هند قرارداد 760 میلیون دلاری خرید بالگرد از ایتالیا را لغو کرد

در پی متهم شدن بعضی مسئولان شرکت آگوستا وستلند ایتالیا به پرداخت رشوه به مقامات هندی، دهلی نو قرارداد خرید بالگرد از این شرکت را ملغا کرد.

هند قرارداد 760 میلیون دلاری خرید بالگرد از ایتالیا را لغو کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از وال استریت ژورنال؛ دهلی نو در سال 2010 برای حمل و نقل سیاستمداران و مقامات بلندپایه خود قرارداد خرید 12 فروند بالگرد از شرکت انگلیسی- ایتالیایی ساخت تجهیزات دفاعی آگوستا وستلند را منعقد کرد. اما به گفته یک مقام آگاه، با اینکه تاکنون سه فروند از این بالگردها به هند تحویل داده شده است، دولت این کشور تصمیم گرفت تا این سفارش را بازپس گیرد.

به گفته این مقام آگاه، قرارداد ملغا شده و فرآیند تکمیل تشریفات قانونی آن از جمله ارسال نامه رسمی به شرکت طرف قرارداد در شرف انجام است.

گفتنی است که پس از اینکه پلیس ایتالیا رئیس شرکت طرف قرارداد ایتالیایی را طی تحقیق درباره پرداخت رشوه به مقامات هندی برای فروش بالگرد بازداشت کرد، کابینه هند تصمیم گرفت تا درباره این قرارداد بازنگری کند.

در فوریه گذشته و پس از افشای ماجرای این پرداخت رشوه بود که وزیر دفاع هند دستور داد تا روند پرداخت ادامه مبلغ قرارداد و تحویل بالگردها متوقف گردد.

در این ماجرا مقامات ایتالیایی و هندی به طور مستقل در حال اجرا تحقیقات لازم هستند.

در همین زمینه سخنگوی شرکت طرف قراداد ایتالیایی از اظهار نظر در این زمینه خودداری کرد. این شرکت اعلام نمود که هیچ خطایی از جانب آن رخ نداده و آماده همکاری با بازرسان در خصوص ادعاهای مطرح شده است.

آ.ک. آنتونی، وزیر دفاع هند پیشتر گفته بود که در رابطه با این ماجرا مجازات های سختی علیه تمامی افراد دخیل در این رشوه گیری اتخاذ خواهد شد. وی گفته بود که این مجازات ها و اقدامات می تواند شامل مواردی همچون فسخ قرارداد، بازگشت مبالغ پرداخت شده و وارد کردن اسامی افراد متهم در لیست سیاه باشد.

گفتنی است که ارزش کلی این قراداد برابر با 556 میلیون یورو (764 میلیون دلار) است.

منبع: تسنیم

به "هند قرارداد 760 میلیون دلاری خرید بالگرد از ایتالیا را لغو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند قرارداد 760 میلیون دلاری خرید بالگرد از ایتالیا را لغو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021