ایران میزبان 4 رویداد گردشگری اکو شد

ایران میزبان چهار رویداد در تقویم گردشگری 2020 اکو، از جمله جشنواره بین المللی غذای جاده ابریشم و کنفرانس و نمایشگاه گردشگری سلامت شد.

ایران میزبان 4 رویداد گردشگری اکو شد

به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، محمد ابراهیم لاریجانی ـ مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ گفت: پیرو برگزاری سی امین اجلاس شورای برنامه ریزی منطقه ای سازمان همکاری های مالی (ECO-RPC) در تاریخ 24 تا 27 دی ماه در تهران، مصوبات بخش گردشگری و تقویم کلی رویدادهای 2020 این سازمان اعلام شد. بر این اساس، معاونت گردشگری متولی برگزاری 4 رویداد شامل ششمین جشنواره بین المللی غذای اکو - جاده ابریشم در تاریخ 9-7 خرداد 99، کارگاه آموزشی آشپزی در تاریخ 9-7 خرداد 99، مجمع روسای انجمن ها، اتحادیه ها و سایر ذینفعان گردشگری اکو 11-9 تیر 99 و سومین کنفرانس و نمایشگاه گردشگری سلامت اکو در سال پیش رو، خواهد بود.

او با بیان این که در حال حاضر نشست های هماهنگی با مجری این رویدادها و مشخص ریزبرنامه ها و سایر ذینفعان شروع شده است، اضافه نمود: ششمین جشنواره بین المللی غذای جاده ابریشم اکو و نشست و کارگاه آشپزی به اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان، مجمع روسای انجمن ها، اتحادیه ها و سایر ذینفعان گردشگری اکو به شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی و سومین کنفرانس و نمایشگاه گردشگری سلامت اکو به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران سپرده شده و تعاملات مورد نظر به منظور بهره مندی حداکثری از برنامه های پیش رو در دستور کار نهاده شده است.

در بیست و نهمین نشست شورای برنامه ریزی اکو در آذرماه سال 1397 موضوع انتخاب پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو از سوی ایران پیشنهاد شد که پس از ارائه گزارش توجیهی و مکانیزم انتخاب پایتخت از میان شهرهای کشورهای عضو اکو، موضوع در نشست وزرای گردشگری اکو در شهر خجند تاجیکستان در تاریخ12-11 مهرماه 1398 مطرح و از سوی وزرای گردشگری کشورهای عضو مورد تایید و استقبال نهاده شد. در این نشست همچنین، شهرهای ساری و اردبیل به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو برای سال های 2022 و 2023 انتخاب شده اند. به همین دلیل، جمهوری اسلامی ایران همچنین میزبانی پنجمین نشست وزرای گردشگری و هفتمین نشست کارشناسان ارشد اکو را در سال 2022 همزمان با برگزاری رویداد ساری 2022 به عهده گرفت.

شورای برنامه ریزی منطقه ای از ارکان اصلی سازمان همکاری مالی اکو است که حداقل یکبار در سال و قبل از اجلاس سالانه شورای وزیران تشکیل جلسه می دهد. این شورای برنامه ریزی منطقه ای، سیاست ها و راهبردهای پایه و برنامه های اکو را براساس رهنمودهای شورای وزیران تدوین می نماید.

تنظیم تقویم سالانه اکو برای تصویب در شورای وزیران، آنالیز فعالیت های مالی دبیرخانه اکو، تهیه گزارش مالی سالانه اکو، آنالیز پیشرفت اجرای برنامه ها و پروژه های سازمان به صورت سالانه و آنالیز اولویت های راهبرد همکاری مالی به صورت هر دو سال یکبار از وظایف دیگر این شورا است.

به "ایران میزبان 4 رویداد گردشگری اکو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران میزبان 4 رویداد گردشگری اکو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021