15 جاذبه گردشگری برتر پکن - قسمت سوم

اگر تا اینجای کار همراه ما بوده باشید، با 10 جاذبه گردشگری برتر پکن آشنا شده اید. در قسمت سوم و آخر این سلسله مقالات، 5 جاذبه آخر این شهر خارق العاده را معرفی می کنیم تا خیال گردشگران پکن از بابت دانستن بهترین مکان های آن جمع باشد. بازدید از این جاذبه های فوق العاده را در تور چین از دست ندهید.

15 جاذبه گردشگری برتر پکن - قسمت سوم

 

معبد Yonghe

Yonghe Temple

«معبد Yonghe» که زمانی محل زندگی شاهزاده ای بود و به نام «معبد لاما» (Lama Temple) معروف است، از قرن هجدهم یک صومعه فعال بوده است و یکی از مورد احترام ترین معابد بودایی خارج از تبت است. در انتهای شمالی کوچه های hutong «منطقه دانگ چنگ» (Dongcheng District)، بازدیدکنندگان می توانند از ابری از عود، دسته های عبادت کنندگان و تالارهای بسیار پیچیده ای بگذرند تا به مقصد نهایی برسند: مجسمه 18 متری بودا که از تنها یک تنه درخت صندل برش یافته. این معبد با اینکه از مکان های مورد علاقه گردشگران است، در اوقات مساعد خود را پر از محلی ها می بیند. اگر می خواهید که هدیه ای را پیشکش کنید، از یکی از مغازه های لوازم مذهبی بازدید کنید.

 

دریاچه Houchai

Houhai Lake

دریاچه «Houchai» که جزئی از سه دریاچه تزئینی در شمال پکن به نام «Shichahai» است، برای لذت خانواده سلطنتی «یوآن» ساخته شد. امروزه این دریاچه از اول صبح تا نیمه شب شلوغ و پر از فعالیت های مختلف است. پیرایش خیابانی مو، پرتره های مدادی ارزان، نوازندگی های موسیقی در هوای آزاد و قایق سواری های الکتریکی در طول روز ارائه می شوند که در شب به بارهای کارائوکه پر سر و صدا، اسنک های خیابانی مطبوع و کلاه های نئونی تکامل می یابند. خیابان های اطراف «دریاچه Qianhai» که در کنار این دریاچه قرار دارد، مواقع غروب و آخر هفته ها بسیار شلوغ می شوند، پس اگر به ازدحام جمعیت علاقه ای ندارید، حواس تان به این موضوع باشد. «Gulou» (برج طبل) و «Zhonglou» (برج ناقوس) شکوهمند را در شرق این دریاچه و در چند قدمی آن کاوش کنید.

 

پارک Jingshan

Jingshan Park

«پارک Jingshan» که در مرکز جغرافیایی پکن واقع است، با درختان میوه، پاویون های زیبا و کاخ های تزئینی خود، برای سلسله های یوآن، مینگ و چینگ نقش یک باغ سلطنتی و زمین شکار را ایفا می کرد. این پارک در سال 1928 به روی عموم افتتاح شد و 23 هکتار  از باغ های چیدمانی شده و معماری سنتی چینی را در اختیارشان گذاشت، اما نماهای بی نظیرش دلیل اصلی برای بازدید از آن هستند. برای رسیدن به مرتفع ترین نقطه در پکن مسطح، تنها کافی است که از «تپه Jingshan» بالا بروید که صعود سریع و کوتاهی خواهد بود. این نقطه، چشم اندازه منحصر به فردی را ارائه می دهد که از آن می توانید دروازه شمالی شهر ممنوعه را از بالا مشاهده کنید.

 

Parkview Green

Parkview Green

«Parkview Green» یک بازار بزرگ بی نظیر است. این مجموعه سبک زندگی آینده نگرانه که برنده چندین جایزه معماری سبز شده، در کنار «پارک Ritan» و ناحیه دیپلماتیک درختکاری شده پکن قرار گرفته و پر از فروشگاه، غذاخوری و اثر معاصر است. به سراغ بوتیک ها بروید و در زمان بین کاوش گالری هنری، موزه هنز و ارائه های تعاملی درون بازار، دنبال مجسمه های قابل لمس بگردید. آن هایی که شیفته این بازار هستند، می توانند در هتل هنری بوتیک بسیار شیک آن اقامت کنند.

 

بازار مروارید

Pearl Market

همه شکارچیان اجناس خوش قیمت به صف شوید! «بازار مروارید» (Pearl Market) که در زبان چینی به آن بازار «Hongqiao» می گویند، گنجینه ای از جواهرات مروارید اصل و چیزهای دیگر غیر اصل است. گفته می شود که «مارگارت تاچر»، نخست وزیر سابق بریتانیا، 3 بار از مرواریدهای این بازار خرید کرده است، اما مشخص نیست که آیا او از کیف دستی ها، ساعت مچی ها، لباس ها و وسایل الکترونیکی کپیِ اصل نما هم چیزی خریده یا نه. احتمالا انرژی که صرف چک و چانه زدن می کنید (که در اینجا ضروری است)، باعث گشنگی تان خواهد شد، پس سری به خوراک سرای زیرزمینی بزنید تا در صورت نیاز از غذهای ارزان قیمت لذت بخشش بهره ببرید.

 

قسمت سوم و آخر جاذبه های گردشگری برتر پکن به پایان رسید. سایر جاذبه های برتر این شهر زیبا را در قسمت های اول و دوم مطالعه فرمایید.

به "15 جاذبه گردشگری برتر پکن - قسمت سوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 جاذبه گردشگری برتر پکن - قسمت سوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021