فرماندار هنگ کنگ احتمال مداخله مستقیم چین را رد نکرد

فرمانده هنگ کنگ با اشاره به ادامه ناآرامی های خشونت آمیز در این منطقه، گفت محتمل است که چین برای سرانجام دادن به آشوب ها مستقیما وارد عمل گردد.

فرماندار هنگ کنگ احتمال مداخله مستقیم چین را رد نکرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کری لام فرماندار هنگ کنگ می گوید در صورت ادامه ناآرامی های خشونت بار در این منطقه، ممکن است دولت مرکزی چین مستقیما برای بازگرداندن ثبات به این منطقه مهم تجاری، وارد عمل گردد.

وی که بامداد امروز (سه شنبه) در جمع خبرنگاران صحبت می کرد، در پاسخ به سؤالی در خصوص احتمال درخواست وی از پکن برای مداخله مستقیم جهت انتها دادن به آشوب ها، گفت: در این برهه زمانی، من همچنان قویا احساس می کنم که ما باید خودمان راه چاره پیدا کنیم. موضع دولت مرکزی هم همین است که هنگ کنگ خودش باید مشکلش را حل نماید.

کری لام اضافه نمود: اما اگر اوضاع آنقدر بد گردد، در آن صورت هیچ گزینه ای را نمی توان رد کرد.

هنگ کنگ هرچند بخشی از چین است، اما نظام سیاسی متفاوتی دارد و در اغلب مسائل داخلی مستقل از پکن تصمیم گیری می نماید. در دو ماه گذشته، این منطقه صحنه ناآرامی های گسترده ای بوده که به بهانه مخالفت با طرح استرداد مجرمین به سرزمین اصلی شروع شد.

بر اساس آن طرح که حالا به کلی لغو شده، هنگ کنگ می توانست متهمین را برای محاکمه به سرزمین اصلی چین مسترد کند. در حالی که نهادهای بین المللی مبارزه با پولشویی از این طرح استقبال نموده بودند، معترضان این طرح را عامل کاهش استقلال هنگ کنگ توصیف نموده و در اعتراض به آن به خیابان ها آمدند. این اعتراضات با حمایت کشورهای غربی، همچنان ادامه دارد و اخیرا هم رنگ و بوی جدایی طلبانه به خود گرفته است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "فرماندار هنگ کنگ احتمال مداخله مستقیم چین را رد نکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرماندار هنگ کنگ احتمال مداخله مستقیم چین را رد نکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021