18 جاذبه گردشگری برتر کیوتو - قسمت دوم

تقریبا 1100 سال است که کیوتو بعنوان محل سکونت امپراتور و قطب فرهنگی اصلی ژاپن شناخته می شود. کیوتو امروزه فعالیت های متعدد و جاذبه های فوق العاده ای را در خود جا داده که آن ها شامل دیدن مجسمه ها، نقاشی ها و سایر آثار هنری زیبا در موزه ها و گالری های بسیارش می شود. بازدید از این شهر تماشایی برای گردشگران تور ژاپن می تواند جذاب باشد.

18 جاذبه گردشگری برتر کیوتو - قسمت دوم

 

6. کاخ امپراتوری کیوتو

Kyoto Imperial Palace

نسخه اولیه «کاخ امپراتوری کیوتو» (Kyoto Imperial Palace) که در سال 794 ساخته شده بود و بعد از نابودی بر اثر آتش سوزی چندین بار جایگزین شد، یکی از پربازدیدترین مکان های تاریخی این شهر باقی مانده است. ساختمان فعلی با وجود اینکه در سال 1855 ساخته شده بود، همچنان باعث شگفتی بازدیدکنندگان می شود. این کاخ که در یک فضای حصارکشی شده در نزدیکی قلب شهر قرار دارد و زمانی دیوارکشی شده بود، دروازه های تزئین شده زیبا و اتاق ها و ساختمان های مهمی دارد که شامل «تالار مراسم های حکومتی» (Hall for State Ceremonies)، «محل سکونت امپراتور» (Emperor’s Residence)، «دربار» (Courtroom) و «کتابخانه امپراتوری» (Imperial Library) می شوند. با اینکه محوطه دوست داشتنی این نماد کیوتو رو به عموم باز است، از این کاخ تنها در قالب یک تور با راهنما می توان بازدید کرد که تنها مجری آن «آژانس خاندان امپراتوری» (Imperial Household Agency) می باشد. حتما از قبل بازدید خود را برنامه ریزی و از وبسایت این آژانس برای رزرواسیون و دریافت فرم های درخواست، بازدید کنید.

Kyoto Imperial Palace

 

7. معبد نیشی هونگانجی

Nishi Honganji

معبد اصلی فرقه «شین بودیسم»، «نیشی هونگانجی» (Nishi Honganji) است که نمونه فوق العاده ای از معماری بودایی می باشد. «تالار اصلی» (Main Hall یا Hondo) یکی از جذابیت های خاص این معبد است. معبد نیشی هونگانجی که در سال 1760 ساخته شده بود، تعدادی اتاق دارد که با نقاشی هایی با پس زمینه طلایی تزئین شده اند و دارای مجسمه های متعدد زیادی می باشند که بعضی از آن ها به قرن ششم برمی گردند. «تالار موسس» (Founder’s Hall) این مکان هم قابل توجه است. در این تالار مجسمه مورد احترام «شینران» را خواهید دید که در سال 1244 ساخته شده و بعدها با روکشی از لاک مخلوط با خاکستر او پوشش داده شد.

Nishi Honganji Square

«خزانه داری» (Treasury یا Daishoin) یکی دیگر از ساختمان چشمگیر این معبد است که اتاق های گوناگون آن اسم خود را از نقاشی های دیواری و سقفی زیبایی گرفته اند که با آن ها تزئین شده اند. این اتاق ها شامل «اتاق گنجشک» (Sparrow Room)، «اتاق غازهای وحشی» (Room of the Wild Geese)، و «اتاق گل داوودی» (Chrysanthemum Room) می شوند که مورد آخر نقاشی های قرن هفدهمی زیبایی از گل ها در رنگ های طلایی و سفید را در خود دارد که هنرمند آن ها «Kaiho Yusetsu» است. البته معبد «هیگاشی-هونگانجی» (Higashi-Honganji) از همین فرقه هم قابل توجه است. این معبد که در سال 1602 تاسیس شده بود، آثار هنری زیبایی را در خود جا داده است. تنها بخش هایی از این معبدها به روی عموم باز هستند، پس از قبل از طریق وبسایت ها بازدید خود را برنامه ریزی کنید تا بتوانید به نواحی دسترسی داشته باشید که معمولا در دسترس نیستند.

 

8. موزه های ملی و هنر شهری کیوتو

Kyoto National Museum

کیوتو علاوه بر معابد قدیمی زیبایش با آثار هنری مهم شان، تعدادی کلکسیون تحسین برانگیز از موزه ها و گالری های کلاس جهانی هم دارد. شاید شناخته شده ترین آن ها «موزه ملی کیوتو» (Kyoto National Museum) باشد؛ گالری هنری که در سال 1897 تاسیس شده بود و به عقیده خیلی ها مهم ترین چنین موزه ای در ژاپن است. این موزه که بیشتر روی هنر آسیایی، مخصوصا هنر ژاپنی، پیشامدرن متمرکز است، کاملا بازسازی شده و شامل بال جدیدی به طراحی «Yoshio Taniguchi» می شود. در بازدید از این موزه می توانید نمونه های متعددی از هنر تاریخی و هنر کاربردی را به همراه نمایشگاه های منظمی ببینید، پس برای کلی پیاده روی آماده شوید. «موزه هنر شهری کیوتو» (Kyoto Municipal Museum of Art) هم ارزش بازدید را دارد. این گالری فوق العاده که در سال 1928 افتتاح شده بود، شامل آثار هنری مهمی از «Yoshio Taniguchi»، یکی از پیشروترین هنرمندان قرن بیستمی ژاپن، می شود.

Kyoto Municipal Museum of Art

 

9. گیشاها و معابد منطقه گیون

Gion District

«گیون» (Gion) که بعنوان یک منطقه سرگرمی و گِیشا معروف است، یکی از نواحی کیوتو می باشد که برای بازدید پیاده مناسب است. گیون که در کرانه شرقی «رودخانه کاموگاوا» (Kamogawa River) واقع است، ترکیب متنوعی از معماری مدرن و زیبایی تاریخی است که تجربه منحصر به فردی از بسیاری از سنت های ژاپنی را فراهم می کند؛ از گیشاها با لباس های پرجزئیات شان تا رستوران ها و چایخانه های قرن هفدهمی که به خوبی حفظ شده اند و درک خوبی از ژاپن قدیم را ارائه می دهند.

Chion-in Temple

گیون که در ناحیه ای واقع است که خیابان های «Hanamikoji» و «Shijo-dori» و پیاده روی آب کنار خیابان «Shirakawa Minami-dori» را دربرمی گیرد، برای معابد زیبای متعدد خود نیز معروف است. معروف ترین این معابد «پاویون نقره ای» (Silver Pavilion) و «معبد چیئون» (Chion-in Temple) قرن پانزدهمی هستند. چیئون یکی از معروف ترین معبدهای ژاپن است که بخاطر برج 2 طبقه و 24 متری خود قابل توجه است که بزرگترین ناقوس این کشور را در خود جا داده است. این ناقوس که 71 تن وزن دارد، در سال 1633 ساخته شده بود و تنها در حین جشنواره ها در اواسط ماه آپریل به زنگ درمی آید. گیون مکان شگفت انگیز و امنی است که پیاده روی شبانه در آن نیز لذت بخش است.

 

قسمت دوم جاذبه های گردشگری برتر کیوتو به پایان رسید. سایر جاذبه های برتر این شهر زیبا را در قسمت قبلی مطالعه فرمایید.

به "18 جاذبه گردشگری برتر کیوتو - قسمت دوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "18 جاذبه گردشگری برتر کیوتو - قسمت دوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021