15 جاذبه گردشگری برتر پکن - قسمت دوم

در قسمت قبلی سلسله مقالات معرفی جاذبه های گردشگری برتر پکن، به معرفی 5 جاذبه زیبای این شهر تماشایی پرداختیم. در این قسمت قصد داریم تا 5 جاذبه بعدی این شگفتی کهن را معرفی کنیم تا مشتاقان و گردشگران آن از مکان های برجسته اش بیشتر مطلع شوند. بازدید از پکن را به مسافران تور چین توصیه می کنیم.

15 جاذبه گردشگری برتر پکن - قسمت دوم

 

6. شهر ممنوعه و موزه کاخ

Forbidden City

معروف ترین جاذبه پکن بی شک «شهر ممنوعه» (Forbidden City) است که در راس «میدان تیان آنمن» (Tiananmen Square) قرار دارد و مجموعه کاخی است که امپراتورهای سلسله های مینگ و چینگِ چین تا برچیده شدن امپراتوری در سال 1912 آن را خانه خود می دانستند. این کاخ عظیم که به سال 1406 برمی گردد، نمونه برجسته ای از سبک های معماری سنتی چین است. بعضی از ساختمان های شکوهمند آن در حال حاضر نقش «موزه کاخ» (Palace Museum) را ایفا می کنند که بازدید از آن ها با بیش از 1 میلیون اثر هنری چینی ارزشمند، از جمله نقاشی ها، سرامیک ها، جواهرات و سنگ های یشم، ارزش وقتی که برای آن می گذارید را دارد. پاسپورت تان را همراه خود ببرید چون خارجی ها بدون پاسپورت اجازه ورود به آن را ندارند.

 

7. خیابان اسنک وانگفوجینگ

Wangfujing Snack Street

آیا حاضرید غذاهای خیابانی محلی را امتحان کنید؟ «خیابان اسنک وانگفوجینگ» (Wangfujing Snack Street) بهترین مکان برای یافتن اسنک های خیابانی خوشمزه و قابل دسترس پکن است که از آن ها می تواند به «bing tanghulu» (زالزالک آبنباتی)، «dou mian dan» (رول های برنجی چسبناک با آرد شیرین لوبیا) و «tanghou shao» (کیک گندمی پخته و شیرین شده) اشاره کرد. این خیابان هر شب جان می گیرد و فریادهای فروشندگان در هر دو طرف آن، هوای آن را پر می کند. حتی اگر بوی شیرین اسنک ها، اشتهای تان را باز نکرد، فرهنگ شبانه این بازار شلوغ به خودی خود، وعده غذایی لذت بخشی است.

 

8. معبد بهشت

Temple of Heaven

«معبد بهشت» (Temple of Heaven) که در زبان چینی به آن «Tian Tan» می گویند، بین سال های 1406 و 1420 ساخته شد و مجموعه تحسین برانگیزی از معبدهای شکوهمندی است که امپراتورهای سلسله های مینگ و چینگ در آن ها زمانی برای برداشت محصولات کشاورزی مطلوب دعا می کردند. از همگی ساختمان های بزرگ و موقری که این مجموعه را تشکیل می دهند، یعنی «تالار دعا برای برداشت محصولات مطلوب» (Hall of Prayer for Good Harvests)، «گنبد امپراتوری بهشت» (Imperial Vault of Heaven) و «محراب پشته دایره وار» (Circular Mound Altar)، می توان بازدید کرد و از این طریق بازدیدکنندگان به درک خوبی از مراسم های مذهبی کهن تائوئیسم می رسند. این میراث جهانی یونسکو که امپراتور سازنده شهر ممنوعه دستور ساخت آن را داده بود، پر از تصاویر رنگارنگ و نمادین است. از آن بازدید کنید؛ دوربین تان از شما تشکر خواهد کرد.

 

9. گالری دروازه سرخ

Red Gate Gallery

«گالری دروازه سرخ» (Red Gate Gallery) یکی از گالری های پیشروی پکن و اولین فضای هنر معاصر خصوصی این شهر است. این گالری جهت ترویج هنر معاصر چین به سراسر دنیا، نمایشگاه های گردانی را برگزار و اغلب از هنرمندان نوظهور حمایت می کند و به آن ها کمک می کند تا در حرفه خود موفق شوند و به محبوبیت برسند. از زمان افتتاح گالری دروازه سرخ در سال 1992، این مکان شهرت این را پیدا کرده که بهترین هنر معاصر چین را نمایش می دهد و می توان به آن برای آوردن پیشروترین آثار چینی به خط مقدم صحنه هنری شهر اتکا کرد. خود این گالری نیز تماشایی است؛ گالری دروازه سرخ درون یکی از معدود برج های سلسله مینگ قرار دارد که در نابودی دیوار شهر، بلایی سرش نیامد و بازمانده آن دوران است.

 

10. رستوران Quanjude

Quanjude

رستوران «Quanjude» که در سال 1864 تاسیس شده بود، به شهرت ارائه بهترین «اردک سوخاری پکن» در چین رسیده. این رستوران روی روش های پرورش اردک ها با دقت نظارت و برای تضمین کیفیت و طعمی عالی، از فرایندهای پخت سنتی پیروی می کند؛ یعنی تنها از اردک هایی استفاده می کند که عمری کمتر از 100 روز و وزنی کمتر از 5 کیلوگرم دارند. اردک ها مثل دهه های گذشته در اجاق بی دری بریان می شوند که از چوب درختان میوه سوخت می گیرد و درنتیجه کاملا کاراملیزه و ترد می شوند. آن هایی که حس چشایی قوی تری دارند، ممکن است که طعم میوه ای ریزی را روی گوشت بچشند.

 

قسمت دوم جاذبه های گردشگری برتر پکن به پایان رسید. سایر جاذبه های برتر این شهر زیبا را در قسمت های اول و سوم مطالعه فرمایید.

به "15 جاذبه گردشگری برتر پکن - قسمت دوم" امتیاز دهید

1 کاربر به "15 جاذبه گردشگری برتر پکن - قسمت دوم" امتیاز داده است | امتیاز: 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 جاذبه گردشگری برتر پکن - قسمت دوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021