22 جاذبه برتر گردشگری فلورانس - قسمت دوم

به دنبال مطلب اولی که در آن به معرفی 8 جاذبه برتر گردشگری شهر فلورانس پرداختیم، در این مقاله سعی می کنیم که 8 جاذبه برتر دیگر این شهر را معرفی کنیم. این شهر تماشایی و شگفت انگیز علاوه بر این جاذبه ها، دیدنی های دیگری نیز دارد که آن ها را در مطلب سوم و آخر این سلسله مطالب می توانید مطالعه کنید. این بهترین فرصت برای گردشگران تور ایتالیا می باشد تا خود را هرچه بیشتر با زیبایی های فلورانس آشنا کنند.

22 جاذبه برتر گردشگری فلورانس - قسمت دوم

 

9. باغ های بوبولی

Boboli Gardens

«باغ های بوبولی» (Boboli Gardens) پشت کاخ پیتی واقع هستند و می توان آن ها را زیباترین باغ های فلورانس نامید. باغ های بوبولی الهام بخش باغ های شناخته شده زیادی از دوره های بعد از خود، مثل باغ های کاخ ورسای، بوده اند. درختان، فواره ها، مجسمه ها، برکه ها و غار «Grotta Grande» را در این مکان خواهید دید. «باغ های باردینی» (Bardini Gardens) در ویلای باردینی کوچکتر از باغ های بوبولی هستند، اما همین موضوع سبب شده که کمتر شناخته شده و آرام تر باشند. پارک باغ شامل سه بخش باروک، انگلیسی و باغبانی است که مورد آخر درختان زیتون دارد.

 

10. میدان میکل آنژ - چشم انداز فلورانس

Piazzale Michelangelo

با بازدید از «میدان میکل آنژ» (Piazzale Michelangelo) به بهترین چشم انداز از شهر می رسید. این میدان که روی تپه ای واقع است، نمای 360 درجه ای از مرکز استان توسکانی و ناحیه اطراف آن را به شما ارائه می دهد. در این میدان یک کپی از مجسمه دیوید میکل آنژ و کپی های دیگری از آثار این مجسمه ساز معروف را هم خواهید یافت. ایوان سرپوشیده ای پشت این مجسمه ساخته شده که در آن معمار «پوگی» (Poggi) می خواست تا همه مجسمه های میکل آنژ را نمایش دهد. حالا رستورانی را در این مکان خواهید دید که در آن می توانید خستگی صعود از مسیر شیب دار را در کنید.

 

11. کلیسای سن مینیاتو ال مونته

Basilica di San Miniato al Monte

در نزدیکی میدان میکل آنژ، یک کلیسای رومی به اسم «کلیسای سن مینیاتو ال مونته» (Basilica di San Miniato al Monte) روی تپه قرار دارد. منابع مالی این کلیسا را صنف معروف «Arte di Calimala» تامین می کند. معمار «میکلوزو» (Michelozzo)، کلیسای کوچک «Capella del Crocefisso» را ساخت که کاردینال «Iacopo di Lusitania» در قسمت شمالی آن دفن شده. یکی از شاگردان «برونلسکی» (Brunelleschi) این کلیسای کوچک را طراحی کرده بود. در گورابه آن، یادگارهایی از «سنت مینیاس» را خواهید یافت که اسم این کلیسا از او گرفته شده.

 

12. بازار Mercato Centrale

Mercato Centrale

برای تهیه گوشت قرمز، سبزیجات، میوه، پاستا و ماهی تازه باید به بازار سرپوشیده «Mercato Centrale» بروید. این تالار بازار بزرگ همه نوع غذای تازه ای را در یک اتمسفر خوشایند به شما عرضه می کند. همچنین می توانید از غذاهای پخته شده در تالار غذا لذت ببرید که شامل غذاهای ویژه توسکانی از جمله «porchetta» می شوند. بارهای نوشیدنی دنجی را نیز می توانید پیدا کنید تا از شلوغی بازار دور شوید و کمی استراحت کنید. از آنجایی که این روزها بازار Mercato Centrale گردشگران زیادی را به خود می بیند، در تالار بازار می توانید یادگاری و لباس بخرید.

 

13. کلیساهای کوچک مدیچی

Medici Chapels

«کلیساهای کوچک مدیچی» (Medici Chapels) را می توان در کلیسای «سن لورنزو» (San Lorenzo) پیدا کرد که کلیسای منطقه ای این خانواده بانکدار است. این کلیساها متشکل از سه بخش هستند. پشت ورودی یک گورابه حاوی اعضای ناشناخته خانواده مدیچی قرار دارد. «Cappella dei Principi» یک آرامگاه یادمانی خانوادگی بزرگ است که «کوزیمو د مدیچی» ساختش را در سال 1604 شروع کرد. در اینجا 6 مقبره از دوک های بزرگ را خواهید یافت. در کلیسای کوچک «New Sacristy» که توسط میکل آنژ طراحی شده، مقبره های جولیانو و لورنزو د مدیچی را پیدا خواهید کرد.

 

14. موزه سن مارکو

National Museum of San Marco

«موزه ملی سن مارکو» (National Museum of San Marco) در صومعه سابق سن مارکو واقع است. حالا بیشتر آثار راهبه مستعد، «Fra Angelico»، را در ناحیه ای خواهید یافت که برای این آثار هنری اختصاص داده شده بود. Angelico الهام هایی از انجیل را با رنگ های نرم و با استفاده از آخرین تکنیک های نقاشی آن دوره، نقاشی کرد. در این موزه همچنین می توانید نقاشی هایی از «گیرلاندایو» (Ghirlandaio) و میکلوزو را پیدا کنید. میکلوزو مسئول طراحی کتابخانه بود که در آن می توانید دست نوشته های هم سرایان ارزشمندی را بیابید.

 

15. موزه گالیلئو

Galileo Museum

«موزه گالیلئو» (Galileo Museum) به دانشمند و ستاره شناس معروف، «گالیلئو گالیله» (Galileo Galilei) اختصاص داده شده. او که در شهر پیزا متولد شده بود، بیشتر عمر خود را در فلورانس گذراند. این موزه معاصر مختص موضوعات علمی است که با ابزارهای علمی کهن به تصویر کشیده شده اند. موزه گالیلئو گرامیداشتی از گالیلئو نیز می باشد که زندگی او در راس آثار نمایشی موزه قرار دارد. همچنین می توانید کلکسیون های خانواده هایی چون مدیچی و «لورین» (Lorraine) را در این موزه ببینید.

 

قسمت دوم جاذبه های گردشگری برتر فلورانس به پایان رسید. سایر جاذبه های برتر این شهر زیبا را در قسمت اول و سوم مطالعه فرمایید.

به "22 جاذبه برتر گردشگری فلورانس - قسمت دوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "22 جاذبه برتر گردشگری فلورانس - قسمت دوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021