ساعت کاری شرکت شنبه الی چهارشنبه 10:00 الی 16:00 می‌باشد. مقاصدی که در حال حاضر (تیر ماه 1400) امکان سفر توریستی به آنها وجود دارد شامل: ترکیه، دبی، مالدیو، ارمنستان در آسیا و فرانسه و اسپانیا با شرایط خاص در اروپا می‌باشد. با توجه به پاندمی ویروس کرونا Covid-19 امکان سفر توریستی به سایر مقاصد وجود ندارد و یا بسیار دشوار است.

ایتالیا و چین تفاهمنامه جاده ابریشم جدید را امضا کردند

مراسم امضای تفاهمنامه همکاری در زمینه طرح جاده ابریشم جدید روز شنبه با حضور شی جین پینگ رئیس جمهوری چین و جوزپه کونته نخست وزیر ایتالیا و شماری از وزیران دو کشور در شهر رم به امضا رسید.

ایتالیا و چین تفاهمنامه جاده ابریشم جدید را امضا کردند

به گزارش عصر شنبه خبرنگاران، لوئیجی دی مایو معاون نخست وزیر و وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا و هی لیفنگ رئیس کمیسیون ملی برای توسعه و اصلاحات چین، در این مراسم که در محل ویلا ماداما در رم برگزار گردید، تفاهمنامه همکاری در زمینه جاده ابریشم جدید و همچنین جاده ابریشم دریایی قرن 21 را امضا کردند.

نخست وزیر ایتالیا پس از این دیدار و مراسم امضای تفاهمنامه به روابط سنتی بسیار خوب میان دو کشور اشاره نمود و اضافه کرد:ایتالیا و چین باید روابط موثرتری را ایجاد نمایند.

بر اساس این گزارش، در مجموع 19 توافق میان ایتالیا و چین در این مراسم به امضا رسید که شامل تفاهم در زمینه های مختلف از مالیات تا سلامت، از نوآوری تا فرهنگ، تا کشاورزی می گردد و جاده ابریشم یکی از این تفاهمنامه ها به شمار می رود. حجم تجاری این توافق ها میان شرکت های خصوصی ایتالیایی و چینی به حدود 20 میلیارد یورو می رسد. رئیس جمهوری چین امروز قرار است برای سفری کوتاه عازم شهر پالرمو در جنوب ایتالیا گردد.

رئیس جمهوری چین که پنجشنبه شب در صدر هیاتی 200 نفره وارد رم شد، روز گذشته (جمعه) با سرجو ماتارلا همتای ایتالیایی خود در کاخ ریاست جمهوری این کشور دیدار و درباره تقویت همکاری های تجاری و فرهنگی گفت و گو کرد.

شهر رم به مناسبت سفر رئیس جمهوری چین به این کشور تحت تدابیر شدید امنیتی به حالت دژ زرهی تبدیل شده و از یک روز قبل از ورود جین پینگ لشکری متشکل از هزاران مامور امنیتی برای مقابله با هر نوع خطر بکار گرفته شده اند.

پیوستن ایتالیا به طرح جاده ابریشم جدید به مناسبت سفر رئیس جمهوری چین به رم، حرف و حدیث هایی به دنبال داشته و در جناح حاکم اختلاف برانگیز شده است. طرح جاده ابریشم جدید موسوم به یک کمربند - یک جاده طرحی است که 5 سال قبل از سوی رئیس جمهوری چین ارائه و نزدیک به 130 کشور جهان را دستکم در آسیا و اروپا در بر می گیرد.

احزاب ائتلافی دولت ایتالیا دیدگاه مختلفی در پیوستن به این طرح دارند و جنبش پنج ستاره مصرانه خواستار پیوستن به طرح مذکور و حزب اتحاد مخالف آن است.

آمریکا و برخی کشورهای اروپایی با انتقاد از طرح جاده ابریشم جدید اعلام کردند که پکن به وسیله سرمایه گذاری ها کلان در صدد گسترش نفوذ در ساختارهای زیربنایی کشورها است. اما چین موفق شد نظر رم را به طرح احداث جاده ابریشم جلب و ایتالیایی ها امیدوارند تا چینی ها در بنادر جنوا در شمال و تارانتو در جنوب این کشور سرمایه گذاری نمایند.

به "ایتالیا و چین تفاهمنامه جاده ابریشم جدید را امضا کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایتالیا و چین تفاهمنامه جاده ابریشم جدید را امضا کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021