ساعت کاری شرکت شنبه الی چهارشنبه 10:00 الی 16:00 می‌باشد. مقاصدی که در حال حاضر (تیر ماه 1400) امکان سفر توریستی به آنها وجود دارد شامل: ترکیه، دبی، مالدیو، ارمنستان در آسیا و فرانسه و اسپانیا با شرایط خاص در اروپا می‌باشد. با توجه به پاندمی ویروس کرونا Covid-19 امکان سفر توریستی به سایر مقاصد وجود ندارد و یا بسیار دشوار است.

مصاحبه، تحلیلگر ایتالیایی: ترامپ تنها به عنوان تقویت کننده مجتمع های نظامی آمریکا فعالیت می نماید

یک تحلیلگر سیاسی مستقر در ایتالیا بر این باور است که رئیس جمهور آمریکا توجه ناچیزی به دیپلماسی دارد و تنها به عنوان یک تقویت کننده برای مجتمع های صنعتی-نظامی فعالیت می نماید.

مصاحبه، تحلیلگر ایتالیایی: ترامپ تنها به عنوان تقویت کننده مجتمع های نظامی آمریکا فعالیت می نماید

فدریکو پیراسینی تحلیلگر و کارشناس مسائل سیاسی مستقر در ایتالیا در مصاحبه با خبرنگاران تاکید نمود: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا کوچکترین توجهی به دیپلماسی ندارد و تنها به عنوان تقویت نماینده مجتمع های صنعتی-نظامی آمریکا فعالیت می نماید. او متحدان واشنگتن را مجبور می نماید تا تسلیحات بیشتری را خریداری نمایند.

وی در ادامه توضیح داد: ترامپ با برخورد نامتناسب با متحدین آمریکا و توجه ناچیز به دیپلماسی، دوست دارد این مساله را نشان دهد که چقدر به اولویت قرار دادن منافع آمریکا بالاتر از همه مسائل دیگر، متعهد و پایبند است، و امیدوار است که این فرایند انتخاب مجدد وی در سال 2020 را تضمین کند. با این حال، ترامپ مانند یک تقویت نماینده برای مجتمع های صنعتی-نظامی آمریکایی فعالیت می نماید و متحدان آمریکا را مجبور می نماید تا بخش بیشتری از بودجه خود را برای خرید جنگ افزارهای آمریکایی اختصاص دهند.

در اینجا متن کامل این مصاحبه را می توانید ملاحظه فرمایید:

خبرنگاران: ایالات متحده با سیاست اول آمریکا طی دو سال گذشته از متحدانش دور شده و مشارکت بین المللی آمریکا در سازمان های بین المللی کاهش یافته است. نخست، واشنگتن از متحدانش در ناتو خواست تا هزینه های بیشتر این سازمان را بر عهده بگیرند و سپس به کره جنوبی و ژاپن و اکنون اتحادیه اروپا فشار آورده است. به نظر شما آیا این تغییر رویکرد را می توان به عنوان یک فرایند جدید در نظم دنیای تفسیر کرد؟

پیراسینی: کاهش نسبی مشارکت واشنگتن در امور بین المللی می تواند به طور نسبی رفتارش در ارتباط با متحدانش و سازمان های بین المللی را شرح دهد. دنیا در حال تغییر از یک نظام تک قطبی به سوی نظام چند قطبی است که شامل قطب های مختلف شامل رقبای همکار و شریک است. تعلیق توافقنامه های بین المللی از سوی ترامپ مثل توافق پاریس یا توافق هسته ای ایران ناشی از تمایل وی برای نشان دادن پایه و اساس اصلی اش یعنی سیاست اول آمریکا است. ترامپ با برخورد نامتناسب با متحدین آمریکا و توجه ناچیز به دیپلماسی، دوست دارد این مساله را نشان دهد که چقدر به اولویت قرار دادن منافع آمریکا بالاتر از همه مسائل دیگر، متعهد و پایبند است، و امیدوار است که این فرایند انتخاب مجدد وی در سال 2020 را تضمین کند. با این حال، ترامپ مانند یک تقویت نماینده برای مجتمع های صنعتی-نظامی آمریکایی فعالیت می نماید و متحدان آمریکا را مجبور می نماید تا بخش بیشتری از بودجه خود را برای خرید جنگ افزارهای آمریکایی اختصاص دهند.

خبرنگاران: بسیاری از تحلیلگران این گونه اقدامات دولت آمریکا را مربوط به ترامپ نمی دانند بلکه تصور می نمایند که آمریکا سعی می نماید تا نظام سرمایه داری و اقتصاد آمریکا را از فروپاشی نجات دهد. آیا موافق هستید؟

پیراسینی: تصور می کنم فرایند دنیای به سوی دور شدن از دلار منجر به از دست رفتن صندلی دلار آمریکا به عنوان ارز مسلط در ذخایر دنیای خواهد شد و در نتیجه توانایی واشنگتن برای هزینه های نامحدود با هدف تغذیه اشتهای سیری ناپذیر ماشین جنگی خود را مهار خواهد نمود. اگر کشورهای سراسر دنیا سرمایه گذاری در اوراق قرضه آمریکا را متوقف نمایند، آنگاه این مساله به تدریج موجب محدود شدن توانایی آمریکا برای اختصاص تریلیون ها دلار در سال در صنایع تسلیحاتی خواهد شد. با کاهش ظرفیت کشورهایی که از نظر تسلیحاتی قدرتمند هستند برای اتکا به دلار آمریکا برای تجارت کالاهایی مثل نفت، آنگاه کشورها به سبدی متشکل از سایر ارزها تکیه خواهند کرد بدون نگرانی از اقدامات واشنگتن. ترامپ تنها از اقدامات روسای جمهور قبلی آمریکا تبعیت می نماید آن هم با ادامه فشارهای نظامی و مالی به کشورهای سرکش و یاغی که ممکن است به دنبال ایده استفاده از سایر ارزها غیر از دلار آمریکا برای انجام مبادلات تجاری باشند. با این حال، این مساله تنها شتاب دور شدن از وابستگی به دلار آمریکا و مواردی مثل سوئیفت را تسریع خواهد نمود.

خبرنگاران: همان طور که می دانید، در بودجه دفاعی 2020 آمریکا، بعضی موارد از دخالت در امور داخلی متحدان اروپایی وجود دارد مثل تحریم های آمریکا در رابطه با خط لوله گازی نورد استریم 2. آیا این تغییر در سیاست آمریکا و دخالت مستقیم را به عنوان یک اقدام برای فدا کردن منافع اروپا برای منافع واشنگتن ارزیابی و تفسیر نمی کنید؟ آیا این به نوعی باج گیری و گردن کلفتی و اقتدارگرایی از سوی آمریکا نیست؟

پیراسینی: این اقدامات هیچ چیز جدید و عجیبی نیست. آمریکا در رهبری خود یک اسکیزوفرنی کامل دارد که متحدان و دشمنانش را در حال همکاری با یکدیگر در پروژه های جدید ناشی از تحولات در فضای چند قطبی در روابط بین المللی می بیند. از نظر تاریخی، واشنگتن همیشه نگران محور برلین-مسکو-پکن بوده چرا که این مساله به معنای همگرایی کامل اوراسیا است، دقیقا فرایندی که طی دهه آینده همراه آمریکا خواهد بود. کوشش های ایالات متحده برای تامین بودجه نظامی برای مقابله با ابتکارات تجاری روسیه و چین و اروپا احتمالا تنها برای تسریع فرار از نقش مرکزی هژمونی ایالات متحده است. به هیچ وجه یک کشور نمی تواند به محدود کردن رشد و همگرایی مالی بین سایر کشورها فکر کند آن هم به وسیله تحریم یا ابزارهای بدتر.

خبرنگاران: با توجه به سیاست خارجی آمریکا و واکنش رقبای آن مثل روسیه و چین و متحدان از جمله فرانسه و آلمان، نظر شما درباره آینده نظم دنیای چیست؟

پیراسینی: همان طور که سعی کردم در پاسخ های خود تاکید کنم، دنیا متعلق به کشورهای متعددی است. قطب های بیشتر قدرت مجبور به همکاری هستند تا به روابط دنیای شکل بدهند. دهه گذشته، امپراطوری آمریکای شمالی به عنوان یک قدرت مرکزی و یک قدرت هژمونیک مطرح شده است. 10 سال آینده شاهد همگرایی کامل اوراسیایی خواهیم بود، کشورهای آسیایی، آفریقایی و اروپایی به لطف پروژه هایی مثل کمربند جاده و همین طور تکامل و پیشرفت طبیعی کشورهایی مثل روسیه، چین، اندونزی، هند و قاره اروپا.

به "مصاحبه، تحلیلگر ایتالیایی: ترامپ تنها به عنوان تقویت کننده مجتمع های نظامی آمریکا فعالیت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصاحبه، تحلیلگر ایتالیایی: ترامپ تنها به عنوان تقویت کننده مجتمع های نظامی آمریکا فعالیت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021