اعلام مخالفت اسپانیا با دخالت نظامی در ونزوئلا

به گزارش خبرنگاران به نقل از آناتولی، جوزف بورل، وزیر امور خارجه اسپانیا اعلام نموده که کشورش به همراه اتحادیه اروپا از کوشش ها برای حل مسائل ونزوئلا حمایت می نماید، اما مادرید به شدت مخالف هرگونه دخالت نظامی در ونزوئلا است.

اعلام مخالفت اسپانیا با دخالت نظامی در ونزوئلا

وزیرخارجه اسپانیا گفته است که کشورش بدنبال تغییر رژیم در ونزوئلا نیست و مردم این کشور خودشان آزادانه می توانند اعلام نمایند که چه کسی را برای حکومت شان می خواهند.

پیش از این نیز، نستور پوپولیزیو وزیر امور خارجه پرو از مخالفت کانادا و گروه لیما با گزینه مداخله نظامی در ونزوئلا اطلاع داد.

این در حالی است که گروه لیما پیشتر از خوان گوایدو رهبر کودتاچیان ونزوئلا که خود را رئیس جمهوری این کشور خوانده حمایت نموده بودند.

مقامات آمریکایی از جمله جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در روزهای اخیر بارها، دولت قانونی ونزوئلا را تهدید به حمله نظامی نموده اند.

خوان گوایدو، چهارشنبه گذشته با حمایت آشکار آمریکا و متحدانش، خود را رئیس جمهور ونزوئلا خواند؛ اقدامی که دولت و ملت ونزوئلا آن را کودتا علیه نیکلاس مادورو رئیس جمهور منتخب مردم برشمردند.

بسیاری از کشورها از جمله ایران، روسیه، چین، کوبا، ترکیه، آفریقای جنوبی و اروگوئه این رفتار آمریکا را محکوم و بر لزوم احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی ونزوئلا تأکید نموده اند.

ونزوئلا در چند ماه گذشته شاهد ناآرامی و تظاهرات مخالفان دولت این کشور است. مخالفان دولت ونزوئلا برای برکناری نیکلاس مادورو کوشش می نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اعلام مخالفت اسپانیا با دخالت نظامی در ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام مخالفت اسپانیا با دخالت نظامی در ونزوئلا"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021