18 جاذبه گردشگری برتر کیوتو - قسمت سوم

تا کنون نیمی از ۱۸ جاذبه گردشگری برتر کیوتو را با هم مطالعه کردیم و با این شهر دیدنی بیشتری آشنا شدیم. در این قسمت هم این روال را ادامه داده و با معرفی ۵ جاذبه دیگر کیوتو به پایان این سلسله مقالات نزدیک می شویم. امیدواریم که گردشگران تور ژاپن و مشتاقان سفر به این شهر خارق العاده، به درک بهتری از زیبایی های آن برسند.

18 جاذبه گردشگری برتر کیوتو - قسمت سوم

 

۱۰. ویلای امپراتوری کاتسورا

Katsura Imperial Villa

«ویلای امپراتوری کاتسورا» (Katsura Imperial Villa) که در سال ۱۶۲۴ برای «شاهزاده هاچیجو توشی‌هیتو»، برادر «امپراتور گو-یوزی»، ساخته شده بود، دارای معماری تاریخی باشکوه و یکی از معروف ترین باغ های تاریخی ژاپن است. این باغ زیبا که توسط «Kobori Enshu» با کمک شاهزاده طراحی شده بود، به گونه ای ساخته شده که بازدیدکنندگان همیشه چیزها را از جلو می بینند؛ باغ های کوچکتر دور یک استخر بزرگ در پس زمینه قله های کوه های «آراشی‌یاما» و «Kameyama» جمع شده اند.

Katsura Imperial Villa

«دروازه های Miyuki-mon» و مسیرهای باغ بسیاری که بعضی از آن ها از ریگ های رودخانه و بعضی دیگر از قلوه سنگ های مستطیل ساخته و توسط خزه ها و بوته ها احاطه شده اند، از بخش های برجسته این مکان هستند. این مسیرها به دروازه های بیشتری در باغ داخلی منتهی می شوند که تعدادی ساختمان معروف به «Goten» در مرکز آن قرار دارند. از قسمت های جذاب دیگر این ویلا می توان به ایوان سقف دار «Furu-shoin» که بطور ویژه ای برای مشاهده ماه طراحی شده است و اتاق های «Naka-shoin» با نقاشی های زیبای متعدد هنرمندان پیشروی ژاپن اشاره کرد. اگر زمان کافی داشتید، حتما در یکی از چایخانه های موجود در این ویلا یک وعده غذایی و یا نوشیدنی یا تنقلات سبکی را میل کنید.

 

۱۱. معبد دایتوکو-جی

Daitoku-ji Temple

«معبد دایتوکو-جی» (Daitoku-ji Temple) ملقب به «معبد ذن فضیلت بزرگ» (Zen Temple of Great Virtue)، یکی از معابد اصلی فرقه رینزای است و در سال ۱۳۲۴ تاسیس شده بود. ساختار فعلی این مبعد به قرون شانزدهم و هفدهم برمی گردد. از ۲۲ ساختمانی که در این محوطه واقع هستند، درهای ۷ ساختمان به روی مردم باز است. این ها شامل «Kara-mon»، یک دروازه به سبک چینی با حکاکی های شکومند، و دروازه اصلی دوطبقه «Sammon» که در سال ۱۵۸۹ ساخته شده بود و بخاطر نقاشی های سقفی و مجسمه های زیبای بسیارش معروف است، می شوند.

Daitoku-ji Temple

«تالار اصلی» (Main Hal) یا «Butsuden» در سال ۱۶۶۴ ساخته شده بود و حاوی مجسمه «Shakyamuni» با مریدانش «Anna» و «Kayo» و پیکری از «Daito-kokushi»، اولین راهب بزرگ این معبد، است. ورای تالار اصلی، «تالار سخنرانی» (Lecture Hall) یا «Hatto» قرار دارد که بر اساس مدل های چینی ساخته شده بود و «اقامتگاه راهب بزرگ» (Abbot’s Lodging) یا «Hojo» با نقاشی ها، لوح های چوبی و باغ مجاور در آن واقع است. دیگر مکان های برجسته این معبد، اقامتگاه قدیمی راهب بزرگ یا «Shinju-an» با مجسمه ها و مقبره های قرن چهاردهمی خود و یک باغ دوست داشتنی ذن هستند.

 

۱۲. معبد بیودو-این

Byōdō-in Temple

«معبد بیودو-این» (Byōdō-in Temple) که در سال ۹۸۸ پس از میلاد ساخته شده بود، ساختمان ها، زیارتگاه ها و آثار هنری بسیاری را در خود جا داده و ارزش بازدید را دارد. «تالار ققنوس» (Phoenix Hall) با ققنوس های برنزی روی دو اتاق زیرشیروانی و دکور داخلی غنی اش از بخش های جذاب این معبد است. این تالار جذاب شامل نقاشی های قرن یازدهمی از جمله یک نقاشی پرابهت زراندود از بودا «Amida» و یک محراب و سقف تزئین شده با برنز و مادر مروارید می شود.

Byōdō-in Temple

در مجاورت آن، تالار «Kannon-do» قرار دارد که مستقیما در بالای رودخانه است و به «تالار ماهیگری» (Fishing Hall) یا «Tsuridono» معروف می باشد. از باغ های معبد با برکه های زیبای شان به همراه «موزه بیودو-این» (Byōdō-in Museum) هم بازدید کنید که گنجینه هایی مربوط به این معبد، از جمله مجسمه های چوبی بودا، ققنوس های حکاکی شده و ناقوس اصلی و اولیه معبد را در خود جا داده است. معبد « تنریو-جی» (Tenryu-ji) هم ارزش بازدید را دارد.

 

۱۳. پارک میمون های آراشی‌یاما

Arashiyama Monkey Park

«پارک میمون های آراشی‌یاما» (Arashiyama Monkey Park) که روی کوهی در منطقه گردشگرخیز آراشی‌یاما واقع است، یکی از جالب ترین جاذبه های کیوتو می باشد. بیش از ۱۰۰ میمون برفی این پارک را خانه خود می دانند و با وجود حضور گردشگران، در آن آزادنه می چرخند. نزدیک شدن به این جانوران وحشی تجربه شگفت انگیزی است، اما می تواند کمی اضطراب آور نیز باشد چون این میمون ها ترسی از نزدیک شدن به انسان ها ندارند، مخصوصا اگر برایشان غذا آورده باشید.

Arashiyama Monkey Park

این پارک ناحیه محصوری را در خود جا داده که در آن می توانید برای غذا دادن به میمون ها، موز بخرید. نگران نباشید چون آن ها پشت حصار می مانند، اما از آنجایی که دست های خود را برای گرفتن غذا دراز و پرت می کنند، با مراقبت این کار را انجام دهید. حتی اگر علاقه ای به میمون ها ندارید هم این مکان را از دست ندهید چون بالای کوه یکی از بهترین نماها از شهر زیر آن را در اختیارتان قرار می دهد. بالا رفتن از تپه حدود ۳۰ دقیقه طول می کشد و در بیشتر سطح ها مشکلی را برایتان ایجاد نمی کند.

 

۱۴. جنگل بامبوی آراشی‌یاما

Arashiyama Bamboo Grove

هیچ سفری به منطقه آراشی‌یاما بدون قدم زدن در جنگل بامبو خیره کننده آن کامل نمی شود. هیچ تجربه دیگری در دنیا مثل این نیست. در ساقه های سبز درخشنده بلند گیاهان دارویی در زمان قدم زدن در این مسیر هموار غرق شوید؛ مسیری که از جنگل های بامبوی آفتاب گیر می گذرد. ضخامت بامبوها در بعضی قسمت ها انقدر زیاد است که دیدن ورای آن ها غیرممکن است.

Arashiyama Bamboo Grove

قدم زدن در «جنگل بامبوی آراشی‌یاما» (Arashiyama Bamboo Grove) مثل رفتن به دنیای دیگری می ماند. اما از آنجایی که افسانه زیبایی هایش به سرزمین های دوردست سفر کرده، بهتر است که صبح زود از آن بازدید کنید تا تا جایی که ممکن است جنگل را به صورت انحصاری در اختیار خودتان داشته باشید.

 

قسمت سوم جاذبه های گردشگری برتر کیوتو به پایان رسید. سایر جاذبه های برتر این شهر زیبا را در قسمت های قبلی و بعدی مطالعه فرمایید.

به "18 جاذبه گردشگری برتر کیوتو - قسمت سوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "18 جاذبه گردشگری برتر کیوتو - قسمت سوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021