یورش ایتالیایی؛ اعضای قدرتمندترین باند مافیایی دستگیر شدند

درعملیاتی بسیار گسترده، نیروهای پلیس ایتالیا و چند کشور دیگر، صدها عضو سازمان مافیایی درانگتا در منطقه کالابریای ایتالیا را دستگیر کردند. این سازمان قدرتمندترین سازمان مافیایی در تجارت مواد مخدر در اروپاست.

یورش ایتالیایی؛ اعضای قدرتمندترین باند مافیایی دستگیر شدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از یورونیوز، در عملیات گسترده پلیس در ایتالیا و چند کشور دیگر علیه سازمان مافیایی درانگتا (در منطقه کالابریا در جنوب ایتالیا) صدها نفر دستگیر شدند. به گزارش خبرگزاری های ایتالیایی، پلیس اعلام نموده است که در عملیات علیه درانگتا، برای 334 نفر مظنون حکم دستگیری صادر شده است.

بنا بر این گزارش ها، بعضی از مظنونان هم در آلمان، سوییس و بلغارستان دستگیر شده اند. اطلاعاتی در خصوص مکان دقیق دستگیری این افراد منتشر نشده است. به نوشته خبرگزاری ها، در این عملیات ویژه که در آن2500 نیروی پلیس شرکت داشتند، دارایی های مظنونان نیز توقیف شده که ارزش آن 15 میلیون یورو اعلام شده است.

اتهام آنها عضویت در سازمان مافیایی، پولشویی، اخاذی و قتل است

تمرکز این عملیات در نزدیکی ویبو والنتسیا در منطقه کالابریا در جنوب ایتالیا گزارش شده که دامنه آن تا چندین منطقه دیگر هم گسترش داشته است. به مظنونان، در کنار متهم بودن به عضویت در یک سازمان مافیایی، اتهام های دیگری از جمله اخاذی، قتل و پولشویی هم نسبت داده می گردد.

هر چند عملیات علیه گروه های مافیایی در ایتالیا اتفاق تازه ای نیست، اما گستردگی این عملیات کم سابقه است.

درانگتا که حوضه فعالیتش تمامی اروپا، آمریکای جنوبی، روسیه و استرالیا را در بر می گیرد، با درآمد سالانه ای که بالغ بر 54 میلیون یورو تخمین زده می گردد، به عنوان پرقدرت ترین سازمان مافیایی اروپا از دهه 90 میلادی به این سو شناخته می گردد.

بیشترین منبع درآمد این سازمان از راه تجارت با مواد مخدر و پسماندها به ویژه زباله های سمی است.

به "یورش ایتالیایی؛ اعضای قدرتمندترین باند مافیایی دستگیر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یورش ایتالیایی؛ اعضای قدرتمندترین باند مافیایی دستگیر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021