اولویت استفاده از ساحل مُکسّر بندر مُقام گردشگری است

به گزارش آوای بورالان، صدور مجوز پرورش لارو میگو در ساحل مُکسر بندر مقام در بخش شیبکوه شهرستان بندرلنگه با اعتراض فعالان محیط زیستی هرمزگان روبه رو شده و مدیرکل حفاظت محیط زیست استان نیز تائید کرد که اولویت کاربری محل یادشده، گردشگری است.

اولویت استفاده از ساحل مُکسّر بندر مُقام گردشگری است

به گزارش آوای بورالان آنلاین به نقل از ایرنا، حبیب مسیح تازیانی سه شنبه 17 دی اضافه نمود: هرچند در این طرح مقرراتی مانند حفظ حریم دریا رعایت شده و محل عملیات خاک برداری نیز حدود 500 متر با صخره های شنی فاصله دارد و محیط زیست نیز بر همین اساس مخالفتی با طرح ننموده اما نظر محیط زیست استان این است که ساحل مکسر بهترین پهنه برای گردشگری است.

وی توضیح داد: البته متولی تعیین پهنه گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است و وقتی این مجموعه هنوز اقدامی برای ثبت آن به عنوان محدوده گردشگری ننموده، محیط زیست نمی تواند خودسرانه برای آن حریم گردشگری تعیین کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان درباره مطالب مطرح شده توسط فعالان محیط زیست که این ساحل را زیستگاه و محل تخم گذاری لاک پشت ها می دانند اظهار کرد: رئیس محیط زیست شهرستان بندرلنگه در آنالیز و استعلام اولیه اعلام نموده شواهدی دراین باره ندیده است اما گروهی از کارشناسان محیط زیست مرکز استان مأمور آنالیز این موضوع شده اند که نتیجه آن در چند روز آینده تعیین می گردد.

مسیح تازیانی گفت: نظر محیط زیست این است که قابلیت گردشگری ساحل مکسر برای گردشگری بیش از پرورش لارو میگو است.

وی اضافه نمود: از بندرلنگه تا پارسیان ساختار ساحل ماسه ای و صخره ای است که ابتدا باید مورد آمایش گردشگری قرار گیرد و پس ازآن برای بارگذاری فعالیت های دیگر برای آن تصمیم گیری گردد که متولی این پهنه بندی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان بیان نمود: اداره کل حفاظت محیط زیست تنها یکی از 16 دستگاه دولتی است که دراین باره از آن استعلام شده است.

میراث فرهنگی: در حال آنالیز هستیم

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان نیز در این زمینه هدف بیشترین انتقادها قرارگرفته گفته است: اگر پروژه به پرورش میگو مربوط باشد مجوز آن را اداره شیلات صادر می نماید، اما در این زمینه مطمئن نبوده و در حال آنالیز هستم.

رضا برومند اضافه نمود: اگر آنالیز ها مورد تهدید بودن آثار تاریخی و طبیعی منطقه را تائید کند، برای توقف کامل طرح و تغییر جانمایی آن پیگیری های لازم انجام خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "اولویت استفاده از ساحل مُکسّر بندر مُقام گردشگری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولویت استفاده از ساحل مُکسّر بندر مُقام گردشگری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021