جزئیات زمین خواری در سواحل مکران توسط یک ایرانی مقیم اسپانیا اعلام شد

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره جزئیات زمین خواری در سواحل مکران توسط یک ایرانی مقیم اسپانیا توضیحاتی داد.

جزئیات زمین خواری در سواحل مکران توسط یک ایرانی مقیم اسپانیا اعلام شد

به گزارش خبرنگار، ذبیح الله خداییان رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در رابطه با زمین خواری یک جوان ایرانی مقیم خارج از کشور در سواحل مکران در جمع خبرنگاران گفت: تأکید بنده بر این بود که با توجه به توسعه ای که در سواحل خلیج فارس در حال اجرا است، در دادن زمین ها به افراد برای ایجاد طرح های عمرانی دقت بیشتر گردد، زیرا بعضی از افراد تحت عنوان طرح های پرورش میگو و ماهی اراضی وسیعی را در حریم و سواحل خلیج فارس در اختیار می گیرند و بعضا از اجرای طرح خودداری می نمایند.

وی اضافه نمود: در نتیجه به شکل قانونی زمین ها تملک می شوند که برای طرح های عمرانی در اختیار افراد قرار داده شده بودند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: تأکید بنده براین بود که اولا در واگذاری ها دقت گردد و ثانیا وگذاری ها مدت دار باشند و نظارت گردد افرادی که در مدت معین آغاز به اجرای طرح عمرانی نمی نمایند، زمین ها از آن ها پس گرفته گردد.

خداییان توضیح داد: براساس گزارش های واصله افرادی هستند که 500 هکتار و بیشتر اراضی سواحل خلیج فارس را برای اجرای طرح های عمرانی در اختیار گرفته اند که طرح ها را اجرا ننموده و اراضی را تملک نموده اند.

غیرقانونی بودن تغییر کاربری زمین های محیط زیست و کشاورزی استان تهران/ برخورد جدی دستگاه قضا با زمین خواران

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: با مسئولان استانی تذکر داده شد که نظارت های خود را بیشتر نمایند، زیرا در سال های قبل شاهد بودیم افرادی تحت عناوین مختلف مساحت بسیار زیادی از اراضی ملی را برای اجرای طرح های عمرانی در اختیار گرفتند، اما بعد از گذشته چند سال این اراضی را قطعه بندی و به فروش رساندند و دولت و مردم را با چالش روبه رو کردند.

خداییان در پاسخ به این سوال که رئیس قوه قضاییه روز گذشته اعلام نموده است که بعضی در قوه قضاییه ویلای 600 متری گرفته اند آیا سازمان ثبت اسناد در بازپس گیری این املاک نقشی داشته است؟، توضیح داد: من از این موضوع خبر ندارم.

وی اضافه نمود: حتما صحبت های رئیس قوه قضاییه مستند هستند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: ممکن است کشف این تخلفات از ناحیه دستگاه های دیگر انجام شده باشد و به رئیس قوه قضاییه گزارش شده است.

خداییان توضیح داد: معمولا املاکی که توقیف می شوند، برای استعلام آن ها نامه ای به سازمان ثبت ارسال می گردد، اما بنده اطلاع ندارم که املاک مد نظر رئیس قوه قضاییه در کجا هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "جزئیات زمین خواری در سواحل مکران توسط یک ایرانی مقیم اسپانیا اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات زمین خواری در سواحل مکران توسط یک ایرانی مقیم اسپانیا اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021