22 جاذبه برتر گردشگری فلورانس - قسمت سوم

در دو قسمت اول این سلسله مقالات به معرفی 15 جاذبه برتر فلورانس پرداختیم. در مقاله سوم و آخر، 7 جاذبه گردشگری برتر دیگر فلورانس را معرفی می کنیم تا با مهم ترین جاذبه های این شهر شگفت انگیز آشنا شده باشید. بازدید از این زیبایی های فلورانس را به گردشگران تور ایتالیا توصیه می کنیم.

22 جاذبه برتر گردشگری فلورانس - قسمت سوم

 

16. کلیسای سانتا ماریا نوولا

Basilica di Santa Maria Novella

«کلیسای سانتا ماریا نوولا» (Basilica di Santa Maria Novella)، کلیسایی قرن سیزدهم و چهاردهمی به سبک رومی است. نمای آن در سال 1470 توسط «آلبرتی» (Alberty) ساخته شد. این کلیسا بخاطر دیوارنگاره «تثلیت مقدس» (The Holy Trinity) اثر «مازاتچو» (Masaccio) معروف است. «لیپی» (Lippi) در سال 1487 کلیسای کوچک خانوادگی خانواده «استروتسی» (Strozzi)، رقبای اصلی مدیچی، را با دیوارنگاره هایی تزئین کرد که زندگی «جان انجیل نویس» را نشان می دهند. این اثر بطور مشخصی نمایانگر فضای مذهبی و سیاسی فلورانس در قرن پانزدهم است.

 

17. موزه ملی بارجلو

Bargello National Museum

آیا می خواهید موزه بارجلو را ببینید؟ «موزه ملی بارجلو» (Bargello National Museum) در کاخ سابقی واقع است و یکی از مهم ترین موزه های مهم فلورانس است. این موزه، مجموعه ای از هنرهای کاربردی و مجسمه های رنسانس است. ساختمان آن در ابتدا یک تالار شهر و سپس یک زندان بود، اما در سال 1865 بعنوان یکی از اولین موزه های ملی ایتالیا مجددا افتتاح شد. موزه ملی بارجلو سه طبقه دارد که «اتاق میکل آنژ» (Michelangelo Room) معروف ترین آن است.

 

18. کاخ مدیچی ریکاردی

Medici Riccardi Palace

«کاخ مدیچی ریکاردی» (Medici Riccardi Palace)، کاخ شهری سابق خانواده مدیچی است که این خانواده در آن زندگی می کردند. این کاخ در سال 1444 توسط «میکلوزو» (Michelozzo) برای کوزیمو د مدیچی ساخته شد. کاخ مدیچی ریکاردی به مدت یک قرن در دست خانواده مدیچی باقی ماند، اما بعد از آن، با اتاق های زیبای متعددش، به خانواده ریکاردی فروخته شد.

 

19. فواره پورچلینو

Porcellino Fountain

«فواره پورچلینو» (Porcellino Fountain) یکی از معروف ترین فواره های فلورانس است. این فواره بر اساس افسانه مرد جوانی است که اگر معشوق واقعی او، رازش را با دنیای خارجی به اشتراک بگذارد، برای همیشه یک خوک باقی خواهد ماند. صدها بازدیدکننده سالانه از این مکان می گذرند و برای بازگشت به فلورانس، پوزه خوک را نوازش می کنند یا می بوسند. اگر می خواهید بخت با شما یار باشد، سکه ای را تنها با یک حرکت به گونه ای پرتاب کنید تا از بین پاهای خوک برنزی رد شود.

 

20. میدان دلا ریپابلیکا

Piazza della Repubblica

جایی که زمانی یکی از زاغه های فلورانس بود، در حال حاضر معروف ترین میدان شهر است. «میدان دلا ریپابلیکا» (Piazza della Repubblica) تاریخچه شکوهمندی دارد، اما حالا می توانید از قوس پیروزمندانه «ویکتور امانوئل»، چرخ فلک عتیقه رنگارنگ و ستون «Colonna dell'Abbondanza» شگفت زده شوید. در اطراف آن همچنین می توانید از مغازه های شیک خرید کنید، در رستوران های دنج غذا بخورید و در هتل های زیبا اقامت کنید. Colonna dell'Abbonda دقیقا در مرکز فلورانس قرار دارد و از این رو به آن ناف فلورانس می گویند.

 

21. کلیساهای دیگر فلورانس

Santissima Annunziata

فلورانس شهری با کلیساهای فراوان است. برای مثال از «orsanmichele» بازدید کنید که کلیسایی واقع در وسط خیابان خرید معروف شهر است. همچنین می توانید به کلیسای «Santa Maria del Carmine» بروید که دیوارنگاره های زیبایی در «Brancacci Chapel» دارد. «کلیسای سن لورنزو» (Basilica di San Lorenzo) که کلیسای منطقه ای مدیچی است هم گزینه جالب دیگری است. اگر طرفدار دیوارنگاره های تماشایی هستید، از کلیسای «Santissima Annunziata» لذت خواهید برد که «آندره‌آ دل سارتو» (Andrea del Sarto) دیوارنگاره های آن را نقاشی کرده است.

 

22. موزه های دیگر فلورانس

Leonardo da Vinci Museum

فلورانس علاوه بر موزه های «آکادمیا»، «اوفیتزی» و «بارجلو»، موزه های زیاد دیگری نیز برای بازدید دارد. کاخ «Palazzo Davanzati» یک کاخ دوران قرون وسطی است که به زیبایی حفظ شده. «موزه لئوناردو داوینچی» (Leonardo da Vinci Museum) یک موزه تعاملی است که بطور کامل به این دانشمند و هنرمند اختصاص دارد. عاشقان حوزه مد هم می توانند از «باغ گوچی» (Gucci Garden) بازدید کنند.

 

قسمت سوم جاذبه های گردشگری برتر فلورانس به پایان رسید. سایر جاذبه های برتر این شهر زیبا را در قسمت اول و دوم مطالعه فرمایید.

به "22 جاذبه برتر گردشگری فلورانس - قسمت سوم" امتیاز دهید

1 کاربر به "22 جاذبه برتر گردشگری فلورانس - قسمت سوم" امتیاز داده است | امتیاز: 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "22 جاذبه برتر گردشگری فلورانس - قسمت سوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021