خودکشی در افغانستان و سوریه کمتر از فرانسه، ژاپن و سوییس

به گزارش آوای بورالان، پایگاه خبری world population در آماری، میزان مرگ و میر به علت خودکشی در سال 2019 را نسبت به کشورهای دنیا بیان می نماید.

خودکشی در افغانستان و سوریه کمتر از فرانسه، ژاپن و سوییس

به گزارش، خودکشی یکی از عوامل مرگ و میر در جهان است و سالانه حدود 850 هزار نفر بر اثر خودکشی جان خود را از دست می دهند؛ سالانه به ازای هر 100 هزار نفر در جهان حدود 12 نفر خودکشی می نمایند؛ با این حال نرخ خودکشی در کشورهای جهان متفاوت است؛ برای مثال در بعضی از کشورهای صنعتی و پیشرفته مانند کره جنوبی، آمریکا و روسیه خودکشی جزء ده عامل اصلی مرگ و میر شناخته می گردد.

اختلالات روانی مانند افسردگی، اختلال دوقطبی، اسکیزوفرنی، اختلالات شخصیت، اعتیاد به الکل و مواد مخدر از مهمترین عوامل خودکشی در جهان هستند؛ عوامل مالی، فشارهای اجتماعی، مسائل کاری و مسائل خانوادگی از دیگر عوامل خودکشی به حساب می آیند.

خودکشی در زنان دو برابر مردان رخ می دهد. با این حال نرخ خودکشی های منجر به مرگ در مردان سه تا چهار برابر بیشتر از زنان است.

پایگاه خبری world population در آماری، میزان مرگ و میر به علت خودکشی در سال 2019 را نسبت به کشورهای جهان بیان می نماید؛ در آمار نشان می دهد که کشورهای دارای بالاترین میزان خودکشی در جهان، بسیار متنوع هستند؛ برای مثال در سال 2019، لیتوانی از اروپای شرقی با 31.9 خودکشی در هر 100هزار نفر، روسیه از اروپای شرقی با 31، گویان از آمریکای جنوبی با 29.2 و کره جنوبی از آسیا با 26.9 خودکشی در 100 هزار نفر رتبه های اول جدول را به خود اختصاص داده اند.

شاید قابل توجه باشد که بسیاری از کشورهای بحران زده در جهان، نرخ خودکشی پایین تری نسبت به کشورهای پیشرفته و صنعتی دارند؛ افغانستان دارای نرخ 4.7 و سوریه فقط 1.9خودکشی در 100 هزار نفر است؛ با این حال کشورهایی مانند ژاپن با نرخ 18.5 در رتبه 14، فرانسه با نرخ 17.7 در رتبه 17 و سوئیس با نرخ 17.2 در رتبه 18 از لحاظ میزان خودکشی قرار دارند.

همچنین در این لیست شاهد کمترین آمار خودکشی هم هستیم که می توان به کشورها و شهرهای باهاما، جامائیکا، گرانادا، باربیدوس و باربودا اشاره نمود که هیچ آمار خودکشی از این کشورها گزارش نشده است.

کشور ایران در این آمار وضعیت بسیار مناسبی نسبت به دیگر کشورهای بزرگ جهان دارد؛ بر اساس آمار world population، ایران با نرخ 4.1 خودکشی از هر 100 هزار نفر، در رتبه 142 در جهان قرار گرفته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "خودکشی در افغانستان و سوریه کمتر از فرانسه، ژاپن و سوییس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودکشی در افغانستان و سوریه کمتر از فرانسه، ژاپن و سوییس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021