18 جاذبه گردشگری برتر کیوتو - قسمت اول

«کیوتو» (Kyoto)، پایتخت کهن ژاپن، همواره در فهرست محبوب ترین جاذبه های گردشگری ژاپن قرار می گیرد. کیوتو شهر زیبایی برای بازدید در همه فصول سال است و چیزهای فراوانی را برای دیدن و انجام دادن ارائه می دهد. این شهر مثل خیلی از شهرهای بزرگتر ژاپن مثل توکیو و اوزاکا، بعنوان یکی از مراکز اقتصادی این کشور رشد سریعی را به خود دیده. کیوتو جاذبه های دیدنی زیادی دارد که گردشگران زیادی را به آن جذب می کند. با خواندن یک راهنما سفر به کیتو ممکن است که کمی گیج شوید چون این شهر مکان های زیادی برای دیدن و فعالیت های زیادی برای انجام دادن دارد. در این سلسله مقالات با معرفی 18 جاذبه گردشگری برتر این شهر سعی داریم تا گردشگران تور ژاپن با بهترین مکان های این شهر تماشایی آشنا شوند.

Kyoto

 

1. قلعه نیجو

Nijo Castle

«قلعه نیجو» (Nijo Castle) با دیوارها، برج ها و یک خندق مقاوم، به صورت کامل در سال 1603 ساخته شده بود و بعدها نقش مقر حکومت را ایفا می کرد. این مجموعه چندین ساختمان حاوی آثار هنری قابل توجه دارد و بعنوان مکانی معروف است که امپراتور در آن دستور لغو شوگون سالاری را صادر کرد؛ شوگون سالاری که زمانی بسیار قدرتمند بود. «دروازه شرقی» (East Gate یا Higashi Otemon) قلعه که ورودی اصلی آن نیز است به همراه «قلعه درونی» (Inner Gate یا Karamon) که حکاکی ها و اشیای فلزی تزئینی زیبا و چشمگیری دارد، از جذابیت های این قلعه هستند. ساختمان پیچیده «Mikuruma-yose» از دیدنی های دیگر این قلعه است. کاوش باغ های زیبای قلعه هم لذت بخش می باشد.

Ninomaru Palace

مهم ترین ساختمان این مکان، «کاخ Ninomaru» است. این کاخ که متشکل از 5 ساختمان مجزایی است که از طریق راهروهایی به هم متصل هستند، فضاهای درونی زیبا و ظریفی را در خود جا داده که با نقاشی های زیادی از «Kano Tanyu» و شاگرانش تزئین شده اند. شکوه اتاق خصوصی اصلی این قلعه، «تالار سفیر امپراتوری» (Hall of the Imerial Emissary)، تنها در اتاق های همجوار «Ni-no-ma» و «Tozamurai-no-ma» با نقاشی های ببرشان به شکوه برابری می رسد. ساختمان مجاور با «تالار حضار» (Audience Hall) بزرگ خود که در احاطه یک گالری و درهای ریلی با نقاشی های بزرگی از سیاه کاج ها در یک پس زمینه طلایی قرار دارد هم می تواند قابل توجه باشد. ساختمان چهارم، «Kuro-Shoin»، نقاشی هایی از حیوانات توسط «Kano Naonobu» را در خود جا داده، در حالیکه نقاشی هایی از چشم اندازهای کوه در اتاق های خصوصی شوگون قرار دارند. اگر در قالب یک تور به قلعه نیجو می روید، حتما درخواست رفتن به «طبقه های بلبل» (nightingale floors) معروف قلعه را بدهید. این تخته های کف جیرجیرکننده بطور ویژه ای برای تکرار جیرجیرهای بلبل ها طراحی شده بودند.

 

2. معبد فوشیمی ایناری تایشا

Fushimi-Inari Taisha

بازدید از «فوشیمی ایناری تایشا» (Fushimi-Inari Taisha) که یکی از معروف ترین معابد ژاپن می باشد، برای گردشگران کیوتو ضروری است. این معبد که در سال 711 تاسیس و به الهه رشد برنج، «Ukanomitama-no-mikoto»، اختصاص داده شده بود، همچنان محل بازدید مکرر بازرگانان و تاجرانی است که برای رونق کار خود دعا می کنند. ساختمان اصلی این معبد به سال 1499 برمی گردد؛ ساختمانی که یک خیابان 4 کیلومتری خیره کننده از قوس های نارنجی روشن را شامل می شود که هرکدام را کسب و کاری اهدا کرده. گذر از هزار قوس این مسیر حدود 2 ساعت طول می کشد. مجسمه های متعدد روباهان که پیام رسانان خدایان لحاظ می شدند هم قابل توجه هستند.

Fushimi-Inari Taisha

شب هنگام زمان خوبی برای کاوش این معبد است. نه تنها در این زمان به نگاه گذرای منحصر به فردی از این میراث منور شگفت انگیز می رسید، با ازدحام جمعیت هم روبرو نخواهید شد. با خرید کلوچه های طالع بینی سنتی ژاپنی از مغازه ها و دکه های واقع در ورودی معبد، خودتان را تقویت کنید. برای مواجه نشدن با ازدحام جمعیت، اول صبح از این مکان بازدید کنید که شروع بازدید از ساعت 7 یا 8 صبح می تواند این فرصت را در اختیارتان قرار دهد تا به بازدیدکنندگان دیگر نخورید.

 

3. کینکاکوجی: پاویون طلایی

18 جاذبه گردشگری برتر کیوتو - قسمت اول

«پاویون طلایی» (Golden Pavilion یا Kinkaku-ji) که در قرن چهاردهم بعنوان یک ویلای بازنشستگی برای شوگون «آشیکاگا یوشی میتسو» ساخته شده بود و در حال حاضر یک معبد «بودایی ذن» (Zen Buddhist) است، از جاذبه های تماشایی کیوتو محسوب می شود. این معبد اسم خود را از برگ طلایی گرفته که دو طبقه بالایی آن از مجموع سه طبقه اش را تزئین کرده اند؛ یک عنصر طراحی که باور می شود انرژی های منفی مربوط به مرگ را تسکین می دهد. این ساختار در شکل اولیه اش بارها بازسازی شده که آخرین بازسازی آن به اواخر دهه 1950 برمی گردد. این مکان که بر فراز یک برکه بزرگ ساخته شده، برای محوطه زیبا، پاگودای سنگی قدیمی و «چایخانه سکاتی» (Sekkatei Teahouse) خود نیز معروف است که در مورد آخر، نوشیدنی ها به صورت سنتی سرو می شوند. برای چشم انداز متفاوتی از این جاذبه گردشگری شگفت انگیز و همچنین نخوردن به ازدحام بازدیدکنندگان تابستانی، بازدید خود را در زمستان یا پاییز انجام دهید که بازدید پاییزی از این پاویون به لطف رنگ های پاییزی، خیره کننده خواهند بود.

Golden Pavilion

 

4. معبد کیومیزو-درا

Kiyomizu-dera

در بخش شرقی کیوتو، معبد «کیومیزو-درا» (Kiyomizu-dera) که یکی از میراث های جهانی مهم یونسکو است، در محل زیبایی در «کوه اوتووا» (Otowa Mountain) مشرف بر شهر قرار دارد. بازدیدکنندگان می توانند از پیاده روی دلنشینی به سمت این معبد در امتداد خیابان «Tea-pot Lane» با مغازه ها و فروشگاه های صنایع دستی خود لذت ببرند. این معبد زیبا در سال 790 برقرار شده بود و به «Kannon» یازده سر، الهه رحمت بودایی، اختصاص داده شده بود که مجسمه آن را در این مکان می توان دید. ساختمان های موجود بعد از سال 1633 در دوره سوم «شوگون توکوگاوا»، «ایه‌میتسو» (Iemitsu)، برپا شده بودند و بیشترشان روی یک «برون زد» (outcrop) سنگلاخ در بالای «آبشار اوتووا» واقع هستند. از جذابیت های این معبد می توان به تراس بزرگ تالار اصلی اشاره کرد که روی ستون های 30 متری با 5 ردیف تیر متقاطع ساخته شده بود و بعنوان سنی برای رقص ها و مراسم های معبد از آن استفاده می شد. این تراس نماهای خیره کننده ای از شهر و تپه های پوشیده از درخت اطراف را ارائه می دهد، مخصوصا در پاییز که برگ ها تغییر رنگ می دهند. تورهای انگلیسی زبان شخصی را برای بازدید از این معبد می توان تهیه کرد.

Kiyomizu-dera

 

5. معبد سانجوسانگن-دو

Sanjūsangen-dō

«سانجوسانگن-دو» (Sanjūsangen-dō) یا «معبد 33 تاقچه» (Temple of the 33 Niches) اسم خود را از ساختار نسبتا غیرمتعارفش می گیرد؛ نمای آن به 33 تاقچه تقسیم می شود تا این باور را بازتاب دهد که Kannon می تواند به 33 شکل متفاوت تجسم یابد. با اینکه این معبد در سال 1164 ساخته شده بود، ساختمان کشیده فعلی اش در سال 1266 و بعد از آتش گرفتن ساختمان قبلی اش بنا شد. اهمیت پیشین آن در زمینه تمرینات تیراندازی را همچنان می توان در حفره های زیاد ستون های کهن و الوارهای ساخته شده از نوک پیکان آن دید. این معبد آثار هنری زیادی دارد که مهم ترین آن «Kannon هزار دست» (Kannon with a Thousand Hands)، یک مجسمه تقریبا 3.5 متری، می باشد. این مجسمه که به قرن سیزدهم برمی گردد، بخاطر 500 پیکر Kannon ایستاده در هر دو طرفش معروف است. مجسمه های 28 «یاری رسان آسمانی» هم قابل توجه هستند؛ این ارواح که مطیع Kannon لحاظ می شوند، در پشتش واقع هستند.

Sanjūsangen-dō

 

قسمت اول جاذبه های گردشگری برتر کیوتو به پایان رسید. سایر جاذبه های برتر این شهر زیبا را در قسمت بعدی مطالعه فرمایید.

به "18 جاذبه گردشگری برتر کیوتو - قسمت اول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "18 جاذبه گردشگری برتر کیوتو - قسمت اول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021