رئیس سابق بانک توسعه چین از حزب حاکم اخراج شد

دیده بان ارتشاء وابسته به حزب حاکم چین امروز (شنبه) خاطرنشان کرد، رئیس سابق بانک توسعه این کشور بابت نقض های جدی در نظم و انضباط از حزب حاکم کمونیست چین اخراج شده است.

رئیس سابق بانک توسعه چین از حزب حاکم اخراج شد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، در تحقیقات صورت گرفته معین شد که هو هوآیبانگ، رئیس سابق بانک توسعه چین اعتقادات و ایده هایش را از دست داده و به نقض مواردی چون استفاده از پستش برای کسب منفعت غیرقانونی، سوءاستفاده از قدرت و اعطای مجوز به خانواده برای استفاده از املاک متهم است.

کمیسیون مرکزی آنالیز های انضباطی حزب حاکم اعلام نمود، درآمدهای غیرقانونی این مرد را ضبط می نماید و این پرونده را به نهادهای قضایی ارجاع می دهد.

دیده بان ارتشاء در ژوئیه گذشته میلادی اعلام نمود رئیس سابق بانک توسعه چین بابت نقض جدی قوانین نظم و انضباط حزب حاکم این کشور مورد بازپرسی است.

این فرد در 2013 به بانک توسعه چین پیوست و یکی از مقام های ارشد حزب در سیاستگذاری بانک بود. در سپتامبر 2018 از سمتش استعفا داد.

شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین از زمان به دست دریافت زمام امور این کشور در 2012 به شدت با فساد اقتصادی در میان مقام های ارشد حزب حاکم مقابله نموده است.

به "رئیس سابق بانک توسعه چین از حزب حاکم اخراج شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس سابق بانک توسعه چین از حزب حاکم اخراج شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021