سفر نخست وزیر موقت اسپانیا به بارسلونا

نخست وزیر موقت اسپانیا میخواهد امروز دوشنبه به شهر بارسلونا سفر کند.

سفر نخست وزیر موقت اسپانیا به بارسلونا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، پدرو سانچز نخست وزیر موقت اسپانیا گفت: قصد دارم امروز دوشنبه به بارسلونا سفر کنم تا با ماموران پلیسی که در اعتراضات اخیر زخمی شده و آسیب دیده اند، دیدار کنم.

دفتر نخست وزیر اسپانیا نیز با انتشار بیانیه ای گفت: سانچز همچنین میخواهد با نیروهای امنیتی در شمال شرق اسپانیا دیدار کند.

این در شرایطی است که اعتراضات سراسری در ایالت کاتالونیا در مخالفت با حکم دادگاه عالی اسپانیا مبنی بر حبس طولانی مدت رهبران جدایی طلب این ایالت، برای هفتمین شب متوالی ادامه داشته است. صدها نفر از معترضان شب گذشته در خیابان های شهر بارسلونا تظاهرات کردند.

فرناندو گراند مارلاسکا وزیر کشور موقت اسپانیا گفت: 288 مامور پلیس در درگیری های اخیر زخمی شده اند و 267 دستگاه خودروی پلیس نیز آسیب دیده است. در درگیری های اخیر بیش از 194 نفر نیز بازداشت شده اند. صدها نفر از تظاهرات کنندگان نیز زخمی شده اند.

مقام های شهری اعلام نموده اند که اعتراضات و خشونت های اخیر تاکنون 2.5 میلیون یورو خسارت به شهر بارسلونا وارد نموده است.

نتایج نظرسنجی ماه جولای نشان می دهد که میزان حمایت از استقلال کاتالونیا به پایین ترین سطح خود در دو سال اخیر رسیده است. 48.3 درصد مردم کاتالونیا مخالف استقلال بوده و 44 درصد از آن حمایت نموده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سفر نخست وزیر موقت اسپانیا به بارسلونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر نخست وزیر موقت اسپانیا به بارسلونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021