20 جاذبه گردشگری برتر توکیو - قسمت چهارم

توکیو بعنوان پایتخت ژاپن و یکی از پرجمعیت ترین شهرهای جهان، پر از جاذبه های خارق العاده است. تا به حال ۱۵ جاذبه گردشگری برتر این شهر دیدنی را به شما معرفی کرده ایم. تلاش ما در این سلسله مقالات این بوده که تعدادی از مهم ترین جاذبه های این شهر را به شما معرفی کنیم تا گردشگران تور ژاپن و مشتاقان سفر به این شهر با پیش زمینه مناسبی اقدام به سفر به آن کنند.

20 جاذبه گردشگری برتر توکیو - قسمت چهارم

 

۱۶. منطقه اوئنو

Ueno Park

منطقه «اوئنو» (Ueno) چندین مکان جذاب را در خود جا داده که می توانید از آن ها بازدید کنید. «پارک اوئنو» (Ueno Park) یکی از بزرگترین پارک ها در توکیوست و در محوطه آن «باغ وحش اوئنو» (Ueno Zoo)، موزه های هنر و معبدهایی را خواهید یافت. این پارک در فصل بهار یکی از شلوغ ترین و محبوب ترین نقاط مشاهده شکوفه های گیلاس در این شهر است و افراد بسیار زیادی را به خود جذب می کند. پارک اوئنو خانه موزه های بسیاری هم می باشد: «موزه ملی توکیو» (Tokyo National Museum)، «موزه ملی طبیعت و علم» (National Museum of Nature and Science)، «موزه ملی هنر غرب» (National Museum of Western Art)، «موزه هنر متروپولیتن توکیو» (Tokyo Metropolitan Art Museum)، «موزه سلطنتی اوئنو» (Ueno Royal Museum) و غیره. اگر عاشق هنر هستید، بازدید از همه این موزه ها برای شما امری واجب است.

Ueno Zoo

بعد از کاوش پارک اوئنو، به خیابان خرید سرزنده و پرطراوت «آمه‌یا-یوکوچو» (Ameya Yokocho) بروید که به صورت خلاصه به آن «آمه‌یوکو» (Ameyoko) هم می گویند. در این خیابان رستوران ها و مغازه های کوچک بسیاری قرار گرفته اند. شما می توانید با بازدید از ترکیبی از پارک آرامش بخش اوئنو و خیابان خرید هیجان انگیز آمه‌یوکو، همه جنبه های منطقه اوئنو را تجربه کنید.

 

۱۷. محله شیموکیتازاوا

Shimokitazawa

«شیموکیتازاوا» (Shimokitazawa) محله منحصر به فردی در منطقه آرام «ستاگایا» توکیوست که به راحتی از مناطق «شیبویا» و «شینجوکو» می توان به آن دسترسی پیدا کرد. شیموکیتازاوا مکان محبوبی برای خرید کالاهای دست دوم، موسیقی زنده، نمایش های تئاتر و رفتن به بارهای محلی «Izakaya» است. این محله، مرکز فرهنگ «هیپستر» (hipster) توکیو با جو آرام تری در مقایسه با مراکز فرهنگ عامه مثل «هاراجوکو» و شیبویا می باشد. در این محله کوچک قدم بزنید، مغازه های مخفی بسیاری را پیدا کنید و یک فنجان قهوه خوشمزه را نوش جان کنید.

Flamingo Shimokitazawa

 

۱۸. منطقه ریوگوکو

Ryogoku

«ریوگوکو» (Ryogoku) خانه کشتی سومو است. وقتی از ایستگاه قطار ریوگوکو بیرون می آیید، پرتره ها و تصویرهایی از کشتی گیران معروف سومو را می بینید. در نزدیکی این ایستگاه، سالن سوموی «Kokugikan» قرار دارد که در آن «تورنمنت بزرگ سومو» (Grand Sumo Tournament) برگزار می شود. خیلی از زمین های تمرین سومو هم در این سالن واقع هستند، بنابراین ممکن است که در زمان گشت و گذار در این ناحیه یا حتی در خواروبارفروشی آن، تعدادی کشتی گیر سومو را ببینید. مجسمه های سوموی کوچک را در خیابان های این منطقه هم می توان یافت. همچنین یادتان نرود که غذای مخصوص کشتی سومو، «چانکونابه» (chanko-nabe)، را امتحان کنید. اگر در ماه های ژانویه، مارچ یا سپتامبر به توکیو می روید، می توانید تورنمنت بزرگ سومو را در این شهر تماشا کنید.

Ryogoku Kokugikan

 

۱۹. کاخ امپراتوری توکیو

Tokyo Imperial Palace

«کاخ امپراتوری توکیو» (Tokyo Imperial Palace) محل زندگی خانواده امپراتوری است و درهای بعضی از بخش های آن در قالب یک باغ و پارک زیبا به روی مردم باز است؛ باغ و پارکی که در محوطه «قلعه اِدو» (Edo Castle) ساخته شده بودند. «باغ های شرق کاخ امپراتوری» (Imperial Palace East Gardens) یک باغ ژاپنی زیباست که در آن می توانید ساختارهای تاریخی، از جمله دیوارهای سنگی تحسین برانگیز، بقایای برج قلعه و برجک های برآمده دوره ادو، را ببینید.

Imperial Palace East Gardens

این کاخ یک پیاده روی حدودا ۱۰ دقیقه ای با ایستگاه قطار شلوغ توکیو فاصله دارد و شما می توانید در آرامش این پیاده روی را در حالی انجام دهید که توسط فضای سبز، بقایای قلعه و یک خندق احاطه شده اید. کاخ امپراتوری توکیو مکان محبوبی برای دویدن نیز می باشد و مخصوصا در هنگام صبح یا غروب افراد زیادی را خواهید دید که دور کاخ در حال دویدن هستند.

 

۲۰. اوکوتاما

Okutama

ناحیه «اوکوتاما» (Okutama) بیرون از توکیو و در فاصله حدودا ۲ ساعته از مرکز آن قرار دارد. در این ناحیه می توانید از فعالیت هایی در فضای آزاد و طبیعت لذت ببرید. «دریاچه اوکوتاما» (Lake Okutama) یک دریاچه مصنوعی است که روی سد قرار گرفته. چندین مسیر کوهنوردی در این منطقه وجود دارد که درجه سختی آن ها طیف گسترده ای را پوشش می دهد و هر کسی، از تازه کار گرفته تا پیشرفته، می تواند مسیر مناسبی را برای خود انتخاب کند. ورزش های آبی هم فعالیت های محبوبی هستند که شما می توانید در این ناحیه انجام دهید که قایق رانی کایاک و رودگردی دو نمونه از آن ها هستند. ناحیه اوکوتاما خانه کوه های زیبایی است که آن را به بهترین مکان برای بازدید در فصل پاییز تبدیل می کنند تا ریزش زیبای برگ درختان را مشاهده کرد.

Okutama

 

قسمت چهارم جاذبه های گردشگری برتر توکیو به پایان رسید. سایر جاذبه های برتر این شهر زیبا را در قسمت قبلی مطالعه فرمایید.

به "20 جاذبه گردشگری برتر توکیو - قسمت چهارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "20 جاذبه گردشگری برتر توکیو - قسمت چهارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021