بازارهای شناور بانکوک، جاذبه های گردشگری تکرار نشدنی! ، بهترین غذاهای سنتی تایلندی در دامنوئن سادواک

وقتی حرف از بازار رفتن می گردد، ناخودآگاه در ذهن هرکسی تصویری از یک مکان خاص آن هم روی سطح زمین نقش می بندد اما جاهایی در جهان هستند که بازارهایشان در جایی به غیراز زمین و مکانی ثابت به وجود آمده است.

بازارهای شناور بانکوک، جاذبه های گردشگری تکرار نشدنی! ، بهترین غذاهای سنتی تایلندی در دامنوئن سادواک

یکی از جاذبه های بی نظیر بانکوک، بازارهای شناور آن هستند، بازاری که احتمالاً تابه حال چیزی مشابه آن را ندیده اید و توصیفش برایتان شگفت انگیز است. تجربه خرید محصولاتی منحصربه فرد در بازاری که بر روی رودخانه شناور است، شاید هیچ جای دیگر برایتان رخ ندهد.

مسافر تور بانکوک هستید؟ در ادامه با ما همراه باشید تا با یکی از جالب ترین جاذبه های این شهر، بازارهای شناور بانکوک آشنا شوید.

دامنوئن سادواک، معروف ترین بازار شناور بانکوک

اولین بازار شناوری که در بانکوک می خواهیم به شما معرفی کنیم، بازار شناور دامنوئن سادواک (Damnoen Saduak) است که از همه بازارهای این شهر معروف تر است. تعبیر مشترکی که اکثر گردشگران و بازدیدنمایندگان از این بازار دیدنی و جذاب دارند این است که دامنوئن سادواک، بازاری با تنوع بالای محصولات در رنگ های مختلف است! به همین خاطر به شما توصیه می کنیم که اگر دوست دارید تا وسایل تزئینی، صنایع دستی و سوغاتی های سنتی تایلندی، عروسک های سنتی، کیف های گلدوزی شده دست دوز و یا حتی کلاه های حصیری بزرگی که نمونه های آن را بر سر فروشندگانی که در قایق نشسته اند را بخرید، به این بازار مراجعه کنید. این بازار هرروز از صبح تا ظهر فعالیت می نماید. بازار دامنوئن سادواک در 100 کیلومتری مرکز بانکوک قرارگرفته که برای رفتن به آن می توانید از وسایل حمل ونقل عمومی که در شهر هست و یا تورهای گشت شهری که همه از ساعات آغازین روز آغاز می شوند، بهره ببرید.

ضمناً، اگر مسافر تور بانکوک هستید و دوست دارید تا بهترین غذاهای سنتی تایلندی که با مواد غذایی تازه پخته شده اند را بخورید، به دامنوئن سادواک بروید!

بانگ خویانگ، بازاری آرام و شناور در بانکوک

بازار شناور بانگ خویانگ (Bang Khu Wiang)، یکی از بازارهای خاص بانکوک است که برای بازدید از آن باید از خواب خود بزنید و در ساعات اولیه روز به این بازار شناور بروید. این بازار، یکی از پر رفت و آمدترین بازارهای تایلند برای مردم عادی است زیرا در آن فروشندگان انواع مختلفی از سبزیجات و محصولات کشاورزی تازه را به فروش می رسانند. این بازار زیاد توریستی نیست اما در عوض، می توانید انواع میوه های خاص آسیایی و یا سبزی ها و مواد تازه غذایی خاص را از این بازار بخرید.

اگر شلوغی زیاد را دوست ندارید و به دنبال مکانی خلوت در سفر خود با تور تایلند می گشت، پیشنهاد می کنیم تا بازار شناور بانگ خویانگ را انتخاب کنید زیرا این بازار به نسبت دیگر بازارهای شناور بانکوک بسیار خلوت تر است و بنابراین شما می توانید به راحتی به فعالیت های گردشگری خود همچون دریافت عکس و سلفی بپردازید. ساعت کار این بازار از 4 تا 7 صبح است و برای رفتن به آن می توانید از تاکسی و توک توک که همان اتوریکشای تایلندی هاست، برای رسیدن به این بازار بهره ببرید.

کلانگ لات مایوم، بازاری شناور با میوه های عجیب آسیایی

این بازار در داخل شهر نیست اما فاصله زیادی هم با بانکوک ندارد. درواقع فاصله بازار شناور کلانگ لات مایوم (Khlong Lat Mayom) تقریباً کمتر از 20 کیلومتر است. کلانگ لات مایوم، یک بازار زیبای شناور و البته خلوت است که در آن شما هم امکان خرید از فروشنده های قایق ها را دارید و هم می توانید از غرفه هایی که در حاشیه کانال ایجادشده اند، خرید کنید. اگر می خواهید که بودجه خود را در سفر با تور بانکوک مدیریت کنید، پیشنهاد می کنیم تا از بازارهایی مثل کلانگ لات مایوم خرید کنید زیرا میانگین هزینه و قیمت خدمات و کالاها در این بازار، کمتر از دیگر بازارهای معروف بانکوک است. محبوب ترین کالایی که در این بازار به فروش می رسد، میوه های نایاب آسیایی هستند که تنها در بعضی از مناطق خاص در شرق آسیا رشد می نمایند.

بانگ نام پئونگ، بازار شناور معروف روستایی تایلند

بازار شناور بانگ نام پئونگ (Bang Nam Pheung) در کنار رودخانه شکل گرفته است. این بازار کمی متفاوت تر از دیگر بازارهای شناور شهر بانکوک است زیرا بیشتر مغازه ها و غرفه های آن بر روی سطح زمین هستند و تنها بعضی از قایق ها در آن فروشنده کالا هستند. با این حال این بازار یکی از بهترین بازارهای شناوری است که در سفر با تور بانکوک می توانید از آن بازدید کنید. از آنجایی که این بازار در کنار روستایی هم نام با خودش شکل گرفته، می توانید با سر زدن به آن شکل زندگی روستایی مردم تایلند را هم از نزدیک ببینید. راستی! اگر هوادار غذاهای عجیب وغریب آسیایی هستید می توانید در این بازار، از طعم اصیل آن ها بچشید.

این بازار در شرق بانکوک قرارگرفته و برای رسیدن به آن می توانید از توک توک و یا تاکسی بهره ببرید.

آمفاوا، بازار شناور محبوب تایلندی ها!

یکی از بازارهای اصیل و شناور تایلند، آمفاوا (Amphawa) است که بیشتر مورد توجه مردم بانکوک است تا گردشگران مختلف اما بااین حال اگر بخواهید از آن دیدن کنید می توانید تقریباً راحت به آن بروید. این بازار در فاصله 50 کیلومتری از شهر قرارگرفته و بیشترین چیزی که در آن به فروش می رسد، غذاهای خیابانی و سنتی تایلندی و آسیایی است. البته می توانید از 2 طرف کانالی که این بازار بر روی آن شکل گرفته، شیرینی و بستنی تایلندی بخرید.

به "بازارهای شناور بانکوک، جاذبه های گردشگری تکرار نشدنی! ، بهترین غذاهای سنتی تایلندی در دامنوئن سادواک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازارهای شناور بانکوک، جاذبه های گردشگری تکرار نشدنی! ، بهترین غذاهای سنتی تایلندی در دامنوئن سادواک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021