ممیزی لاستیک حاوی نانوکامپوزیت در چین

مقامات چینی در حال ممیزی لاستیک حاوی نانوکامپوزیت فراوری شده توسط شرکت لینگ لانگ تایر هستند، این لاستیک به دلیل استفاده از نانوکامپوزیت عملکرد بهتری نسبت به لاستیک های رایج دارد.

ممیزی لاستیک حاوی نانوکامپوزیت در چین

به گزارش روز شنبه گروه علمی خبرنگاران از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، بر اساس اطلاعیه شرکت شاندونگ لینگ لانگ، مقامات چینی به ممیزی کامپوزیت گرافنی مورد استفاده در لاستیک فراوری شده از سوی شرکت لینگ لانگ تایر (Linglong Tire) اقدام نموده اند.

شرکت شاندونگ لینگ لانگ به عنوان بزرگترین فراوری کننده لاستیک سواری در خاوردور و حتی آسیا محسوب می گردد.

این تحقیقات با همکاری شرکت بیجینگ تیانچنگ لینگ لانگ تایر اجرا شده که یکی از شرکت های زیرمجموعه لینگ لاینگ تایر است. همچنین دانشگاه بیجینگ نیز در این پروژه همکاری داشته است.

این ممیزی توسط کمیسیون علم و فناوری شهرداری بیجینیگ و چند موسسه فناوری چینی اجرا شده است. گو بوچان استاد دانشگاه چین جنوبی، رهبر این گروه بوده و این تیم تحقیقاتی فراوری آزمایشی لاستیک های تقویت شده با گرافن را در آزمایشگاه ژائویان شرکت لینگ لانگ به اتمام رساندند.

در ساخت این لاستیک ها از فناوری استفاده شده که به فراوریکنندگان لاستیک ها امکان می دهد بدون تغییر فرآیند یا تجهیزات خود، لاستیک های تقویت شده با نانوکامپوزیت گرافنی بسازند. با این حال احتیاج است تا تنظیماتی در فرآیند فراوری انجام گردد تا بتوان از فراوری محصول جدید اطمینان حاصل کرد.

براساس اطلاعیه شرکت لینگ لانگ، لاستیک های گرافنی نتایج قابل توجهی از خود به جای گذاشته اند؛ برای مثال، کارایی سوخت افزایش یافته و ایمنی و ضد استاتیک بودن بهبود پیدا نموده و مصرف انرژی کاهش یافته است.

نکته جالب توجه این است که شرکت لینگ لانگ اعلام نموده که میزان کارایی سوخت در لاستیک های نانوکامپوزیتی نزدیک به لاستیک های درجه A در سیستم برچسب زنی اتحادیه اروپا است.

شرکت لینگ لانگ بهبود در مصرف سوخت را به فناوری میکروتماس توسعه یافته در این شرکت مرتبط می داند. این شرکت چینی انتظار دارد تا این محصول بتواند دستورالعمل برچسب زنی درجه A اتحادیه اروپا را پیاده سازی و این درجه را دریافت کند.

همچنین مقاومت در برابر سایش و راهنمایی گرمایی این لاستیک ها بهبود قابل توجهی پیدا نموده و از لاستیک های سبز با عملکرد بالا که در بازار وجود دارد نیز عملکرد بهتری داشته است.

به "ممیزی لاستیک حاوی نانوکامپوزیت در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممیزی لاستیک حاوی نانوکامپوزیت در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021