مقالات گردشگری

لزوم تنوع و اصالت محصولات تهران برای نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی

معاون صنایع دستی استان تهران در نشست هم اندیشی روز سه شنبه 24 دی 98 که با حضور تعدادی از هنرمندان صنایع دستی در سالن همایش موزه فرش برگزار گردید، گفت: انتظار ما از هنرمندان صنایع دستی تهران برای حضور در نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی، ارئه محصولات...

28 دی 1398

فعالان گردشگری تهران کمپین یاری به سیل زدگان سیستان و بلوچستان ایجاد کردند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران اعلام نمود: کمپین یاری های خیرخواهانه فعالان گردشگری و صنایع دستی به استان سیستان و بلوچستان شروع به کار کرد.

28 دی 1398

توسعه گردشگری و استفاده از ظرفیت سد ، دعوت از بخش خصوصی برای توسعه گردشگری حاشیه سدها

توسعه گردشگری با استفاده از جاذبه های گردشگری پیرامون سدها و دریاچه ها یکی از مواردی است که رئیس جمهور بر آن تاکید داشته و وزارت نیرو و سازمان میراث فرهنگی را مأمور اجرای این طرح نموده است. به تازگی نیز خبرهایی مبنی بر اعطای تسهیلات لازم برای سرمایه گذاران...

25 دی 1398

تهیه برنامه ضربتی برای اعتمادسازی گردشگری ایران

مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری با اشاره به تحولات اخیر ایران و منطقه، از اقدام برای تدوین برنامه ضربتی اعتمادسازی بازاریابی و تبلیغات در بازارهای هدف گردشگری اطلاع داد.

25 دی 1398

توسعه گردشگری دریایی در سیستان و بلوچستان

خبرنگاران/سیستان و بلوچستان مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان گفت: از برنامه های ویژه این سازمان برای جذب گردشگر توسعه گردشگری دریایی در سیستان و بلوچستان است.

25 دی 1398

سفر بدون خرید! ، اجرای تورهای گردشگری بدون خرید، سودی برای ایران دارد؟

اجرای تورهای گردشگری NO SHOPPING به ایران هم سرایت کرد و به تازگی آژانس های مسافرتی کارگزار در خارج از کشور به آژانس داران ایرانی اعلام می نمایند تورهای بدون خرید فروخته اند.

25 دی 1398

شروع عملیات عمرانی مجموعه فرهنگی و گردشگری بام میبد ، بوم رنگ میبد رونمایی می گردد

شهردار میبد گفت: عملیات بازسازی و بازآفرینی ساخت مجموعه فرهنگی و گردشگری بام میبد شروع شد.

23 دی 1398

روزهای سیاه گردشگری ایران، پرواز اوکراین؛ خاتمه رویای گردشگری ورودی

خبرنگاران: گردشگری ایران روزهای سیاهی را پشت سر می گذارد. فعالان صنعت گردشگری به رسانه ها اعلام نموده اند که تنها در سه هفته اخیر که تنش ها میان ایران و آمریکا بالا گرفت و دو کشور به آستانه جنگ با یکدیگر نزدیک شدند، تردید سفر به ایران در میان گردشگران...

23 دی 1398

جشنواره بین المللی یخ و برف چین

آتش بازی بر فراز تندیس های یخی روشن شده با چراغ های رنگی در مراسم گشایش سی وششمین جشنواره بین المللی یخ و برف هاربین در شهر هاربین چین آسمان را روشن می نماید.

22 دی 1398

معتبرترین گذرنامه های سال 2020 معرفی شدند؛ رتبه گذرنامه ایران در سال 2020 کجاست؟

تازه ترین رده بندی اعلام شده برای گذرنامه کشورهای دنیا که بر پایه شاخص هِنلی و در شروع سال 2020 میلادی صورت گرفته، نشان می دهد که ژاپن همچون سال گذشته دارای قدرتمندترین گذرنامه های دنیا است و برخلاف نیمه دوم سال 2019، گذرنامه ایران با افزایش اعتبار روبرو...

20 دی 1398

حضور 20 شرکت فعال گردشگری ایران در نمایشگاه فیتور 2020

جلسه هم اندیشی و تشریح برنامه های نمایشگاه فیتور 2020 روز سه شنبه 17 دی ماه 98 با حضور شرکت ها و فعالان حوزه گردشگری در کانون دنیا گردی و اتومبیل رانی برگزار گردید.

20 دی 1398

تخصیص اعتبار برای ایجاد کمپ گردشگری در بندر چارک

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان از تخصیص اعتبار برای ایجاد کمپ گردشگری در بندر چارک اطلاع داد.

20 دی 1398

اسامی سرنشینان هواپیمای اوکراینی اعلام شد

سازمان هواپیمایی کشوری اسامی مسافران هواپیمای اوکراینی که بنابر اعلام مسئولان، تمامی آنان جان باخته اند را بیان کرد.

19 دی 1398

سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران با 176 کشته

ک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ 737 متعلق به خطوط هوایی اوکراین پس از پرواز از فرودگاه امام خمینی (ره) دچار نقص فنی شد و سقوط کرد.

19 دی 1398

اولویت استفاده از ساحل مُکسّر بندر مُقام گردشگری است

صدور مجوز پرورش لارو میگو در ساحل مُکسر بندر مقام در بخش شیبکوه شهرستان بندرلنگه با اعتراض فعالان محیط زیستی هرمزگان روبه رو شده و مدیرکل حفاظت محیط زیست استان نیز تائید کرد که اولویت کاربری محل یادشده، گردشگری است.

17 دی 1398

تکمیل فاز اول دهکده گردشگری تیجرد ابرکوه تا سرانجام سال جاری

یزد رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ابرکوه از تکمیل فاز اول دهکده گردشگری تیجرد این شهرستان با اعتبار 35 میلیارد تومان اطلاع داد و آینده این مجموعه را در ایران بی نظیر دانست.

17 دی 1398

یونسکو به تهدید ترامپ در خصوص آثار باستانی و فرهنگی ایران واکنش نشان داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) به تهدیدات ضدایرانی و ضدفرهنگی رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان داد.

17 دی 1398

تخریب ساحل گردشگری بندر مقام صحت دارد؟

براساس عکس و فیلم های منتشر شده در شبکه های اجتماعی، ساحل گردشگری بندر مقام در معرض خطر تخریب قرار گرفته است و مدیرکل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان در واکنش به این موضوع اظهار بی اطلاعی نموده است. این خبر پیرامون تخریب ساحل گردشگری...

17 دی 1398

گردشگری خلاق، سفری برای کسب تجربه های دست اول

امروزه انواع متعددی از گردشگری فعالند و گردشگران با مقاصد، جاذبه ها، انگیزه ها و گونه های جدیدی از گردشگری روبرو هستند.

16 دی 1398

ورک شاپ آموزش گردشگری در اقامتگاه های بوم گردی بوشهر

ورک شاپ آموزش گردشگری با عنوان مدیریت سبز در اقامتگاه های بوم گردی یکشنبه 15 دی 98 در محل اقامتگاه مان همواره سبز با حضور بعضی از مدیران اقامتگاه های بومگردی استان بوشهر برگزار گردید.

16 دی 1398
تعداد: (1932)
تلفن: 75284-021