نشست مشورتی ایران و چین درباره برجام برگزار گردید

نشست مشورتی مشترک ایران و چین درباره برجام، امروز با حضور معاونان وزرای خارجه دو کشور در پکن برگزار گردید.

نشست مشورتی ایران و چین درباره برجام برگزار گردید

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از صداوسیما، نشست مشورتی مشترک ایران و چین درباره برجام، امروز یکشنبه با حضور معاونان وزرای خارجه دو کشور در محل وزارت امور خارجه چین در پکن برگزار گردید.

در این نشست عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ما جائو شی معاون وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین، آخرین تحولات برجام و پیرامون آن را مورد بحث و آنالیز قرار دادند.

ما جائو شی معاون وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین در ابتدای این نشست ضمن خیر مقدم به عراقچی اظهار امیدواری کرد که دو طرف نشست خوب و سازنده ای داشته باشند.

وی از ایران به عنوان یک شریک استراتژیک و راهبردی نام برد و گفت: چین مایل به توسعه و تقویت همکاری ها با ایران در مسایل منطقه ای و بین المللی از جمله مسایل مورد علاقه دو طرف مانند برجام با هدف افزایش صلح و امنیت در دنیا و منطقه است.

عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران هم در ابتدای این نشست از تهران و پکن به عنوان دو شریک استراتژیک نام برد و از اینکه امروز فرصتی برای مشورت با دوستان چینی در خصوص مسایل مهم منطقه ای و بین المللی فراهم شده است اظهار خرسندی کرد.

در این نشست همچنین در خصوص نشست کمیسیون مشترک برجام که هفته آینده در سطح معاونان وزیر در وین برگزار می گردد بحث و تبادل نظر شد. در کمیسیون مشترک برجام آخرین تحولات مربوط به اجرای برجام از سوی همه طرف ها آنالیز می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نشست مشورتی ایران و چین درباره برجام برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست مشورتی ایران و چین درباره برجام برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021