چین ایستگاه فضایی را به اشتراک میگذارد

زهرا غلامی: کشور چین می خواهد رقیبی برای ایستگاه فضایی بین المللی را در مدار زمین قرار دهد و همچنین میخواهد این ایستگاه فضایی جدیدش را با همه دنیا به اشتراک بگذارد.

چین ایستگاه فضایی را به اشتراک میگذارد

بخش ماموریت های سرنشین دار سازمان فضایی چین و دفتر امور فضایی ملل متحد (UNOOSA) اخیرا با هم اعلام همکاری نموده اند. به موجب این همکاری کشورهای عضو سازمان ملل می توانند در این ایستگاه فضایی چینی آزمایشاتی انجام دهند و حتی به آنجا فضانورد بفرستند. طبق این قرارداد، این ایستگاه فضایی در سال 2020 شروع به کار می نماید.

سازمان ملل و چین می گویند دوست دارند کشورهای بیشتری در فعالیت های فضایی نقش داشته باشند. سیمونتا دی پیپو، سرپرست دفتر امور فضایی ملل متحد می گوید: این فرصت هیجان انگیزی است تا ظرفیت فضایی کشورهای در حال توسعه را افزایش دهیم و به همگان بفهمانیم که فضا می تواند فواید زیادی برای بشر به ارمغان بیاورد.

چین از فعالیت در ساخت و بهره برداری از ایستگاه فضایی بین المللی به دلیل تحریم آمریکا محروم شده بود و هنوز از فعالیت در آن محروم است. هنوز معلوم نیست که آیا دیگر شرکای ISS از جمله روسیه، ژاپن، کانادا و کشورهای عضو سازمان فضایی اروپا می توانند به ایستگاه فضایی چین دسترسی داشته باشند یا خیر.

در اواخر سال میلادی جاری، چین می خواهد ایستگاه فضایی آزمایشی تاینگونگ 2 را پرتاب می نماید تا مهارت های لازم برای ساخت یک ایستگاه در فضا را کسب نمایند.

منبع: برترین ها

به "چین ایستگاه فضایی را به اشتراک میگذارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین ایستگاه فضایی را به اشتراک میگذارد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021