24 جاذبه گردشگری برتر رم - قسمت دوم

در قسمت اول این سلسله مطالب به معرفی 8 جاذبه دیدنی رم پرداختیم. در این قسمت 8 جاذبه دیگر این شهر تاریخی را معرفی می کنیم تا علاقه مندان سفر به این منطقه، ایده خوبی از زیبایی های شگفت انگیز این شهر بدست بیاورند. این سلسله مطالب با قسمت سوم و مجموعا 25 جاذبه به پایان می رسند. بازدید از این جاذبه های رم در تور ایتالیا می تواند برای گردشگران لحظاتی به یاد ماندنی را رقم بزند.

24 جاذبه گردشگری برتر رم - قسمت دوم

 

9. کلیسای سانتا ماریا ماجوره

Basilica Papale di Santa Maria Maggiore

«کلیسای سانتا ماریا ماجوره» (Basilica di Santa Maria Maggiore) یکی از چهار بازیلیکای پاپی و بزرگترین کلیسای مریمی در رم ایتالیاست. این کلیسای قرن پنجمی روی «تپه اسکوییلاین» (Esquiline Hill) واقع است و همچنان حاوی معرق کاری های اصیل زیادی است. این کلیسا یک سقف طلایی خاص نیز دارد. گفته می شود که در زیر محراب آن حتی تکه های چوبی از گهواره عیسی وجود دارد.

 

10. دیدنی های محله تراستور

Trastevere

در آن طرف کرانه رودخانه «تیبر»، محله طبقه کارگر قدیمی رم واقع است. «تراستور» (Trastever) یک محله نوعی ایتالیاست که در آن می توانید در هزارتویی از خیابان های باریک گم شوید، خانه های قرون وسطایی قدیمی را ببینید و شب پر طراوتی را در رستوران ها و بارهای فراوان این ناحیه سپری کنید.

 

11. پله های اسپانیایی

Spanish Steps

زیر کلیسای فرانسوی «ترینیتا دی مونتی» (Trinita dei Monti)، «پله های اسپانیایی» (Spanish Steps) قرار دارند که مجموعا 135 پله هستند. با پایین رفتن از پله های اسپانیایی به «میدان اسپانیایی» (Spanish Square) می رسید که در آن فواره خاصی از «پیترو برنینی»، پدر هنرمند باروک معروف «جان لورنزو برنینی»، را خواهید یافت. پله های اسپانیایی که قرن هجدهمی هستند، به مکان مورد علاقه و بازدید گردشگران تبدیل شده. در بالای پله ها، نمای بسیار زیبایی از رم را می بینید.

 

12. یادمان ویکتور امانوئل دوم

Victor Emmanuel II Monument

یادمان اولین پادشاه ایتالیایی، «ویکتور امانوئل دوم» ((Victor Emanuel II، که یکی از چشمگیرترین بناهای رم است، کنار میدان «Piazza Venezia» قرار دارد. به این ساختمان که اتحاد ایتالیا را گرامی می دارد، «محراب سرزمین پدری» (Altare Della Patria) نیز می گویند. رمی ها از لقب هایی چون «ماشین تحریر» و «کیک عروسی» نیز برای آن استفاده می کنند. این ساختمان عظیم سفید حاوی یک موزه و مقبره سربازی گمنام نیز است که دو سرباز از آن نگهبانی می کنند.

 

13. کلیسای سنت جان لاتران

Archbasilica of Saint John Lateran

نکته قابل توجه «کلیسای سنت جان لاتران» (Archbasilica of Saint John Lateran) این است که از لحاظ فنی و به دلیل حضور پاپ در آن، مهم ترین کلیسای رم می باشد. این کلیسا که به آن «کلیسای سن جووانی در لاتران» (San Giovanni in Laterano) نیز می گویند، یکی از چهار بازیلیکای پاپی و کلیسای جامع «اسقف نشین» (diocese) است. کلیسای سنت جان لاتران که بیشتر از سبک باروک در ساخت آن الهام گرفته شده، تغییرات زیادی را از زمان ساخت به خود دیده که یکی از آن ها اضافه شدن نمای خاص آن با مجسمه های «الساندرو گالیله» می باشد.

 

14. جاده آپیا و گوردخمه ها

Apian Way

«جاده آپیا» (Via Appia) یکی از قدیمی ترین جاده های ورودی رم از زمان امپراتوری روم است. هدف اولیه از ساخت این جاده که درختان سرو زیادی در راستای آن قرار دارند تجارت و جابجایی سریعتر نیروهای نظامی بود. جاده آپیا کمی بیرون از دیوارهای شهر واقع بود؛ امری که به معنی این بود که یادمان های مردگان زیادی، مثل «گوردخمه های سن کالیستو» (Catacombs of San Callisto)، در کنار آن وجود داشتند.

 

15. میدان Piazza del Popolo

Piazza del Popolo

«Piazza del Popolo» یک میدان نئوکلاسیک بزرگ قرن نوزدهمی است که هدف اولیه از ساخت آن، پذیرایی از بازدیدکنندگانی بود که از شمال وارد شهر می شدند. از نماهای قابل توجه میدان می توان به دو کلیسای یکسانی که رو به روی همدیگر ساخته شده اند، دروازه شهر به نام «Porta del Popolo»، یک ابلیسک عظیم مصری و پله هایی اشاره کرد که به شما اجازه می دهند تا از «تپه پینسین» (Pincian Hill) بالا بروید و چشم انداز شگفت انگیزی را تجربه کنید.

 

16. گالری و ویلای بورگز

Villa Borghese

«ویلای بورگز» (Villa Borghese) به بزرگ و زیباترین پارک در رم اشاره دارد. زمانی این مکان به کاردینال بسیار ثروتمندی به نام «سیپیون بورگز» (Scipione Borghese) تعلق داشت و در اطراف ویلایی به همین اسم ساخته شده بود. این مکان از سال 1903 در مالکیت شهرداری رم بوده و حکم یک پارک عمومی را دارد. «گالری بورگز» ()، موزه ای که کلکسیون هنری خصوصی بزرگ بورگز را نمایش می دهد، را در این پارک می توان یافت. این گالری حاوی مجسمه ها و نقاشی هایی از هنرمندانی چون «کاراواجو»، «روبنس»، «برنینی» و «لئوناردو داوینچی» می باشد.

Galleria Borghese

 

قسمت دوم جاذبه های گردشگری برتر رم به پایان رسید. سایر جاذبه های برتر این شهر زیبا را در قسمت های اول و سوم مطالعه فرمایید.

به "24 جاذبه گردشگری برتر رم - قسمت دوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "24 جاذبه گردشگری برتر رم - قسمت دوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021