جامعه حرفه ای فعالان گردشگری سلامت تشکیل شد

جلسه مجمع عمومی مؤسس جامعه حرفه ای فعالان گردشگری سلامت کشور عصر روز چهارشنبه (4 دی 98) در سالن آمفی تئاتر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با حضور فعالان گردشگری سلامت از سراسر کشور برگزار گردید.

جامعه حرفه ای فعالان گردشگری سلامت تشکیل شد

در این جلسه، معاون اداره کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری در این نشست اضافه کرد: از مسائل و چالش های پیش روی گردشگری سلامت مطلع هستیم، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کوشش می نماید با ایجاد هماهنگی بین دستگاه های مرتبط با این حوزه، شرایط صدور مجوز را تسهیل کند و بوروکراسی را کاهش دهد، همچنین الکترونیکی کردن فرآیندها می تواند مسائل پیش روی فعالان این حوزه را برطرف کند.

اسماعیل برات اظهار داشت: یکی از خلأهای حوزه گردشگری سلامت، نبود تشکل های حرفه ای در سطوح استانی و ملی بود، خوشبختانه در سطح استان ها انجمن های حرفه ای گردشگری سلامت در حال شکل گیری است و معاونت گردشگری کشور به منظور حمایت بخش خصوصی با درخواست تأسیس جامعه حرفه ای گردشگری سلامت در سطح کشور موافقت نموده است.

وی اضافه کرد: جامعه حرفه ای گردشگری سلامت، چهارمین تشکل حرفه ای در سطح کشور است که پس از جامعه حرفه ای اقامتگاه های بوم گردی، جامعه حرفه ای هتلداران و جامعه حرفه ای گردشگری الکترونیک تأسیس می گردد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ برات با اشاره به صندلی حقوقی تشکل های حرفه ای توضیح داد: وظیفه این وزارتخانه تنها نظارت است تا یک تشکل منسجم، قوی با ساختار دموکراتیک فعالیت کند.

وی اظهار کرد: استقلال تشکل های حرفه ای باید حفظ گردد. آنها تشکل های مستقلی هستند که علاوه بر دفاع از منافع بخش خصوصی می توانند عهده دار امور تصدی شوند و در کنار این وزارتخانه به عنوان یک نهاد مدنی قوی نقش مؤثری در توسعه صنعت گردشگری داشته باشند.

در ادامه، هیات رئیسه مجمع عمومی انتخاب و اساسنامه جامعه حرفه ای گردشگری سلامت کشور مورد بحث و آنالیز نهاده شد و به تصویب مجمع عمومی مؤسس رسید.

در خاتمه هر یک از کاندیداها برنامه های خود را اظهار داشت و پس از آن انتخابات هیئت مدیره و بازرسان جامعه برگزار گردید و حسین نیکونام، محمدجواد جلالیان و امیرحسین طلوع صادق آزادی از استان خراسان رضوی، مریم محمدپور از استان تهران، محمد مهدی سیاوشی از استان فارس، قاسم فرزانه از استان اردبیل و میثم سعادتی از استان خوزستان به عنوان اعضای اصلی هیئت مدیره انتخاب شدند.

همچنین سیدمحمدهادی نیرومند حسینی از استان فارس، افشین عزیزی و رضا خادم الرضا از استان تهران به عنوان عضو علی البدل هیئت مدیره و افشین صفا از استان کرمان و میثم هاونگی از استان خراسان رضوی به عنوان بازرسان اصلی و سیدمجتبی سادات از استان گلستان به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شدند.

به "جامعه حرفه ای فعالان گردشگری سلامت تشکیل شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "جامعه حرفه ای فعالان گردشگری سلامت تشکیل شد" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جامعه حرفه ای فعالان گردشگری سلامت تشکیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021