22 جاذبه برتر گردشگری فلورانس - قسمت اول

فلورانس یک موزه رو باز برای همه عاشقان تاریخ و فرهنگ است. این شهر پر از موزه ها، میدان ها، کلیساها، مجسمه ها و آثار هنری جذاب دوره رنسانس می باشد. فلورانس چیزهای بیشتری از بناهای معروفی چون پل «پونته وکیو»، «کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره» و کاخ «پالازو وکیو» برای ارائه دارد. در طول اقامت تان در فلورانس، مطمئن شوید که از این 22 جاذبه و فعالیت برتر گردشگری این شهر از ایتالیا بازدید کنید تا به درک خوبی از آن برسید.

22 جاذبه برتر گردشگری فلورانس - قسمت اول

 

1. گالری اوفیتزی

Uffizi Gallery

«گالری اوفیتزی» (Uffizi Gallery) در کاخ سابق کنار کاخ پالازو وکیو واقع است. این معروف ترین موزه و برترین جاذبه فلورانس است. بلیت ورود به این گالری معمولا از چندین روز پیش کاملا به فروش می رود. گالری اوفیتزی حاوی آثار هنری معروفی از «بوتیچلی»، «کاراواجو» و «تیسین» است. از دوره های هنری بازدید کنید که از قرون وسطی تا دوره مدرن را شامل می شوند و از شکوه شان لذت ببرید.

 

2. کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره

Cathedral of Santa Maria del Fiore

«کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره» (Cathedral of Santa Maria del Fiore) بنایی است که همه فلورانس را با آن می شناسند. این کلیسا با تسخیر دورنمای شهری به یک بنای برجسته واقعی فلورانس تبدیل شده. کلیسای جامع فلورانس را در «میدان کلیسای جامع» (Piazza del Duomo) خواهید یافت. برای دیدن نماهای خیره کننده ای از شهر از گنبد 115 متری «برونلسکی» یا برج ساعت 82 متری «جوتو» بالا بروید. از نمای زیبای این کلیسای جامع لذت ببرید یا از موزه نزدیک به آن برای دیدن اشیای مذهبی دیدن کنید.

 

3. کاخ وکیو

Palazzo Vecchio

دولت فلورانس سال های زیادی در «کاخ وکیو» (Palazzo Vecchio) واقع بود. حتی امروزه شورای شهر فلورانس در آنجا قرار دارد. البته این میدان در حال حاضر بیشتر حکم یک موزه را دارد. کاخ وکیو به «تالار 500 نفر» (Hall of Five Hundred) خود معروف است که آن فضای بزرگی است که در آن می توانید دیوارنگاره های مشهوری را تحسین کنید. سقف کاست آن با نقاشی های اثر «واساری» شهرت خاصی دارد. همچنین می توانید از برج ساعت وارد شوید تا نمای زیبایی از شهر را ببینید.

 

4. پل معروف پونته وکیو

Ponte Vecchio

«پونته وکیو» (Ponte Vecchio) معروف ترین پل روی رودخانه «آرنو» است. این پل بیشتر بخاطر مغازه هایی شناخته می می شود که روی آن فعالیت می کنند. آهنگران، دباغان و قصابان در گذشته در اینجا زندگی می کردند، اما امروزه بیشتر با جواهرفروشان روی این پل مواجه خواهید شد. وسط پل، سردیسی از زرگر معروف، «چلینی»، را خواهید یافت. دور مجسمه، حصاری را خواهید دید که در آن زوج های عاشق قفل آویزهایی را برای جاودانه کردن عشق شان آویزان می کنند.

 

5. گالری آکادمی فلورانس - مجسمه دیوید آثر میکل آنژ

David by Michelangelo

«گالری آکادمی فلورانس» (Galleria dell'Accademia di Firenze) یک هنرستان است که در آن مجموعه بزرگی از مجسمه ها برای الهام بخشیدن به دانشجویان جمع آوری می شود. این گالری علاوه بر مجسمه های معروف، متشکل از مجموعه ای از آثار هنری خلق شده توسط دانشجویان آکادمی، مجموعه بزرگی از نقاشی های هنرمندان فلورانسی، نوشته های مذهبی از قرون وسطی و افراد شاخص روسی می شود. معروف ترین مجسمه در گالری آکادمی، نسخه اصلی مجسمه «داوود» میکل آنژ است.

 

6. کلیسای سانتا کروچه

Basilica Santa Croce

«کلیسای سانتا کروچه» (Basilica Santa Croce) با هدف برتر بودن از کلیسای «سانتا ماریا نوولا» (Santa Maria Novella) ساخته شد. اما شهرت این بازیلیکای گوتیک بیشتر بخاطر فلورانسی های معروفی است که در آن دفن شده اند؛ مثل «ماکیاولی»، «میکل آنژ»، «وازاری» و «گالیلئو گالیله». یک مقبره یادبود از «دانته» نیز در اینجا هست. «برونلسکی» کلیسای کوچک معروف «Capella di Pazzi» را به سبک رنسانس در جنوب این کلیسا ساخت.

 

7. کاخ پیتی

Palazzo Pitti

در طرف دیگر رودخانه آرنو، کاخ دوم خانواده بانکدار پیتی به نام «کاخ پیتی» (Palazzo Pitti) وجود دارد. این کاخ که بعد از ناتوانی خانواده پیتی در پرداخت هزینه های آن به «النور تولیدو» (Eleanor of Toledo)، همسر اول کوزیمو د مدیچی، فروخته شد، در حال حاضر یک موزه پر از همه نوع اثر هنری، از نقاشی گرفته تا لباس، است. «باغ های بوبولی» پشت قلعه، خود جاذبه هایی دیدنی هستند که تعدادی مجسمه و غار معروف «Grotta Grande» را در خود جای داده اند. کاخ پیتی از طریق «راهروی وازاری» (Vasari Coriddor) به کاخ وکیو متصل است.

 

8. دیدنی های اطراف میدان دلا سینیوریا

Piazza della Signoria

«میدان دلا سینیوریا» (Piazza della Signoria) معروف ترین میدان در فلورانس است. کاخ معروف پالازو وکیو با یک نسخه کپی از مجسمه داوود میکل آنژ در آستانه آن و برج ساعت معروف را در اطراف آن خواهید یافت. یک ایوان سرپوشیده با همه نوع مجسمه ای را نیز خواهید دید که معروف ترین آن ها مجسمه «پرسئوس» با سر جداشده «مدوسا» می باشد. «فواره نپتون» (Fountain of Neptune) نیز در همین میدان واقع است. چهره «کوزیمو د مدیچی» بجای چهره نپتون، خدای دریا، در این فواره قرار گرفته. همچنین می توانید مجسمه سوارکاری برنزی کوزیمو را در این میدان ببینید.

Loggia dei Lanzi

 

قسمت اول جاذبه های گردشگری برتر فلورانس به پایان رسید. سایر جاذبه های برتر این شهر زیبا را در قسمت های دوم و سوم مطالعه فرمایید.

به "22 جاذبه برتر گردشگری فلورانس - قسمت اول" امتیاز دهید

1 کاربر به "22 جاذبه برتر گردشگری فلورانس - قسمت اول" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "22 جاذبه برتر گردشگری فلورانس - قسمت اول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021