فرهنگ غذایی آفریقای جنوبی - قسمت دوم

غذاهای سنتی آفریقای جنوبی

از غذاهای ملی گرفته تا خوراکی های شیرین، این ها تعدادی از لذیذترین غذاهای آفریقای جنوبی هستند که برای گردشگران تور آفریقای جنوبی و علاقه مندان به فرهنگ این کشور می تواند جذاب باشد:

فرهنگ غذایی آفریقای جنوبی - قسمت دوم

 

بابوتی

Bobotie

«بابوتی» (Bobotie) که خیلی ها آن را غذای ملی آفریقای جنوبی می دانند،، یک غذای گوشتی و یکی از شناخته شده ترین نمونه های غذای «Cape Malay» است. این وعده غذایی سالم و قوی، گوشت چرخ کرده معمولا بره یا گاو را با ادویه جات «کاری» (curry) (زردچوبه، زیره سبز، پودر کاری)، پیاز، نان شیر و میوه خشک )معمولا کشمش یا انگور سلطانی( ترکیب می کند. مخلوطی از تخم مرغ و شیر بعنوان چاشنی به گوشت اضافه می شود و غذا در فر پخته می شود. بابوتی معمولا با برنج زرد سرو می شود که یکی دیگر از غذاهای اصلی و مهم آفریقای جنوبی است. در این دستور پخت می توان عدس را جایگزین گوشت چرخ کرده کرد تا آن دسته از کسانی که گوشت نمی خورند هم بتوانند از این غذای خوشمزه لذت ببرند.

 

بهترین رستوران برای صرف بابوتی در ژوهانسبورگ: Level Four Restaurant
بهترین رستوران برای صرف بابوتی در کیپ تاون: Biesmiellah

 

بورورس

Boerewors

«بورورس» (boerewors) که به نام سوسیس مزرعه داران نیز معروف است، یکی از محبوب ترین غذاهای آفریقای جنوبی است. این غذا نوعی سوسیس برگرفته شده از گوشت چرخ کرده گاو است که در سرتاسر این کشور مورد استفاده قرار می گیرد. این سوسیس های لذیذ با اینکه ممکن است ساده به نظر برسند، اما باید به طرز خاصی آماده شوند و حاوی 90 درصد گوشت باشند تا بورورس لحاظ شوند. 10 درصد باقی مانده به ادویه جاتی چون میخک صدپر، جوز هندی و گشنیز یا مواد دیگری مثل گوشت بره یا خوک اختصاص دارد که برای طعم غنی تری به غذا اضافه می شوند. بورورس جای ثابتی در کباب های «braai» دارد و با غذاهای فرعی مثل «roosterkoek» سرو می شود که نوعی نان رول کبابی است.

 

بهترین رستوران برای صرف بورورس در ژوهانسبورگ: The Grillhouse Rosebank
بهترین رستوران برای صرف بورورس در کیپ تاون: The Village Idiot

 

چاکالاکا و پاپ

Chakalaka and Pap

دو غذای فرعی braai محبوب دیگر، «چاکالاکا» (chakalaka) و «پاپ» (pap) هستند که با غذاهای اصلی مثل بورورس سرو می شوند. چاکالاکا یک غذای گیاهی آفریقای جنوبی است که لوبیا، پیاز، فلفل، هویج و مخلوط منحصر به فردی از ادویه جات را با هم ترکیب می کند تا به غذای گوشتی اصلی چاشنی فوق العاده ای را اضافه کند. این غذا اغلب با پاپ سرو می شود که یک وعده غذایی فرعی برگرفته از ذرت و شبیه «سوپ ذرت» (polenta) است. چاکالاکای تند با پاپ خامه ای، مخلوط لذیذی را تشکیل می دهند و شما حتما باید این دو غذا را به فهرست خوراکی هایی که می خواهید امتحان کنید، اضافه کنید.

 

بهترین رستوران برای صرف چاکالاکا و پاپ در ژوهانسبورگ: The Grillhouse Rosebank
بهترین رستوران برای صرف چاکالاکا و پاپ در کیپ تاون: The Village Idiot

 

بیلتانگ

Biltong

«بیلتانگ» (Biltong) نوعی گوشت خشک عمل آمده محبوب در سراسر آفریقا، به ویژه آفریقای جنوبی، می باشد. اسم این غذا از کلمه های هلندی «bil» به معنی گوشت قرمز و «tong» به معنی تکه گرفته شده است. برخلاف «گوشت تکه شده خشک» (meat jerky) که ممکن است با آن آشنا باشید و برش می خورد و در مواد خوابانده و پخته می شود، بیلتانگ ابتدا در سرکه عمل آورده می شود، سپس در هوای آزاد خشک می گردد و با برش هایی، تکه تکه می شود. این فرایند به گوشت خشکی منتهی می شود که بسیار نرم و پر از طعم های گوناگون است. انواع معمول بیلتانگ شامل گوشت گاو، مرغ یا ماهی می شود، اما این غذا ممکن است که از گوشت «کودو» یا «آهوی جهنده» هم درست شود. بیلتانگ معمولا بعنوان یک اسنک به تنهایی خورده می شود، ولی می توان آن را بعنوان جزئی از وعده های آفریقای جنوبی دیگری مثل «پویکیکوس» (potjiekos) هم قرار داد.

 

بهترین رستوران برای صرف بیلتانگ در ژوهانسبورگ: The Grillhouse Rosebank
بهترین رستوران برای صرف بیلتانگ در کیپ تاون: The Village Idiot

 

پویکیکوس

Potjiekos

پویکیکوس که به معنای «غذای قابلمه کوچک» (small pot food) است، یکی دیگر از غذاهای سنتی آفریقای جنوبی است که در بسیاری از بخش های این کشور صرف می شود. این غذای آبپز متشکل از گوشت قرمز و سبزیجات است که روی شعله آزاد در یک قابلمه چدن آرام پز می شود. پویکیکوس در چند لایه پخته می شود و نباید تا زمانی که آماده خورده شدن است، هم زده شود. نتیجه این موضوع، طعمی غنی و متنوع است و از آنجایی که لایه ها از هم جدا هستند، همچنان در زمان غذا خوردن می توانید همه مواد تشکیل دهنده را از هم تمایز دهید. نسخه های متفاوت زیادی از پویکیکوس را در مکان های مختلف آفریقایی جنوبی خواهید دید، اما پیشنهاد می شود که آن نسخه ای را امتحان کنید که با دم گاو درست می شود.

 

بهترین رستوران برای صرف پویکیکوس در کیپ تاون: Mama Africa

 

قسمت دوم فرهنگ غذایی آفریقای جنوبی به پایان رسید. بخش های دیگر فرهنگ غذایی این کشور را در قسمت قبلی مطالعه فرمایید.

به "فرهنگ غذایی آفریقای جنوبی - قسمت دوم" امتیاز دهید

1 کاربر به "فرهنگ غذایی آفریقای جنوبی - قسمت دوم" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرهنگ غذایی آفریقای جنوبی - قسمت دوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021