فرهنگ غذایی آفریقای جنوبی - قسمت اول

آفریقای جنوبی با اینکه شاید مقصد معروفی برای عاشقان هیجان و سافاری باشد، در صدر فهرست هر عشق غذایی هم باید قرار گیرد چون طیفی از غذاهای خوشمزه و طعم های منحصر به فردی را ارائه می دهد که نباید از دست شان داد. مطالعه این سلسله مطالب می تواند برای گردشگران تور آفریقای جنوبی مفید باشد تا با اطلاعات غذایی بیشتری به این کشور سفر کنند.

فرهنگ غذایی آفریقای جنوبی - قسمت اول

 

معرفی سبک غذایی آفریقای جنوبی

Cape Dutch Food

غذای آفریقای جنوبی بعنوان کشوری که تاریخچه استعماری دارد، متشکل از تاثیرها و سنت های گوناگون است که در ترکیب با یکدیگر، سبک و سیاق های آشپزی منحصر به فردی را ایجاد می کنند. مهاجرینی که از آلمان، فرانسه و بریتانیا به این کشور آمده بودند، قطعا اثر خود را روی غذای آن گذاشتند، اما دو سبک غذایی اصلی بازتاب دهنده میراث آفریقای جنوبی، سبک آشپزی «Cape Dutch» (هلندی های پیشین آفریقای جنوبی) و «Cape Malay» (اجتماعی از مسلمانان آفریقای جنوبی) است. سبک آشپزی Cape Dutch تاثیر زیادی از «کمپانی هند شرقی هلند» (Dutch East India Company) گرفته که برده های بنگالی، جاوه ای و مالزیایی را به آفریقای جنوبی آورده بودند. این سبک های آشپزی طی سال ها با یکدیگر ادغام شدند که نتیجه آن معمولا غذاهای گوشت محور هلندی با ادویه جاتی مثل فلفل فرنگی و جوز هندی است.

Cape Malay Food

غذای Cape Malay ریشه های مشابه ای دارد و تاثیر زیادی از برده آوری هلندی ها از اندونزی و بخش های دیگر آفریقا به دماغه امید نیک گرفته است. این ها اولین گروه هایی بودند که اسلام را به این منطقه آوردند و طیفی از سنت ها و سبک های آشپزی آن ها نیز به همراه شان وارد این منطقه شد. غذا بخش عظیمی از فرهنگ Cape Malay است و شما نسخه های متفاوت زیادی از غذاهای محبوب آن ها مثل «بوبوتی» (bobotie)، «کوکسیستر» (koeksisters) و «سوساتی» (sosatie) را خواهید یافت. امروزه غذای آفریقای جنوبی ترکیب منحصر به فردی از تاثیرات فرهنگی، از هلند و آلمان گرفته تا اندونزی، می باشد؛ امری که به غذاهایی به سبک اروپایی با ادویه ها و طعم های شرقی منتهی شده است.

 

محبوب ترین غذای آفریقای جنوبی

Braai

گوشت قرمز رکن اصلی هر وعده غذایی آفریقای جنوبی است؛ از گوشت آبپز گرفته تا خورش کاری. این وعده ها می توانند طیف آشنایی از غذاها چون گوشت مرغ، گاو و بره تا گوشت حیوانات ویژه محلی مثل شترمرغ، آهوی جهنده، ایمپالا و حتی تمساح را پوشش دهند. «braai» که مدل آفریقای جنوبی باربیکیو است، یکی از مجبوب ترین سبک های آشپزی می باشد که در آن گوشت قرمز مجددا ستاره نمایش است. braai که اسمش که از کلمه هلندی «گوشت کباب شده» گرفته شده، از دیگر روش های باربیکیو به این شکل متفاوت است که حتما باید با آتش کباب شود و آتش آن اغلب بعد از پخت غذا هم روشن می ماند.

Braai

braai چیزی بیشتر از راهی برای آماده سازی غذاست و یک روش آشپزی سنتی است و همه فرهنگ ها و گروه ها را پوشش می دهد. این سبک درست کردن غذا مورد علاقه مردم آفریقای جنوبی در سراسر این کشور است و از این رو اولین گزینه هر رویداد اجتماعی و جشنی می باشد. با اینکه braai تقریبا همیشه متشکل از طیفی از گوشت های کباب شده است، خوراک های فرعی خوشمزه زیادی را هم در آن خواهید یافت که ادویه جات خاص آفریقای جنوبی را به این وعده غذایی اضافه می کنند. این غذای خوشمزه معمولا با ماءالشعیر سرو می شود که به جو شاد این رویدادها می افزاید. اگر گیاه خوار هستید و می خواهید بدانید که در این کشور چه چیزهایی را می توانید بخورید، نگران نباشید. این روزها اغلب می توانید نسخه های گیاهی تعدادی از محبوب ترین غذاهای آفریقای جنوبی را بطور ویژه در شهرهای بزرگتری چون کیپ تاون و ژوهانسبورگ بیابید.

Braai

 

در قسمت اول این سلسله مطالب، اطلاعات کلی فرهنگ غذایی آفریقای جنوبی را مطالعه کردید. در قسمت های دوم و سوم می توانید با غذاهای برجسته و محبوب این کشور بیشتر آشنا شوید.

 

قسمت اول فرهنگ غذایی آفریقای جنوبی به پایان رسید. بخش های دیگر فرهنگ غذایی این کشور را در قسمت بعدی مطالعه فرمایید.

به "فرهنگ غذایی آفریقای جنوبی - قسمت اول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرهنگ غذایی آفریقای جنوبی - قسمت اول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021