راهنمای سفر

توسعه آموزش های تخصصی و اشتغال پایدار گردشگری، رویکرد آذربایجان شرقی در نمایشگاه تهران

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی گفت: این استان با رویکرد توسعه آموزش های تخصصی و اشتغال پایدار گردشگری در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سی و سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی حاضر می گردد.

16 بهمن 1398

جزئیاتی از بیمه راهنمایان گردشگری

پس از یک دهه پایان مجلس به قانون بیمه راهنمایان گردشگری رأی مثبت داد، قانونی که فقط 2 هزار راهنما را از بین 14 هزار نفری که از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کارت راهنمای گردشگری گرفته اند، بیمه می نماید.

10 بهمن 1398

معاون گردشگری: اقامت در هتل های زیر 4 ستاره ارزان تر می گردد

معاون گردشگری با اشاره به مصوبه اخیر مجلس درباره معافیت مالیات بر ارزش افزوده مراکز اقامتی به غیر از هتل های 4 و 5 ستاره، گفت: این معافیت مالیاتی تاثیر مستقیمی در کاهش هزینه سفر مردم دارد.

10 بهمن 1398

سفر بدون خرید! ، اجرای تورهای گردشگری بدون خرید، سودی برای ایران دارد؟

اجرای تورهای گردشگری NO SHOPPING به ایران هم سرایت کرد و به تازگی آژانس های مسافرتی کارگزار در خارج از کشور به آژانس داران ایرانی اعلام می نمایند تورهای بدون خرید فروخته اند.

25 دی 1398

وقتی صنعت نوپای گردشگری در نبود حمایت از تب و تاب می افتد

خبرنگاران/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی نشستی 4 ساعته با فعالان حوزه گردشگری استان داشت و برای حل مسائل این حوزه و حمایت بیشتر از ایده های مطرح شده در جلسه دستوراتی صادر کرد.

7 دی 1398

حضور آذربایجان شرقی در نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی پارس

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از حضور فعالان گردشگری و صنایع دستی این استان در یازدهمین نمایشگاه گردشگری و دوازدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی پارس که به میزبانی شیراز برگزار می گردد، اطلاع داد.

27 آذر 1398

فعالیت بیش از 80 راهنمای گردشگری دارای مجوز در گلستان

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان از فعالیت بیش از 80 راهنمای گردشگری آموزش دیده و کارت دار در استان گلستان اطلاع داد.

26 آذر 1398

توریست سوئیسی: جاذبه های کم نظیر گردشگری کرمان غافلگیرم کرد

لولا برناردونی، گردشگر سوئیسی که برای اولین بار و به منظور دیدن کلوت های شهداد و تجربه طلوع و غروب در کویر به کرمان سفر نموده، جاذبه های طبیعی کرمان را کم نظیر خواند و گفت: از دیدن این همه جذابیت های متنوع طبیعی و تاریخی متحیر و غافلگیر شدم.

26 آذر 1398

تورهای گردشگری گیلان سامان داده می گردد

معاون گردشگری گیلان گفت: طرح سامان دهی تورهای غیرمجاز برای پیشگیری از بروز مسائل احتمالی در استان اجرایی و برای برگزارکننده تورهای غیرمجاز برخورد قضایی و جریمه های سنگین نقدی در نظر گرفته می گردد.

26 آذر 1398

راه اندازی ایستگاه راهنمای گردشگری در سوادکوه

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سوادکوه از راه اندازی دو ایستگاه راهنمای گردشگری در این شهرستان اطلاع داد.

24 آذر 1398

رییس جمهور: تقویت گردشگری و شرکت های دانش بنیان دو اولویت اجرایی دولت است

رییس جمهور با اشاره به ضرورت تقویت روابط خارجی برای پیشرفت علمی و مالی کشور، گفت: تقویت گردشگری و شرکت های دانش بنیان دو اولویت اجرایی دولت است.

20 آبان 1398

چین به نمایندگان کنگره آمریکا ویزا نداد

ایرنا نوشت: یک هیات از کنگره آمریکا می گوید که چین از صدور ویزا برای آنها خودداری نموده است زیرا حاضر نشده اند سفر دیگر خود به تایوان را لغو نمایند.

23 مهر 1398

زبان و مذهب ایتالیا

اصلی‌ترین مذهب در کشور ایتالیا، کاتولیک رومی است. البته جای تعجب ندارد، چرا که شهر واتیکان قطب این مذهب و محل زندگی پاپ، درست در قلب شهر رم قرار گرفته است. زبان رسمی این کشور زبان ایتالیایی است. حدود 93 درصد جمعیت این کشور به این زبان صحبت می‌کنند. این...

16 مرداد 1398

مدیر سیاسی وزارت خارجه آلمان به تهران می آید

به گزارش خبرنگاران، روزنامه آلمانی زوددویچه از برنامه سفر ینس پلوتنر مدیر سیاسی وزارت خارجه آلمان به تهران اطلاع داد.

12 خرداد 1398

اعزام تیم کشتی آزاد ایران با ترکیبی جوان به ایتالیا

به گزارش خبرنگاران، رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام ساساری که جزو رنکینگ سیستم اتحادیه جهانی محسوب می گردد طی روزهای 2 تا 4 خردادماه در شهر ساساری کشور ایتالیا برگزار می گردد. بر این اساس قرار است کادر فنی تیم کشتی آزاد ایران از نفرات جوان اردوی تیم...

19 اردیبهشت 1398

کلیسای نوتردام پاریس دچار آتش سوزی شد

کلیسای قدیمی نوتردام در مرکز پاریس پایتخت فرانسه دچار آتش سوزی شد و سقف آن فرو ریخت.

27 فروردین 1398

استقبال وحشتناک فیل از گردشگران در تایلند

یکی از جاذبه های کشور تایلند فیل های آن است که گاهی اوقات این حیوانات برای گردشگران خطرساز می شوند.

6 اسفند 1397

حقایقی جالب در مورد تایلند

تایلند یکی از محبوب‌ترین کشورهای آسیایی در بین گردشگران ایرانی است. سواحل زیبای آفتابی، تفریحات متعدد و مهیج، معابدی با معماری شگفت‌انگیز و ارزان بودن از دلایل جذب گردشگران به تور تایلند هستند.

6 خرداد 1397

حقایقی جالب در تور پاتایا

شهر ساحای پاتایا یکی از زیباترین شهرهای تور تایلند برای بازدید از جاذبه‌هایی زیبا و دیدنی است. در این مقاله شما را با حقایقی جالب در مورد پاتایا آشنا خواهیم کرد.

1 خرداد 1397

حقایقی جالب در مورد بانکوک

شهر بانکوک یکی از زیباترین شهرهای کشور تایلند در بین گردشگران تور تایلند است. در این مقاله شما را با حقایقی جالب در مورد این شهر آشنا خواهیم کرد.

1 خرداد 1397
تعداد: (86)
تلفن: 75284-021