18 جاذبه گردشگری برتر کیوتو - قسمت چهارم

کیوتو که ترکیب منحصر به فردی از سنت و مدرنیته را به مهمانان خود ارائه می دهد، از شهرهای مورد توجه مسافران کشور ژاپن است. در این سلسله مقالات که با این مطلب به پایان می رسد، ۱۸ جاذبه گردشگری برتر این شهر را به شما معرفی کرده ایم تا با پیش زمینه ای مناسب اقدام به سفر به این شهر تماشایی کنید؛ شهری که جایگاه ویژه ای در تور ژاپن دارد.

18 جاذبه گردشگری برتر کیوتو - قسمت چهارم

 

۱۵. برج کیوتو

Kyoto Tower

بخش زیادی از کیوتو تاریخچه کهنی دارد، اما این موضوع به معنای این نیست که کیوتو شهر مدرنی نیست. تنها یک نگاه به «برج کیوتو» (Kyoto Tower) کافی است تا به قرن بیست و یکم برگردید. این برج ۱۳۱ متری، بلندترین ساختار این شهر است. در ارتفاع ۱۰۰ متری آن، سکوی مشاهده ای قرار دارد که یکی از بهترین نماها از کل شهر را در اختیارتان قرار می دهد. در روزهای صاف حتی می توانید شهر اوزاکا را هم ببینید. بقیه این ساختمان شامل دفاتر، رستوران ها، مغازه ها و یک هتل می شود. شما می توانید برج کیوتو را از خیابان آن سوی «ایستگاه کیوتو» (Kyoto Station) پیدا کنید.

Kyoto Tower

 

۱۶. موزه سامورایی و نینجای کیوتو

Kyoto Samurai and Ninja Museum

تاریخ ژاپن قرن ها قدمت دارد و همه چیز، از معماری و مذهب گرفته تا غذا و فرهنگ، را دربرمی گیرد. بخشی از این فرهنگ شامل سامورایی ها و نینجاها می شود. در «موزه سامورایی و نینجای کیوتو» (Kyoto Samurai and Ninja Museum) می توان این جهان را عمیق تر بررسی کرد. این موزه که خانه نمایشگاه های متفاوتی است، از زره ها و اسلحه گرفته تا تاریخ قرون وسطی ژاپن، را پوشش می دهد. خیلی از این زره ها به دوره اِدو ژاپن برمی گردند که بیش از ۳ قرن پیش به پایان رسید. «تجربه سامورایی» (Samurai Experience) بخش جذاب دیگری از این موزه است که در آن بازدیدکنندگان می توانند درباره حرکت های شمشیر سنتی اطلاعات کسب کنند که سامورایی ها از آن ها استفاده می کردند؛ آموزشی که توسط یک استاد سامورایی داده می شود.

Kyoto Samurai and Ninja Museum

 

۱۷. وعده غذایی سنتی کایسکی

kaiseki

یکی از کارهایی که به خوبی هرچه تمام در کیوتو انجام خواهید داد، غذا خوردن است. پس چرا با وعده غذایی سنتی «کایسکی» (kaiseki) کمی درباره فرهنگ غذایی ژاپن اطلاعات کسب نکنید؟ کایسکی یک غذای چندوعده ای است که بادقت کامل آماده می شود و به همان اندازه ای خوشمزه است که یک اثر هنری می باشد. هدف از درست کردن کایسکی نشان دادن حداکثر میزان مهمان نوازی است تا مهمانان احساس خاص بودن پیدا کنند. کیوتو رستوران های زیادی دارد که به هنر کایسکی اختصاص دارند.

Gion Owatari

این وعده ها همیشه متفاوت هستند، اما ارکان آن ها معمولا یکسان است: یک پیش غذا، یک غذای آرامپزشده، یک «ساشیمی» (sashimi)، یک چیز فصلی، یک وعده غذایی کبابی و یک غذا با برنج. بیشتر وعده های کایسکی در حالی روی زمین سرو می شوند که مهمانان روی حصیرهای «تاتامی» (tatami) نشسته اند. منطقه «گیون» (Gion) کیوتو جاهای زیادی برای امتحان کردن این وعده غذایی دارد. این وعده ها معمولا گران قیمت هستند. بهتر است که از قبل میز خود در رستوران را رزرو کنید چون چنین رستوران هایی به ندرت بدون رزرو کسی را راه می دهند. یکی از بهترین چنین مکان هایی، رستوران کایسکی دو ستاره «Gion Owatari» است که بین خوره های غذای ژاپنی بشدت محبوب می باشد.

 

۱۸. مراسم چای

Tea Ceremony

وقتی از منطقه گیون بازدید می کنید، شاید برایتان جالب باشد که در یک «مراسم چای» (Tea Ceremony) سنتی شرکت کنید. مراسم چای ژاپنی یک سنت چند صد ساله است. این مراسم شامل آماده سازی و نوشیدن چای سبز به شکلی ویژه می شود. مثل وعده غذایی کایسکی، هدف از مراسم های چای پذیرایی از مهمامان و این موضوع است که آن ها احساس ویژه بودن بکنند. مراسم های چای اغلب در حالتی برگزار می شود که شرکت کنندگان روی زمین نشسته اند. چای در قرن هشتم از چین به ژاپن وارد شد. در حدود قرن نوزدهم بود که مهمانی های نوشیدن چای به شکلی از معاشرت و روشی برای به رخ کشیدن اطلاعات مربوط به چای تبدیل شد.

Tea Ceremony

رسمی ترین مراسم چای چندین ساعت طول می کشد و معمولا با یک وعده غذایی کایسکی شروع می شود. اما مراسم های چای مدرن بسیار کوتاه تر هستند. یک میزبان چای را جلوی مهمانان آماده می کند. قبل از این که جرئه ای از چای نوشیده شود، مهمانان باید خوراکی شیرینی را بخورند. بعد از آن چای در کاسه چای مخصوصی ریخته و توسط مهمانان نوشیده می شود. البته از قرارگیری مناسب ظرف باید اطمینان حاصل شود. مراسم چای تجربه زیبا و تاریخی است و کیوتو یکی از بهترین مکان ها در ژاپن برای کسب اطلاعات درباره این بخش مهم از فرهنگ ژاپن است.

 

قسمت چهارم جاذبه های گردشگری برتر کیوتو به پایان رسید. سایر جاذبه های برتر این شهر زیبا را در قسمت قبلی مطالعه فرمایید.

به "18 جاذبه گردشگری برتر کیوتو - قسمت چهارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "18 جاذبه گردشگری برتر کیوتو - قسمت چهارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021