خیابان غربی (گویلین)

«خیابان غربی» (West Street) قدیمی ترین خیابان در یانگشو با تاریخچه ای بیش از 1400 سال است. این خیابان 517 متر طول و 8 متر عرض دارد و به شکل حرف «S» پیچ و تاب می خورد. خیابان غربی در مرکز شهرستان یانگشو واقع است و از دهه 1980 به دریچه ای رو به فرهنگ شرقی و غربی و بزرگترین مرکز زبان خارجی در چین تبدیل شده است. بازدیدکنندگان بخاطر ترکیب منحصر به فرد فرهنگ ها به این خیابان جذب می شوند. هر ساله تقریبا 100 هزار نفر در قالب سفرهای شان یا جهت تحصیلات تکمیلی به اینجا می آیند. این خیابان که کاملا با مرمر سنگفرش شده است، از خیابان های نوعی جنوب چین می باشد. خارجی ها بخاطر سبک ساده و حیاط مانند بودن خیابان غربی بسیار به آن علاقه دارند. مردم بعضا می گویند که نصف خیابان غربی دهکده و نصف دیگر آن مغازه است. خیابان غربی به خیابان خارجی ها هم معروف است چون بعضی وقت ها تعداد خارجی ها در آن از چینی ها بیشتر است. اگر دیدید که کلمات انگلیسی از دهان زنان سالمند چینی در این خیابان خارج شد، غافلگیر نشوید چون خیابان غربی به دهکده جهانی معروف است. علاوه بر لهجه محلی یانگشو، انگلیسی به زبان روزمره مردم اینجا تبدیل شده است.

خیابان غربی (گویلین)

خیابان غربی، خیابانی مدرنی است که تقریبا همه مغازه های آن، تابلوی دو زبانه دارند. بیش از 20 مغازه توسط خارجی های مقیم در این خیابان باز شده اند. چینی هایی که از خیابان غربی بازدید می کنند، ممکن است فکر کنند که در یک کشور خارجی هستند، در حالیکه خارجی ها در جستجوی تمدن کهن چین به این مکان می آیند. اما چه چینی باشید و چه خارجی، خیابان غربی مکان فوق العاده ای برای استراحت جسمی و روانی است. این خیابان همه نگرانی هایتان را از میان خواهد برد و به شما ذهنیت آرام تری را در ارتباط با زندگی خواهد داد. خیابان غربی در زمان های مختلف روز، به شکل های متفاوتی دیده می شود: آرام در صبح، مدرن و شیک در غروب. بازدید از این خیابان تجربه خاصی است که با تعامل با چشم انداز و مردم آن معنی پیدا می کند. شما توسط افراد سنتی و عناصر بین المللی شگفت انگیزی احاطه خواهید شد. فروشگاه های صنایع دستی، مغازه های فروش نقاشی و خوشنویسی، کوله پشتی فروشی ها و آکادمی های کونگ فوی چینی گوناگونی برای توجه شما با یکدیگر رقابت می کنند. شما ممکن است که در این مکان ها اقلام گوناگونی را ببینید؛ از پارچه های ابریشم گلدوزی شده و بافتنی های با موم رنگ شده گرفته تا کفش های بسیار کوچکی که توسط زنان قبل از تاسیس جمهوری خلق چین در سال 1949 پوشیده می شدند.

West Street

علاوه بر این ها، بارها و کافه هایی را هم در جاهای دیگر خیابان پیدا خواهید کرد که بعضی از آن ها توسط خارجی ها اداره می شوند و با کلک های بامبو، سبدهای ماهیگیری، پارچه های رومیزی با موم رنگ شده و چیزهای دیگر تزئین شده اند. البته فقط زیبایی های بصری خیابان غربی نیستند که باعث رضایت شما می شوند، بلکه غذاهای آن هم وسوسه کننده هستند؛ از جمله «ciba» (نوعی کیک برنج چینی) و نودل برنج یانگشو، قهوه اصیل ایتالیایی، کیک موز و غذاهای غربی. پس کافه ای را انتخاب کنید، یک فنجان قهوه سفارش دهید و بگذارید تا چشم انداز زیبا و موسیقی آرامش بخش محیطی شما را به دنیای شگفت انگیزی ببرند. معروف ترین غذای محلی این منطقه «beer fish» است؛ ماهی تازه ای که از آب تمیز رودخانه لی گرفته می شود و با سس لذیذ و ماءالشعیر، به وعده غذایی فوق العاده ای تبدیل می گردد. این غذا اشتهای شما را باز می کند. بازدید از این خیابان خاص به گردشگران تور چین پیشنهاد می شود.

West Street

به "خیابان غربی (گویلین)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیابان غربی (گویلین)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021