد راجستان و مناطق شمالی، روزهای گرم و بدون باران را همراه خودشان دارند، در نتیجه ژانویه برای بازدید از جاذبه‌ها در تور هند عالی است. البته هوا در زمان صبح می‌تواند غبارآلود باشد. ایالت‌های جنوبی در این ماه مقصدهایی محبوب هستند؛ هوا گرم و آسمان آفتابی است و هتل‌ها در کرالا خیلی سریع پر می‌شوند. در این ماه شما می‌توانید برخی از زیباترین مناظر کوهستانی را در هیمالیا ببینید، البته به خاطر سردی هوا باید خودتان را بپوشانید. ماه فوریه که برسد غبار از ایالت‌های شمالی دور شده است و در نتیجه زمانی عالی برای سفر به این مناطق به وجود می‌آید. در باقی مناطق هم هوا گرم و آسمان آفتابی است و هتل‌ها در این زمان از مدت‌ها قبل رزرو شده‌اند. شما هم برنامه‌ریزی‌های سفر خود در این ماه را باید از مدت‌ها قبل انجام دهید. ماه مارس یکی از محبوب‌ترین ماه‌ها برای این سفر است، چرا که علاوه بر هوای خوب، فستیوال جالب توجه هولی هم در این ماه برگزار می‌شود. جشن رنگارنگ پرتاب پودر رنگی یک تجربه مفرح برای هر کسی خواهد بود. زمان این فستیوال هر سال متغیر است؛ اگر خواستید در این جشن شرکت کنید از تاریخ برگزاری آن مطلع شوید و لباسی بپوشید که رنگی شدنش برایتان مسئله‌ای نداشته باشد.

رفتن به تور هند در آوریل، می و ژوئن

در آوریل دمای هوا در سراسر کشور بالا می‌رود و در نتیجه این ماه یکی از بهترین زمان‌ها برای رفتن به تور هند و دیدن حیات وحش در پارک‌های ملی است. منابع آب کم شده‌اند، بنابراین امکان دیدن تعداد زیادی از حیوانات که در کنار برکه‌ها جمع شده‌اند به خوبی فراهم است. از آن جا که دمای هوا در طول روز فوق‌العاده بالا است توصیه می‌کنیم گشت‌های بیرونی خود را برای صبح‌ها و غروب‌ها انجام دهید. هتل‌ها به خاطر تعطیلات عید پاک حسابی شلوغ می‌شوند، در نتیجه برنامه‌ریزی‌های خود را از قبل انجام دهید. هتل‌ها در ماه می تخفیف‌هایی عالی ارائه می‌دهند؛ البته برای سفر در این زمان توجه داشته باشید که دما هوا خیلی بالا و در حدود 45 درجه سلسیوس قرار دارد و رطوبت هوا هم خیلی بالا است. منطقه فوق‌العاده زیبای لداخ از ژوئن قابل دسترس است و نسبت به دیگر نقاط کشور وضعیت آب و هوای کاملا متفاوتی دارد. روزها آفتابی و صاف هستند اما به یک دست لباس گرم نیاز خواهید داشت. باقی کشور منتظر فرا رسیدن موسم بارندگی است؛ رطوبت بالا است و توفان‌های تندری گاه‌به‌گاه اتفاق می‌افتند، به خصوص در هیمالیا و ایالت‌های جنوبی.

رفتن به تور هند در جولای، آگوست و سپتامبر

جولای و آگوست آب و هوایی ایده‌ال و مناظری شگفت‌انگیز را در منطقه لداخ به مسافران تور هند ارائه می‌دهند، البته در باقی کشور جشن‌های فرا رسیدن باران‌های موسمی در جریان هستند. بارش‌ها مداوم هستند و سطح بالای آب به این معنی است که آگوست و سپتامبر ماه‌هایی عالی برای کروز در امتداد رودخانه گنگ بین شهر مقدس واراناسی و پاتنا هستند. این کروزها خیلی زود پر می‌شوند، در نتیجه بهتر است برنامه‌ریزی‌های خود را از مدت‌ها قبل انجام دهید. سپتامبر زمانی عالی برای رفتن به راجستان است، چرا که موسم بارندگی به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود. فصل خوب لداخ به پایانش نزدیک شده است اما همچنان امکان سفر به این منطقه وجود دارد. تا زمانی که بارش‌ها تمام شوند، سفر به ایالت‌های جنوبی و هیمالیا توصیه نمی‌شود.

رفتن به تور هند در اکتبر، نوامبر و دسامبر

اکتبر نقطه شروع فصل شلوغ گردشگری است. در این ماه در مناطق شمالی بارش‌ها تمام شده و روزهای گرم آفتابی دوباره برگشته‌اند. بارش‌های غیر قابل پیش‌بینی همچنان در مناطق جنوبی اتفاق می‌افتند، ولی همین بارش‌ها باعث می‌شوند مناظری سرسبز و فوق‌العاده زیبا خلق شوند. تولد گاندی روز دوم اکتبر توسط مردم این سرزمین جشن گرفته می‌شوند و یک روز تعطیل ملی است. فستیوال باستانی هندوها با نام دیوالی در ماه اکتبر یا نوامبر برگزار می‌شود؛ شمع‌ها روشن می‌شوند و آسمان شب با آتش‌بازی‌های زیبا جلوه‌ای خارق‌العاده پیدا می‌کند. دوره این جشن، زمانی جادویی برای رفتن به تور هند است. یکی از بهترین ماه‌ها برای رفتن به هر بخشی از این سرزمین بزرگ نوامبر است، ماهی که علاوه بر آب و هوای شگفت‌انگیز تعداد زیادی فستیوال هم دارد. نمایشگاه شتر پوشکار را در راجستان نباید از دست بدهید. در این جشن بیشتر از 50 هزار نفر شتر همراه با صاحبانشان و هزاران نفر بازدیدکننده دور هم جمع می‌شوند و تجربه‌ای به‌یادماندنی برای بازدیدکنندگان به یادگار می‌گذارند. دسامبر وقتی عالی برای سفر به جنوب هند است؛ روزهای آفتابی و گرم، این مناطق را به مقصدهایی عالی برای تعطیلات کریسمس تبدیل می‌کنند. به همین دلیل بهتر است قبل از سفر رزروهای خود را انجام دهید، چرا که بسیاری از گردشگران از کشورهای غربی به این مناطق می‌آیند. در شمال هوای روزها دلپذیر است، اما صبح‌ها و بعدازظهرها هوا سرد و گاهی غبارآلود می‌شود. قیمت پروازها در دسامبر در بالاترین حدشان قرار دارند بنابراین زودتر از موعد بلیت‌های خود را بخرید.

قیمت تور هند

سفر به این سرزمین مزایای زیادی دارد: از آشنایی با تاریخی هیجان‌انگیز گرفته تا دیدن عجایب خیره‌کننده معماری، تجربه فرهنگ رنگارنگ و غنی و خوردن غذاهای لذیذ. اما در این زمان مهم‌ترین مزیت این سفر این است که هر کسی با هر بودجه‌ای و با هر سلیقه‌ای می‌تواند از تجربیات مورد نظرش به طور کامل لذت ببرد، چه کسی که دوست دارد کوله‌پشتی‌گردی کند و به دنبال یک تور ارزان هند است، چه آن کسی که سفرهای لوکس و پر زرق و برق را ترجیح می‌دهد. در ادامه از جنبه‌های مختلف قیمت تور هند را بررسی می‌کنیم تا شما بتوانید بودجه این سفر را تخمین بزنید و بهترین تجربه را از آن داشته باشید.

به خاطر قیمت‌های پایین هتل‌ها، حمل و نقل، خدمات و غذاها، قیمت تور هند در مقایسه با بسیاری از کشورها خیلی پایین است. اما این به این معنی نیست که شما در این سفر باید در خوابگاه‌ها و مهمانخانه‌ها بمانید و فقط غذاهای ارزان خیابانی را بخورید. در هر کدام از زمینه‌ها گستره متنوعی از انتخاب‌ها را در پیش رو دارید؛ از هتل‌های 5 ستاره تا هتل‌بوتیک‌های رده متوسط، سفر با قطارهای فوق‌العاده لوکس، کرایه اتومبیل شخصی، رستوران‌های بین‌المللی با غذاهای عالی. همه چیز در این سفر در اختیارتان قرار دارد، چه بخواهید یک سفر پر خرج داشته باشید چه یک تور ارزان هند.

تخمین قیمت تور هند به طور کلی

مسافرانی که می‌خواهند یک تور ارزان هند داشته باشند، می‌توانند انتظار هزینه 40 تا 50 دلار در روز برای هر نفر را داشته باشند. این رقم برای کوله‌پشتی‌گردهای جوان و ماجراجویی است که آماده‌اند این سرزمین را به حقیقی‌ترین شکل ممکن و خارج از قلمرو راحتیشان تجربه کنند. این رقم شامل اقامت در اتاق‌های مشترک در خوابگاه‌ها یا اتاق‌های خصوصی در هتل‌های خیلی ارزان است. شما در این حالت با اتوبوس‌ها و قطارهای محلی سفر می‌کنید و تنها یک پرواز داخلی برای یک مسیر طولانی خواهید داشت. شما همچنین برای غذا به سراغ غذاهای خیابانی و رستوران‌های ارزان می‌روید و از مشهورترین جاذبه‌ها دیدن می‌کنید. در این شرایط است که قیمت تور هند می‌تواند تا این اندازه پایین بیاید.

برای یک سفر رده متوسط شما می‌توانید انتظار پرداخت 85 تا 90 دلار برای هر روز را داشته باشید. اگر شما از آن دست مسافرانی هستید که می‌خواهند قیمت تور هند خود را تا حد ممکن پایین نگه دارند و در عین حال دوست ندارند راحتی و آسایش را از سفرشان کم کنند، هزینه‌های سفرتان می‌تواند در این بازه قرار بگیرد. اگر شما 30 تا 40 دلار برای هر روز به بودجه سفر کوله‌پشتی‌گردی اضافه کنید تغییر قابل توجهی در کیفیت سفرتان شاهد خواهید بود. با این بودجه شما می‌توانید در یک هتل بوتیک عالی اقامت کنید، با انجام چند پرواز داخلی سریع‌تر جابه‌جا شوید، می‌توانید در کابین‌های درجه بالاتر قطارها سفر کنید و چند سواری با ماشین همراه با راننده داشته باشید. گاه‌به‌گاه می‌توانید خود را به یک غذای عالی مهمان کنید و به رستوران‌های شیک بروید، و در هر شهری که بودید علاوه بر جاذبه‌های مهم، فعالیت‌های دیگری مانند شرکت در کلاس‌های آشپزی و سافاری در صحرا را هم انجام دهید. در بالاترین رده و خیلی دور از یک تور ارزان هند، سفر لوکس با بودجه حدودا 150 دلاری برای هر روز قرار دارد. اگر شما به سفرهای لوکس عادت دارید خوشحال خواهید شد اگر بدانید در این سرزمین گزینه‌هایی عالی برای شما وجود دارند، به خصوص در زمینه هتل و اقامتگاه. شما می‌توانید با پروازهای درجه یک خود را به هر نقطه‌ای از کشور برسانید و در شهرها و مناطق مختلف در راحتی کامل با یک اتومبیل دارای تهویه مطبوع و مدرن گشت و گذارهای خود را انجام دهید. تمام شهرهای بزرگ و بیشتر شهرهای کوچک رستوران‌های عالی و لوکس دارند که به هیچ عنوان نباید آنها را از دست بدهید.

قیمت هتل در هند

در شهرهای بزرگ، مقصدهای مهم توریستی و در ماه‌های زمستانی دسامبر، ژانویه و فوریه قیمت هتل در هند در بالاترین حد قرار دارد. قیمت‌ها در فصل کم‌گردشگر (در موسم بارندگی، از می تا آگوست) در کمترین مقدار قرار دارد. برای کسی که می‌خواهد یک تور ارزان هند داشته باشد، پیدا کردن یک خوابگاه یا هتل ارزان با قیمت حدود 10 تا 20 دلار برای هر شب کار ساده‌ای خواهد بود؛ هتلی که به شما یک اتاق تمیز و ساده را ارائه دهد. برخی از آنها صبحانه رایگان هم دارند. یک جنبه هیجان‌انگیز برای کوله‌پشتی‌گردها، خوابگاه‌های جدید و جالب‌توجهی هستند که هر روز به تعدادشان افزوده می‌شوند. آنها امن، تمیز و مفرح هستند و مکان‌هایی عالی برای ملاقات با مسافرانی از سراسر جهان. در این موارد بهتر است اول از نزدیک هتل را ببینید و بعد اقدام به رزرو اتاق برای مدت اقامتتان کنید. در رده متوسط شما راحتی بیشتری خواهید داشت و به طبع آن قیمت تور هند شما هم بالاتر می‌رود. اگر به دنبال یک اتاق خصوصی با سرویس بهداشتی خصوصی هستید، می‌توانید انتظار پرداخت حدود 35 دلار برای هر شب را داشته باشید. برخی از آنها صبحانه رایگان، استخر، باغ و یا منظره‌ای زیبا از محیط اطراف دارند. اگر یک تخت خیلی راحت، در یک هتل خوب با منظره‌ای عالی و یک استخر تمیز می‌خواهید باید 60 دلار برای هر شب پرداخت کنید. در این هتل‌ها همیشه یک صبحانه خوب و پر و پیمان ارائه می‌شود.

هزینه جابه‌جایی در تور هند

کسانی که می‌خواهند قیمت تور هند خود را تا حد ممکن در پایین‌ترین حد نگه دارند، عمدتا باید با قطار سفر کنند. به یاد داشته باشید که قطار روشی عالی و ارزان قیمت برای سفر در داخل این سرزمین است. البته برای بعضی مسیرها قطار وجود ندارد یا بلیت‌ها به طور کامل فروش رفته‌اند؛ اینجا است که باید به سراغ اتوبوس‌های بین شهری بروید. کوله‌پشتی‌گردها در داخل شهرها باید از وسایل حمل و نقل عمومی یا ریکشاها استفاده کنند یا پیاده‌روی کنند. در یک تور ارزان هند، برای هزینه‌های جابه‌جایی می‌توانید انتظار پرداخت حدود 10 دلار برای هر روز را داشته باشید. برای بودجه‌های بالاتر شما در بیشتر مسیرها می‌توانید یک ماشین همراه با راننده داشته باشید. در قطارها کابین‌های دارای تهویه مطبوع با امکانات کامل وجود دارند. هر جا مسیرها بلند بود می‌توانید از پروازها استفاده کنید. کرایه یک اتومبیل همراه با راننده یک روش عالی برای گشت و گذار در مناطق مختلف کشور است. در این حال شما حدود 20 دلار برای هر روز هزینه خواهید کرد.

قیمت غذا در تور هند

خوراک آن بخشی از هزینه‌های سفر است که می‌تواند یک تور ارزان هند را به راحتی برای شما ممکن کند. با این حال در شهرهای بزرگ و در مناطق توریستی گزینه‌های گران هم برای غذا خوردن در دسترس هستند. در مجموع اما اگر شما در رستوران‌های محلی غذا بخورید می‌توانید قیمت تور هند خود را به مقدار قابل توجهی کاهش دهید. صبحانه همراه با یک فنجان قهوه یا چای حدود 1 دلار قیمت دارد. ناهار و شام حداقل 1 تا 2 دلار برای هر نفر قیمت دارند. با این قیمت شما می‌توانید انتظار یک غذای گرم و سیرکننده را داشته باشید. البته رستوران‌های محلی چند چالش دارند؛ این که بهداشتی بودن آنها همیشه قابل تضمین نیست. برای کاهش خطر از رستوران‌های خلوت دوری کرده و تنها در محل‌های شلوغ و با مشتری زیاد غذا سفارش دهید. پیدا کردن رستوران‌های محلی خوب در شهرهای بزرگی مانند جیپور، بمبئی و دهلی کار آسانی است. در شهرهای کوچک این کار سخت‌تر است چرا که رستوران‌ها عملا برای توریست‌ها ساخته شده‌اند و قیمت‌های گرانی دارند. از مناطق توریستی دور شده تا بتوانید یک محل خوب و همچنین ارزان قیمت برای غذا خوردن پیدا کنید. یک وعده غذا در یک رستوران خوب می‌تواند حدود 3 تا 6 دلار برایتان هزینه داشته باشد. در رستوران‌های هتل‌های 5 ستاره با منظره‌هایی عالی یک وعده غذا می‌تواند بین 12 تا 35 دلار هزینه داشته باشد.

هزینه بازدید از جاذبه‌ها در تور هند

در این کشور هزینه ورودی جاذبه‌ها برای هندی‌ها و خارجی‌ها متفاوت است؛ خارجی‌ها باید حدود 15 درصد بیشتر پرداخت کنند. کمی ناعادلانه به نظر می‌آید اما این سیستم به این خاطر درست شده تا تمام شهروندان با هر وضعیت اقتصادی بتوانند از جاذبه‌های سرزمینشان دیدن کنند. برای بیشتر جاذبه‌ها ورودی بچه‌های کوچکتر از 15 سال رایگان است. در سفرتان شما باید حدود 40 دلار را برای بازدید از جاذبه‌ها کنار بگذارید که در قیمت تور هند به طور کلی رقم قابل توجهی نیست. در شهرهایی مانند دهلی، جیپور و آگرا هزینه بیشتری را نسبت به مکان‌هایی مانند گوا و کرالا هزینه خواهید کرد، چرا که جاذبه‌هایشان بیشتر است. در شهرهای با جاذبه‌های کمتر بیشتر هزینه‌ها می‌توانند صرف فعالیت‌های تفریحی شود تا ورودی مکان‌های دیدنی.

برای کسانی که می‌خواهند یک تور ارزان هند داشته باشند تعداد فعالیت‌های تفریحی محدود خواهد بود. البته در بعضی موارد این فعالیت‌ها به شکل قابل قبولی ارزان هستند و زمان‌های دیگر در مقایسه با قیمت تور هند می‌توانند خیلی گران به نظر بیایند. کلاس آموزش آشپزی بین 10 تا 20 دلار هزینه دارد. این آموزش‌ها معمولا شامل یک کلاس 3 یا 4 ساعته هستند و در آخر شما دستپخت خودتان را نوش جان خواهید کرد. فیل‌سواری حدود 10 تا 15 دلار هزینه دارد، البته توجه داشته باشید که در بعضی موارد رفتار خوبی با این حیوانات از طرف صاحبانشان انجام نمی‌گیرد. زیپ‌لاین در جودپر حدود 20 دلار هزینه دارد. برای انجام چنین فعالیت‌های تفریحی شما می‌توانید انتظار پرداخت 110 تا 150 دلار برای یک سفر دو هفته‌ای را داشته باشید.

به "تور هند" امتیاز دهید

19 کاربر به "تور هند" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور هند"

1 دیدگاه

سلیمی 14 مهر 1398

برای بمبئی هم تور دارید؟

پاسخ به سلیمی
* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)
تلفن: 75284-021