صندلی چین، روسیه و کره شمالی در برنامه دفاعی ژاپن

ژاپن سطح هشدار درباره قابلیت های موشکی کره شمالی را افزایش داده است.

صندلی چین، روسیه و کره شمالی در برنامه دفاعی ژاپن

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از وبگاه Navytimes، کابینه ژاپن روز آدینه با تصویب برنامه دفاعی سالیانه این کشور، سطح هشدار نسبت به برنامه موشکی کره شمالی را افزایش داده و اعلام نموده است که پیونگ یانگ در حالی آزمایش های موشکی خود را از سرگرفته است که هیچ اقدام معین و قاطعی را برای خلع سلاح هسته ای انجام نداده و موفقیت های زیادی در زمینه کلاهک های هسته ای داشته است.

کابینه ژاپن در این برنامه دفاعی بر نگرانی خود نسبت به تصمیم احتمالی کره شمالی برای هدف قرار دادن این کشور تأکید نموده است. واکنش توکیو به آزمایش های موشکی اخیر کره شمالی در تناقض آشکار با واکنش ایالات متحده است که سعی نموده این آزمایش ها را کم اهمیت جلوه دهد.

در این گزارش آمده است: با توجه به بلوغ فنی که کره شمالی در آزمایش های هسته ای به دست آورده است، به نظر می رسد پیونگ یانگ پیش از این به فناوری کوچک سازی کلاهک های هسته ای برای نصب بر موشک های بالستیک نیز دست یافته است. کره شمالی اکنون به دنبال افزایش برد موشک ها و دقت و قابلیت عملیاتی و حمله غافلگیر نماینده است. فعالیت های نظامی کره شمالی همچنان یک تهدید قریب الوقوع علیه امنیت ژاپن و صلح و امنیت بین المللی به شمار می رود.

تارو کونو وزیر دفاع ژاپن در این باره گفت: طبیعتاً ما باید برای دفاع از کشور در برابر تهدیدات موشکی کره شمالی آماده باشیم و به اتخاذ تدابیر پیشگیرانه ادامه خواهیم داد.

کابینه ژاپن در این گزارش همچنین به تهدید ناشی از توسعه فعالیت های فضایی چین به وسیله دریاهای منطقه اشاره نموده و اضافه کرده است: ژاپن باید امنیت فضایی را در اولویت قرار دهد.

البته در این گزارش، چین دومین کشور مهم و قابل توجه برای ژاپن پس از آمریکا بوده است. بودجه دفاعی 177میلیارد دلاری چین برای امسال میلادی سه برابر بیشتر از بودجه 50میلیارد دلاری ژاپن است.

کونو گفت: چین با افزایش چشمگیر هزینه های نظامی خود اکنون شانه به شانه آمریکا حرکت می نماید و در حال تبدیل شدن به قدرت بزرگ نظامی است.

مقام های دفاعی بر این باورند که تهدیدات کره شمالی و چین به این معناست که ژاپن باید قدرت بازدارنده دفاعی خود را به وسیله توسعه سامانه های دفاع موشکی و هواپیماهای جنگنده، افزایش دهد.

گزارش کابینه ژاپن در ادامه اضافه کرد: در حالی که بسیاری از کشورها در حال توسعه قابلیت های خود برای تضمین فزونی نظامی هستند، ولی چین و روسیه قابلیت های نظامی خود را تنها با هدف رقابت با آمریکا و متحدانش و جلوگیری از استفاده آنها از فضا، ارتقا و گسترش می دهند. چین و روسیه در حال توسعه موشک ها و ماهواره هایی هستند تا ماهواره های دیگر را نابود یا در ارتباطات ماهواره ای اختلال ایجاد نمایند. تهدیدات علیه استفاده باثبات از فضا به شدت رو به افزایش است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "صندلی چین، روسیه و کره شمالی در برنامه دفاعی ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صندلی چین، روسیه و کره شمالی در برنامه دفاعی ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021