علم و تکنولوژی

همکاری های بین المللی چین افزایش می یابد

عضو بین المللی تازه انتخاب شده آموزشگاه مهندسی سلطنتی انگلیس گفت: جامعه تحقیقات و علوم چین در سال های اخیر شاهد افزایش همکاری های بین المللی بوده است.

22 آبان 1398

رکوردشکنی مجدد گوشی گلکسی فولد سامسونگ در چین

به نظر می رسد سامسونگ بهترین روزهای سال 2019 خود را در چین سپری می نماید. این شرکت 3 روز پیش پیروز شد رکورد فروش در کوتاهترین زمان در چین را بشکند و این بار در یک اتفاق مشابه باز هم فروش گوشی گلکسی فولد در عرض چند دقیقه به اتمام رسید.

22 آبان 1398

50 تور گردشگری ایتالیا به لرستان سفر می نمایند

خبرنگاران: استاندار لرستان گفت: حدود 50 تور گردشگری و مدیر تورهای توریستی از ایتالیا به لرستان سفر می نمایند.

21 آبان 1398

فقط 90 دقیقه در روز ، کوشش چین برای مبارزه با اعتیاد رایانه ای نوجوانان

بچه ها و نوجوانان زیر 18 سال در چین از انجام دادن بازی های آنلاین بین ساعت های 10 شب تا هشت صبح منع شدند و تنها می توانند 90 دقیقه از زمان خود را در روزهای هفته به بازی رایانه ای اختصاص دهند.

21 آبان 1398

تعاملات شرکت های دانش بنیان ایران و چین گسترش یافت

تعاملات شرکت های دانش بنیان ایران و چین به وسیله نشست تجاری و فناوری هیأت ایرانی گسترش یافت.

21 آبان 1398

رییس جمهور: تقویت گردشگری و شرکت های دانش بنیان دو اولویت اجرایی دولت است

رییس جمهور با اشاره به ضرورت تقویت روابط خارجی برای پیشرفت علمی و مالی کشور، گفت: تقویت گردشگری و شرکت های دانش بنیان دو اولویت اجرایی دولت است.

20 آبان 1398

ششمین گشت اقیانوس شناسی خلیج فارس و دریای عمان شروع می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، در ششمین گشت تحقیقاتی کشتی اقیانوس پیما، در راستای برنامه پایش بلندمدت خلیج فارس و دریای عمان با حضور 14 نفر محقق و پژوهشگر از پژوهشگاه، دانشگاه های تهران، چابهار و گیلان و موسسه تحقیقات...

18 آبان 1398

هشدار پامپئو علیه چین و روسیه در سالگرد تخریب دیوار برلین

وزیر خارجه آمریکا در آستانه سی امین سالگرد سقوط دیوار برلین، هشدار شدیداللحنی علیه روسیه و چین ابراز داشته است.

18 آبان 1398

آتش بس موقت تجاری بین چین و آمریکا

بعد از ماه ها تنش و جنگ تجاری میان آمریکا و چین و افزایش تعرفه کالاهای وارداتی دو کشور، وزارت بازرگانی چین خاطرنشان کرد قرار شده تعرفه های اضافه شده در این مدت به صورت تدریجی برداشته شوند.

18 آبان 1398

آمریکا باید دخالت هایش را در دریای چین جنوبی متوقف کند

واشنگتن از پکن خواسته تا تمام ادعاهای ارضی و جزیره سازی های خود را در منطقه جنجال برانگیز دریای چین جنوبی متوقف کند؛ منطقه ای که کشورهایی مانند فیلیپین، برونئی، مالزی، ویتنام و تایوان نیز در آن ادعاهایی دارند.

16 آبان 1398

ممنوعیت فروش آنلاین سیگار برقی در چین

ممنوع شدن فروش سیگار برقی در کشورهای مختلف دنیا به علت خطرات آن برای حفظ سلامتی افراد روز به روز گسترش می یابد و حالا دامنه آن به چین رسیده است.

14 آبان 1398

آغوش باز چین و روسیه به روی ماینرهای ایرانی

مجوز فراوری بیت کوین از هفته جاری صادر می گردد. این خبری است که به تازگی از سوی معاونت وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) رسانه ای شده است. طبق این خبر باید گفت فعالیت رسمی بیت کوین در ایران شروع شده است و این در حالی است که فعالان حوزه ارز دیجیتالی معتقد هستند...

14 آبان 1398

بازداشت 800 تبعه چینی در مغولستان

هشتصد تبعه چینی در پایتخت مغولستان به عنوان بخشی از تحقیقات پلیس این کشور درباره جرائم سایبری و فضای مجازی بازداشت شدند.

9 آبان 1398

بازی هوشمندانه ایران در مقابل اروپا

کارشناس مسائل اروپا گفت:گام هاى زیادى مانده که ایران باید در قبال بدعهدی های برجامی غرب بردارد.

8 آبان 1398

مرکز درمان ژنوم در چین تأسیس شد

یک مرکز تحقیقات مهندسی و درمان ژنوم در شنژن واقع در استان گوانگدونگ چین تأسیس شده تا به آنالیز بیماری ها و درمان آنها بپردازد.

8 آبان 1398

اینترنت اشیاء در چین فراگیر می گردد

شرکت های جدید در صنعت اینترنت اشیاء (IoT) سال گذشته در چین رشد قابل توجهی نموده اند و قرار است به تحول فناوری در این کشور یاری نمایند.

5 آبان 1398

نگرانی آمریکا از حمله سایبری گسترده چین

به گزارش خبرنگاران به نقل ازیاهونیوز، وی تصریح نموده که چین در حال آماده سازی خود برای حمله به زیرساخت های حیاتی آمریکا در بخش های انرژی، مراقبت های درمانی، اقتصادی و حمل و نقل است.

5 آبان 1398

سهام آسیایی افت کرد ، یورو با انتخابات ایتالیا پرنوسان شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، روز دوشنبه با وجود وحشت از جنگ تجاری در دنیا، سهام آسیایی با احتیاط عمل کرد و ارزش ین به عنوان سرمایه امن بالا آمد؛در همین حال، با نگرانی از انتخابات انتخابات ایتالیا، یورو پر نوسان شد.

3 آبان 1398

ریاست تیم کوک بر دانشگاه برتر چین، هم زمان با اتهام همکاری با دولت این کشور در سانسور سیاسی

تیم کوک، مدیر عامل اپل، به تازگی به سمت ریاست هیئت مشاوران یکی از دانشگاه های برتر چین منصوب شد. این اتفاق در حالی به وقوع پیوست که شرکت تحت امر او به اتهام همراهی با سانسورهای دولت چین، به دقت تحت نظارت است.

3 آبان 1398

جنگ امریکا- چین برنده ای ندارد

از 10 سال قبل هم پیش بینی می شد که پیکار اصلی و جدید مالی دنیا، بین امریکا و چین به وقوع پیوندد. ولی امروز که این حدس همچنان صحیح و این رقابت برقرار نشان می دهد، تغییراتی آشکار در شرایط موجود روی داده و هیچ یک از دو قدرت فوق توانی را که پیش تر داشتند، ندارند.

30 مهر 1398
تعداد: (551)
تلفن: 75284-021