معبد سنسوجی (توکیو)

«معبد سنسوجی» (Sensoji Temple) به یک اندازه بین محلی ها و گردشگران بعنوان مکانی محبوب است که در آن می توانید جو دوره اِدو را احساس کنید. دوربین خود را همیشه در دسترس داشته باشید چون با وجود دروازه «Kaminarimon» و پاگودای ۵ طبقه این معبد به همراه خیابان های فرعی شلوغ و مغازه های ویژه خیابان خرید ناکامیسه، چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن در این ناحیه وجود دارد.

معبد سنسوجی (توکیو)

 

معبدی تاریخی

Main Hall

طبق افسانه ها در سال ۶۲۸ پس از میلاد، ماهیگیران مجسمه ای از «Kannon»، الهه رحمت، را در رودخانه سومیدا پیدا کردند و معبد سنسوجی ساخته شد تا این مجسمه در زیارتگاهی قرار بگیرد. «تالار اصلی» (Main Hall) این معبد در تاریخچه طولانی اش بارها نابود و با کمک های مردم سراسر ژاپن، بازسازی شده است. درون تالار اصلی، مجسمه Kannon قرار گرفته و بازدیدکنندگان می توانند قبل از بازدید از بقیه قسمت های این معبد، به این الهه خیرخواه ادای احترام کنند.

 

دروازه اصلی معبد سنسوجی، محافظت شده توسط خدایان باد و رعد و برق

Kaminarimon Gate

یک فانوس قرمز بزرگ در این مکان وجود دارد که کلمه «Kaminarimon» روی آن نوشته شده است. ژاپنی ها و خارجی های زیادی این نماد منطقه «آساکوسا» (Asakusa) را احاطه می کنند و از آن عکس می گیرند. این دروازه تحسین برانگیز و موقر دارای ارتفاعی کمتر از ۴ متر و ۷۰۰ کیلوگرم وزن می باشد. در هر دو طرف دروازه Kaminarimon مجسمه هایی از «فوجین» (خدای باد) و «رایجین» (خدای رعد و برق) وجود دارد.

 

تجربه پایتخت قدیمی در محوطه معبد سنسوجی

Hozomon Gate

از زیر جشمان مراقب فوجین و رایجین و همچنین مجسمه غول آسای Kaminarimon عبور کنید تا به خیابان ناکامیسه برسید. در این خیابان مغازه هایی پر از سوقاتی های منحصر به فرد و اسنک های سنتی وجود دارد. با ورود به این خیابان با ورق های طالع بینی عجیب انگلیسی «omikuji» مواجه می شوید. آرزو کنید و یکی از آن ها را بردارید! در محوطه وسیع معبد، «دروازه Hozomon» ملقب به «گنج خانه» (Treasure House) قرار دارد که متون بودایی مقدس، یک باغ سنتی ژاپنی و چندین ساختار تاریخی را در خود جا داده است. پاگودای ۵ طبقه این معبد از هر جایی از محوطه قابل مشاهده است؛ پاگودایی که به دورنمای شهری توکیو نفوذ کرده است. البته تالار اصلی در مرکز محوطه واقع است و همانطور که پیشتر به آن اشاره شد، در آنجاست که بازدیدکنندگان می توانند به Kannon ادای احترام کنند. بازدید از این جاذبه تماشایی توکیو برای گردشگران تور ژاپن می تواند لحظات جذابی را رقم بزند.

Nakamise-dori Street

به "معبد سنسوجی (توکیو)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معبد سنسوجی (توکیو)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021