با توجه به ادامه بحران ویروس کرونا و بسته شدن بیشتر مرزها، تمامی تورها و خدمات مسافرتی تا اطلاع ثانوی کنسل می‌باشد.

شماره‌های تماس صرفا جهت تماس برای پیگیری قراردادهای در جریان می‌باشد:

09919788893 خانم متقی (کارشناس فروش تور) (فقط واتس اپ)

09919788892 خانم زراسوند (کارشناس فروش تور) (فقط واتس اپ)

09192313064 خانم ساویس (کارشناس فروش تور) (فقط واتس اپ)

09906102071 آقای رحمتی (کارشناس فروش تور)

09121255526 آقای پارساکیان (مدیر تور) (فقط جهت تماسهای اضطراری)

جزئیاتی از بیمه راهنمایان گردشگری

پس از یک دهه پایان مجلس به قانون بیمه راهنمایان گردشگری رأی مثبت داد، قانونی که فقط 2 هزار راهنما را از بین 14 هزار نفری که از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کارت راهنمای گردشگری گرفته اند، بیمه می نماید.

جزئیاتی از بیمه راهنمایان گردشگری

ایسنا: بیمه راهنمایان گردشگری بیش از یک دهه است که پیگیری می گردد. در قانون کار راهنمای گردشگری به عنوان شغل رسمی شناخته نمی گردد. اصلاح این قانون نیز در توان و اراده وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نبوده است، برای همین طرح بیمه راهنمایان گردشگری بدون پر شدن حفره های قانون کار، این بار از کانال مجلس شورای اسلامی پیگیری شد.

از آنجا که لوایح پیشنهادی نباید بار اقتصادی را به دولت تحمیل می کردند، قرار شد منابع اقتصادی بیمه راهنمایان گردشگری از سهم وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در عوارض خروجی که برای سال 1399 به مبلغ 80 هزار تومان معین شده بود، تامین گردد.

ولی تیموری ـ معاون گردشگری ـ در زمانی که موضوع افزایش نرخ عوارض خروجی در بودجه سال 99 مطرح شد به این موضوع اشاره نموده و گفته بود: به ما اعلام شد برای موضوع بیمه راهنمایان پیشنهاد کنیم از کدام منبع استفاده گردد، پیشنهاد بخش خصوصی بر این بود که از محل عوارض خروج از کشور، درصدی برای بیمه راهنمایان اختصاص داده گردد.

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و مجلس که خبر تصویب قانون بیمه راهنمایان گردشگری را داده اند هنوز اعلام ننموده اند محل تامین منابع اقتصادی بیمه راهنمایان گردشگری کجاست، تنها به این نکته اشاره شده که براساس مصوبه کمیسیون تلفیق تا سقف 2000 نفر از راهنمایان گردشگری در سال آینده مشمول بیمه خواهند شد. که از آن برداشت می گردد بودجه بیمه راهنمایان گردشگری رقم محدودی است.

سیده فاطمه ذوالقدر ـ سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ـ درباره این مصوبه گفته است: با توجه به این که تعداد زیادی از راهنمایان تورهای گردشگری سال ها بود که فاقد بیمه بودند در جلساتی با کمیسیون فرهنگی خواهان انجام تمهیداتی برای استفاده از مزایای بیمه بودند به همین دلیل کمیسیون فرهنگی پیشنهاد بیمه راهنمایان گردشگری را به کمیسیون تلفیق بودجه سال 1399 ارائه کرد که روز یکشنبه (6 بهمن ماه) تصویب شد.

ولی تیموری ـ معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ در توضیحات تازه ای به ایسنا گفت: سالیان سال دنبال این بودیم که راهنمایان به عنوان قشر زحمت کش در صنعت گردشگری از حداقل مزایای کاری و شغلی خود استفاده نمایند. مسائل و ایرادهایی در سیستم های قانون گذاری وارد می کردند که نهایتا با پیگیری مشترک وزارتخانه و کانون انجمن های سراسری راهنمایان گردشگری ایران و همکاری های تنگاتنگ مجلس، این لایحه تصویب شد. به نتیجه رسیدن این مصوبه دست کم یک و نیم ماه زمان برده است.

او یادآور شد: بیمه راهنمایان گردشگری جزو لوایح پیشنهادی وزارتخانه بود که به لایحه بودجه اضافه شد. در حقیقت به خاطر بار اقتصادی که برای دولت داشت، لایحه پیوست ارائه شد.

وی گفت: در این مرحله سقفی را برای پوشش بیمه راهنمایان گردشگری قائل شدیم؛ عددی در حدود 2 هزار نفر که به تشخیص وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی معین و بیمه می شوند. بر اساس این قانون مصوب نیز بخش مربوط به سهم کارفرمایی این بیمه را دولت پرداخت می نماید.

معاون گردشگری درباره این که دو هزار راهنمای گردشگری چگونه معین می شوند؟ اظهار کرد: وزارتخانه دستورالعملی را با مشارکت تشکل های مربوطه آماده می نماید که در آن چگونگی معین این تعداد راهنمای گردشگری برای بیمه تعیین خواهد شد.

او در پاسخ به این پرسش که آیا راهنماهای منتخب برای بیمه حتما باید عضو تشکلی باشند یا در این شاخص به عملکرد راهنمای مستقل که خارج از تشکل ها فعالیت می نمایند، توجه خواهد شد؟ گفت: قطعا عضویت راهنماها در تشکل های مربوطه به این جریان یاری می نماید.

تیموری درباره این که وقتی وزارتخانه برای راهنمای گردشگری کارت صادر می نماید، یعنی هویت حرفه ای آن شخص را تایید نموده است، پس چرا عضویت در تشکل ها برای بیمه معیار است؟ گفت: این حرف درست است. ما نمی توانیم راهنماها را اجبار به عضویت در تشکل ها کنیم، اما با ارائه یکسری مزایا می توان یاری کرد راهنماهای مستقل و فعال به تشکل ها بپیوندند.

منبع: توریسم آنلاین

به "جزئیاتی از بیمه راهنمایان گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیاتی از بیمه راهنمایان گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021