نارا (ژاپن)

معبد «تودایجی» (Todaiji)، مجسمه «بودای بزرگ» (Great Buddha) و گوزن های وحشی متعددی که در «پارک نارا» (Nara Park) به گشت و گذار مشغول اند، نمادهای دیرینه شهر نارا هستند و بازدیدکنندگان زیادی را به آن جذب می کنند. آن ها نمایانگر تاریخچه طویل و میراث غنی این منطقه هستند، اما تنها تعداد کمی از جاذبه های دیدنی و تجربه های موجود در این شهر به شما می روند. نارا که ریشه های ژاپن در خاک آن قرار دارد، یک مقصد گردشگری متنوع است که از نظر معنویت مهم و دارای طبیعتی غنی می باشد. بازدید از این شهر دیدنی به گردشگران تور ژاپن توصیه می شود.

نارا (ژاپن)

 

مهد ژاپن

Horyuji Temple

نارا از سال 710 تا 794 با نام «هی‌جوکیو» (Heijokyo) اولین پایتخت ژاپن بود و تاریخچه ژاپن به «دوره نارا» (Nara Period) در 1300 سال پیش برمی گردد. در همین زمان ها بود که بوداگرایی رشد کرد و هنر و معماری به اوج خود رسیدند. میراث غنی نارا شامل یادمان های کهن، مسیرهای کوهستانی مقدس و تعدادی از قدیمی ترین معابد ژاپن می شود. خیلی از این موارد در سه میراث جهانی موجود در این منطقه قرار دارند.

 

سازگاری با طبیعت

Mount Wakakusa

از گوزن های پارک نارا گرفته که زمانی باور می شد پیامرسانان خدایان باشند تا درختانی سدری که در مسیر «معبد اومیوا جینجا» (Omiwa Jinja) هستند و مسیرهای مقدسی که از کوه های «یوشینو» و «اومینه» می گذرند، تاریخچه نارا ارتباط درهم تنیده ای با طبیعت دارد. محوطه های وسیع و گسترده معابد نارا که مشکل ازدحام جمعیت کیوتو را ندارند، چشم انداز زیبا و فرصت گشت و گذار با فراغت خاطر را فراهم می کنند. با بازدید از نارا هم زیبایی طبیعی ژاپن و هم تاریخچه آن را کشف می کنید.

 

مرکز معنوی ژاپن

Deer in Nara

نارا در مرکز «شبه جزیره Kii» بین استان های «واکایاما» و «میه» و واقع است و با قطار فاصله کوتاهی با شهرهای کیوتو و اوزاکا دارد. این شبه جزیره که خانه مکان های مقدسی چون «معبد بزرگ ایسه» (Grand Shrine of Ise)، معابد بزرگ «کومانو» (Kumano) و مجموعه معابد واقع در بالای «کوه کویا» است، مرکز معنوی ژاپن لحاظ می شود. البته نورا هم مکان های مقدس و مقاصد گردشگری جذاب خود را دارد و نقطع شروع یکی از مسیرهای میراث جهانی کومانو می باشد.

 

زمان بازدید

از خیس شدن در چشمه های آب گرم در زمستان گرفته تا شرکت در جشنواره های پرطراوت تابستان، هر فصل جاذبه های منحصر به فرد خود را دارد. چیزهایی که هر فصل برای عرضه دارد را کاوش کنید.

 

بهار

Spring

نارا که بخاطر داشتن تعدادی از تماشایی ترین شکوفه های گیلاس ژاپن معروف است، همواره یک مقصد گردشگری محبوب برای ژاپنی ها در بهار بوده است. اما همه فصل بهار به شکوفه های بهار خلاصه نمی شود: پارک ها، باغ ها و محوطه های معابد نارا از اواخر فوریه تا اوایل جولای، شکوفایی گل های صدتومانی، ادریسی، خرزه عندی و سایر گل های فصلی در رنگ های متعددی را به خود می بینند.

 

تابستان

Summer

نارا که از جنگل های چندصد ساله، معابد در احاطه درختان سدر و نواحی کوهستانی سرسبز بهره مند است، فرصت های زیادی را برای فرار از گرمای غالب طاقت فرسای نواحی پر از ساختمان ژاپن فراهم می کند. تابستان فصل ایده آلی برای کوهنوردی و اردو زدن و فرصت فوق العاده ای برای حضور در یکی از نمایش های آتش بازی یا جشنواره های محلی است. خیلی از معابد آن هم برگزارکننده رویدادهای نورپردازی هستند که طی آن ها، محوطه معابد با شمع و فانوس روشن می شود.

 

پاییز

Autumn

در پاییز آب و هوا خنک می شود؛ امری که کوهنوردی را به تجربه راحت تری تبدیل می کند. از کوه هایی که در بین فهرست 100 کوه برتر ژاپن قرار دارند گرفته تا مسیرهای زیارتی میراث جهانی، در زمینه گزینه های کوهنوردی کمبودی در نارا حس نمی شود. مثل بهار، پاییز هم با نماهایش شناخته می شود: شالیزارهای برنج به رنگ طلایی درمی آیند و برگ درختان، مخصوصا در پارک نورا و محوطه های معابد، قرمز و زرد شعله ور به نظر می آیند. ساکی، برنج، خرمالو و غذاهای متعدد دیگری در این فصل در بهترین حالت خود قرار دارند.

 

زمستان

Winter

نارا در زمستان که بطور مرسوم گردشگران ژاپنی در آن کمتر سفر می کنند، به نسبت فصل های دیگر کمترین جنب و جوش را دارد. بازدیدکنندگان کمتر، تجربه های نزدیک تر و صمیمی تری از موزه ها، معبدها و میراث های جهانی را ممکن می سازد. همچنین رستوران های نارا که در کتاب راهنمای میشلن ستاره دار هستند در این فصل راحت تر رزرو می شوند و اقامت در مسافرخانه های «ریوکان» مقرون به صرف تر است. چه بخواهید در استراحتگاهی در نزدیکی یک چشمه آب گرم استراحت کنید یا خیابان های پشتی محله «Naramachi» و شهر کوچک «Imaicho» را کاوش کنید، در زمستان نارا نباید عجله کنید و با محلی های باید تعامل داشته باشید.

به "نارا (ژاپن)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نارا (ژاپن)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021